Trikenol Plus

32,64 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Methylpropanediol, 4-Terpineol, Salicylic Acid, Salix Alba Bark Extract

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Methylpropanediol 60 -80 %
Terpinen-4-ol 16 -21 %
Salicylic Acid 6,5 -8,5 %
Salix Alba Bark Extract 1 -4 %

Substancje aktywne: polifenole; kwas salicylowy, 4-Terpineol
Aplikacja: w emulsjach (kremy, sera) przeznaczonych do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. 
Uwaga!: produkt nie może być używane przez osoby uczulone na salicylany.
Sugerowane stężenie: 0,8%
Ciężar właściwy: 1,0 g/ml 
pH: 2 - 3,5
Rozpuszczalność: nierozpuszczalny w wodzie; rozpuszczalny w emulgatorach i detergentach oraz układach wodno-alkoholowych. 
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.
Wskazówki dotyczące bezpiecznego użycia: produkt drażni w koncentracji 100%, lecz nie jest drażniący w maksymalne bezpiecznej koncentracji 0,8%.
Produkt podrażnia oczy: w przypadku kontaktu z oczami, spłukać natychmiast dużą ilością wody i skonsultować się z lekarzem.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
( w butelce z zamknięciem z zakraplaczem "18/0,7")

5 g, 10 g,  30 g

  • działa komedolitycznie, czyli redukuje liczbę zaskórników
  • działa przeciwłojotkowo, czyli znacząco reguluje wydzielanie sebum
  • hamuje namnażanie bakterii (Cutibacterium  acnes) wywołujących zmiany trądzikowe
  • działa przeciwzapalnie
  • działa keratolityczne, czyli normalizuje złuszczanie warstwy rogowej.

 

Sugerowane % stężenie: 0,8

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna           ciecz

Kolor                           bezbarwny do jasno żółtego

Zapach                       charakterystyczny

Ciężar właściwy         20oC 1,0 g/ml

Rozpuszczalność       nierozpuszczalny w wodzie; rozpuszczalny w emulgatorach i detergentach oraz układach wodno-alkoholowych.

pH 2 - 3,5

Bakterie tlenowe max. 100 cfu/g

Drożdze i pleśnie                       max. 10 cfu/g

Wskazówki dotyczące użycia:

produkt drażni w koncentracji 100%, lecz nie jest drażniący w maksymalne bezpiecznej koncentracji 0,8%.
Produkt podrażnia oczy: w przypadku kontaktu z oczami, spłukać natychmiast dużą ilością wody i skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie:

w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Trikenol™Plus to synergiczna mieszanka dwóch składników roślinnych, terpinen-4-olu i ekstraktu z wierzby, wzbogacona o pochodne salicylowe do osiągnięcia pełnej skuteczności przeciwtrądzikowej.

Terpinen-4-ol otrzymywany  jest  drogą  destylacji  frakcyjnej  olejku  z  drzewa  herbacianego  (Melaleuca alternifolia). Jestto bezbarwna lub jasnożółta ciecz o charakterystycznym, ziemisto-drewniano-pieprzowym zapachu. Związek posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Ekstrakt  z  wierzby, otrzymywany  z Salix  alba, jest  szeroko  wykorzystywany  w  kosmetyce  i  dermatologii  ze względu na właściwości nawilżające, keratolityczne, przeciwpodrażnieniowe i przeciwłojotokowe. Ponadto działa on ściągająco, przeciwbólowo, przeciwzapalnie i antybakteryjne. Ekstrakt jest bogaty w polifenole, flawonoidy oraz pochodne salicylowe. Najbardziej popularnym i rozpowszechnionym związkiem tej rodziny jest kwas  salicylowy. Substancja jest stosowana miejscowo w celu zwalczania zaburzeń skórnych związanych ze złuszczaniem i nadmiernym rogowaceniem.


 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
To moje wielkie odkrycie! Nic tak pięknie nie koi mojej skóry jak właśnie ten specyfik. Łagodzi zmiany przy poretinoidowym zapaleniu skóry. Wygładza skórę, uspokaja ją i zmniejsza ilość wykwitów z dnia na dzień. Dodaję kilka kropel do maseczek, do kremów na dzień... Rewelacja!
napisał/a:
jest bardzo skuteczny, twarz nastoletniej córki zupełnie jest teraz bez trądziku, oczywiście wraz z innymi "specjałami&qu ot;, ale bez trikenolu było dużo gorzej.
napisał/a:
Używam na noc w eliksirze przeciwtrądzikowym i tam spisuje się po prostu fenomenalnie. Już po paru dniach stosowania widać efekty. Cera jest odświeżona, uspokojona, oczyszczona, rozjaśniona, mniej się przetłuszcza, niespodzianki wyskakują sporadycznie. Bardzo fajny zapach. Już nie wyobrażam sobie, abym na noc mogła posmarować twarz czymś innym. Trikenol stał się składnikiem niezbędnym w moich mazidłowych zapasach.
napisał/a:
Trikenol, a właściwie eliksir przeciwtradzikowy, którygo zawiera, jest po prostu genialny.Skora rano jakby nie moja:) zniknely wypryski i blizny po moich nieudolnych probach unicestwienia pryszczy:) tylko zapach troche drazniacy, dla mnie zdecydowanie do wytrzymania.
Pokazuje 1-4 z 4 opinii