Telocapil

23,27  28,38 
cena obniżona: promocja Happy Hour - 15 Sierpnia 18%
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Butylene Glycol; Aqua (Water) ; Dihydromyricetin

Nr CAS: 107-88-0, 7732-18-5, 27200-12-0, 7631-90-5, 94-13-3, 122-99-6, 99-76-3, 4247-02-3, 120-47-8, 94-26-8, 139-33-3

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Butylene Glycol   70-90%
Aqua (Water)       10-30%
Dihydromyricetin   4,5-10%

Konserwanty i antyoksydanty:

Sodium Bisulfite   0,008 - 0,01 %

Propylparaben     0 - 0,025 %

Phenoxyethanol   0,15 - 0,425 %

Methylparaben     0,075 - 0,15 %

Isobutylparaben   0 - 0,025 %

Ethylparaben       0 - 0,025 %

Butylparaben       0 - 0,025 %

Disodium EDTA   0,008 - 0,011 %

Substancje aktywne: dihydromirycetyna (5,7%)
Szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: w żelach i emulsjach do twarzy i ciała stosowanych regularnie przez okres min 2 miesięcy. 
Sugerowane stężenie: 0,5% - 2%, w tym: 0,5 -1,5% w produktach do codziennego użytku;
1,0 - 2,0% w specyficznych preparatach do opóźniania wzrostu włosa w przypadku włosów z natury mocnych i grubych, gdy wcześniej żadna substancja opóźniająca wzrost nie była stosowana.
Ciężar właściwy: 1,03 g/ml 
pH: 4,7
Stabilność: przy pH między 4-6,5; nie podgrzewać w trakcie wykonywania emulsji metodą klasyczną, czyli na gorąco; w formulacji należy użyć przeciwutleniacza, np. BHT; optymalne pH emulsji powinno wynieść 5-5,2.
Rozpuszczalność: rozpuszczalny w wodzie 
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
( w butelce z zamknięciem z zakraplaczem "18/7" )

20 g, 50 g, 100

Sugerowane % stężenie: 0,5-2

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna ciecz

Kolor brązowy

Zapach charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC 1,03 g/ml

Rozpuszczalność rozpuszczalny w wodzie

pH 4,7

Bakterie tlenowe max. 100 cfu/g

Drożdze i pleśnie                       max. 10 cfu/g

Wskazówki dotyczące użycia:

produkt został przebadany na podstawie osiągalnych informacji toksykologicznych opartych na testach bezpieczeństwa, danych bibliograficznych i dobrej tolerancji obserwowanej podczas badań nad jego efektywnością. Dane te pozwalają wnioskować, że stosowanie Telocapilu w normalnych warunkach i zalecanej koncentracji nie stanowi żadnego zagrożenia dla użytkownika.

Przechowywanie:

w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Telocapil jest standaryzowanym surowcem efektywnie redukującym zbędne owłosienie i degradujacym jego jakość, ograniczając w ten sposób konieczność mechanicznej depilacji.

Substancją aktywną jest flawonoid dihydromirycetyna (5,7%), pozyskiwana z liści i kwiatów woskownicy - Myrica cerifera L. 
Zbędne owłosienie można eliminować w różny sposób: mechanicznie poprzez golenie i wyrywanie; chemicznie kremami depilacyjnymi(działają cytotoksycznie na zarodkowe komórki mieszkowe); preparatami enzymatycznymi, które uszkadzają mieszki włosowe i nowe włosy, upośledzając w ten sposób odrost włosa.
Większość stosowanych metod jest bolesna lub powoduje podrażnienie naskórka i daje efekt tymczasowy. Prędzej czy później, włosy odrastają i cały bolesny proces depilacji należy powtórzyć. Z tego powodu, opracowuje się surowce kosmetyczne, które działając fizjologicznie modyfikują cykl wzrostu włosów mieszkowych i powodują w efekcie redukcję lub opóźnienie ich odrostu oraz przekształcenie w bardziej delikatne i mniej widoczne.
Każdy ludzki włos żyje zgodnie ze swoim własnym cyklem, niezależnie od sąsiadującego, w odróżnieniu od zwierząt, u których występują okresy linienia, gdy cała sierść jednocześnie wypada w tym samym czasie.
Włos ludzki rośnie w trzech następujących po sobie fazach:
faza anagenowa: faza wzrostu. Podczas tej fazy, komórki mieszkowe wykazują wysoce aktywny metabolizm, którego skutkiem jest wzrost włosa. Badania przeprowadzone na kończynach dolnych wykazały obecność 50-60% włosów w fazie anagenowej, rosnących z prędkością ok. 0,20 mm/dzień (Van Neste, 2003). Podczas tej fazy, włosy staja się widoczne na powierzchni skóry. Czas trwania fazy anagenowej i długość włosa zależy od partii ciała, na której występuje:

  • głowa: 2 - 6 lat
  • nogi: 19 - 26 tygodni
  • ramiona: 6 - 12 tygodni
  • wąsy: 4 - 14 tygodni

faza katagenowa: faza spoczynku, która trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wzrost włosa zatrzymuje się i cebulka włosowa obumiera.
faza telogenowa: cebulka włosowa jest całkowicie obumarła i wysuwa się nad pochewkę mieszka. Włos jest przygotowywany do wypadnięcia. Równolegle powstaje nowy włos, który zastępuje poprzedni. Czas trwania tej fazy zależy od danego obszaru ciała. W torebkach włosowych nóg, trwa on ok. 19 tygodni przy ilości 45% włosów telogenowych.

Mechanizm działania Telocapilu polega na hamowaniu procesu fizjologicznego poprzez miejscowe inhibitowanie czynnika wzrostu włosa (aktywność kinazy tyrozynowej). W konsekwencji, wiele włosów nie wyrośnie wcale bądź ich wzrost nastąpi w mniejszym stopniu. Działanie takie na cykl życiowy włosa redukuje liczbę włosów i degraduje ich jakość, ostatecznie zmniejszając potrzebę depilacji. 
Badania in vitro i in vivo (testy trwały 63 dni) wskazują, że w wyniku zastosowania Telocapilu w nastąpiła:

  • 60% redukcja owłosienia w porównaniu z placebo
  • 60% redukcja stosunku fazy anagenowej do fazy telogenowej włosa
  • ok. 30% redukcja w ilości włosów grubych.

 

 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Czy można sobie smarować brodę bezpośrednio tym telocapilem? Co może się od tego stać? Nie chce mi się robić balsamów, a używałam już 2 miesiące i nic mi się ze skórą nie stało.
napisał/a:
Działa po bardzo cierpliwym stosowaniu (4 m-ce dzień w dzień). Ja stosuję go solo(nie rozcieńczam;substan cja aktywna działa przy 10% stężeniu, a takie właśnie jest stężenie na twarz), włosków jest trochę mniej, a w dodatku przy wyrywaniu (trudno nie depilować wąsików) prawie nie boli, w porównaniu do tego co było wcześniej. Stosuję go tylko na noc (konieczna silna protekcja, bo bez niej robią się plamy barwnikowe).
napisał/a:
Działa, kupuję kolejne opakowanie. Mam solidnie owłosione nogi, przy regularnym stosowaniu widzę różnicę- włosy rosną wolniej i jest ich mniej.Wymaga cierpliwości-ja dodaję go do gotowego kupnego balsamu.
napisał/a:
działa. używałam przez 2/3 tygodnie codziennie używając maszynki w międzyczasie. Włosów jest mniej, są słabsze i dużo wolniej rosną. Niesamowite. :)
napisał/a:
A jak ten produkt działa na wrastające włoski ? bo własnie to że są delikatne powoduje ze wrastają. zastanawiam sie czy ten produkt jeszcze nie wzmocni wrastania. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie ? :)
napisał/a:
Zauważyłam,że włosy są słabsze i jest ich naprawdę mniej. Jedyny minus - brudzi odzież, ale i tak warto. Nigdy wcześniej nie spotkałam tak skutecznej metody a z problemem borykam się od 18 lat.
napisał/a:
Dziala. Po 3-4 tygodniach stosowania co 2gi dzien - wyraznie mniej wloskow, reszta delikatniejsza. Stosowalam 2-3%, mieszajac to do zwyklego kremu z gliceryną
napisał/a:
Trudno mi uwierzyć w to, co widzę na własnej skórze po 3 tygodniach stosowania telocapilu w serum... Odrastające włosięta są rachityczne, cieniutkie to to, przebija się przez skórę jakoś bez przekonania czy w ogóle powinno się tam znaleźć ;-))))))
Zastanawia m się co zobaczę po zalecanych 2 miesiącach stosowania, skoro już teraz są takie efekty ;-)
napisał/a:
Kończę trzecie opakowanie serum z telocapilem i jestem w szoku bo to naprawdę działa!Dość szybko zauważyłam efekty, początkowo myślałam, że to moja wybujała fantazja;)Włosy są cienkie, rosną o wiele wolniej, te które początkowo były słabe praktycznie przestały odrastać.
napisał/a:
Rzeczywiście działa. Po 3 tygodniach codziennego stosowania balsamu (2% Telocapilu) na nogi (depilacja depilatorem mechanicznym), włosy praktycznie przestały odrastać, a to co się pokazuje jest cienkie i wiotkie. Jest skuteczniejsze od wielu chemicznych preparatów.
Pokazuje 1-10 z 10 opinii