Telocapil

19,46 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Butylene Glycol; Aqua (Water) ; Dihydromyricetin

Nr CAS: 107-88-0, 7732-18-5, 27200-12-0, 7631-90-5, 94-13-3, 122-99-6, 99-76-3, 4247-02-3, 120-47-8, 94-26-8, 139-33-3

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Butylene Glycol   70-90%
Aqua (Water)       10-30%
Dihydromyricetin   4,5-10%

Konserwanty i antyoksydanty:

Sodium Bisulfite   0,008 - 0,01 %

Propylparaben     0 - 0,025 %

Phenoxyethanol   0,15 - 0,425 %

Methylparaben     0,075 - 0,15 %

Isobutylparaben   0 - 0,025 %

Ethylparaben       0 - 0,025 %

Butylparaben       0 - 0,025 %

Disodium EDTA   0,008 - 0,011 %

Substancje aktywne: dihydromirycetyna (5,7%)
Szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: w żelach i emulsjach do twarzy i ciała stosowanych regularnie przez okres min 2 miesięcy. 
Sugerowane stężenie: 0,5% - 2%, w tym: 0,5 -1,5% w produktach do codziennego użytku;
1,0 - 2,0% w specyficznych preparatach do opóźniania wzrostu włosa w przypadku włosów z natury mocnych i grubych, gdy wcześniej żadna substancja opóźniająca wzrost nie była stosowana.
Ciężar właściwy: 1,03 g/ml 
pH: 4,7
Stabilność: przy pH między 4-6,5; nie podgrzewać w trakcie wykonywania emulsji metodą klasyczną, czyli na gorąco; w formulacji należy użyć przeciwutleniacza, np. BHT; optymalne pH emulsji powinno wynieść 5-5,2.
Rozpuszczalność: rozpuszczalny w wodzie 
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
( w butelce z zamknięciem z zakraplaczem "18/7" )

20 g, 50 g, 100

Sugerowane % stężenie: 0,5-2

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna ciecz

Kolor brązowy

Zapach charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC 1,03 g/ml

Rozpuszczalność rozpuszczalny w wodzie

pH 4,7

Bakterie tlenowe max. 100 cfu/g

Drożdze i pleśnie                       max. 10 cfu/g

Wskazówki dotyczące użycia:

produkt został przebadany na podstawie osiągalnych informacji toksykologicznych opartych na testach bezpieczeństwa, danych bibliograficznych i dobrej tolerancji obserwowanej podczas badań nad jego efektywnością. Dane te pozwalają wnioskować, że stosowanie Telocapilu w normalnych warunkach i zalecanej koncentracji nie stanowi żadnego zagrożenia dla użytkownika.

Przechowywanie:

w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Telocapil jest standaryzowanym surowcem efektywnie redukującym zbędne owłosienie i degradujacym jego jakość, ograniczając w ten sposób konieczność mechanicznej depilacji.

Substancją aktywną jest flawonoid dihydromirycetyna (5,7%), pozyskiwana z liści i kwiatów woskownicy - Myrica cerifera L. 
Zbędne owłosienie można eliminować w różny sposób: mechanicznie poprzez golenie i wyrywanie; chemicznie kremami depilacyjnymi(działają cytotoksycznie na zarodkowe komórki mieszkowe); preparatami enzymatycznymi, które uszkadzają mieszki włosowe i nowe włosy, upośledzając w ten sposób odrost włosa.
Większość stosowanych metod jest bolesna lub powoduje podrażnienie naskórka i daje efekt tymczasowy. Prędzej czy później, włosy odrastają i cały bolesny proces depilacji należy powtórzyć. Z tego powodu, opracowuje się surowce kosmetyczne, które działając fizjologicznie modyfikują cykl wzrostu włosów mieszkowych i powodują w efekcie redukcję lub opóźnienie ich odrostu oraz przekształcenie w bardziej delikatne i mniej widoczne.
Każdy ludzki włos żyje zgodnie ze swoim własnym cyklem, niezależnie od sąsiadującego, w odróżnieniu od zwierząt, u których występują okresy linienia, gdy cała sierść jednocześnie wypada w tym samym czasie.
Włos ludzki rośnie w trzech następujących po sobie fazach:
faza anagenowa: faza wzrostu. Podczas tej fazy, komórki mieszkowe wykazują wysoce aktywny metabolizm, którego skutkiem jest wzrost włosa. Badania przeprowadzone na kończynach dolnych wykazały obecność 50-60% włosów w fazie anagenowej, rosnących z prędkością ok. 0,20 mm/dzień (Van Neste, 2003). Podczas tej fazy, włosy staja się widoczne na powierzchni skóry. Czas trwania fazy anagenowej i długość włosa zależy od partii ciała, na której występuje:

  • głowa: 2 - 6 lat
  • nogi: 19 - 26 tygodni
  • ramiona: 6 - 12 tygodni
  • wąsy: 4 - 14 tygodni

faza katagenowa: faza spoczynku, która trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wzrost włosa zatrzymuje się i cebulka włosowa obumiera.
faza telogenowa: cebulka włosowa jest całkowicie obumarła i wysuwa się nad pochewkę mieszka. Włos jest przygotowywany do wypadnięcia. Równolegle powstaje nowy włos, który zastępuje poprzedni. Czas trwania tej fazy zależy od danego obszaru ciała. W torebkach włosowych nóg, trwa on ok. 19 tygodni przy ilości 45% włosów telogenowych.

Mechanizm działania Telocapilu polega na hamowaniu procesu fizjologicznego poprzez miejscowe inhibitowanie czynnika wzrostu włosa (aktywność kinazy tyrozynowej). W konsekwencji, wiele włosów nie wyrośnie wcale bądź ich wzrost nastąpi w mniejszym stopniu. Działanie takie na cykl życiowy włosa redukuje liczbę włosów i degraduje ich jakość, ostatecznie zmniejszając potrzebę depilacji. 
Badania in vitro i in vivo (testy trwały 63 dni) wskazują, że w wyniku zastosowania Telocapilu w nastąpiła:

  • 60% redukcja owłosienia w porównaniu z placebo
  • 60% redukcja stosunku fazy anagenowej do fazy telogenowej włosa
  • ok. 30% redukcja w ilości włosów grubych.

 

 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Czy telocapil dziala *wylacznie* miejscowo czy tez przenika do krwioobiegu i stosowany w jednym miejscu moze tez dzialac na mieszki wlosowe w skorze glowy?
napisał/a:
Czy można sobie smarować brodę bezpośrednio tym telocapilem? Co może się od tego stać? Nie chce mi się robić balsamów, a używałam już 2 miesiące i nic mi się ze skórą nie stało.
napisał/a:
Działa po bardzo cierpliwym stosowaniu (4 m-ce dzień w dzień). Ja stosuję go solo(nie rozcieńczam;substan cja aktywna działa przy 10% stężeniu, a takie właśnie jest stężenie na twarz), włosków jest trochę mniej, a w dodatku przy wyrywaniu (trudno nie depilować wąsików) prawie nie boli, w porównaniu do tego co było wcześniej. Stosuję go tylko na noc (konieczna silna protekcja, bo bez niej robią się plamy barwnikowe).
napisał/a:
Niestety, również muszę ocenić produkt jako bardzo słaby, na mnie nie podziałał, mimo ponad 6 miesięcznego okresu stosowania dzień w dzień ;(((
napisał/a:
Działa, kupuję kolejne opakowanie. Mam solidnie owłosione nogi, przy regularnym stosowaniu widzę różnicę- włosy rosną wolniej i jest ich mniej.Wymaga cierpliwości-ja dodaję go do gotowego kupnego balsamu.
napisał/a:
działa. używałam przez 2/3 tygodnie codziennie używając maszynki w międzyczasie. Włosów jest mniej, są słabsze i dużo wolniej rosną. Niesamowite. :)
napisał/a:
A jak ten produkt działa na wrastające włoski ? bo własnie to że są delikatne powoduje ze wrastają. zastanawiam sie czy ten produkt jeszcze nie wzmocni wrastania. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie ? :)
napisał/a:
Ja jestem zmuszona ocenic produkt jak bardzo słaby, nic nie pomógł, nie spełnił swojej funkcji, owszem zapach jest raczej przyjemny, nie tłuści, łatwo się rozprowadza, ale nie zredukował ilości włosów ani trochę, mimo ponadmiesięcznego, regularnego stosowania
napisał/a:
Na moje właski nie zadziałał w najmniejszym stopniu. Produkt dość drogi, tym bardziej zal mi straconych pieniędzy.
napisał/a:
Nie dostrzegłam wyraźnej różnicy :-( Może włoski wolniej odrastają, jednak uważam, że cena jest wygórowana.
Pokazuje 1-10 z 15 opinii