Silikonowy Olejek Ochronny SPF 30

26,09 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Skład Olejku:
Cyklometikon 40%
Ekologiczny olej jojoba 20%
Ekologiczny olej z nasion czarnej maliny 20%
Mikronizowany tlenek cynku 20%
Skład Olejku wg INCI: Cyclomethicone; Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil; Rubus Occidentalis (Black Raspberry) Seed Oil; Zinc Oxide.

Wielkość porcji gotowego produktu: 30 g
Produkt, który wykonasz samodzielnie będzie mieć postać: białego olejku o przyjemnym, owocowym zapachu. Olejek może się rozwarstwiać co jest naturalnym zjawiskiem. Przed użyciem wstrząśnij butelką.

Silikonowy Olejek Ochronny SPF 30, to naturalny olejek ochronny z tlenkiem cynku.
Tlenek cynku to naturalny minerał zaliczany do tzw. filtrów fizycznych, których działanie polega na odbijaniu i rozpraszaniu promieniowania słonecznego UVA i UVB. Ten rodzaj filtrów jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę i w związku z tym szczególnie polecany dla osób z delikatną, naczyniową, wrażliwą cerą oraz w preparatach ochronnych dla dzieci. Tlenek cynku posiada dodatkowo silne właściwości gojące, łagodzące, antybakteryjne i przeciwtrądzikowe. Posiada bezpieczną wielkość mikronizowanych cząsteczek (3-10 mikrometrów);

Jest doskonały dla Ciebie - gdy:

  • nie tolerujesz produktów z filtrami chemicznymi
  • masz cerę naczynkową lub z trądzikiem różowatym, dla których filtry chemiczne są nie wskazane
  • olejek jest szczególnie wskazany dla wrażliwej skóry dzieci.

Olejek może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Co zrobi dla Ciebie Olejek Ochronny SPF 30:

  • ochroni Twoją skórę (bez efektu bielenia) przed pełnym spektrum promieniowania UVB i UVA
  • jest fotostabilny i zapewni długotrwałą protekcję przeciwsłoneczną
  • zagoi stany zapalne i podrażnienia.

Porada - jak stosować:
-przed zastosowaniem wstrząśnij Olejek;
-porcję Olejku (2,5 ml, czyli 3-4 naciśnięcia pompką) wyciśnij w zagłębienie dłoni, a następnie rozsmaruj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekolt;
-Olejek może być stosowany pod makijaż;
-Olejek można również stosować na całe ciało;
-Olejek stosuj 1 x dziennie, rano, jako ochronę przed promieniowaniem UV;
-w przypadku przebywania na słońcu przez dłuższy czas (plażowanie) zastosuj kilkukrotną, dodatkową aplikację Olejku aby skóra była ciągle chroniona przed promieniowaniem.
 


Trwałość: o dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu

Korzyści - rozszerzone:

Dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV i wolnymi rodnikami (i dzięki czemu opóźnisz starzenie skóry) uzyskasz dodając do pielęgnacji Gotowe Zestawy DIY:
Serum Kwas Ferulowy 3% + Resweratrol 5%, Serum Antyoksy Sylimaryna, Serum Antyoksy Pine Bark, Serum Antyoksy Zielona Herbata, Serum Antyoksy Liść Oliwki, Serum CF Rosehip.

 

Opakowanie Premium to połączenie wysokiej jakości wyrafinowanej estetyki z ekologicznym podejściem wynikającym z troski o naszą planetę.

Cechy butelki Premium:

ma przepiękny, szlachetny szmaragdowy kolor. Szmaragd to odcień zieleni delikatnie wpadający w błękit. Kamień szlachetny szmaragd symbolizuje energię miłości, piękna i harmonii. Zieleń to przyroda, natura, a my stanowimy jej część.
Została wykonana z wysokiej jakości szkła, które jest biodegradowalne i wielokrotnego użytku. W trakcie produkcji nie zostały użyte szkodliwe Bisfenol-A i substancje azotynowe.

W kategorii szkło farmaceutyczne - zgodne jest z obecnie obowiązującymi:

    Farmakopea Europejska
    Farmacopea USP amerykańska

W kategorii szkło kosmetyczne - zakwalifikowane jest jako szkło kategorii A.

Została pokryta ekologicznym wodnym lakierem, chroniącym przed promieniowaniem UV i zapewniającym bezpieczeństwo produktom wrażliwym na światło.
Jest wyposażona w dozownik, który pozwala na komfortowe i ekonomiczne użycie boostera.
Zamknięcie  butelki zostało wytoczone z prawdziwego drewna bukowego, jest więc biodegradowalne.

OLEJEK OCHRONNY SPF 30 – Instrukcja wykonania
Przed przystąpieniem do wykonania Olejku sprawdź zawartość Zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą  z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%.
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – do plastikowego kubeczka wlej po kolei: Cyklometikon + Ekologiczny olej jojoba + Ekologiczny olej z nasion czerwonej maliny [1] następnie dodaj Mikronizowany tlenek cynku [2]– całość mieszaj bagietką do momentu dokładnego połączenia wszystkich składników;
Krok 2 –Olejek przelej do opakowania air-less;
Krok 3 – napisz datę ważności na etykiecie (o dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu) i naklej na opakowanie  z Olejkiem, który jest gotowy do użycia.
Przechowuj Olejek w temperaturze pokojowej.

 

Opis produktu

Informacje ogólne:  Zestaw zawiera wszystko co jest potrzebne do wykonania jednej  porcji Olejku w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów oraz akcesoria. W Zestawie znajdują się także: opakowanie do przechowywania Emulsji + etykieta + drukowana instrukcja wykonania.

Pod wpływem nadmiernego oddziaływania promieniowania UV dochodzi do przyspieszonego starzenia się skóry, nazywanego fotostarzeniem (z ang. photoageing), w wyniku którego uzyskuje ona charakterystyczny wygląd. Zmiany zachodzą zarówno w naskórku, jak i w skórze właściwej. Skóra staje się zgrubiała, twarda, głęboko pomarszczona, mniej elastyczna i sprężysta. Wraz z postępowaniem procesu fotostarzenia zaczyna być coraz cieńsza (nazywamy ją nawet skórą pergaminową), szorstka i nierówna na powierzchni. Wynika to z zaburzeń rogowacenia i nieprawidłowego złuszczania się komórek naskórka. Oprócz wielu zmian barwnikowych (przebarwień i odbarwień) w fotostarzejącej się skórze rozszerzają się naczynia krwionośne.
Podstawę w ochronie skóry przed promieniowaniem UV stanowią filtry przeciwsłoneczne. W tym kontekście można powiedzieć, że emulsja z dobrymi, stabilnymi filtrami chroniącymi przed promieniowaniem UVA i UVB, nałożona w prawidłowy sposób i w prawidłowej ilości (ok. 2,5 ml na twarz i szyję) oraz stosowana przez cały rok lub co najmniej latem, jest najskuteczniejszym kremem przeciwzmarszczkowym.

Silikonowy Olejek Ochronny SPF 30, to naturalny olejek ochronny z tlenkiem cynku.
Tlenek cynku to naturalny minerał zaliczany do tzw. filtrów fizycznych, których działanie polega na odbijaniu i rozpraszaniu promieniowania słonecznego UVA i UVB. Ten rodzaj filtrów jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę i w związku z tym szczególnie polecany dla osób z delikatną, naczyniową, wrażliwą cerą oraz w preparatach ochronnych dla dzieci. Tlenek cynku posiada dodatkowo silne właściwości gojące, łagodzące, antybakteryjne i przeciwtrądzikowe.
Tlenek cynku obecny w olejku został poddany procesowi mikronizacji, czyli rozdrobnieniu do drobnego pyłku, o wielkości cząsteczek 3-10 mikronów. Dzięki temu, zastosowany jako filtr fizyczny, nie powoduje efektu bielenia skóry i podnosi estetykę i komfort stosowania emulsji ochronnej. Jednocześnie wielkość mikronizowanych cząsteczek, została zachowana na bezpiecznym poziomie.
Zgodnie z danymi producenta na 1% mikronizowanego tlenku cynku przypada ok. 1.5 - 2.0 jednostek faktora SPF.

Bazę olejku stanowią Cyklometikon, Ekologiczny Olej Jojoba oraz Ekologiczny Olej z Nasion Czarnych Malin.
Olej jojoba jest niezwykle stabilnym, uniwersalnym i niekomodogennym (nie zapycha porów) olejem, który pozostawia na skórze atłasowe, nie tłuste wykończenie.
Olej z nasion czarnej maliny jest olejem lekkim i bardzo łatwo absorbowanym przez skórę. Cechę tą docenią szczególnie osoby o tłustej cerze, olej bowiem doskonale ją kondycjonuje nie pozostawiając nadmiernej tłustości po aplikacji. Zaliczany jest do tzw. naturalnych filtrów i w pewnym stopniu chroni skórę przed promieniowaniem UV.
Obydwa oleje odpowiednie są dla wszystkich rodzajów skóry, efektywnie nawilżaja i zmiękczają skórę, regulują produkcję sebum oraz działają łagodząco na stany zapalne skóry.

Olejek może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: opinia
Olejek sprawdził się w warunkach naprawdę wymagających - na spływie kajakowym. Twarz lekko mi się tylko zazłociła, natomiast nie szczypały mnie oczy - co zdarza mi się nagminnie przy gotowych kremach. Polecam olejek!
Pokazuje 1-1 z 1 opinii
Zobacz także