Roślinne Komórki Macierzyste

17,21 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract ; Xanthan Gum; Glycerin; Lecithin; Phenoxyethanol; Aqua (Water)

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract 9.0 %
Xanthan Gum 1%
Glycerin 0,14%
Lecithin 0,14%
Phenoxyethanol 0,80%
Aqua (Wate)r 88,66%

Produkt został użyty w następujących formulacjach:

ZESTAW MAZIDŁA KREM Q10 + ALA ANTI-AGE

ZESTAW MAZIDŁA Krem Q10 + ALA ANITI-AGE

Serum z RKM - dla cery suchej dojrzałej

Serum z RKM - dla cery tłustej dojrzałej

Silikonowe serum z RKM dla cery suchej dojrzałej

Silikonowe serum z RKM dla cery tłustej dojrzałej

Substancje aktywne: roślinne komórki macierzyste (9%)
Aplikacja: jako kuracja intensywnie odmładzająca i przeciwstarzeniowa stosowana przez min. 1 miesiąc - w serach i kremach ((O/W, W/O i żele) do twarzy i ciała dla osób w wieku powyżej 35 r. życia; w odżywkach wzmacniających włosy
Sugerowane stężenie: 2-5%
Ciężar właściwy: 1,05 g/ml
pH: 7.4
Stabilność:

  • w trakcie wykonywania emulsji metodą klasyczną, czyli na gorąco, dodać po ostudzeniu emulsji do 40 st. C

Rozpuszczalność: rozpuszczalny w wodzie
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:

próbka-2 g, 5 g, 10 g, 30 g

  • Ochrona komórek macierzystych skóry
  • odmłodzenie i regeneracja starzejącej się skóry
  • wzrost jędrności i elastyczności skóry
  • wygładzenie i poprawa kolorytu skóry

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 2-5

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna

ciecz

Kolor

biało żółta - mętna

Zapach

charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC

1,05 g/ml

Rozpuszczalność

rozpuszczalny w wodzie

pH

7,4

Bakterie tlenowe

max. 100 cfu/g

Drożdze i pleśnie

max. 10 cfu/g

 

Wskazówki dotyczące użycia:
opartych na testach bezpieczeństwa, danych bibliograficznych i dobrej tolerancji
obserwowanej podczas badań nad jego efektywnością. Dane te pozwalają wnioskować, że
stosowanie RKM w normalnych warunkach i zalecanej koncentracji nie stanowi
żadnego zagrożenia dla użytkownika.

Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Roślinne Komórki Macierzyste to liposomowy kompleks komórek macierzystych pozyskanych z jabłoni domowej (łac. "Malus domestica") niezwykle rzadkiej, szwajcarskiej odmiany "Uttwiler Spätlauber".

Roślinne Komórki Macierzyste (RKM) to innowacyjny, naturalny i zarazem pierwszy składnik aktywny z roślinnymi komórkami macierzystymi. Zastosowanie komórek macierzystych w kosmetologii jest uznawane za przełomowe odkrycie, które można porównać z odkryciem pielęgnacji antyrodnikowej.

Większość komórek naszego ciała ma ściśle ustalony czas życia - dzielą się określoną ilość razy, po czym umierają. Komórki macierzyste, inaczej komórki pnia (ang. stem cells) różnią się od pozostałych następującymi właściwościami: po pierwsze, komórki pnia są to niewyspecjalizowane komórki, które mają zdolność do samoodnawiania się poprzez nieograniczoną ilość podziałów; po drugie, są zdolne do różnicowania się, czyli mogą dać początek co najmniej jednemu typowi wyspecjalizowanych komórek.

W świecie roślin komórki macierzyste pozwalają roślinom na budowę nowych organów przez całe ich życie. Wszystkie wystające ponad ziemię części roślin - liście, łodyga, kwiaty i nasiona -powstają ostatecznie z komórek małej tkanki zajmującej wierzchołkową część łodygi. W odróżnieniu od zwierzęcych komórek macierzystych, które mogą produkować tylko specyficzny rodzaj tkanki (np. określony organ) po tym jak zwierzę zakończy swój stan embrionalny, komórki macierzyste roślin pozostają cały czas totipotencjalne i dzięki temu rośliny mogą rosnąć przez wiele lat, rozwijając i tworząc nowe organy.

Fakt, że ludzki naskórek ulega nieustannej regeneracji przyniósł pierwsze przypuszczenia, że w skórze człowieka muszą znajdować się komórki macierzyste. Rzeczywiście odnaleziono w naskórku subpopulację komórek macierzystych. W prawidłowym naskórku ludzkim, a konkretnie w warstwie podstawnej i mieszku włosowym znajduje się mniej niż 10% komórek macierzystych. Te komórki dają początek populacji komórek przejściowo namnażających się, które migrują ku powierzchni naskórka. W momencie podziału powstają dwie komórki, z których jedna dalej pozostaje komórką macierzystą i zachowuje zdolność do podziału, a druga przesuwa się w kierunku wyższej warstwy naskórka, zwanej kolczystą. W trakcie trwania tej wędrówki komórki ulegają znaczącym zmianom: zrogowaceniu, odwodnieniu, a ostatecznie złuszczeniu w warstwie zrogowaciałej naskórka. Jest to tzw. zjawisko keratynizacji.
Zatem podstawową rolą komórek macierzystych jest podział oraz utrzymanie prawidłowej postaci skóry poprzez naturalną dynamiczną odnowę naskórka, który dzięki nim ulega całkowitemu odnowieniu raz na dwa tygodnie, a także zapewnienie prawidłowego procesu gojenia się ran.
Komórki macierzyste skóry żyją długo, zachowują stałą liczbę (nie ma zatem możliwości ich odtworzenia), zawierają cały materiał DNA, są bardziej odporne i lepiej chronione niż reszta komórek. Pomimo to również narażone są na czynniki, które wywołują przedwczesne starzenie się skóry, w wyniku czego zmniejszają swą zdolność do wytwarzania zdrowych komórek potomnych. Utrata lub stopniowe zanikanie funkcji tej specyficznej grupy komórek macierzystych, spowodowane upływem czasu, lub działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, smog) skutkuje deficytem komórek naskórka. Brak tych komórek powoduje zanikanie funkcji skóry, zwłaszcza jej zdolności do regeneracji, w wyniku czego pojawiają się oznaki, takie jak: zmarszczki, zwiotczenie skóry, utrata elastyczności, blizny, utrata blasku. Komórki macierzyste posiadają specyficzny metabolizm, dlatego należy zadbać o dostarczenie im odpowiednich wartości odżywczych. Najnowsze badania w dziedzinie inżynierii genetycznej dowiodły, iż właściwie dobrane substancje odżywcze można znaleźć we wnętrzu innych komórek macierzystych o podobnych cechach. Takimi komórkami są komórki macierzyste pochodzenia roślinnego.
Roślinne Komórki Macierzyste z jabłoni domowej szwajcarskiej odmiany Uttwiler Spätlauber są bogate w epigenetyczne substancje czynne mające zdolność ochrony i podtrzymania funkcjonowania komórek macierzystych skóry. Zawierają metabolity, które zapewniają długowieczność komórkom skóry - gen starzejących się komórek zostaje zmotywowany lub znormalizowany poprzez naprawę DNA- oraz chronią je przed stresem oksydacyjnym.
Materiał roślinny, z którego pozyskano komórki macierzyste jest jest zupełnie pozbawiony zanieczyszczeń środowiska i pestycydów.
Roślinne Komórki Macierzyste obecne są w następujących markowych kosmetykach o działaniu odmładzającym: Dior Capture XP, Skeyndor External Line, Helena Rubinstein Prodigy Extreme.

Wskazówki dotyczące użycia:
opartych na testach bezpieczeństwa, danych bibliograficznych i dobrej tolerancji
obserwowanej podczas badań nad jego efektywnością. Dane te pozwalają wnioskować, że
stosowanie RKM w normalnych warunkach i zalecanej koncentracji nie stanowi
żadnego zagrożenia dla użytkownika.

Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Bardzo doby półprodukt. Od serum z RKM rozpoczęłam moją przygodę z samodzielnym przygotowywaniem kosmetyków i był to strzał w dziesiątkę. Twarz jest rozświetlona, skóra elastyczna, zmarszczki jakby płytsze, pory coraz mniejsze - to moje wrażenia. Teraz fakt obiektywny - od ponad 2 miesięcy nie zrobił mi się ani jeden prszcz! Ani jeden! Polecam wszystkim.
napisał/a:
Zamówiłam już po raz kolejny komórki. Musiałam się przekonać, że to one poprawiły elastyczność twarzy, szyi, co przy kilku aktywnych składnikach jest trudne, czasem niemożliwe. Bużka delikatna, brak przykrych niespodzianek, wręcz przeciwnie.Z pewnością używam ponad miesiąc. Zmniejszają bruzdy-lekko, ale to i tak wiele, zauważalnie. Jeden z moich faworytów:)
napisał/a:
Nie sądziłam, że tak szybko wyrażę swoją opinię o tym produkcie, a jednak czynię to po 3 tygodniach stosowania.
Komórk i macierzyste nakładam codziennie (pod rolkę i nie tylko), ale już po kilku aplikacjach widziałam znaczną różnicę w wyglądzie cery. Buzia stała się promienna, rozświetlona, zrelaksowana, po prostu świeża, jak po jakimś intensywnym zabiegu u kosmetyczki. A najważniejsze, że rezultat nie zanika, utrzymuje się stale. Zwiększył się również stopień nawilżenia naskórka, obserwuję też szybką jego regenerację. Mój ślubny, niewtajemniczony w zasady mojej pielęgnacji stwierdził: ,,ooo,jakiś dobry krem sobie ostatnio kupiłaś, bo wygladasz cudownie!". Surowiec nie jest tani, ale za to bardzo wydajny, naprawdę wart swej ceny. Polecam z czystym sumieniem każdemu. Limario, gratuluję wyboru, masz nosa, co do surowców. Prodigy Extreme tak nie działało!
Pokazuje 1-3 z 3 opinii