Program pielęgnacji cery dojrzałej

Charakterystyka cery dojrzałej

Starzenie się skóry i cechy wyróżniające skórę dojrzałą związane są z dwoma procesami: starzeniem słonecznym i starzeniem wewnątrzpochodnym. Obraz starzenia się skóry i wygląd cery dojrzałej jest zawsze wypadkową obu tych zjawisk.
Termin „cera dojrzała” był dotychczas ściśle związany z wiekiem metrykalnym i był zarezerwowany dla wieku około menopauzalnego, czyli około 50 r. ż. Jednak, z uwagi na bardziej dogłębne poznanie mechanizmów starzenia się oraz możliwości współczesnej kosmetologii, terminem tym można się posługiwać wcześniej i w odniesieniu bardziej do stanu skóry a nie wyłącznie jej wieku. Jeśli zatem po 30 roku życia (lub wcześniej jeśli skóra była bardzo intensywnie opalana na słońcu lub w solarium i nieodpowiednio pielęgnowana) pojawią się takie cechy starzenia się skóry jak zmarszczki, utrata elastyczności , zmiana kolorytu – zażółcenie i przebarwienia, poszerzenie porów, pojawienie się zaskórników, zanik i ścieńczenie skóry właściwej, to śmiało możemy ją określić jako cerę dojrzałą wymagającą regeneracji kosmetykami dla cery dojrzałej. Dlatego wybierając kosmetyki, kierujmy się zawsze aktualnym stanem cery a nie jej wiekiem.
W przeciwdziałaniu, a także odwracaniu objawów starzenia się skóry największe znaczenie ma profilaktyka, czyli ochrona skóry przed wpływem niekorzystnych czynników oraz wczesne rozpoczęcie stosowania kosmetyków o działaniu przeciwdziałającym starzeniu się skóry. Wczesne (po 30 r.ż.) stosowanie kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym i naprawczym jest uzasadnione i polecane ze względu na ograniczone z wiekiem możliwości reakcji skóry na pobudzające bodźce. Zjawisko to jest związane z obserwowanym w starzejącej się skórze zaburzeniem przekazywania sygnałów, ze zmniejszeniem liczby receptorów i innymi zjawiskami ograniczającymi możliwość regeneracji i wzrostu komórek.
Ochrona skóry przed działaniem promieni UV i wolnych rodników (kremy z filtrami oraz antyoksydantami) zapobiega przyspieszonemu starzeniu się skóry i przedwczesnemu pojawianiu się cech starzenia się słonecznego. Poza tym, jak wielokrotnie potwierdzono, umożliwia właściwe funkcjonowanie procesów naprawczych skóry i ułatwia naturalne procesy jej regeneracji.

Szczegółowy program pielęgnacji:

RANO

Krok pierwszy:
a) Jeśli posiadasz cerę tłustą umyj twarz delikatnym (nie zawierającym SLS) żelem myjącym. Nie używaj mydła, które ma silny odczyn zasadowy i zmienia naturalny kwaśny odczyn skóry na zasadowy, co zaburza rozwój naturalnej, korzystnej flory bakteryjnej skóry.
b) Jeśli posiadasz cerą suchą i delikatną umyj twarz Pomarańczowy olejek myjący lub Różany olejek myjący, które są dostępne w postaci Gotowych Zestawów. Olejek delikatnie, nie naruszając naturalnej warstwy ochronnej i nie powodując nieprzyjemnego odczucia ściągnięcia , oczyści skórę.

Krok drugi: wybrany hydrolat zastosuj jako tonik do twarzy – codziennie po umyciu twarzy zwilżonym hydrolatem płatkiem kosmetycznym przetrzyj całą twarz oraz szyję i dekolt.

Dlaczego hydrolat?
Hydrolaty to płynne eliksiry o subtelnym, przyjemnym zapachu, które powstają w wyniku destylacji parą wodną cenionych w kosmetyce roślin, np. płatków róży, kwiatów pomarańczy, kwiatów lawendy itd. Mają postać czystego płynu o konsystencji wody i pH zbliżonym do naturalnego odczynu skóry. Zawierają niewielkie i bezpieczne dla skóry ilości zawartego w roślinie dobroczynnego olejku eterycznego oraz rozpuszczalne w wodzie cenne składniki o działaniu nawilżającym, odżywczym, gojącym i łagodzącym. Są idealnym, naturalnym płynem tonizującym umytą skórę i przygotowującym ją do dalszych zabiegów.
Wszystkie oferowane przez nas hydrolaty pochodzą od renomowanych europejskich producentów, a materiał roślinny użyty do ich produkcji pochodzi z ekologicznych upraw.

Hydrolaty odpowiednie dla cery dojrzałej tłustej: Ekologiczny hydrolat bławatkowy, Ekologiczny hydrolat lawendowy, Ekologiczny hydrolat miętowy, Ekologiczny hydrolat oczarowy, Ekologiczny hydrolat róży damasceńskiej, Ekologiczny hydrolat róży białej, Ekologiczny hydrolat werbeny, Ekologiczny hydrolat z zielonej herbaty, Ekologiczny hydrolat truskawkowy.
Hydrolaty odpowiednie dla cery dojrzałej suchej: Ekologiczny hydrolat z kocanki, Ekologiczny hydrolat lipowy, Ekologiczny hydrolat neroli, Ekologiczny hydrolat róży damasceńskiej, Ekologiczny hydrolat róży białej, Ekologiczny hydrolat z Rozy stulistnej.

Krok trzeci: zastosuj wybrane Serum antyoksydacyjne dostępne w postaci Gotowego Zestawu.

Dlaczego serum antyoksydacyjne?
Jest to beztłuszczowy kosmetyk o lekkiej, żelowej konsystencji idealnie nadający się pod filtry lub krem. Sera antyoksydacyjne stanowią skuteczną ochronę przed przedwczesnym starzeniem skóry, o co należy zadbać jak najwcześniej. Zwalczają wolne rodniki - bardzo agresywne cząsteczki, generowane w dużej mierze pod wpływem promieniowania słonecznego, przyczyniające się do szybszego niszczenia i starzenia się skóry. Atakują także lipidowe składniki sebum, powodując powstawanie produktów drażniących skórę i powodujących reakcje zapalne i uczuleniowe. Antyoksydanty zawarte w serach antyoksydacyjnych wykazują działanie przeciwzapalne i łagodzące oraz regulują pracę gruczołów łojowych.

Sera antyoksydacyjne odpowiednie dla cery dojrzałej tłustej: Serum antyoksy C+F+ALA, Serum antyoksy zielona herbata, Serum antyoksy CF Rosehip
Sera antyoksydacyjne dla cery dojrzałej suchej: Serum antyoksy C+F+ALA, Serum antyoksy CF Rosehip, serum antyoksy pine bark, serum antyoksy sylimaryna.

Krok czwarty:
a. latem, jeśli chcesz chronić skórę przed promieniowaniem UV w mieście i na plaży, zastosuj Mazidła Emulsja ochronna SPF 30, która jest dostępna w postaci Gotowego Zestawu;
b. jeśli nie chcesz stosować produktów z filtrami alternatywnie zastosuj Krem Ochronny anti-age lub Krem Q10 + ALA anti age lub Olejek 1% koenzymu Q10, które są dostępne w postaci Gotowego Zestawu.

WIECZOREM

Krok pierwszy: umyj twarz Pomarańczowy olejek myjący lub Różany olejek myjący, które są dostępne w postaci Gotowych Zestawów. Olejek delikatnie i bardzo dokładnie usunie nadmiar sebum, tłuste filtry, makijaż i wszelkie inne zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia.

Krok drugi:
a. co drugi-trzeci dzień zastosuj wybrany Tonik z kwasami dostępny w postaci Gotowych Zestawów. Toniki z kwasami regulują proces złuszczania martwego naskórka, który w wieku dojrzałym ulega zaburzeniu, intensywnie nawilżają oraz korzystnie poprawiają koloryt skóry, która zyskuje blask i gładkość. Toniki odpowiednie dla cery dojrzałej tłustej: Tonik z kwasem migdałowym 10%, Tonik z glukonolaktonem 15%, Tonik z kwasem mlekowym 10%, Tonik z kwasem salicylowym 2%, Tonik z kwasem glikolowym 10%, Tonik z kwasem szikimowym 5%.
Toniki odpowiednie dla cery dojrzałej suchej: Tonik z kwasem glikolowym 10%, Tonik z kwasem laktobionowym 10%, Tonik z kwasem mlekowym 10%, Tonik z kwasem szikimowym 5%.

b. W pozostałe dni zastosuj jako Tonik wybrany hydrolat.

Krok trzeci:
a. zastosuj wybrany Olejek „Eliksir młodości” + Żel „Eliksir młodości” (uniwersalny, odpowiedni dla cery tłustej i suchej) dostępne w postaci Gotowych Zestawów. Olejek „Eliksir młodości” jest dostępny w wersji dla cery suchej i tłustej - Olejek „Eliksir młodości” dla cery suchej oraz Olejek „Eliksir młodości” dla cery tłustej.
b. zamiast powyższej propozycji możesz zastosować Olejek z retinolem lub witaminą C tetra, które są dostępne w postaci Gotowych zestawów. Olejki są dostępne w wersji dla cery suchej i tłustej - Olejek 1% retinolu dla cery suchej, Olejek 1% retinolu dla cery tłustej, Olejek 10 % witaminy C tetra dla cery suchej, Olejek 10 % witaminy C tetra dla cery tłustej.
c. na zmianę co drugi, trzeci dzień lub zamiast powyższej propozycji zastosuj Serum Firmskin dostępne w postaci Gotowego Zestawu.
d. jeśli Twoja cera jest podrażniona (np. po kwasach lub retinoidach) lub odwodniona zastosuj Krem gojący dostępny w postaci Gotowego Zestawu;
e. jeśli borykasz się z przebarwieniami zastosuj Krem na przebarwienia lub Serum na przebarwienia dostępne w postaci Gotowych Zestawów;
f. jeśli borykasz się z intensywnym przetłuszczaniem skóry zastosuj Serum Redupore dostępne w postaci Gotowego Zestawu.

Dodatkowa, uzupełniająca pielęgnacja
1. Raz w tygodniu zastosuj maseczkę z wybranego błota lub glinki, która zregeneruje i odżywi skórę. Odpowiednie dla cery dojrzałej tłustej są: Błoto termalne z siarką, Glinka multani mitti, Glinka brazylijska brązowa, Glinka brazylijska czarna, Glinka brazylijska fioletowa, Glinka brazylijska zielona, Glinka brazylijska złota. Zobacz przepis na maseczkę. Odpowiednie dla cery dojrzałej suchej są: Glinka biała amazońska, Glinka brazylijska brązowa, Glinka brazylijska czarna, Glinka brazylijska fioletowa, Glinka brazylijska czerwona, Glinka brazylijska pomarańczowa, Glinka brazylijska żółta. Zobacz przepis na maseczkę >>>.
2. Raz w tygodniu zastosuj maseczkę owocową, która nawilży i zregeneruje skórę. Odpowiednie dla cery dojrzałej tłustej są: Ekstrakt z arbuza, Ekstrakt z cytryny, Ekstrakt z granatu, Ekstrakt z papaji, Ekstrakt z pomarańczy, Ekstrakt z truskawki. Zobacz przepis na maseczkę >>>.  Odpowiednie dla cery dojrzałej suchej są: Ekstrakt z ananasa, Ekstrakt z arbuza, Ekstrakt z banana, Ekstrakt z cytryny, Ekstrakt z granatu, Ekstrakt z jabłka cukrowgo, Ekstrakt z mango, Ekstrakt z papaji, Ekstrakt z pomarańczy,. Zobacz przepis na maseczkę >>>.  
3. Raz w tygodniu zastosuj maseczkę ze Spiruliny, która zregeneruje oraz odżywi skórę. Zobacz przepis na maseczkę >>>.
4. Raz w tygodniu zastosuj Szikimową maseczkę piękności, która delikatnie złuszczy oraz nawilży skórę. Zobacz przepis na maseczkę>>>.
5. Raz w tygodniu zastosuj wybrany peeling mechaniczny, który delikatnie złuszczy martwy naskórek oraz usunie tzw. skórki powstałe po zastosowaniu kwasów.
Odpowiednie dla cery dojrzałej tłustej są: Peeling czarna porzeczka gruboziarnisty, Peeling malinowy gruboziarnisty, Peeling śliwkowy gruboziarnisty. Zobacz przepis na peeling>>>.
Odpowiednie dla cery dojrzałej suchej są: Peeling czarny bez drobnozisranisty, Peeling śliwkowy drobnoziarnisty. Zobacz przepis na peeling >>>.

{jcomments on}