Peeling Migdałowy 40%

69,62 
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Skład Peelingu:

 • Glikol roślinny – 60%
 • Kwas migdałowy - 40%

Skład wg INCI: Propanediol ; Mandelic Acid

Skład Żelu Gojącego:

Wielkość porcji Peelingu: 10 g (10 ml)
Postać Peelingu: przezroczysty lekko gęsty płyn 
pH: 1,5

Wielkość porcji Żelu gojącego: 30 g (30 ml)

Jest doskonały dla Ciebie - gdy:

 •  borykasz się z zaskórnikami i trądzikiem grudkowo-krostkowym oraz płytkimi bliznami potrądzikowymi
 • Twoja cera wykazuje cechy przedwczesnego starzenia w postaci zmarszczek, przesuszenia, przebarwień
 • masz dojrzałą cerę i chcesz ją odnawić i odmładzić

Co zrobi dla Ciebie Peeling Migdałowy 40%

 • odblokouje pory i zmniejszy zmiany trądzikowe w postaci zaskórnikowej oraz grudkowo-krostkowej
 • usunie martwe komórki naskórka - skóra uzyska gładkość i ładny, świetlisty koloryt
 • spowoduje wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie
 • zmniejszy pory
 • spłyci niewielkie blizny potrądzikowe
 • spłyci drobne zmarszczki
 • rozjaśni przebarwienia posłoneczne i pozapalne (np. po trądziku);
 • poprawi napięcie i elastyczność skóry.

Porada - jak stosować:

 • umyj dokładnie twarz i wytrzyj do sucha
 • aplikuj roztwór kwasu kroplami na palec i uważnie rozprowadzaj na skórze
 • aplikację zacznij od czoła a następnie przejdź do pozostałych części, pomijając okolice oczu. Peeling możesz stosować na całą twarz, szyję i dekolt, jak również na dłonie.
 • po aplikacji umyj ręce
 • pozostaw Peeling na 3-5 minut
 • po aplikacji Peelingu może pojawić się zbielenie skóry, lekkie pieczenie, mrowienie oraz odczucie ciepła – są to normalne reakcje skóry na Peeling
 • następnie za pomocą płatka kosmetycznego zmyj skórę roztworem sody oczyszczonej, która dzięki zasadowemu pH neutralizuje kwas – do 50 ml przegotowanej, ostudzonej wody dodaj 1/3 łyżeczki od herbaty sody oczyszczonej . Powtórz zmywanie kilka razy, aby mieć pewność, że cały roztwór kwasu został zmyty ze skóry.
 • delikatnie wytrzyj skórę do sucha
 • przetrzyj twarz płatkiem kosmetycznym obficie nasączonym Ekologiczny Hydrolatem z Kocanki
 • następnie, na wilgotną skórę, zaaplikuj specjalnie stworzony na podrażnienia po Peelingu Żel gojący (3-4 naciśnięcia pompką) – żel rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj lub wklep w skórę
 • odczekaj kilka minut i zaaplikuj na skórę Ekologiczny Olej Konopny – kilka lub kilkanaście kropli rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj lub wklep w skórę.
 • Hydrolat, Żel gojący i Olej konopny możesz stosować wieczorem przez kilka kolejnych dni
 • Peeling stosujwyłącznie na noc i nie częściej niż co 7 dni
 • po ok. 2-3 dniach od wykonania Peelingu skóra zacznie się łuszczyć
 • Peeling najlepiej jest stosować jesienią i wczesną wiosną, nie należy natomiast stosować latem.

Zalecane środki ostrożności i przeciwwskazania: Peeling nie powinien być stosowany przez osoby:

 • z opryszczką oraz innymi czynnymi infekcjami wirusowymi skóry
 • ze skórą noszącą oznaki zranienia, otarcia i innymi uszkodzeniami naruszającymi jej ciągłość
 • w trakcie stosowania Peelingu nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu;
 • należy unikać kontaktu ze spojówkami, a jeśli dojdzie do takiego kontaktu przemyć oczy wodą
 • dobę przed zastosowanie Peelingu nie należy stosować produktów z retinolem, retinoidami i nadtlenkiem benzoilu

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej.
Trwałość: o dacie ważności Peelingu i Żelu Gojącego decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).

Korzyści - rozszerzone:

intensywniejsze leczenie i zapobieganie stanom trądzikowym uzyskasz dodając do pielęgnacji Gotowe Zestawy DIY: Booster Przeciwtrądzikowy, Booster Niacynamid 15%, Krem Antytrądzikowy, Tonik z Kwasem Salicylowym 2%, Olejek 2% Kwasu Salicylowego.

dodatkowe silne działanie przeciwstarzeniowe i rewitalizujące skórę dojrzałą uzyskasz dodając do pielęgnacji Gotowe Zestawy DYI: Krem Ze Złotem, Booster Hialuronowy, Serum Peptydowe, Serum Miedziowe, Żel Eliksir Młodości, Booster Miedziowy - Zastrzyk Młodości, Booster Niacynamid 15%, Booster Bakuchiol 2%.

Przed przystąpieniem do wykonania Peelingu sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj alkoholem etylowym 95% (spirytusem). 
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę z Glikolem roślinnym [1] - brzeg zakraplacza podważ delikatnie nożem. Nakrętkę i korek odłóż na bok;
Krok 2 –do butelki delikatnie wsyp Kwas migdałowy [2];
Krok 3 – włóż zakraplacz, zakręć butelkę i kilka razy wstrząśnij;
Krok 4 – do kubka od herbaty włóż butelkę i wlej świeżo przegotowaną, gorącą wodę do wysokości 34 butelki. Pozostaw butelkę na 10 minut. Po wyjęciu butelki wstrząśnij nią kilkakrotnie;

Krok 5 – napisz datę ważności na etykiecie - o dacie ważności Peelingu decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Peeling jest gotowy do użycia następnego dnia po jego wykonaniu. Przechowuj go w temperaturze pokojowej.

 

Przed przystąpieniem do wykonania Żelu Gojącego sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%. 
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę z Potrójnym kwasem hialuronowym [1];
Krok 2 – do butelki dodaj po kolei D-pantenol [2], Mleczan sodu [3] i Alantoinę [4];
Krok 3 - zakręć butelkę i kilkanaście razy wstrząśnij nią energicznie;
Krok 4 – pozostaw butelkę w temperaturze pokojowej na 24 H;

Krok 5 – następnego dnia ponownie wstrząśnij kilkanaście razy butelką i jej zawartość przelej do umytego i zdezynfekanowanego opakowania air-less;
Krok 6 – napisz datę ważności na etykiecie (o dacie ważności Żelu decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu) i naklej na opakowanie z gotowym Żelem;
Przechowuj Żel w temperaturze pokojowej.

Opis produktu

Zestaw składa się z 4 elementów, które pozwolą na wykonanie pełnego zabiegu złuszczania i regeneracji skóry:

 1.  Odważonych porcji półproduktów potrzebnych do wykonania Peelingu migdałowego 40% 10 g
 2.  Odważonych porcji półproduktów potrzebnych do wykonania Żelu gojącego 30 g
 3.  Ekologicznego hydrolatu z kocanki 50 ml
 4.  Ekologicznego oleju konopnego 30 g

W zestawie znajdują się także: opakowanie air-less do przechowywania Żelu, etykiety + drukowana instrukcja wykonania.

Składniki, których brak w zestawie i należy je dodatkowo zakupić: soda oczyszczona – w każdym sklepie spożywczym.
Peeling migdałowy 40% o niskim pH, to silny peeling kwasowy przeznaczony do przeprowadzenia zabiegu eksfoliacji chemicznej w warunkach domowych. Przeznaczony jest dla osób zaawansowanych, które już stosowały produkty z kwasami (np. Toniki z kwasami 10%) i mają w tym zakresie doświadczenie a ich skóra jest oswojona z kwasami. Peeling migdałowy nie jest polecany dla osób z bardzo wrażliwą i reaktywną skórą.
Kwas migdałowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA) i jest jednym z najciekawszych składników w tej grupie. Występuje w naturze w gorzkich migdałach. Spośród kwasów AHA wyróżnia się tym, iż posiada najsilniejsze właściwości antybakteryjne a zarazem działając złuszczająco, jak na typowy kwas przystało, robi to łagodnie, nie powodując nadmiernego podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Dzięki temu jest świetnym składnikiem kwasowym, którym można bezpiecznie wykonać silny peeling w warunkach domowych.
Kwas migdałowy z jednej strony działa przeciwzmarszczkowo poprzez regulację odnowy komórkowej a także stymulowanie produkcji kwasu hialuronowego w skórze, z drugiej strony wykazuje silne działanie antybakteryjne, dzięki czemu łagodzi stany zapalne skóry, goi wypryski i zmiany trądzikowe.
Bazą Peelingu i zarazem rozpuszczalnikiem kwasu migdałowego jest Glikol roślinny, który jest naturalną, roślinną substancją o licznych pozytywnych właściwościach kosmetycznych. Peeling nie zawiera alkoholu oraz ropopochodnych rozpuszczalników.
Porcja 10 g Peelingu migdałowego + pozostałe składniki wystarczą na 6 zabiegów wykonywanych co 7 dni, czyli na 1,5 miesięczną pełną kurację złuszczającą. To bardzo korzystna i ekonomiczna opcja w porównaniu z cenami zabiegu w gabinecie kosmetycznym (średni koszt jednego zabiegu to ok. 120 zł).

W Zestawie znajdują się także składniki służące do wykonania Żelu gojącego, którego bazą jest silnie nawilżający Potrójny kwas hialuronowy 1,5% (89,5%) oraz gojące i naprawcze d-pantenol (5%), mleczan sodu (5%) i allantoina (0,5%). Ekologiczny hydrolat z kocanki oraz Ekologiczny olej konopny są gotowymi produktami o silnych właściwościach gojących i regenerujących. Wszystkie te trzy produkty służą do odpowiedniego zadbania o skórę po wykonanej eksfoliacji.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: Cudo!
Ten peeling to cudo! Stosowałam go zeszłej zimy i byłam nim zachwycona, tak jak w opisie co tydzień przez 6 tygodni. Już po drugiej kuracji moja skóra była jakby odmłodzona i widoczne rozszerzone pory były zwężone. Skóra nabrała jednolitego kolorytu i co ważne nie występowało żadne brzydkie łuszczenie jak po innych kwasach. To jest zbawienie dla osób borykających się z zaskórnikami i rozszerzonymi porami!!! Polecam gorąco :)
napisał/a: Fantastyczny
Fantastyczny jest ten peeling! Po raz pierwszy wykonuję go w tym roku samodzielnie i jestem zadziwiona, że to takie proste, choć podczas wizyt u kosmetyczki wydawało mi się bardzo poważnym zabiegiem. Zabieg poważny, ale możliwy do wykonania w domu. Robię od ok 2 miesięcy co ok 1,5 tyg i skóra jest wyraźnie odmłodzona, a wszelkie podskórne nacieki przestały dokuczać. Dodatkowo skóra jest pięknie napięta. No i cieńsza, delikatniejsza.
Pokazuje 1-2 z 2 opinii
Zobacz także