Olejek Myjący Dla Dzieci

29,15 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:
  • Olej (macerat) z owoców goji – 90%
  • Glyceryl cocoate – 10%

Skład wg INCI: Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; Lycium Barbarum (Goji) Fruit Extract; PEG-7 Glyceryl Cocoate; Tocopherol; 
Wielkość porcji: 120 gr (130 ml)
Postać Olejku: bezzapachowy olejek w jasnożółtym kolorze.

  • dla dzieci w każdym wieku, również dla niemowląt.
  • dla osób z bardzo wrażliwą cerą, które nie tolerują tradycyjnych środków myjących z detergentami oraz zapachowych olejków myjących.
  • olejek delikatnie i skutecznie zmywa wszystkie zanieczyszczenia.

Zastosowanie

  • na mokrą dłoń wyciśnij porcję olejku, rozsmaruj między dłońmi, następnie delikatnie wmasuj w skórę dziecka. Na końcu bardzo dokładnie spłucz bieżącą, ciepłą wodą.

Dodatkowe informacje: jeśli chcesz wiedzieć jak prawidłowo pielęgnować skórę dziecka zapraszam do lektury tekstu Jak pielęgnować skórę dziecka.
 

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C.
 

Trwałość: o dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).

Przed przystąpieniem do wykonania Olejku sprawdź zawartość Zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%. 
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę z Maceratem z owoców goji [1]– nożem delikatnie podważ i wyjmij korek i odłóż na bok;
Krok 2 – do butelki wlej Glyceryl cocoate [2] – włóż z powrotem korek, zakręć butelkę i kilkanaście razy wstrząśnij;
Krok 3 – napisz datę ważności na etykiecie i naklej ją na butelkę z gotowym Olejkiem. O dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Olejek jest gotowy do użycia następnego dnia po jego wykonaniu. Przechowuj go w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C.

Opis produktu

Zestaw zawiera składniki potrzebne do wykonania jednej porcji Olejku w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów. W Zestawie znajdują się także: etykieta na gotowy produkt + drukowana instrukcja wykonania.

Olejek działa łagodniej niż tradycyjne środki myjące, nie zawiera bowiem detergentów, np. agresywnych SLS-ów, które w wraz z brudem usuwają ochronny płaszcz lipidowy powodując, że skóra staję się nadmiernie wysuszona i podrażniona. Olejek zawiera natomiast łagodny emulgator – Glyceryl cocoate -, który delikatnie, nie niszcząc warstwy ochronnej skóry, usuwa zanieczyszczenia. Bazę olejku stanowi macerat z owoców goji odpowiedni dla delikatnej skóry dziecka. Jest on bogatym źródłem witaminy E oraz kwasu linolowego, który regeneruje i koryguje naturalną barierę ochronną skóry zapewniając jej właściwe nawilżenie i elastyczność.
Olejek po połączeniu z wodą tworzy mleczno-białą emulsję micelarną, która wiąże cząsteczki brudu. Zanieczyszczenia związane przez micele, są następnie spłukiwane wraz z wodą, pozostawiając skórę dziecka czystą i nawilżoną, bez poczucia ściągnięcia i wysuszenia.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii