Olejek Myjący Dla Dzieci

20,70 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Skład:

  • Olej Słonecznikowy– 90%
  • Glyceryl cocoate – 10%

Skład wg INCI: Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; PEG-7 Glyceryl Cocoate.


Wielkość porcji: 120 g (130 ml)
Postać Olejku: bezzapachowy olejek w jasnożółtym kolorze.

Jest doskonały dla:

  • dla dzieci w każdym wieku, również dla niemowląt.
  • dla osób z bardzo wrażliwą cerą, które nie tolerują tradycyjnych środków myjących z detergentami oraz zapachowych olejków myjących.

Co zrobi dla Ciebie olejek Myjący Dla Dzieci

  • Olejek bardzo delikatnie oczyści delikatną skórę niemowląt i dzieci.
  • Ojek delikatnie i skutecznie zmyje wszystkie zanieczyszczenia, łącznie z makijażem.

Porada - jak stosować

  • na mokrą dłoń wyciśnij porcję olejku, rozsmaruj między dłońmi, następnie delikatnie wmasuj w skórę dziecka. Na końcu bardzo dokładnie spłucz bieżącą, ciepłą wodą.

Dodatkowe informacje: jeśli chcesz wiedzieć jak prawidłowo pielęgnować skórę dziecka zapraszam do lektury tekstu Jak pielęgnować skórę dziecka.

 

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C.

Trwałość: o dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).

Korzyści - rozszerzone:

Dodatkowe Korzyści: bardzo delikatne i skuteczne usunięcie zanieczyszczeń uzyskasz dodając do pielęgnacji produkt: Ekologiczny Żel Myjący.

Opakowanie Premium to połączenie wysokiej jakości wyrafinowanej estetyki z ekologicznym podejściem wynikającym z troski o naszą planetę.

Cechy butelki Premium:
ma przepiękny, szlachetny szmaragdowy kolor. Szmaragd to odcień zieleni delikatnie wpadający w błękit. Kamień szlachetny szmaragd symbolizuje energię miłości, piękna i harmonii. Zieleń to przyroda, natura, a my stanowimy jej część.
Została wykonana z wysokiej jakości szkła, które jest biodegradowalne i wielokrotnego użytku. W trakcie produkcji nie zostały użyte szkodliwe Bisfenol-A i substancje azotynowe.

W kategorii szkło farmaceutyczne - zgodne jest z obecnie obowiązującymi:
Farmakopea Europejska
Farmacopea USP amerykańska

W kategorii szkło kosmetyczne - zakwalifikowane jest jako szkło kategorii A.
Została pokryta ekologicznym wodnym lakierem, chroniącym przed promieniowaniem UV i zapewniającym bezpieczeństwo produktom wrażliwym na światło.
Jest wyposażona w dozownik, który pozwala na komfortowe i ekonomiczne użycie boostera.
Zamknięcie  butelki zostało wytoczone z prawdziwego drewna bukowego, jest więc biodegradowalne.

Przed przystąpieniem do wykonania Olejku sprawdź zawartość Zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%. 
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę z Olejem Słonecznikowym [1]– nożem delikatnie podważ i wyjmij korek i odłóż na bok;
Krok 2 – do butelki wlej Glyceryl cocoate [2] – włóż z powrotem korek, zakręć butelkę i kilkanaście razy wstrząśnij;
Krok 3 – napisz datę ważności na etykiecie i naklej ją na butelkę z gotowym Olejkiem. O dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Olejek jest gotowy do użycia następnego dnia po jego wykonaniu. Przechowuj go w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C.

Opis produktu

Zestaw zawiera składniki potrzebne do wykonania jednej porcji Olejku w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów. W Zestawie znajdują się także: etykieta na gotowy produkt + drukowana instrukcja wykonania.

Olejek działa łagodniej niż tradycyjne środki myjące, nie zawiera bowiem detergentów, np. agresywnych SLS-ów, które w wraz z brudem usuwają ochronny płaszcz lipidowy powodując, że skóra staję się nadmiernie wysuszona i podrażniona. Olejek zawiera natomiast łagodny emulgator – Glyceryl cocoate -, który delikatnie, nie niszcząc warstwy ochronnej skóry, usuwa zanieczyszczenia. Bazę olejku stanowi Olej Słonecznikowy odpowiedni dla delikatnej skóry dziecka. Jest on bogatym źródłem witaminy E oraz kwasu linolowego, który regeneruje i koryguje naturalną barierę ochronną skóry zapewniając jej właściwe nawilżenie i elastyczność.
Olejek po połączeniu z wodą tworzy mleczno-białą emulsję micelarną, która wiąże cząsteczki brudu. Zanieczyszczenia związane przez micele, są następnie spłukiwane wraz z wodą, pozostawiając skórę dziecka czystą i nawilżoną, bez poczucia ściągnięcia i wysuszenia.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii