Olejek Myjący Copaiba

18,80 
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Skład:

 • Olej Słonecznikowy – 89%
 • Glyceryl cocoate – 10%
 • Naturalny Balsam Copaiba – 1%

Skład wg INCI: Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; PEG-7 Glyceryl Cocoate; Tocopherol; Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Oil.

Wielkość porcji gotowego produktu - 120 g (130 ml)
Produkt, który wykonasz samodzielnie będzie mieć postać - olejku w żółtym kolorze i  zapach Naturalnego Balsamu Copaiba (słodki, balsamiczno-pieprzowo-ziemny).

Olejek działa łagodniej niż tradycyjne środki myjące, nie zawiera bowiem detergentów, np. agresywnych SLS-ów, które w wraz z brudem usuwają ochronny płaszcz lipidowy powodując, że skóra staję się nadmiernie wysuszona i podrażniona. Olejek myjący jest bardzo ważnym elementem prawidłowej pielęgnacji skóry. Delikatnie i skutecznie zmywa wszystkie zanieczyszczenia, łącznie z makijażem (większość produktów do makijażu oraz filtry przeciwsłoneczne zawierają silikony rozpuszczalne w tłuszczach, których nie da się zmyć zwykłym żelem) i tłustymi filtrami. Niedokładnie zmyte produkty z silikonami powodują powstawanie trądziku kosmetycznego.

Jest doskonały dla Ciebie - gdy:

 • nie tolerujesz tradycyjnych środków myjących z detergentami.
 • masz cerą silnie podrażnioną i przesuszoną, np. po kuracjach kwasami lub retinoidami.
 • cierpisz na łuszczycę lub grzybicę.
 • zmagasz się z tłustą cerą i trądzikiem.
 • stosujesz podkłady i produkty z filtrami, które zawierają silikony rozpuszczalne tylko w tłuszczach.

Olejek może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Co zrobi dla Ciebie Olejek Myjący Copaiba:

 • delikatnie i skutecznie zmyje wszystkie zanieczyszczenia, łącznie z makijażem i tłustymi filtrami przeciwsłonecznymi.

Porada - jak stosować:

 • w zagłębienie dłoni zaaplikuj porcję Olejku, rozsmaruj między dłońmi i następnie przez kilka minut delikatnie masuj twarz. Następnie bardzo dokładnie spłucz bieżącą, ciepłą wodą.

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej.
Trwałość: o dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).

Korzyści - rozszerzone:

Dodatkowe delikatne i skuteczne oczyszczenie skóry uzyskasz  stosując po Olejku Myjącym: Ekologiczny Żel Myjący

Opakowanie Premium to połączenie wysokiej jakości wyrafinowanej estetyki z ekologicznym podejściem wynikającym z troski o naszą planetę.

Cechy butelki Premium:

 • ma przepiękny, szlachetny szmaragdowy kolor. Szmaragd to odcień zieleni delikatnie wpadający w błękit. Kamień szlachetny szmaragd symbolizuje energię miłości, piękna i harmonii. Zieleń to przyroda, natura, a my stanowimy jej część
 • została wykonana z wysokiej jakości szkła, które jest biodegradowalne i wielokrotnego użytku. W trakcie produkcji nie
 • zostały użyte szkodliwe Bisfenol-A i substancje azotynowe

W kategorii szkło farmaceutyczne - zgodne jest z obecnie obowiązującymi:

 • Farmakopea Europejska
 • Farmacopea USP amerykańska

W kategorii szkło kosmetyczne - zakwalifikowane jest jako szkło kategorii A

 • została pokryta ekologicznym wodnym lakierem, chroniącym przed promieniowaniem UV i zapewniającym bezpieczeństwo produktom wrażliwym na światło
 • jest wyposażona w atomizer, który pozwala na komfortowe i ekonomiczne użycie hydrolat
 • zamknięcie  butelki zostało wytoczone z prawdziwego drewna bukowego, jest więc biodegradowalne.

 

Przed przystąpieniem do wykonania Olejku sprawdź zawartość Zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%. 
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę z Olejem Słonecznikowym + Naturalny Balsam Copaiba [1]– nożem delikatnie podważ i wyjmij korek i odłóż na bok;
Krok 2 – do butelki wlej Glyceryl cocoate [2] – włóż z powrotem korek, zakręć butelkę i kilkanaście razy wstrząśnij;
Krok 3 – napisz datę ważności na etykiecie i naklej ją na butelkę z gotowym Olejkiem. O dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Olejek jest gotowy do użycia następnego dnia po jego wykonaniu.

Opis produktu

Zestaw zawiera składniki potrzebne do wykonania jednej porcji Olejku w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów. W Zestawie znajdują się także: etykieta na gotowy produkt + drukowana instrukcja wykonania.

Olejek działa łagodniej niż tradycyjne środki myjące, nie zawiera bowiem detergentów, np. agresywnych SLS-ów, które w wraz z brudem usuwają ochronny płaszcz lipidowy powodując, że skóra staję się nadmiernie wysuszona i podrażniona. Olejek zawiera natomiast łagodny emulgator – Glyceryl cocoate -, który delikatnie, nie niszcząc warstwy ochronnej skóry, usuwa zanieczyszczenia. Bazę olejku stanowi Olej Słonecznikowy odpowiedni dla wszystkich rodzajów cery. Jest on bogatym źródłem witaminy E oraz kwasu linolowego, który regeneruje i koryguje naturalną barierę ochronną skóry zapewniając jej właściwe nawilżenie i elastyczność.
Olejek po połączeniu z wodą tworzy mleczno-białą emulsję micelarną, która wiąże cząsteczki brudu i makijażu. Zanieczyszczenia związane przez micele, są następnie spłukiwane wraz z wodą, pozostawiając skórę czystą i nawilżoną, bez poczucia ściągnięcia i wysuszenia.
Naturalny Balsam Copaiba nadaje Olejkowi przyjemny zapach oraz wykazuje silne działanie antyseptyczne, antybakteryjne, gojące, przeciwtrądzikowe, leczące łuszczycę i egzemę.

Olejek myjący jest bardzo ważnym elementem prawidłowej pielęgnacji skóry. Delikatnie i skutecznie zmywa wszystkie zanieczyszczenia, łącznie z makijażem (większość produktów do makijażu oraz filtry przeciwsłoneczne zawierają silikony rozpuszczalne w tłuszczach, których nie da się zmyć zwykłym żelem) i tłustymi filtrami. Niedokładnie zmyte produkty z silikonami powodują powstawanie trądziku kosmetycznego.

Olejek może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: Dobry produkt
Dobry olejek. Łagodny dla cery naczynkowej. Troszkę pieką oczy więc trzeba uważać przy zmywaniu makijażu oczu. Nie zapycha, dobrze myje choć ja po tym olejku dodatkowo myje twarz pianką.
Pokazuje 1-1 z 1 opinii