Olejek 10% Wit. C Tetra Dla Cery Suchej

34,66 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:
 • Olej z nasion dzikiej róży – 60%
 • Olej śliwkowy– 30%
 • Witamina C tetraizopalmitynian askorbylu – 10%

Skład olejku wg INCI: Rosa Canina (Rosehip) Seed Oil; Prunus Domestica (Plum) seed oil; Tetrahexyldecyl Ascorbate
Postać olejku: płynny olejek o żółtym kolorze i zapachu charakterystycznym dla olejów.

Wielkość porcji: 20 g (22 ml)

 • dla cery suchej, dojrzałej, zniszczonej nadmierną ekspozycją na słońce
 • dla cery naczynkowej i wrażliwej
 • olejek jest także doskonałą alternatywą dla osób nie tolerujących produktów z witaminą C kwas askorbinowy, działa bowiem łagodniej i nie powoduje szczypania, zaczerwienienia i złuszczenia warstwy rogowej
 • dla cery młodej (po 20 r. ż.) jako ochrona i profilaktyka przed oznakami przedwczesnego starzenia.
 • wspomaga ochronę skóry przed promieniowaniem UV;
 • działa antyoksydacyjnie;
 • wygładza zmarszczki oraz powoduje wzrost gęstości i elastyczności skóry;
 • wzmacnia naczynia krwionośne;
 • rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry;
 • działa przeciwzapalnie oraz goi podrażnienia.

Zastosowanie: w zagłębienie dłoni wlej kilka kropli, rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, okolice oczu i szyję. Olejek można aplikować również na dekolt i dłonie.
Olejek przeznaczony jest do stosowania na dzień lub noc, według uznania. 
W celu uzyskania najlepszych efektów, zalecany minimalny okres stosowania to 3 miesiące. 
 

Synergia działania z innymi formulacjami i półproduktami: 

 • z wybranym hydrolatem (szczególnie polecany, to łagodzący przeciwstarzeniowy i wzmacniający naczynka Ekologiczny hydrolat neroli Bigarade) - olejek można wmasować w przetartą lub spryskaną hydrolatem i lekko wilgotną skórę
 • Potrójnym kwasem hialuronowym – 1,5% roztwór - jako silnie przeciwzmarszczkowy oraz lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz. Sposób użycia: w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj kilka kropli olejku. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;

Przechowywanie: w lodówce lub w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C.

Trwałość: o dacie ważności olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).

Przed przystąpieniem do wykonania Olejku sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą  z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%. 
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę  z Olejem z dzikiej róży [1] - brzeg zakraplacza podważ delikatnie nożem i wyjmij go. Nakrętkę oraz zakraplacz odłóż na bok;
Krok 2 – do butelki z Olejem z róży dodaj Olej śliwkowy [2];
Krok 3 – do butelki z olejami dodaj Witaminę C tetra [3]; 
Krok 4 – włóż zakraplacz, zakręć butelkę i kilkanaście razy nią wstrząśnij;
Krok 5 – napisz datę ważności na etykiecie i naklej ją na butelkę z gotowym Olejkiem. O dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Olejek jest gotowy do użycia następnego dnia po jego wykonaniu. Przechowuj go w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C lub w lodówce.

Opis produktu

Zestaw zawiera wszystko co jest potrzebne do wykonania jednej  porcji olejku w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów. W zestawie znajdują się także: etykieta + drukowana instrukcja wykonania.

Olejek zawiera 10% Witaminy C w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu, czyli maksymalne zalecane stężenie gwarantujące odmładzające i przeciwstarzeniowe działanie.
Witamina C w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu to innowacyjny i przełomowy składnik kosmetyczny. Został opracowany w laboratoriach japońskich naukowców, którzy poszukiwali postaci witaminy C o równie wysokiej skuteczności i aktywności biologicznej jak kwas L-askorbinowy, lecz nie posiadającej jej wad w postaci niestabilności, trudnej przenikalności i drażniącego działania. Tetraizopalmitynianu askorbylu jest bardzo trwałą i stabilną  olejową postacią witaminy C, nie wymagającą kwaśnego pH formulacji, dzięki czemu jest niezwykle łatwa i przyjazna w recepturowaniu. Cechy te czynią ją składnikiem idealnym do mazideł przygotowywanych w warunkach domowych i na własny użytek. Ponadto dzięki rozpuszczalności w tłuszczach wykazuje wysokie powinowactwo do bariery lipidowej skóry, dzięki czemu łatwo i szybko wnika w jej głąb. W zakresie syntezy kolagenu wykazuje większą skuteczność niż kwas L-askorbinowy. Wspomaga gojenie, działa łagodząco i przeciwzapalnie oraz wzmacnia naczynka krwionośne. Brak wymagań w postaci bardzo kwaśnego pH powodują, iż tetraizopalmitynianu askorbylu jest składnikiem szczególnie odpowiednim dla osób o cerze wrażliwej i naczynkowej, które nie tolerują witaminy C w postaci kwasu L-askorbinowego. Dzięki tym cechom Witamina C tetra jest obecnie najskuteczniejszą i najdroższą pochodną witaminy C.  
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na poniższą zakładkę

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Zobacz także