Olej Z Nasion Czarnej Maliny

17,40 
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Rubus occidentalis (Black Raspberry) Seed Oil

Opis: nierafinowany olej uzyskany w wyniku wytłaczania na zimno nasion „Rubus occidentalis”.

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Rubus occidentalis (Black Raspberry) Seed Oil 99%

Antyoksydanty:

Covi-ox (mix nat. tokoferoli d-delta, d-beta, d-gamma, d-alfa) 1%

Kraj pochodzenia: USA
Substancje aktywne: nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe: linolowy, alfa-linolenowy, palmitynowy, stearynowy, oleinowy; witamina E; flawonoidy. 
Szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: kosmetyki nawilżające i łagodzące podrażnienia dla skóry bardzo suchej, popękanej, wrażliwej, atopowej, łuszczącej się; regenerujące typu "post-peel" po kuracjach silnymi kwasami i retinoidami; sera antyoksydacyjne; regenerujące poparzenia posłoneczne; odmładzające i ujędrniające dla cery dojrzałej; pielęgnujące dla cery łojotokowej i trądzikowej; odżywki do włosów; kremy do rąk; pomadki do ust
Metoda ekstrakcji: tłoczony na zimno, nierafinowany
Sugerowane stężenie: 2%-100% 
Ciężar właściwy: 0,92 g/ml
Rozpuszczalność: w tłuszczach.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
(10 g, 30g w butelce z zamknięciem z zakraplaczem "18/2"
60g, 120 g w butelce z zamknięciem z zakraplaczem "22")

10 g (10,8 ml), 30 g (32,5 ml),  60 g (65 ml), 120 g  (130 ml)

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 2 - 100

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna ciecz

Kolor ciemno-żółty

Zapach charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC 0,92 g/ml

Rozpuszczalność                   nierozpuszczalny w wodzie

Liczba nadtlenkowa mniej niż 5 meqO2/kg

Metale ciężkie (j. Pb) mniej niż 20 ppm

 

DANE DODATKOWE

Rozpuszczalność:

Woda

Etanol 20%

Etanol 50%

Glikol propylenowy

Sodium Laureth Sulfate

Mirystynian izopropylu

Olej słonecznikowy

Olej mineralny

N

N

N

N

N

MR

MR

MR

 

MR – mocno rozpuszczalny

WR – wolno rozpuszczalny

R – rozpuszczalny

TR – trochę rozpuszczalny

SR – słabo rozpuszczalny

BSR – bardzo słabo rozpuszczalny

N – nierozpuszczalny

 

Przeciętny skład kwasów tłuszczowych:

C16:0 Kwas palmitynowy

1,2-1,7%

C16:0 Kwas stearynowy

8,0%

C18:1 Kwas oleinowy

6,1-7,7%

C18:2 Kwas linolowy

56-58%

C18:3 Kwas alfa-linolenowy

35-40%

 

Przeciętna zawartość tokoferoli:

Alfa-tokoferol

8.3mg/100g

Gamma-tokoferol

16.3mg/100g

 

 

Beta-tokotrienol 2.4mg/100g

Gamma- tokotrienol

3.1mg/100g

 

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

 

Opis produktu

Nierafinowany olej z nasion czarnej maliny uzyskiwany w wyniku tłoczenia na zimno nasion maliny zachodniej (łac. "Rubus occidentalis").
Maliny to bardzo liczna grupa gatunków (ok. 200) należących do rodziny różowatych, różniących się min. miejscem występowania i kolorem owoców. Malina zachodnia jest krzewem charakteryzującym się czarnymi, niedużymi owocami, które są bardzo aromatyczne i smaczne. Jest to gatunek rodzimy dla wschodniej części Ameryki Pn.

Olej z nasion czarnej maliny (ang. Black Raspberry Seed Oil) należy do nowej grupy bardzo interesujących i cennych olejów o zastosowaniu kosmetycznym i spożywczym, uzyskiwanych z nasion owoców jagodowych. Do grupy tej zaliczane są również: olej żurawinowy, olej z nasion czerwonej maliny, olej borówkowy, olej truskawkowy i olej jeżynowy. Oleje te zyskują na znaczeniu jako kosmeceutyki i suplementy diety z powodu bogatej i unikalnej zawartości cennych składników odżywczych w postaci antyoksydantów i esencjonalnych, głównie wielonienasyconych, kwasów tłuszczowych. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów oleje te należą do bardzo stabilnych, czyli odpornych na jełczenie (szczególnie olej żurawinowy i oleje malinowe) oraz są bardzo ważnym i nowoczesnym składnikiem antyoksydacyjnych formulacji kosmetycznych, mających na celu zapobieganie uszkodzeniom skóry spowodowanych działaniem wolnych rodników i opóźnianie procesów fotostarzenia.

Olej z nasion czarnej maliny charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością (85-90%) Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT): linolowego (LA) należący do rodziny kwasów omega-6 (56-58%) i alfa-linolenowego (LNA lub ALA) należącego do rodziny kwasów omega-3 (35-40%). Kwasy tłuszczowe linolowy i alfa-linolenowy należące do esencjonalnych kwasów tłuszczowych (EFA) są jednymi ze składników zewnętrznej bariery chroniącej skórę przed utratą wilgoci. Naturalne lipidy naskórka ulegają uszkodzeniu, min. pod wpływem działania słońca i wolnych rodników, przez co zubożeniu ulega naturalna bariera ochronna skóry. NNKT zaaplikowane na skórę odbudowują jej fizjologiczne właściwości ochronne oraz powodują regenerację barier naskórkowych uszkodzonych czynnikami środowiskowymi. 
EFA (Essential Fatty Acid) są prekursorami hormonów miejscowych, min. prostoglandyn, które utrzymują skórę w dobrej formie oraz zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu. Niedobór EFA powoduje, że zanika naturalna odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych, częściej pojawiają się podrażnienia, zaczerwienienia, przebarwienia, stany zapalne, łojotok, trądzik, wyprysk atopowy i łuszczyca. Skóra staje się sucha (wzrost TEWL) i mało elastyczna, co przyspiesza tworzenie się zmarszczek.
Aktywność dermatologiczna i kosmetyczna EFA jest związana z możliwością wbudowywania ich w struktury cementu międzykomórkowego, co skutkuje tym, że skóra staje się bardziej elastyczna, poprawiają się jej funkcje barierowe przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego (zanieczyszczenia, UV), zmniejsza się TEWL i w efekcie poprawia nawilżenie naskórka oraz wzrasta produkcja czynników przeciwzapalnych.
Kwas linolowy, obecny w oleju w bardzo dużej ilości, jest jednym ze składników naturalnego tłuszczu ochronnego wydzielanego przez ludzką skórę i warunkuje prawidłowy rozwój i przyleganie korneocytów w przewodach gruczołów łojowych. Jego niedobór (znamienny u osób z trądzikiem) prowadzi do nieprawidłowej keratynizacji przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych oraz nadmiernego rogowacenia ujść mieszków. W efekcie ewakuacja łoju z gruczołów staje się coraz bardziej utrudniona, a ich przewody poszerzone. Powyższe procesy prowadzą do powstania mikrozaskórników i w dalszym etapie do zmian trądzikowych. Olej z nasion czarnej maliny zastosowany w preparatach kosmetycznych dla skóry łojotokowej i trądzikowej, poprawia gospodarkę lipidami- łój staje się rzadszy i nie czopuje ujść gruczołów łojowych, co min. zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.
Dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego wpływa ponadto na zwiększoną przepuszczalność naskórka oraz wykazuje zdolność głębokiej penetracji tkanek, co czyni go doskonałym nośnikiem substancji naprawczych i odmładzających, takich jak ekstrakty roślinne czy olejki eteryczne.
Olej zawiera ponadto witaminę E w postaci głównie gamma-tokoferolu i alfa-tokoferolu oraz tokotrienoli w postaci gamma-tokotrienolu i beta- tokotrienolu. Tokotrienole nazywane są "super witaminą E", z uwagi na ich szczególnie silne działanie antyoksydacyjne.
Dzięki tym składnikom olej z nasion czarnej maliny charakteryzuje się bardzo wysoką aktywnością antyoksydacyjną i przeciwzapalną. Wpływa korzystnie na strukturę i wygląd skóry, która staje się bardziej elastyczna i uzyskuje ładniejszy koloryt, a wszelkiego typu podrażnienia (np. rumień po nadmiernej ekspozycji na słońce) i chorobowe stany zapalne (łuszczyca, AZS, egzema) ulegają złagodzeniu.
Olej z nasion czarnej maliny jest olejem lekkim i bardzo łatwo absorbowanym przez skórę. Cechę tą docenią szczególnie osoby o tłustej cerze, olej bowiem doskonale ją kondycjonuje nie pozostawiając nadmiernej tłustości po aplikacji. Jego niepowtarzalny i bardzo przyjemny aromat charakteryzuje się słodką i delikatną owocową nutą.


Piśmiennictwo:

Malina

Antioxidant properties of black raspberry seed oil and meal

Studies of the Immune Enhancement Properties of Black Raspberry Seed Oil

Chemical composition of caneberry (Rubus spp.) seeds and oils and their antioxidant potential.
 

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Dla mnie chyba jeszcze lepszy od czerwonej maliny, ładnie pachnie, pięknie rozjaśnia i łagodzi podrażnienia, skóra taka mięciutka i gładka, dość szybko się wchłania z żelem hialuronowym, fajny na rano.
napisał/a:
Naprawdę fantasytczny olej, jeden z lepszych jakie testowałam, doskonale sie wchłania i prawie nie czuć w nim paskudnego olejowego zapachu, który charakteryzuje większość olei. Polecam
napisał/a:
Kocham ten olej miłością wielką! Jest lekki, ładnie się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy, dzięki czemu można go stosować na dzień, raczej nie zapycha, cudownie pachnie malinami. Szkoda tylko, że taki drogi,bo jestem od niego uzależniona i mimo, że kupiłam najpierw 10 ml, a później dokupiłam 30, już prawie wszystko zużyłam, ale cóż, wart jest swojej ceny... Mieszam go z olejem z orzecha włoskiego, bo wtedy bardziej nawilża, czasem dodaję Q10 i ceramidy. Skóra jest po takiej mieszance mięciutka i jakby odmłodzona. Do moich zachwytów dołącza się mój tata, który smaruje nim swoją wiecznie podrażnioną skórę z AZS i trądzikiem.
Pokazuje 1-3 z 3 opinii