Olej Jeżynowy

6,47  8,40 
cena obniżona: promocja cenowa - Cyber Monday 2022
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Rubus Laciniatus (Blackberry) Seed Oil

Kraj pochodzenia: Polska
Substancje aktywne: nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe: linolowy, alfa-linolenowy, palmitynowy, stearynowy, oleinowy; witamina E; luteina.
Aplikacja: kosmetyki nawilżające i łagodzące podrażnienia dla skóry bardzo suchej, popękanej, wrażliwej, atopowej, łuszczącej się; regenerujące typu "post-peel" po kuracjach silnymi kwasami i retinoidami; sera antyoksydacyjne; regenerujące poparzenia posłoneczne; odmładzające i ujędrniające dla cery dojrzałej; pielęgnujące dla cery łojotokowej i trądzikowej; odżywki do włosów; kremy do rąk; pomadki do ust.
Metoda ekstrakcji: tłoczony na zimno, nierafinowany
Sugerowane stężenie: 2%-100% 
Ciężar właściwy: 0,92 g/ml

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
(10 g, 30g w butelce z zamknięciem z zakraplaczem "18/2"
60g, 120 g w butelce z zamknięciem z zakraplaczem "22")
10 g (10,6ml),  30 g (32,5 ml),  60 g (65 ml),  120 g (130 ml), 475 g (500 ml)

Jest doskonały dla Ciebie - gdy:

 • masz cerę bardzo suchą.
 • zwiotczałą, starzejącą się.
 • cerę z uszkodzoną barierą lipidową, która wymaga intensywnego natłuszczenia i regeneracji.
 • masz cerę atopową, wrażliwą, łuszczącą się, podrażnioneą i z egzemą.
 • tłustą ze skłonnością do powstawania zaskórników.

Co zrobi dla Ciebie Olej Jeżynowy

 • intensywnie natłuści i naprawi uszkodzoną barierę lipidową.
 • wygładzi oraz poprawi elastyczność skóry.
 • wzmocni i uszczelni barierę lipidową naskórka, uzupełni niedobory składników tłuszczowych w skórze.
 • załagodzi procesy zapalne i podrażnienia oraz przyspieszy regenerację skóry.
 • nawilży poprzez wzmocnienie bariery lipidowej naskórka.
 • zapobiegnie powstawaniu zaskórników.
 • zregeneruje włosy bardzo suche i zniszczone oraz wyeliminuje suchość skóry głowy.

Porada - jak stosować

 • jako pielęgnacyjny olejek do twarzy stosowany solo - w zagłębienie dłoni odmierz kilka kropli, rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w umytą skórę twarzy, okolice oczu i szyję. Olejek można aplikować również na dekolt i dłonie. Efektywność pielęgnacji wzrośnie gdy olejek zaaplikujesz na wilgotną skórę, przetartą przed aplikacją wybranym Hydrolatem.
 • z Potrójnym kwasem hialuronowym – 1,5% roztwór jako silnie przeciwzmarszczkowy oraz lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na noc - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj kilka kropli olejku. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu.
 • z Kwasem hialuronowym wielkocząsteczkowym – 1% roztwór jako lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na dzień pod podkład - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj kilka kropli olejku. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu.
 • jako dodatek do stosowanego kremu do twarzy zwiększający jego walory pielęgnacyjne – nałóż w zgłębienie dłoni porcję kremu, dodaj kilka kropli oleju, wymieszaj palcem na jednolitą masę i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu.
 • jako natłuszczająco-nawilżający olejek do ciała stosowany bezpośrednio na suchą lub lekko wilgotną po kąpieli skórę. Szczególnie polecany dla kobiet w ciąży jako kuracja przeciwdziałająca powstawaniu rozstępów.
 • jako dodatek do stosowanego balsamu do ciała zwiększający jego walory pielęgnacyjne – nałóż w zgłębienie dłoni porcję balsamu, dodaj kilka kropli oleju, wymieszaj palcem na jednolitą masę i delikatnie wmasuj w skórę ciała.
 • jako odżywczy olejek do włosów wysokoporowatych, bardzo suchych i zniszczonych stosowany w Rytuale olejowania włosów lub jako maseczka na końcówki włosów – 2 krople oleju rozetrzyj między dłońmi, następnie delikatnie wmasuj w końce włosów, nie spłukuj.
 • jako dodatek wzbogacający maseczki: spirulinową, owocowe, z glinek i błot.
 • jako olejek pielęgnujący, wcierany w zniszczoną skórę rąk i paznokcie.

Opakowanie Premium to połączenie wysokiej jakości wyrafinowanej estetyki z ekologicznym podejściem wynikającym z troski o naszą planetę.

Cechy butelki Premium:

 • ma przepiękny, szlachetny szmaragdowy kolor. Szmaragd to odcień zieleni delikatnie wpadający w błękit. Kamień szlachetny szmaragd symbolizuje energię miłości, piękna i harmonii. Zieleń to przyroda, natura, a my stanowimy jej część
 • została wykonana z wysokiej jakości szkła, które jest biodegradowalne i wielokrotnego użytku. W trakcie produkcji nie zostały użyte szkodliwe Bisfenol-A i substancje azotynowe

W kategorii szkło farmaceutyczne - zgodne jest z obecnie obowiązującymi:

 • Farmakopea Europejska
 • Farmacopea USP amerykańska

W kategorii szkło kosmetyczne - zakwalifikowane jest jako szkło kategorii A

 • została pokryta ekologicznym wodnym lakierem, chroniącym przed promieniowaniem UV i zapewniającym bezpieczeństwo produktom wrażliwym na światło.
 • jest wyposażona w pompkę dozującą, która pozwala na komfortowe i ekonomiczne użycie oleju.
 • zamknięcie  butelki zostało wytoczone z prawdziwego drewna bukowego, jest więc biodegradowalne.

Opis: nierafinowany olej uzyskany w wyniku wytłaczania na zimno nasion „Rubus laciniatus”.

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Rubus Laciniatus (Blackberry) Seed Oil 99%

Antyoksydanty:

Covi-ox (mix nat. tokoferoli d-delta, d-beta, d-gamma, d-alfa) 1%

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 2 - 100

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna                         ciecz

Kolor                                       ciemno-zielony

Zapach                                    charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC               0,92 g/ml

Rozpuszczalność                       nierozpuszczalny w wodzie

Liczba nadtlenkowa mniej niż 5 meqO2/kg

Metale ciężkie (j. Pb) mniej niż 20 ppm

 

DANE DODATKOWE

Rozpuszczalność:

Woda

Etanol 20%

Etanol 50%

Glikol propylenowy

Sodium Laureth Sulfate

Mirystynian izopropylu

Olej słonecznikowy

Olej mineralny

N

N

N

N

N

MR

MR

MR

 

MR – mocno rozpuszczalny

WR – wolno rozpuszczalny

R – rozpuszczalny

TR – trochę rozpuszczalny

SR – słabo rozpuszczalny

BSR – bardzo słabo rozpuszczalny

N – nierozpuszczalny

 

Przeciętny skład kwasów tłuszczowych:

C16:0 Kwas palmitynowy

2,5-6%

C16:0 Kwas stearynowy

2,5-6%

C18:1 Kwas oleinowy

15-19%

C18:2 Kwas linolowy

54-60%

C18:3 Kwas alfa-linolenowy

15-20%

 

Przeciętna zawartość tokoferoli:

Beta-tokoferol

400 mcg/g

Alfa-tokoferol

1800 mcg/g

Gamma-tokoferol

100 mg/g
   
Alfa-tokotrienol 110 mcg/g
 

 

Przeciętna zawartość fitosteroli:

Stigmasterol 500 mcg/g
Kampesterol 350 mcg/g
Beta- Sitosterol 5500 mcg/g

 

Zawartość luteiny:

11 mcg/g

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Opis produktu

Nierafinowany Oej jeżynowy uzyskiwany w wyniku tłoczenia na zimno nasion jeżyny wcinanolistnej (łac. "Rubus laciniatus"). Ten gatunek jeżyny występuje powszechnie w Europie oraz Ameryce Płn. i charakteryzuje się bardzo aromatycznymi i smacznymi owocami.

Olej Jeżynowy (ang. Blackberry Seed Oil lub Evergreen Seed Oli) należy do nowej grupy bardzo interesujących i cennych olejów o zastosowaniu kosmetycznym i spożywczym, uzyskiwanych z nasion owoców jagodowych. Do grupy tej zaliczane są również: olej żurawinowy, olej z nasion czerwonej maliny, olej borówkowy, olej truskawkowy i olej z nasion czarnej maliny. Oleje te zyskują na znaczeniu jako kosmeceutyki i suplementy diety z powodu bogatej i unikalnej zawartości cennych składników odżywczych w postaci antyoksydantów i esencjonalnych, głównie wielonienasyconych, kwasów tłuszczowych. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów oleje te należą do bardzo stabilnych, czyli odpornych na jełczenie (szczególnie olej żurawinowy i oleje malinowe) oraz są bardzo ważnym i nowoczesnym składnikiem antyoksydacyjnych formulacji kosmetycznych, mających na celu zapobieganie uszkodzeniom skóry spowodowanych działaniem wolnych rodników i opóźnianie procesów fotostarzenia.


Olej Jeżynowy charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością (69-80%) Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT): linolowego (LA) należący do rodziny kwasów omega-6 (54-60%) i alfa-linolenowego (LNA lub ALA) należącego do rodziny kwasów omega-3 (15-20%). Kwasy tłuszczowe linolowy i alfa-linolenowy należące do esencjonalnych kwasów tłuszczowych (EFA) są jednymi ze składników zewnętrznej bariery chroniącej skórę przed utratą wilgoci. Naturalne lipidy naskórka ulegają uszkodzeniu, min. pod wpływem działania słońca i wolnych rodników, przez co zubożeniu ulega naturalna bariera ochronna skóry. NNKT zaaplikowane na skórę odbudowują jej fizjologiczne właściwości ochronne oraz powodują regenerację barier naskórkowych uszkodzonych czynnikami środowiskowymi. 
EFA (Essential Fatty Acid) są prekursorami hormonów miejscowych, min. prostoglandyn, które utrzymują skórę w dobrej formie oraz zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu. Niedobór EFA powoduje, że zanika naturalna odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych, częściej pojawiają się podrażnienia, zaczerwienienia, przebarwienia, stany zapalne, łojotok, trądzik, wyprysk atopowy i łuszczyca. Skóra staje się sucha (wzrost TEWL) i mało elastyczna, co przyspiesza tworzenie się zmarszczek.
Aktywność dermatologiczna i kosmetyczna EFA jest związana z możliwością wbudowywania ich w struktury cementu międzykomórkowego, co skutkuje tym, że skóra staje się bardziej elastyczna, poprawiają się jej funkcje barierowe przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego (zanieczyszczenia, UV), zmniejsza się TEWL i w efekcie poprawia nawilżenie naskórka oraz wzrasta produkcja czynników przeciwzapalnych.


Kwas linolowy, obecny w oleju w bardzo dużej ilości, jest jednym ze składników naturalnego tłuszczu ochronnego wydzielanego przez ludzką skórę i warunkuje prawidłowy rozwój i przyleganie korneocytów w przewodach gruczołów łojowych. Jego niedobór (znamienny u osób z trądzikiem) prowadzi do nieprawidłowej keratynizacji przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych oraz nadmiernego rogowacenia ujść mieszków. W efekcie ewakuacja łoju z gruczołów staje się coraz bardziej utrudniona, a ich przewody poszerzone. Powyższe procesy prowadzą do powstania mikrozaskórników i w dalszym etapie do zmian trądzikowych. Olej jeżynowy zastosowany w preparatach kosmetycznych dla skóry łojotokowej i trądzikowej, poprawia gospodarkę lipidami- łój staje się rzadszy i nie czopuje ujść gruczołów łojowych, co min. zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.
Dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego wpływa ponadto na zwiększoną przepuszczalność naskórka oraz wykazuje zdolność głębokiej penetracji tkanek, co czyni go doskonałym nośnikiem substancji naprawczych i odmładzających, takich jak ekstrakty roślinne czy olejki eteryczne.
Olej zawiera ponadto witaminę E w postaci głównie alfa-tokoferolu, beta-tokoferolu i gamma-tokoferolu oraz tokotrienoli w postaci głównie alfa-tokotrienolu, a także fitosterole w postaci głównie beta-sitosterolu, stigmasterolu i kampesterolu. Tokotrienole nazywane są "super witaminą E", z uwagi na ich szczególnie silne działanie antyoksydacyjne. Fitosterole natomiast łagodzą podrażnienia skóry, działają przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. 
W oleju jeżynowym obecna jest także luteina. Luteina jest karotenoidem, który w postaci naturalnej występuje w warzywach i owocach posiadających barwę ciemnozieloną lub żółtą, takich jak: dynia, groch, kapusta, papryka, pomarańcze, kiwi i winogrona. Pomaga ona zachować dobry wzrok i zdolna jest do absorbowania szkodliwej, błękitnej części widma promieniowania słonecznego, które może uszkodzić siatkówkę oka. Ostatnie badania profesora Morganti z Uniwersytetu w Neapolu wykazały, iż luteina jest także cennym i interesującym składnikiem kosmetycznym - aplikowana na skórę poprawia jej nawilżenie i elastyczność. Dzięki tym składnikom olej jeżynowy charakteryzuje się bardzo wysoką aktywnością antyoksydacyjną i przeciwzapalną. Wpływa korzystnie na strukturę i wygląd skóry, która staje się bardziej elastyczna i uzyskuje ładniejszy koloryt, a wszelkiego typu podrażnienia (np. rumień po nadmiernej ekspozycji na słońce) i chorobowe stany zapalne (łuszczyca, AZS, egzema) ulegają złagodzeniu.
Olej jeżynowy jest olejem lekkim i bardzo łatwo absorbowanym przez skórę. Cechę tą docenią szczególnie osoby o tłustej cerze, olej bowiem doskonale ją kondycjonuje nie pozostawiając nadmiernej tłustości po aplikacji. Jego niepowtarzalny i bardzo przyjemny aromat charakteryzuje się delikatną owocową nutą.

Przeczytaj:

Jaki olej zimnotłoczony jest odpowiedni dla Twojej skóry?

Jaki olej zimnotłoczony jest odpowiedni dla Twoich włosów?

 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Mieszam na dłoni z kroplą żelu HA, lekki, zielony olej, wchłania się do matu, fajny na rano. Nawilża, domyka pory, reguluje wydzielanie sebum. Zapach przypomina mi starte liście jeżyny - przyjemny :)
napisał/a:
Fajny, bardzo lekki, ładnie nawilża, aczkolwiek nie widzę tak rewelacyjnych efektów, jak w przypadku truskawki, maliny czy róży, jednak polecam :)
napisał/a:
Jest świetny!! Był pierwszym olejem, który odważyłam się zastosować na twarz i nie żałuję. Stosuję na noc z Q10, wchłania się do matu, zwęża pory, przyczynił się do polepszenia stanu cery...
Pokazuje 1-3 z 3 opinii