Olej Brokułowy

7,42 
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

INCI: Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil

Kraj pochodzenia: USA
Substancje aktywne: nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe: erukowy, linolowy, alfa-linolenowy, palmitynowy, stearynowy, oleinowy, gadoleinowy; witaminy, minerały. 
Szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: odżywki i sera do włosów; kremy i sera do twarzy dla wszystkich rodzajów cer; balsamy i sera do ciała; pomadki i błyszczyki do ust
Metoda ekstrakcji: tłoczony na zimno, nierafinowany
Sugerowane stężenie: 5%-100%, w tym: 
- do 100% jako samodzielna odżywka do włosów zastosowana przed myciem włosów;
- 5% w serach i odżywkach do pielęgnacji włosów zastosowanych po umyciu włosów;
- 5%-10% w kremach i serach do twarzy i ciała; 
- do 40% w pomadkach i błyszczykach do ust
Ciężar właściwy: 0,92 g/ml
Rozpuszczalność: w tłuszczach.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.
Uwagi: olej, z uwagi na dużą zawartość kwasu erukowego, nie powinien być stosowany wewnętrznie.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
(10 g, 30g w butelce z zamknięciem z zakraplaczem "18/2"
60g, 120 g w butelce z zamknięciem z zakraplaczem "22")

       próbka 5 g, 10 g (10,6ml),  30 g (32,5 ml),  60 g (65 ml),  120 g (130 ml)

Opis produktu

Nierafinowany olej brokułowy uzyskiwany w wyniku tłoczenia na zimno nasion brokułu włoskiego - "Brassica Oleracea Italica". Zawiera ciekawą kompozycję kwasów tłuszczowych - głównie kwas erukowy (49%) - witamin i minerałów, dzięki czemu jest olejem charakteryzującym unikalnymi właściwościami pielęgnacyjnymi. Jego szczególnie cenną i unikalną zaletą jest bardzo dobra rozsmarowywalność oraz zdolność do tworzenia na powierzchni skóry i włosów jedwabistego i delikatnego połysku bez niepożądanego efektu nadmiernej i ciężkiej tłustości po aplikacji. Dzięki temu jest doskonałym i naturalnym zamiennikiem dla syntetycznych silikonów stosowanych w produktach przeznaczonych do pielęgnacji i kondycjonowania skóry i włosów. Podobnie jak silikony zmniejsza uczucie lepkości i tłustości, dając wrażenie eleganckiej, satynowo gładkiej skóry oraz jedwabiście gładkich i błyszczących włosów, jednak w odróżnieniu od nich (szczególnie tych nierozpuszczalnych w wodzie i wymagających usunięcia za pomocą silnych detergentów, których poważną wadą jest działanie silnie wysuszające włosy oraz drażniące skórę i oczy) nie powoduje efektu nadmiernego obciążenia i oklapnięcia włosów. Nie usunięta i wbudowana w strukturę włosów warstwa silikonów powoduje z czasem ich obciążenie oraz utrudnia przenikanie substancji nawilżających w efekcie czego włosy stają się matowe. 
Olej brokułowy użyty w odżywkach i produktach do stylizacji doskonale kondycjonuje włosy tworząc na ich powierzchni cienki film, nie natłuszczający i nie obciążający nadmiernie, za to zwiększający poślizg, a więc ułatwiający rozczesywanie, nadający włosom połysk i jedwabistą delikatność.
Jest także, z uwagi na zdolność do tworzenia połysku, cennym składnikiem błyszczyków i pomadek do ust.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Stricte pielęgnacyjnie w porządku, ale zaopatrzyłam się w ten olej ze względu na "silikonowe&quo t; właściwości, i - niestety - tu się zawiodłam, przynajmniej w przypadku mazideł twarzowych. Cyklometikon to to nie jest.. Nie zauważyłam zwiększonego poślizgu ani zapowiadanej w opisie satyny. Szkoda, bo wolałabym do kremów lać naturalne brokuły niż sztuczne silikony (choćby była ich zaledwie kropelka).
Być może na włosach sprawdzi się lepiej.
Pokazuje 1-1 z 1 opinii