Naprawczy Kwas Hialuronowy ULMW

160,34 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: C12-13 Alkyl Glyceryl Hydrolyzed Hyaluronic Acid

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

C12-13 Alkyl Glyceryl Hydrolyzed Hyaluronic Acid 100%

Konserwanty:
brak

Pochodzenie: biotechnologiczne
Masa cząsteczkowa aktualnej partii: poniżej 10 tys. daltonów
Postać fizyczna: proszek
Sugerowane stężenie: 0,1 - 1%

Ciężar nasypowy: 0,4 g/ml
pH (1% wodnego roztworu) - 4,5 – 7,5
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie
Przechowywanie: w lodówce, w szczelnie zamkniętym i ciemnym opakowaniu.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

 • bardzo efektywnie i silnie nawilża oraz utrzymuje wilgoć w skórze;
 • wykazuje funkcje naprawcze, przywracając suchej i uszkodzonej skórze naturalną równowagę;
 • działa silnie odmładzająco poprzez zmniejszenie głębokich zmarszczek;
 • powoduje wzrost elastyczności i zmniejsza szorstkość skóry;
 • przyspiesza wzrost włosów
 • zmniejsza podrażnienia i przyspiesza gojenie naskórka
 • jest nośnikiem ułatwiającym wprowadzenie innych składników aktywnych w głąb skóry

Aplikacja: sera i kremy do twarzy dla cer dojrzałych i ze zmarszczkami, dla wszystkich rodzajów cer odwodnionych oraz dla cer podrażnionych kwasami i retinoidami; maseczki do twarzy; sera i odżywki przyspieszające porost włosów; preparaty przeciw rozstępom.

Opis: modyfikowana forma kwasu hialuronowego z przyłączona grupą hydrofobową i ultra niskiej masie czasteczkowej.

Sugerowane % stężenie: 0,1 - 1

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna: proszek
Kolor: biały do jasno żółtego
Zapach: charakterystyczny
Wielkość cząsteczkowa: poniżej 10 tys. daltonów
Ciężar nasypowy: gcm3
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie
pH 0,1% wodnego roztworu: 4,5 – 7,5
 

DANE DODATKOWE

Stabilność:
Należy unikać: wzrostu temperatury, promieniowania UV i promieniowania jonizującego.

Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:
Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach, w lodówce.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu
Naprawczy Kwas hialuronowy typu ULMW to aktualnie najbardziej innowacyjna i zaawansowana postać kwasu hialuronowego o ultra niskiej wielkości cząsteczek.  Jest to surowiec opatentowany i produkowany wyłącznie przez jedyną na świecie japońską firmę specjalizującą się w produktach bazujących na kwasie hialuronowym. Poziom zaawansowania technologicznego oraz skuteczność działania wpływają na cenę produktu – jest to obecnie najdroższa postać kwasu hialuronowego. 
Naprawczy kwas hialuronowy powstał poprzez modyfikację polegającą na przyłączeniu cząsteczek hydrofobowych, czyli „lubiących tłuszcz”, co sprawia, iż kwas wnika do warstw lipidowych komórek skóry (normalnie taki dostęp mają tylko substancje rozpuszczalne w tłuszczach), jak i do przestrzeni międzykomórkowych skóry. Dotychczasowe formy kwasu hialuronowego miały charakter wyłącznie hydrofilowy, czyli wnikały tylko do przestrzeni międzykomórkowych, do których wstęp mają składniki rozpuszczalne w wodzie. Ponadto Naprawczy kwas hialuronowy należy do grupy kwasów hialuronowych o ultra niskiej masie cząsteczkowej (Ultra Low Molecular Weight - ULMW), które powstają w wyniku hydrolizy, czyli podziału kwasu hialuronowego wielkocząsteczkowego na małe fragmenty i zyskują dzięki temu zdolność wnikania do głębszych warstw skóry.
Super niska masa cząsteczkowa połączona ze zdolnością przenikania Naprawczego kwasu hialuronowego poprzez warstwę tłuszczową naskórka powodują, że  kwas ten wnika głęboko do warstw skóry, dzięki czemu oprócz efektywnego nawilżania, utrzymywania wilgoci w skórze, charakterystycznego dla kwasu hialuronowego ultra, potrafi dodatkowo zapobiegać uciekaniu wilgoci ze skóry oraz wykazuje funkcje naprawcze, przywracając suchej i uszkodzonej skórze naturalną równowagę. 
Testy dermatologiczne wykazały, iż  Naprawczy kwas hialuronowy już w ciągu 3 dni poprawił stopień nawilżenia skóry o 50%. Ponadto testy poprawy szczelności bariery ochronnej skóry, potwierdziły, iż zastosowanie Naprawczego kwasu hialuronowego łącznie z ceramidami, daje znacznie lepsze efekty, aniżeli ceramidy zastosowane samodzielnie.
 
Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej podstawowych i wartościowych składników kosmetycznych.
Obok kolagenu jest najważniejszym składnikiem naszej skóry. Znajduje się także w tkance łącznej, stawowej, w ścianach naczyń krwionośnych, płynach ustrojowych, jednak najwięcej, bo aż 50 % całkowitej ilości, znajduje się w skórze.Jest mukopolisacharydem  łączącym włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej.
Jest obecny w przestrzeni międzykomórkowej naskórka oraz w skórze właściwej jako składnik bezpostaciowego żelu proteoglikanowego, który jest zbiornikiem wodnym dla skóry. Odpowiedzialny jest także za nieprzepuszczalność dla płynów międzytkankowych i bakterii. Jego ilość zależna jest od wieku - najwyższe stężenie jest w skórze niemowląt i dzieci i w miarę upływu czasu, a szczególnie po 50 roku życia, następuje gwałtowny spadek jego ilości - oraz od pory roku - w okresie letnim pod wpływem promieniowania UV ulega fotodegradacji prowadząc do procesu fotostarzenia skóry. Spadek ilości kwasu hialuronowego jest jedną z przyczyn wysuszenia i pomarszczenia starczej skóry.
Unikalną właściwością kwasu hialuronowego jest wysoka zdolność wiązania wody i jej zatrzymywania, również w kosmetyku. Jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać 200-500 cząsteczek wody. Dzięki temu spełnia zasadniczą rolę w utrzymaniu prawidłowej wilgotności naskórka i skóry właściwej. Przestrzenie międzykomórkowe bogate w kwas hialuronowy wyciągają wodę ze skóry właściwej, gdy tymczasem lipidy bariery wodnolipidowej naskórka uniemożliwiają przeciekanie wody poza warstwę komórek ziarnistych naskórka. Dobrze nawodniony naskórek staje się gładki, jędrny, sprężysty i elastyczny. Skóra wygląda lepiej, zdrowiej i młodziej. Kwas hialuronowy nie tylko chroni skórę przed wysychaniem, ale także wzmacnia jej właściwości ochronne.
Kwas hialuronowy stosowany w preparatach kosmetycznych może również posiadać różne ciężary cząsteczkowe, co determinuje jego przenikalność przez barierę warstwy rogowej i zarazem właściwości kosmetyczne.
Wyróżnia się następujące typy kwasu hialuronowego:
 • wielkocząsteczkowy (HMW - High Molecular Weight) - o cząsteczkach powyżej 1 MDa (1 milion daltonów), które nie przenikają przez warstwę rogową. Ten rodzaj kwasu tworzy film na powierzchni skóry, powodując lokalnie silne podwyższenie wilgotności warstwy rogowej naskórka, co powoduje jego jedwabistą gładkość. Zwiększa również przepuszczalność naskórka co skutkuje zwiększeniem przenikania substancji czynnych w głąb skóry. Jako 1% roztwór wodny ma postać żelu;
 • małocząsteczkowy (LMW - Low Molecular Weight) - o cząsteczkach poniżej 1 MDa ( średnio ok. 0,5 MDa), które wnikają w warstwę rogową. Ten rodzaj kwasu działa nawilżająco, zwiększa przenikanie substancji czynnych oraz wpływa na fizjologię keratynocytów i fibroblastów;
 • małocząsteczkowy typu SLMW (Super Low Molecular Weight) - o bardzo małych cząsteczkach, poniżej 50 tys. daltonów, który przenika przez barierę warstwy rogowej do skóry właściwej wpływając na jej fizjologię;
 • o ultra niskiej masie cząsteczkowej (Ultra Low Molecular Weight - ULMW) - o bardzo małych cząsteczkach, poniżej 10 tys. daltonów, który wnika do głębszych warstw skóry, gdzie trwale wiąże wilgoć i pozostaje nawet po zmyciu skóry.
Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii