Mgiełka Nawilżająca Do Włosów

47,00 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Skład:
-Ekologiczny hydrolat kiwi – 76,5%
-Kwas hialuronowy 1% - 10%
-Gliceryna – 5%
-Mocznik – 3%
-D-pantenol – 3%
-Leucidal – 2%
-Kwas mlekowy – 0,5%
Skład Mgiełki wg INCI: Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Water; Hyaluronic acid; Glycerin; Urea; Panthenol; Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate; Lactic Acid

Wielkość porcji: 100 g (100 ml)
Postać Mgiełki: płyn o przyjemnym owocowym zapachu.

pH: 5,5

Jest doskonała dla Ciebie - gdy:

  • borykasz się z problemem włosów wysokoporowatych i średnioporowatych, suchych, bardzo suchych i zniszczonych. Włosy są wówczas są sztywne i łamliwe, matowe, szorstkie i spuszone. Przy odrobinie wilgoci szybko i bardzo się puszą oraz mają tendencję do strączkowania i plątania się.

Mgiełka może być stosowana przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Co zrobi dla Ciebie Mgiełka Nawilżająca Do Włosów

  • intensywnie nawilży włosy i skórę głowy.

Porada - jak stosować

  • Mgiełka służy do intensywnej regeneracji włosów jako podkład nawilżający w Rytuale Olejowania Włosów.
  • obficie spryskaj mgiełką suche rozczesane włosy i ponownie delikatnie je rozczesz.
  • po 5 minutach (nie dopuść by mgiełka wyschła)  porcję oleju (w zależności od długości włosów 1-2 łyżki stołowe) małymi partiami rozcieraj między dłońmi i bardzo delikatnie rozsmarowuj na całej długości włosów. Zawiń głowę w foliowy czepek i ręcznik i pozostaw olej na minimum godzinę. Zobacz jaki olej jest odpowiedni dla Twoich włosów.
  • następnie umyj włosy metodą emulgowanie oleju maską krok po kroku:

Krok 1: namocz wodą  naolejowane włosy, odsącz nadmiar papierowym ręcznikiem (włosy muszą być wilgotne).
Krok 2: obficie nałóż na włosy emolientową maseczkę o prostym składzie (maseczka nie może zawierać silikonów i protein) np. Ziaja, Kuracja olejkami arganowym i tsubaki – maska; Fitocosmetic Organic Oil - maska, i pozostaw na 20-30 minut. W tym czasie maska zemulguje olej  (olej i maska staną się jednolitą emulsją) i pozwoli na bardzo dokładne zmycie oleju. Maska dodatkowo wzmacni nawilżająco-natłuszczające działanie oleju.
Krok 3: umyj skórę głowy jednokrotnie delikatnym szamponem (bez SLS). Piana spływająca po włosach zmyje z włosów nadmiar oleju i maski. Dokładnie wypłucz włosy.


Trwałość: o dacie ważności Mgiełki decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Korzyści - rozszerzone:

Dodatkowe Korzyści: dodatkową regenerację włosów oraz ich wygładzenie, wzmocnienie i nawilżenie uzyskasz dodając do pielęgnacji produkty: Cyklometikon, Oleje stosowane w Rytuale Olejowania.

Opakowanie Premium to połączenie wysokiej jakości wyrafinowanej estetyki z ekologicznym podejściem wynikającym z troski o naszą planetę.

Cechy butelki Premium:
ma przepiękny, szlachetny szmaragdowy kolor. Szmaragd to odcień zieleni delikatnie wpadający w błękit. Kamień szlachetny szmaragd symbolizuje energię miłości, piękna i harmonii. Zieleń to przyroda, natura, a my stanowimy jej część.
Została wykonana z wysokiej jakości szkła, które jest biodegradowalne i wielokrotnego użytku. W trakcie produkcji nie zostały użyte szkodliwe Bisfenol-A i substancje azotynowe.

W kategorii szkło farmaceutyczne - zgodne jest z obecnie obowiązującymi:
Farmakopea Europejska
Farmacopea USP amerykańska

W kategorii szkło kosmetyczne - zakwalifikowane jest jako szkło kategorii A.
Została pokryta ekologicznym wodnym lakierem, chroniącym przed promieniowaniem UV i zapewniającym bezpieczeństwo produktom wrażliwym na światło.
Jest wyposażona w dozownik, który pozwala na komfortowe i ekonomiczne użycie boostera.
Zamknięcie  butelki zostało wytoczone z prawdziwego drewna bukowego, jest więc biodegradowalne.

INSTRUKCJA WYKONANIA MGIEŁKI

Przed przystąpieniem do wykonania Mgiełki sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą  z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%.
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę  z Ekologicznym Hydrolatem kiwi + Kwas mlekowy [1] – atomizer odłóż na czysty ręcznik papierowy;
Krok 2 – dodaj do butelki Kwas hialuronowy [2] i Glicerynę [3], Mocznik [4] i Pantenol [5]. Zakręć butelkę i wstrząśnij nią kilkanaście razy do momentu rozpuszczenia składników;
Krok 3 – napisz datę ważności na etykiecie (o dacie ważności Mgiełki decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu) i naklej na butelkę z gotowym Serum.
Mgiełkę  przechowuj w temperaturze pokojowej.

Opis produktu

Zdrowy włos składa się z wody w około 10%. To minimalny poziom nawilżenia, który jest niezbędny dla utrzymania odpowiedniej kondycji włosa, który dzięki wodzie jest sprężysty.
Przed utratą wilgoci chroni włosy naturalna tłuszczowa odżywka jakim jest sebum wydzielane przez skórę głowy.
W przypadku gdy mamy do czynienia z tzw. suchą skórą głowy, czyli zbyt małym wydzielaniem sebum oraz nieodpowiednią pielęgnacją i bardzo agresywnymi zabiegami upiększającymi (rozjaśnianie, prostownica), to wówczas, włosy pozbawione ochronnej tłuszczowej otoczki, stają się włosami bardzo suchymi, zniszczonymi i wysokoporowatymi.
Takim włosom należy dostarczyć humektantów, czyli substancji, które nawilżą włos (mocznik, d-pantenol, gliceryna, kwas hialuronowy) oraz emolientów (nierafinowane oleje zimnotłoczone), czyli substancji tłuszczowych, które otulą włosy cienkim filmem, który zapobiegnie odparowywaniu wody. Humektanty i emolienty, stosowane razem, doskonale nawilżają włosy.

Mgiełka Nawilżająca Do Włosów służy do intensywnej regeneracji włosów jako podkład nawilżający w Rytuale Olejowania Włosów.

Mgiełka może być stosowana przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Zobacz także