Masło Cupuacu (Nierafinowane)

15,69 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Theobroma Grandiflorum Seed Butter

Opis: nierafinowane masło uzyskane w wyniku tłoczenia na zimno nasion Theobroma grandiflorum".

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Theobroma Grandiflorum Seed Butter 100 %

Synonimy: Bubroma grandiflorum, Theobroma macrantha.
Substancje aktywne: nasycone kwasy tłuszczowe: oleinowy, stearynowy, linolowy, palmitynowy, archidynowy; fitosterole (kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol); witamina E.
Szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: preparaty nawilżające, odżywcze i zmiękczające do twarzy i ciała przeznaczone dla skóry suchej i atopowej; preparaty chroniące skórę i włosy przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi i oparzeniami słonecznymi; odżywki do włosów; balsamy i masła do ciała; pomadki; olejki myjące; mleczka do demakijażu; jako stabilizator emulsji dla wszystkich rodzajów cer.
Metoda ekstrakcji: nierafinowane, tłoczone na zimno
Sugerowane stężenie: 3-100%, w tym: do 5% w produktach dla cery tłustej i trądzikowej i bez ograniczeń w produktach dla cery suchej.
Ciężar właściwy: 0,90 g/ml
Rozpuszczalność: w tłuszczach 
Temperatura topnienia: 25-37 st. C
Przechowywanie: w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. 
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:

50 g, 100 g, 250 g

Nr CAS: 394236-97-6

Sugerowane % stężenie: 3-100

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna stała

Kolor jasno-brązowy

Zapach charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC 0,900 g/ml

Rozpuszczalność                   w tłuszczach

Temperatura topnienia 25-37 st. C

Absorpcja wody min. 200%

Liczba zmydlenia 180-200 mgKOH

Liczba nadtlenkowa 5-10 meqO2/kg

DANE DODATKOWE

Przeciętny skład kwasów tłuszczowych:

C16:0 Kwas palmitynowy

7,2%

C16:0 Kwas stearynowy

30,8%

C18:1 Kwas oleinowy

43,9%

C18:2 Kwas linolowy

4,6%

C20:0 Kwas arachidonowy

11%

 

Zawartość fitosteroli:

Stigmasterol:10.4

Beta- Sitosterol: 78.6

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Opis produktu

Nierafinowane masło Cupuacu (czyt. kupasu) uzyskane w wyniku tłoczenia na zimno nasion drzewa Theobroma grandiflorum rosnącego w lasach deszczowych Amazonii, na terenie Peru i Brazylii. 

Masło to charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością frakcji niezmydlającej w postaci fitosteroli (beta-sitosterol, stigmasterol, kampesterol), witaminy E oraz kapitalną zdolnością do wchłaniania wody (min. 200%), dzięki czemu jest bardzo cenionym i efektywnym zamiennikiem lanoliny, w związku z czym bywa nazywane "roślinną lanoliną".
Fitosterole, czyli sterole pochodzenia roślinnego mają budowę zbliżoną do steroli występujących w łoju i w cemencie międzykomórkowym. Dzięki temu stanowią cenny składnik kosmetyczny, wzmacniający lipidową barierę naskórka i hamujący utratę wody. Należą do związków dobrze tolerowanych przez skórę. Wpływają na nią zmiękczająco, poprawiają jej elastyczność oraz działają przeciwzapalnie i regenerująco.
Masło Cupuacu jest doskonałym emolientem o silnych i długotrwałych właściwościach nawilżających, łagodzących (zmniejsza zaczerwienienia), wygładzających, zmiękczających oraz rewitalizujących suchą i zniszczoną skórę oraz włosy. Jest zaliczane do naturalnych filtrów promieniochronnych chroniących skórę przed działaniem promieni UVB i opóźniających procesy jej starzenia.
Jest także bardzo dobrym stabilizatorem emulsji kosmetycznych (zapobiega np. ich rozwarstwianiu się) oraz dzięki wysokiej zawartości kwasu oleinowego (44%), który wspomaga penetrację przeznaskórkową substancji trudno penetrujących prawidłowo zbudowany cement, jest doskonałym nośnikiem liporozpuszczalnych substancji aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych.
Masło Cupuacu nie ma działania alergizującego, może być aplikowane bezpośrednio na wszystkie obszary skóry (topi się w temperaturze ciała), łącznie z okolicą oczu, wykazuje duże powinowactwo do warstw lipidowych naskórka i wspomaga ich ochronne działanie oraz wzmacnia cement międzykomórkowy. 
Masło ma orzechowy, przyjemny aromat oraz doskonale wchłania się w skórę, nie pozostawiając uczucia tłustości. 

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

New bioactive polyphenols from Theobroma grandiflorum ("cupuaçu").

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Bardzo dobre masło,skóra jest po nim bardzo dobrze nawilżona ,jedyny minus to to,że dosyć długo się rozpuszcza ale myślę iż niedługo dojdę do wprawy
napisał/a:
Masełko jest idealne, pokonało nawet moje ulubione masło shea - stosuję na ciążowy brzuszek, na usta, dłonie i stopy, pięknie wygładza, nawilża i zmiękcza.
napisał/a:
Rewelacyjne, o wiele lepsze - jak dla mnie - od masła shea - lżejsze, lepiej wchłanialne, nie zapycha, nie wypryszcza - no i ten zapach :)
Jak ktoś już wcześniej na mazidłowym forum napisał - stosowane na facjatę solo daje taki "subtelny glow". Podstawa moich wszystkich umerdań - zastępuję nim karite i jest super :).
napisał/a:
Również dostałam próbkę tego masełka i stwierdzam że jest bardzo przyjemne ... ba świetne w stosowaniu. Kładłam solo pod oczy bardzo ładnie wygładza i nawilża moja suchą podoczną skórę, dodałam również do serum i stwierdzam, że dodatek tego masełka działa dodatkowo nawilżająco ... no i ten lekko orzechowy zapach :) jak na razie jestem bardzo bardzo zadowolona, ale muszę przyznać że jeszcze nie próbowałam innych masełek
napisał/a:
Dostałam próbeczkę, o którą poprosiłam :) i za którą baardzo dziękuję... Przyjemny zapach, świetna jak na masło konsystencja, na pierwszy rzut położyłam na spierzchniete usta, i z zadowoleniem stwierdzam, że ładnie są po cupuacu zregenerowane, a próbowałam już na tę problematyczną partię innych masełek...Jak narazie - wśród maseł: FAWORYT! Szczerze polecam
napisał/a:
Masełko jest rewelacyjne, ja stosuje do twarzy, zostawia delikatny aksamitny film, pięknie nawilża cerę. Ma delikatny orzechowy zapach.
napisał/a:
Dostałam próbkę tego masełka i jestem zachwycona jego działaniem !, narazie stosuje je jako dwufazowy nawilżacz z HA na dzień po serum C zamiast kremu również pod oczy (szczególnie) i sprawuje się niesamowicie, nawilża, rozpromienia, pięknie się wchłania, i co najważniejsze rozprostowuje zmarszczki !!!! cudo ! i co ciekawe makijaż na tym gruncie trzyma się rewelacyjnie. Wielki konkurent dla shea i dla mnie wygrywa, LIDER :)
Pokazuje 1-7 z 7 opinii