Maska Witamina C – Kwas Askorbinowy 20%

24,07  29,35 
cena obniżona: promocja Happy Hour - 15 Sierpnia 18%
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Cyclopentasiloxane, Ascorbic Acid, Polysilicone-11, Ethylhexyl Hydroxystearate

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Ascorbic Acid 20%

Aplikacja: jako samodzielna maseczka i jako składnik aktywny, rozpuszczalny w tłuszczach w bezwodnych recepturach kosmetycznych. Polecana dla wszystkich rodzajów cer i bez względu na wiek jako produkt profilaktycznie przeciwstarzeniowy oraz dla cer z przebarwieniami, poszarzałym kolorytem, naczynkami, trądzikiem różowatym.
Pochodzenie: syntetyczne
Postać fizyczna: biała, gęsta pasta
Sugerowane stężenie: 5-100%
Rozpuszczalność: w tłuszczach
Przechowywanie: w temp. pokojowej, w szczelnie zamkniętym i ciemnym opakowaniu.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.
Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
20g, 80g,

Właściwości kosmetyczne Maski:

 • działa silnie antyoksydacyjnie i wspomaga ochronę przeciwsłoneczną
 • działa silnie przeciwzmarszczkowo stymulując syntezę kolagenu, którego ilość spada wraz z wiekiem
 • rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i potrądzikowe
 • delikatnie złuszcza wspomagając odnowę naskórka
 • spektakularnie i natychmiast rozświetla i poprawia koloryt poszarzałej cery.​​​

Jak stosować Maskę Witamina C – Kwas Askorbinowy 20%?

 • umyj skórę i wytrzyj do sucha;
 • nałóż pastę z witaminą C na twarz, szyję i dekolt oraz okolicę oczu (uważaj aby maska nie dostała się do oka) za pomocą palców, delikatnie wklepując w skórę;
 • maskę możesz zaaplikować również na dłonie;
 • po aplikacji możesz poczuć lekkie odczucie ciepła, szczypania i mrowienia skóry, co jest naturalnym zjawiskiem;
 • pozostaw maseczkę na 2 minuty do 15 minut, w zależności od wrażliwości skóry;
 • następnie zmyj bardzo dokładnie skórę wodą i wybranym Mazidła Olejek myjący;
 • delikatnie wytrzyj skórę do sucha;
 • po zmyciu maseczki skóra może być chwilowo zaczerwieniona i podrażniona;
 • następnie zastosuj Mazidła Krem gojący lub Kwas hialuronowy 1% w połączeniu z wybranym Olejem zimnotłoczonym
 • maskę możesz stosować max. 1 x w tygodniu lub rzadziej.

Uwagi:

 • maseczka może powodować lekkie łuszczenie skóry po ok. 2-3 dniach od aplikacji
 • 24h przed przed nałożeniem maseczki nie należy stosować retinoidów na receptę, silnych peelingów kwasowych oraz produktów z nadtlenkiem benzoilu
 • maseczki nie należy stosować na podrażnioną skórę i gdy występuje aktywna opryszczka na twarzy.

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 5-100

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna

pasta

Kolor

biały

Zapach

charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC

1,1 gcm3

Rozpuszczalność

rozpuszczalny w tłuszczach

 

DANE DODATKOWE

Stabilność:
Należy unikać: wzrostu temperatury, promieniowania UV i promieniowania jonizującego.

Wskazówki dotyczące użycia:
Może powodować lekkie podrażnienie skóry i oczu.

Przechowywanie:
Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Maska witamina c – kwas askorbinowy 20% ma postać gęstej pasty, która zawiera kwas askorbinowy w stężeniu 20%, zawieszony w bazie elastomeru silikonowego. Jest to specjalna formuła, która nie zawiera wody i zapewnia wysoką stabilność wrażliwej na utlenianie witaminy C. Taka nowatorska postać witaminy C umożliwia zastosowanie jej bezpośrednio na skórę w postaci maseczki, dzięki czemu nastąpi stopniowe uwalnianie kwasu askorbinowego do skóry. Taka formuła i zastosowanie nie powodują silnego podrażnienia skóry, jak to ma miejsce w przypadku wodnych roztworów kwasu askorbinowego w stężeniu 20%. Maseczka posiada jedwabiste i nietłuste wykończenie.
Witamina C kwas askorbinowy jest jedną z najlepiej przebadanych substancji - na jej temat jest ponad 1200 publikacji medycznych mówiących o jej niesamowitych możliwościach terapeutycznych.
Brak witaminy C powoduje min. upośledzenie procesu tworzenia kolagenu, który jest niezbędny do normalnego funkcjonowania organizmu. Kolagen to również podstawowy składnik skóry odpowiedzialny na jej sprężystość i gładkość, a więc młody wygląd.

Witamina C, czyli kwas L(+)-askorbinowy to niskocząsteczkowy związek o ogromnym znaczeniu dla organizmu. Jest aktywatorem wielu enzymów i odgrywa ważną rolę w oddychaniu komórkowym. Jej różnokierunkowe działanie sprawia, że jest nieodzowna w przebiegu wielu procesów metabolicznych. Przede wszystkim wpływa na wytwarzanie kolagenu, z którego jest produkowana tkanka łączna. Ułatwia gojenie się ran, złamań, hamuje tworzenie się sińców, powstawanie krwotoków i krwawień dziąseł.
Jest najważniejszym związkiem o działaniu antyoksydacyjnym w środowisku wodnym ludzkiego organizmu. Potrafi redukować tak groźne dla komórek formy tlenu jak: tlen singletowy, aninonorodnik ponadtlenkowy i rodnik wodorotlenowy.
Witamina C działa synergistycznie z witaminą E, która po zetknięciu z wolnym rodnikami wiąże je i neutralizuje. W wyniku tego procesu jej cząsteczki jednak ulegają rozkładowi i tracą swoją aktywność. Natomiast witamina C po związaniu z wolnymi rodnikami nie ulega rozpadowi. Przekształca się w kwas dehydroaskorbinowy, który w procesie redukcji ponownie wraca do formy kwasu askorbinowego. Witamina C jest na tyle aktywna, że regeneruje się sama a także dzięki niej następuje regeneracja witaminy E. Dlatego tez zestawienie obu tych witamin jest doskonałe w walce z niszczącymi rodnikami.

Większość witamin pobieranych z pokarmem pochłaniają na swoje potrzeby głównie narządy wewnętrzne naszego organizmu. Skóra jest ostatnia w kolejce i otrzymuje niewielki procent witamin zawartych w pożywieniu.
Ponadto podczas ekspozycji skóry na działanie promieniowania UV ilość kwasu askorbinowego ulega znacznemu zmniejszeniu: działanie UV o natężeniu identycznym jak słońca w południe przez okres 45-50 min. zmniejsza zawartość witaminy C w skórze o 80%.
Mimo tego, że istnieją mechanizmy regenerujące witaminę C, nie jest jednak ona niezniszczalna. Trzeba ją dostarczać skórze np. poprzez kosmetyki.
Kwas L-askorbinowy jest najbardziej skuteczną i aktywną biologicznie formą witaminy C.
Jej skuteczność i przyswajalność jest określona odpowiednimi warunkami, czyli: niskie pH na poziomie 2-4, odpowiednie stężenie (min. 5% -max. 20%) oraz obecność w formulacji kosmetycznej promotorów przejścia przezskórnego jak glikol propylenowy, lecytyna, alkohol etylowy.
Z pozostałych form witaminy C w postaci jej pochodnych podobne działanie wykazują jedynie magnesium ascorbyl phosphate (MAP) i sodium ascorbyl phosphate (SAP).
Problemem jest natomiast trwałość kwasu L-askorbinowego. W postaci krystalicznej i bez dostępu światła i w odpowiednio niskiej temperaturze witamina C jest trwała. Jednak zastosowana w roztworach wodnych staje się wrażliwa na obecność tlenu, promieniowanie UV i wysoką temperaturę. Dlatego tak trudno spotkać tę postać witaminy C w gotowych produktach kosmetycznych.
Alternatywą jest własnoręcznie wykonane serum w warunkach domowych, w niewielkich ilościach (max. 10 ml), zużywane na bieżąco i przechowywane w odpowiednich warunkach, czyli w lodówce, w ciemnej szklanej butelce z pipetą i zabezpieczonej folią aluminiową.
Dodatek alkoholu, glikolu propylenowego i kwasu ferulowego zwiększają trwałość serum.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii