Lipokarnozyna

11,42  15,03 
cena obniżona: promocja Happy Hour - 15 Sierpnia 24%
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Lecithin; Carnosine; Tocopherol; Sylibum Marianium Fruit Extract; Glycerin;
Aqua (Water)

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Lecithin – 5%
Carnosine – 3%
Tocopherol (lafa, gamma, delta) – 0,08%
Sylibum Marianium Fruit Extract – 0,02%
Glycerin – 43,8%
Aqua (Water) – 48%
Phenoxyethanol – 0,7%

Serum firmskin

Substancje aktywne: karnozyna, tokoferol, sylimaryna
Aplikacja: jako kuracja intensywnie odmładzająca i przeciwstarzeniowa stosowana przez min. 3 miesiące  - w serach i kremach do twarzy dla osób w wieku powyżej 30 r. życia
Sugerowane stężenie: 5-10%
Ciężar właściwy: 1,05 g/ml
pH (5% roztwór): 6,5- 9,5
Stabilność: nie podgrzewać w trakcie wykonywania emulsji metodą klasyczną, czyli na gorąco. Dodać po ostudzeniu emulsji do 60 st. C
Rozpuszczalność: rozpuszczalny w wodzie
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

  • zapobiega glikacji białek skóry i w efekcie zapobiega utracie elastyczności  i powstawaniu zmarszczek
  • odmładza komórki i włókna kolagenowe
  • antyoksydacyjnie
  • poprawia koloryt skóry
  • chelatuje metale ciężkie

Produkt: Lipokarnozyna

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 5-10

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna                  ciecz
Kolor                                żółto-brązowy
Zapach                            charakterystyczny
Ciężar właściwy 20oC        1,05 g/ml
Rozpuszczalność               rozpuszczalny w wodzie
Bakterie tlenowe               max. 100 cfu/g

Wskazówki dotyczące użycia:
Brak podrażnienia patologicznego i reakcji alergicznych. Lipokarnozynę zaklasyfikowano jak produkt nieuczulający i niemutagenny. Produkt może być uznany za dobrze tolerowany przez oczy.
Nie stwierdzono wpływu transformującego, zatem Lipokarnozyna nie wykazuje potencjału rakotwórczego.

Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Lipokarnozyna jest nowoczesnym, standaryzowanym liposomowym kompleksem, zaprojektowanym specjalnie w celu przeciwdziałaniu zjawisku glikacji, które jest jedną z przyczyn starzenia skóry. Mechanizm działania produktu opiera się na synergicznym działaniu trzech substancji aktywnych wykazujących silne właściwości antyglikacyjne i antyoksydacyjne.

Substancjami tymi są:
Karnozyna – to naturalnie występujący w organizmie dipeptyd o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Hamuje działanie wolnych rodników tlenowych oraz przeciwdziała glikacji białek skóry, procesu przyczyniającego się do postępującego z wiekiem zjawiska uszkodzenia włókien podporowych skóry. Przyczynia się także do wydłużenia życia fibroblastów, czyli komórek skóry właściwej odpowiedzialnych za syntezę m.in. kolagenu i elastyny - włókien podporowych zapewniających elastyczność skórze. Działa synergistycznie z witaminą E w redukcji uszkodzeń DNA komórki, wywołanych stresem oksydacyjnym.
Sylimaryna – działa przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, antyoksydacyjnie oraz stymuluje produkcję kolagenu typu I i elastyny.
Witamina E- jeden z najskuteczniejszych antyoksydantów rozpuszczalnych w tłuszczach.

Spożywanie dużych ilości cukru nie tylko sprzyja przybieraniu na wadze, ale również sprawia, że wyglądamy starzej. Dlaczego? Odpowiedzią na to pytanie jest: glikacja.
Glikacja białek skóry jest to proces wynikający z łączenia się białek (głównie kolagenu) z cukrami. W wyniku glikacji pomiędzy łańcuchami kolagenu powstają dodatkowe krzyżowe wiązania i kolagen skóry staje się mniej elastyczny i gorzej nawodniony. Skóra staje się bardziej zażółcona, ponieważ w wyniku glikacji białka zmieniają kolor na brunatno żółty.
Produkty finalne procesu glikacji naszą nazwę AGE (Advanced Glycation End Products). AGE są zaangażowane w proces starzenia się i związane z nim choroby, jak cukrzyca, przewlekła niewydolność nerek i choroba Alzheimera. Uważa się, że z upływem czasu ilość AGE rośnie, kumuluje się na włóknach kolagenu i elastyny i przyczynia się do starzenia się skóry. Badania pokazały, że osoby o niskiej zawartości glukozy we krwi zwykle wyglądały na 2 lata młodsze niż osoby, które miały wyższy poziom glukozy we krwi.
Anty-glikacja zatem została uznana za kluczowy element w przeciwdziałaniu procesom starzenia.
Lipokarnozyna jest zdolna powstrzymywać peroksydację, co powoduje zapobieganie i spowolnienie procesu glikacji. W badaniach klinicznych wykazano, że Lipokarnozyna zwiększa jędrność skóry, wygładza ją i nawilża.

Wskazówki dotyczące użycia:
Brak podrażnienia patologicznego i reakcji alergicznych. Lipokarnozynę zaklasyfikowano jak produkt nieuczulający i niemutagenny. Produkt może być uznany za dobrze tolerowany przez oczy.
Nie stwierdzono wpływu transformującego, zatem Lipokarnozyna nie wykazuje potencjału rakotwórczego.

Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii