Kwas Glikolowy 30%

14,42 
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract; Water (Aqua)

Opis: skoncentrowany wodny ekstrakt soku trzciny cukrowej (Saccharum officinarum) standaryzowany na zawartość kwasu glikolowego - 30 %.

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract 50% - 70%
Water (Aqua) 30% - 50%

Tonik z kwasem glikolowym 5% - pH 4

Synonimy: kwas hydroksyoctowy; kwas 2-hydroksyetanowy
Aplikacja: w preparatach złuszczających (toniki, żele, emulsje) do pielęgnacji skóry suchej, zgrubiałej i zniszczonej opalaniem (z przebarwieniami); w preparatach przeciwtrądzikowych; w preparatach do ciała wspomagających kurację antycellulitową i likwidujących tzw. gęsią skórkę; w preparatach likwidujących zrogowacenia łokci i kolan
Uwaga!: 

 • w trakcie stosowania kuracji kwasem glikolowym nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu. Obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów z wysokim poziomem protekcji
 • absolutnie nie należy przekraczać zalecanego maksymalnego stężenia 10%

Skład chemiczny: zobacz Techniczna Specyfikacja Produktu.
Pochodzenie: naturalne
Postać fizyczna: ciecz
Sugerowane stężenie: w warunkach domowych 5%-10 %.
Ciężar właściwy: 1,2 gml
pH (10% roztwór wodny): 2,1
pKa: 3,83
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce.
Wskazówki dotyczące użycia: stosowany zewnętrznie nie wykazuje działania toksycznego. Działa szkodliwie po połknięciu. Działa drażniąco na drogi oddechowe i skórę. Ryzyko uszkodzenia oczu.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:

30 g, 100 g

Efekty stosowania kwasu glikolowego w stężeniu 10%: 

 • zmniejszenie grubości warstwy rogowej - skóra uzyskuje gładkość i ładny, świetlisty koloryt
 • wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie
 • wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka
 • spłycenie niewielkich blizn potrądzikowych
 • redukcja powierzchniowych zmarszczek - efekt odmłodzenia
 • rozjaśnienie przebarwień posłonecznych i pozapalnych (np. po trądziku)
 • zmniejszenie zmian trądzikowych w postaci zaskórnikowej oraz grudkowo-krostkowej
 • likwidacja tzw. gęsiej skórki (rogowacenie mieszkowe)
 • wpomaganie mikrocyrkulacji w naczynkach krwionośnych i wspomaganie usuwania toksyn w kuracji antycellulitowej
 • wspomaganie przenikania substancji czynnych zawartych w innych preparatach kosmetycznych przez barierę warstwy rogowej, np. kuracje antycellulitowe;
 • wspomaganie likwidacji rozstępów

Nr CAS: 7732-18-5;91722-22-4

Sugerowane % stężenie: 5-10

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna                              przezroczysta ciecz 
Kolor                                           jasno żółty
Zapach                                         charakterystyczny
Ciężar właściwy 20oC                  1,2 g/ml
Rozpuszczalność rozpuszczalny     w wodzie
pH (10%)                                     2,1
Bakterie tlenowe max.                  100 ufc/g
Drożdże i pleśnie max.                  10 ufc/g
Zarazki chorobowe wolne w         1g ufc/g
Metale ciężkie (j. Pb) mniej niż      20 ppm.

Wskazówki dotyczące użycia:

Może powodować podrażnienie skóry (szczypanie, zaczerwienienie) i oczu.

Przechowywanie:
Przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Skoncentrowany wodny ekstrakt soku trzciny cukrowej (Saccharum officinarum) standaryzowany na zawartość kwasu glikolowego - 30 %.

Kwas glikolowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA) i występuje naturalnie w trzcinie cukrowej. Po raz pierwszy został zastosowany w dermatologii w 1974 roku i ze wszystkich AHA znalazł najszersze zastosowanie praktyczne.
Spośród wszystkich kwasów AHA jest też najbardziej aktywny, posiada bowiem najprostszą budowę oraz najmniejszą masę cząsteczkową, dzięki czemu łatwo i głęboko wnika w skórę. 
Biodostępność kwasu glikolowego uzależniona jest również od pH roztworu kwasu i od zastosowanego stężenia. Wzrasta ona przy obniżeniu wartości pH poniżej wartości pKa kwasu, która wynosi 3,8 i po podwyższeniu stężenia.
Kwas glikolowy stosowany jest w stężeniach od 5% do 70%. Niższe stężenia (od 5% do 10%) znajdują się w preparatach służących do tzw. złuszczania kosmetycznego. Zabieg taki można bezpiecznie wykonać samemu w warunkach domowych.
Wyższe stężenia (30%-70%), które mogą silnie podrażniać, znajdują się w profesjonalnych peelingach stosowanych wyłącznie w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych w leczeniu zmian chorobowych (np. rybia łuska, ostuda) i wad kosmetycznych (np. głębokie blizny potrądzikowe).
Mechanizm działania kwasu glikolowego w stężeniu 5 - 10% polega na rozluźnieniu wiązań korneocytów (martwe komórki tworzące warstwę rogową naskórka), co doprowadza do złuszczania zewnętrznej warstwy rogowej. W zdrowym naskórku codziennie tracimy jedną do dwóch warstw korneocytów sposród 15 znajdujących się w warstwie rogowej. Kwas glikolowy powoduje przyspieszone złuszczanie w mechanizmie zbliżonym do fizjologii naskórka. Pobudza również fibroblasty w obrębie skóry, co skutkuje zwiększeniem ilości prawidłowo zbudowanego kolagenu. Wbudowywanie się kwasu w struktury lipidowe bariery naskórkowej powoduje zatrzymanie się wody w warstwie rogowej, i tym samym wzrostem stopnia jej nawilżenia.
Stosowanie przez dłuższy czas (jednak nie dłużej niż 6 miesięcy w czasie ciągłym) preparatów z kwasem glikolowym, oddziaływuje bardzo korzystnie na skórę właściwą, prowadząc do zwiększenia jej grubości o ok. 25% bez wywoływania stanu zapalnego, jak to ma miejsce w przypadku stosowania retinoidów. Mechanizm odbudowy skóry jest związany ze stymulacją fibroblastów do produkcji kolagenu i mukopolisacharydów.
Optymalne pH dla preparatów zawierających kwas glikolowy wynosi 3-4.

Wskazówki dotyczące użycia:

Może powodować podrażnienie skóry (szczypanie, zaczerwienienie) i oczu.

Przechowywanie:
Przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Piśmiennictwo:
Wpływ alfa-hydroksykwasów na modulowanie bariery warstwy rogowej naskórka
Wpływ kwasu glikolowego na strukturę i czynność bariery naskórkowej
Peelingi i ich zastosowanie w leczeniu zmian chorobowych i wad kosmetycznych 
Zastosowanie peelingów chemicznych w leczeniu przebarwień skóry
Czynniki warunkujące skuteczność działania biologicznego alfa-hydroksy kwasów
Biological effects of glycolic acid on dermal matrix metabolism mediated by dermal fibroblasts and epidermal keratinocytes.
Glycolic acid treatment increases type I collagen mRNA and hyaluronic acid content of human skin.
The effect of glycolic acid on cultured human skin fibroblasts: cell proliferative effect and increased collagen synthesis.
Increased in vivo collagen synthesis and in vitro cell proliferative effect of glycolic acid.
Effects of alpha-hydroxy acids on photoaged skin: a pilot clinical, histologic, and ultrastructural study.

 

 

 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Dla mnie to najlepszy z kwasów. Stosuje go wg tonikowej receptury z mazideł zmieniajac stężenie kwasu czy hydromanilu zależnie od potrzeb. rn- wygładza i rozjaśnia ceręrn-cudownie i dogłębnie nawilża oraz zmiękcza skórern- zapobiega "niespodziankom " i zmniejsza tendencje do zakórników.rnNale y go stosowac z przerwami lub naprzemiennie z innymi kwasami, bo skóra sie przyzwyczaja i po czasie nie działa już tak spektakularnie.rn
napisał/a:
Kwas glikolowy jest bardzo dobry ale trzeba umiejętnie go używać żeby nie zrobić sobie krzywdy. Nałożyć na twarz i szyję kwas pozostawić na 3-5 min i zmyć wodą i nałożyć na 3-5 min neutralizator, zmyć go a potem zastosować maskę łagodzącą na ok 20 min, zmyć ją zastosować tonik i krem. A w mniejszych stężeniach tak jak podaje producent można dodawać do kremów, toników czy masek.
napisał/a:
On jest cudowny! Z początku przestraszyłam się po przeczytaniu "absolutnie nie należy przekraczać zalecanego maksymalnego stężenia 10%, ale co tam, należę do tych, co zawsze robią po swojemu i... dobrze! Przecierałam twarz 30% roztworem przed pójściem spać, trochę piekło ale już po tygodniu moja twarz wyglądał o niebo lepiej niż kiedyś. Nawilżona i świeża. Polecam
napisał/a:
Używam tego kwasu co najmniej od 2 miesięcy. Dodaje go do toniku i przecieram nim twarz. Po jego stosowaniu skóra jest bardziej gładka, mniej wyskakuje na niej krost oraz pory na nosie nie są już zanieczyszczone. Należy uważać z dodatkiem kwasu bo jeśli dodamy go za dużo to może szczypać skórę po użyciu. Mnie aktualnie szczypie czasami tylko szyję a na początku też szczypał twarz, ale skóra na nie szybko się do niego przyzwyczaiła.
napisał/a:
Użyłam 2 razy kwasu glikolowego o stężeniu 13-15% i już widać całkiem, całkiem efekty. Wiem że na końcowe to trzeba będzie trochę poczekać ale jestem miło zaskoczona że delikatną poprawę widać już po 2 użyciach ;)rnDaje 5 gwiazdek nawet pomimo tego koszzmarnego szczypania za pierwszym razem, ale na pocieszenie to powiem że przy drugim razie nie czułam totalnie nic :)
napisał/a:
Stosuję ten tonik codziennie od tygodnia i muszę przyznać ,że jest świetny! Przebarwienia są coraz mniej widoczne, koloryt skóry bardziej jednolity. Polecam wszystkim!!!!!!
napisał/a:
nie wiem czy dobrze robię (chyba tak skoro działa) ale dodaję 2/3 krople kwasu do porcji kremu (z mazideł) i smaruję się na noc. miałam spore problemy z cerą a teraz jest prawie idealna. czysta, rozświetlona i nietłusta. jestem zachwycona. :)
napisał/a:
Ja również dodam swoja opinię na temat kwasu glikolowego. Rozrabiając go z wodą źródlaną w proporcjach 1 część wody i dwie części kwasu doprowadziłam swoja twarz do stanu idealnego. Wieczne wypryski, wągry i zaskórniki poszły do lamusa. Tak gładkiej i rozświetlonej cery jeszcze w życiu nie miałam. Nakładam opuszkiem palca na oczyszczona skórę i trzymam 3 do 5 min a następnie ścieram korzystając z chusteczkem peelingujących mokrych. Na koniec twarz smaruje kapsułką z witaminami A+E. Taki zabieg powtarzałam raz w tygodniu przez okres 4 tygodni i dziś cieszę się pięknem cery :o)))))
napisał/a:
Z zakupów w tym sklepie korzystałam pierwszy raz. I muszę powiedzieć, że jestem w szoku! Wspaniały produkt! Już po 3 dniach stosowania widzę oszałamiający efekt!!! To pierwszy kosmetyk, który tak doskonale radzi sobie z moją tłustą i pełną zaskórników cerą. Oprócz tego przesyłka została dostarczona mi w ekspresowym tempie. Jestem w 100% zadowolona i na pewno zostanę Waszą stałą klientką.
napisał/a:
Po pozbyciu się pryszczy na mojej twarzy pozostały przebarwienia i drobne blizny. Stosowałam kwasy dostępne w aptece, ale ich skuteczność była niewielka. Moja skóra jest chyba na nie odporna... I już miałam zacząć chodzić do kosmetyczki na mikrodermabrazję, kwasy lub jakiś peeling, aż natrafiłam na kwas glikolowy dostępny na Mazidłach. Przeczytałam efekty i już wiedziałam: muszę go mieć. Dostałam go i wbrew ostrzeżeniom postanowiłam zastosować bezpośrednio na twarz. Ponoć nie należy przekraczać maksymalnego stężenia 30%, ale ja to zrobiłam. Moja skóra nie zareagowała w straszny sposób. Na początku lekko szczypało. Po godzinnym trzymaniu była lekko zaczerwieniona, ale rano wszystko wróciło do normy. Owy zabieg stosowałam, co 4-7 dni. Nie złuszczyłam się strasznie, ale kilka osób zauważyło wyraźną poprawę. Ja również, przede wszystkim przebarwienia są wyraźnie mniejsze. Takiego efektu nie miałam po żadnym rewelacyjnym kremie na przebarwienia. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej i że efekty będą coraz bardziej widoczne. Póki, co jestem bardzo zadowolona z jego działania.
Pokazuje 1-10 z 15 opinii