Kwas Alfa-Liponowy

14,82 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

SynonimyALA, Kwas tioktowy. 
Aplikacja: kremy do twarzy i ciała; sera z witaminą C + E; preparaty łagodzące podrażnienia posłoneczne.
Skład chemiczny: zobacz Techniczną Specyfikację Produktu
Pochodzenie: syntetyczne
Postać fizyczna: żółty proszek
Sugerowane stężenie: 1% -5%
Ciężar właściwy0,50 g/cm3
Rozpuszczalność: w tłuszczach 
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach w lodówce. 
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

  • przeciwutleniające i fotoochronne - wspomaga ochronę skóry przed promieniowaniem UV
  • opóźnia procesy starzenia skóry
  • działa przeciwzapalnie - koi podrażnienia spowodowane nadmierną protekcją słoneczną
  • chelatuje metale ciężkie
  • prawdopodobnie redukuje drobne zmarszczki.

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 1-3

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna proszek

Kolor żółty

Zapach bez zapachu

Ciężar właściwy 20oC 0,50 g/cm3

Rozpuszczalność w tłuszczach

 

Wskazówki dotyczące użycia:

Może powodować podrażnienie skóry i oczu.

Przechowywanie:

W lodówce, w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Kwas alfa-liponowy to bardzo silny przeciwutleniacz chroniący tkanki przed działaniem wolnych rodników (podchloranami, hydroksylowymi i tlenem singletowym) oraz regenerujący i wspomagający skuteczność działania innych przeciwutleniaczy, w tym witaminy C i witaminy E.
Jako związek niskocząsteczkowy i rozpuszczalny w tłuszczach, doskonale przenika przez warstwę rogową naskórka oraz szybko osiąga efektywną koncentrację w skórze właściwej.
Wykazuje się biozgodnością, pobudza metabolizm komórek skóry (kofaktor ATP), blokując czynnik jądrowy kappa-B, zapobiega śmierci komórek.

Wskazówki dotyczące użycia:

Może powodować podrażnienie skóry i oczu.

Przechowywanie:

W lodówce, w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Piśmiennictwo:
Randomizowane, kontrolowane placebo, podwójnie ślepe badanie klinicznej skuteczności kremu zawierającego 5% kwas alfa-liponowy w fotostarzeniu skóry twarzy.

Lipoic Acid

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Dodaję najczęściej ten składnik do koncentratu pod maskę trójalgową i muszę powiedzieć, że w widoczny sposób poprawiła się kondycja mojej problematycznej acz wrażliwej cery. Czasami mieszam z meceratem brzozowym, dodając od siebie różne nawilżacze czy witaminki. Kwas nie jest najprzyjemniejszy w stosowaniu, gdyż potrafi szczypać i trochę podrażnić przy wrażliwej skórze jak moja, jednak warto trochę pocierpieć dla rezultatów jakie daje. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po około 2 tygodniach cera jakby nie moja, promienna, koloryt bardziej wyrównany, mniej się przetłuszcza, niespodzianki już rzadko wyskakują i są one niewielkie.
napisał/a:
Mam problem z rozuszczeniem go w tłuszczach, robią się grudki, i pomimo mieszania intensywnie 10 min - bez zmian - co radzicie ?
napisał/a:
Nie pomógł na moje zaskórniaki. Fatalnie się rozprowadza. Być może lepiej sprawdza się z witaminą C. Sam w sobie chyba nie ma spektakularnych właściwości.
napisał/a:
Do tego produktu miałam kilka podejść , źle się rozpuszczał, albo robiły się gluty, szczypał, trochę podrażniałam...... ...............
ale spróbowałam jeszcze raz, do olejku w najwyższym stężeniu i po ropuszczeniu w glikolu propylenowym, i dla mnie strzał w 10, po pierwszej aplikacji zagoił się mały pryszcz - nie wierzyłam...
TERAZ WIDZĘ JEGO DZIAŁANIE ....I STOSUJĘ MIMO SZCZYPANIA , KTÓRE PO CHWILI USTĘPUJĘ W ZAMIAN ZA PROMIENNOŚĆ...... NIE OPUSZCZĘ GO JUŻ
napisał/a:
Nie wyobrażam sobie już pielęgnacji bez tego kwasu. Używam w serum razem z olejkiem tamanu i wit C albo jako dodatek do kremu. Działa spektakularnie, odżywia, regeneruje, rozświetla. Nie podrażnia. Polecam.
napisał/a:
Bardzo odpowiada mi ten produkt! Mam skórę wrażliwą, z rozszerzonymi naczynkami, ale ten kwas jej o dziwo nie podrażnia. Po zastosowaniu skóra jest promienna, rozświetlona i dobrze napięta. Kwas dodaję do serów z wit C, E i A i stosuję codziennie, i nie zamierzam sie z nim rozstawać.
napisał/a:
Niestety mnie osobiście szczypie - więc muszę używać z umiarem. A używam tylko dlatego, że efekty są - i to spektakularne. Ściągnięte pory skóry, posprzątane zaskórniaki (to akurat również przy pomocy retinoidów), buzia wygładzona i promienna - i to wszystko bez udziału witaminy C, którą zarzuciłam już dosyć dawno temu :)
napisał/a:
Serum z kwasem liponowym i wit C to jeden z najlepiej dzialajacych rozpromieniaczy cery. Stosuje je na cala twarz, rowniez pod oczy.Nie drazni, nie szczypie, a efekty sa spektakularne.
napisał/a:
Nie należy oceniać za kogoś, ale ten ktoś od prawie roku używa kremów z ALA umerdanych przeze mnie ;)
Mnie niestety ten kwas szczypie i podrażnia (rozjuszone naczynka, rozszerzone pory), co jest dziwne, bo dotąd ta sztuka udawała się tylko alkoholowi. Moja mama na szczęście znosi go doskonale - dodaję ALA do fazy tłuszczowej rozmaitych kremów dla niej - efekty są takie, że z paniką dzwoni, kiedy się jej kończą. Owszem, dobrze nawilżają i natłuszczają, ale w dużej mierze dzięki ALA jej buzia jest gładsza, jędrniejsza i bardziej promienna - a ja staram się zawsze mieć ten kwas w lodówce, co by rodzicielce nie podpaść ;)
Pokazuje 1-9 z 9 opinii