Kuracja na Zniszczone Włosy

71,12 
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Jak powstają zniszczone włosy

 • włosy ulegają uszkodzeniu w wyniku czynników naturalnych (woda morska i basenowa, słońce, wiatr).
 • mechanicznych (nieprawidłowe mycie i czesanie, tapirowanie, tarcie).
 • fizycznych (stylizacja wysoką temperaturą).
 • chemicznych (rozjaśnianie, trwała ondulacja, trwałe prostowanie).

Przyczyny

 • woda morska i basenowa – zasadowe pH wody powoduje, że łuski warstwy ochronnej się rozchylają i włosy pęcznieją, łatwiej się plączą oraz wchłaniają szkodliwe substancje.
 • agresywne czesanie oraz mocne szorowanie włosów i skóry głowy podczas mycia powodują wyłamywanie się rozchylonych łusek, wzmagają proces plątania oraz podrażniają skórę i uszkadzają nowo rosnące włosy.
 • suszenie gorącym i najsilniejszym nadmuchem suszarki, modelowanie gorącym powietrzem bardzo mokrych włosów oraz prostowanie prostownicą mokrych włosów powodują nieodwracalne uszkodzenia keratyny, pękanie i odłamywanie łusek. Włosy mogą zacząć się kruszyć na długości oraz staną się bardzo suche.
 • uszkodzenia chemiczne to jedne z najsilniejszych uszkodzeń włosów. Uszkodzona zostaje nie tylko ochronna otoczka, ale również kora włosa.

Skutki

 • włosy szybciej tracą wodę i stają się suche, szorstkie i puszące, nie mają połysku.
 • zmniejsza się ich wytrzymałość mechaniczna (łamią się i zrywają) oraz stają się bardzo wrażliwe i szybciej wchłaniają wodę i zanieczyszczenia.

Kuracja składa się z:

 • Keratynowe Serum Do Włosów 100 g - Serum zawiera skoncentrowaną ilość Keratyny oraz pięciu innych drogocennych naturalnych substancji aktywnych, które wykazują wysokie powinowactwo do struktury włosa i doskonale pielęgnują zniszczone włosy. 
 • Cyklometikon 30 g
 • Ekologiczny Olej Konopny 60 g

Uwaga! – Kuracja nie zawiera alkohol denaturowanego (Alcohol Denat), alkoholu izopropylowego (Isopropyl Alcohol) oraz etanolu (Alcohol), które bardzo wysuszają włosy i powodują dalsze zniszczenia.

Co zrobi dla Ciebie Kuracja

 • odbuduje naturalną strukturę zniszczonych włosów i spektakularnie poprawi ich kondycję
 • ochroni zniszczone włosy przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych
 • uczyni włosy miękkimi i gładkimi o jedwabistym połysku
 • zwiększy elastyczność i podatność na układanie
 • zwiększy grubość i objętość włosów
 • zapobiegnie elektryzowaniu
 • zmniejszy tendencję do rozszczepiania końcówek
 • zapewni włosom odpowiednią sprężystość
 • spowoduje wzrost wytrzymałości mechanicznej, sztywności oraz podatności na układanie.

Program pielęgnacji


Krok 1

 • świeżo umyte i odciśnięte z wody włosy równomiernie spryskaj Keratynowym Serum a następnie delikatnie je rozczesz. Następnie na całej długości włosów rozprowadź niewielką ilość (kilka kropel) Cyklometikonu, który spowoduje, że włosy staną się wygładzone, lekkie i sypkie oraz nie będą się elektryzować. Pozostaw do wysuszenia.
 • w początkowym okresie stosowania Serum możesz  stosować po każdym myciu włosów jako intensywną kurację rewitalizującą
 • gdy włosy zostaną zregenerowane i poprawi się ich kondycja Serum stosuj 1 x w tygodniu jako kurację podtrzymującą uzyskane efekty
 • Serum zawiera skoncentrowane ilości składników odżywczych, dzięki czemu jest wydajne i efektywne. Nie przesadzaj ze stosowaną jednorazowo ilością

Krok 2

 • raz lub 2 x w tygodniu zastosuj Rytuał Olejowania włosów Ekologicznym Olejem Konopnym. Olejowanie włosów służy odbudowie i wzmocnieniu lipidowej warstwy ochronnej włosa, która uległa zniszczeniu. Włosy pozbawione ochronnej warstwy tłuszczowej wykazują tendencję do puszenia oraz są suche, łamliwe i pozbawione blasku. Dzięki systematycznym zabiegom olejowania lipidy zawarte w oleju tworzą na powierzchni włosa ochronny film, dzięki czemu stają się one odżywione, elastyczne, sprężyste, pełne blasku, zdrowe i bardziej odporne na zniszczenia. Natomiast olej wmasowany w skórę głowy odżywia i wzmacnia cebulki włosowe oraz reguluje wydzielanie naturalnego sebum.

Jak wykonać Olejowanie włosów?
Krok 1: Delikatnie rozczesz włosy. Porcję oleju (w zależności od długości włosów 1-2 łyżki stołowe) małymi partiami rozcieraj między dłońmi i bardzo delikatnie rozsmarowuj na całej długości suchych włosów. Olej wmasuj także w skórę głowy. Zawiń głowę w foliowy czepek i ręcznik i pozostaw olej na minimum godzinę.
Krok 2: spłucz ciepłą wodą  naolejowane włosy
Krok 3: następnie dwukrotnie umyj skórę głowy delikatnym szamponem (bez Sodium Laureth Sulfate). Dokładnie wypłucz włosy.

Opis produktu

Zmagasz się się suchymi, szorstkimi i puszącymi się włosami, które są matowe? Łatwo się łamią i mają rozdwojone końcówki?
Codziennie ze smutkiem patrzysz jak Twoje włosy tracą życie i ulegają coraz większej destrukcji.  Marzysz o pięknych, mocnych i błyszczących włosach ale Twoje wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.  
Jesteś załamana i brakuje Ci już sił, cierpliwości i sądzisz, że to nigdy się nie skończy.
Głowa do góry, jesteśmy tutaj po to, by Ci pomóc.
Najlepsi eksperci z dziedziny kosmetologii opracowali specjalnie dla Ciebie Kurację, która skutecznie pozwoli Ci wygrać tę męczącą walkę ze zniszczonymi włosami.
Kuracja jest bardzo prosta i nadzwyczaj efektywna. Nie wymaga stosowania długich i męczących zabiegów.

Kluczowymi składnikami Kuracji są:
Keratyna, która jest głównym składnikiem budulcowym włosa. Będąc naturalną proteiną nazywaną „włos w płynie” wykazuje największe powinowactwo do włosów silnie uszkodzonych i osłabionych. Jej wyjątkowo silne działanie regenerujące polega na tym, iż wypełnia ubytki w osłonce włosa oraz wnika w głąb do warstwy korowej trwale się z nią wiążąc. Dzięki temu włosy ulegają wyraźnemu wzmocnieniu i w sposób zauważalny zwiększa się ich objętość, powraca połysk i zdrowy wygląd.
Karagenian i Aloes, które chronią włosy tworząc na ich powierzchni  delikatny, cienki film, który zatrzymuje wilgoć wewnątrz włókna włosa i sprawia, że włosy stają się przyjemne w dotyku.
Pantenol, który jest  jednym z naturalnych składników elementów budulcowych włosa oraz jednym z najlepszych środków kondycjonujących włosy wzmacnia ich siłę i sprężystość.           
Cyklometikon - bardzo lekki silikon o olejowej konsystencji i wysokiej lotności, który z powierzchni skóry lub włosa odparowuje w ciągu kilku minut lub godzin. Dzięki temu nie obciąża włosów i nie nadbudowuje się na nich. To powoduje, że może być stałym elementem pielęgnacji. Zastosowany jako odżywka do włosów powoduje, że włosy stają się wygładzone, lekkie i sypkie. Jest doskonałym środkiem przeciwko elektryzowaniu się włosów, a także ułatwia ich rozczesywanie.
Ekologiczny Olej Konopny - regeneruje zniszczone włosy oraz pielęgnuje skórę głowy.

Kuracja może być stosowana przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

 

 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii