Chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem i stosowaniem własnych naturalnych kosmetyków, ale na starcie nie masz ochoty kupować zbyt wielu składników lub obawiasz się, że nie poradzisz sobie z odmierzaniem i tworzeniem wieloskładnikowych formulacji?
Jest na to rada :o). Oto lista półproduktów dostępnych w ofercie sklepu Mazidła, które są idealnym punktem startowym w podróży z tworzeniem własnych, naturalnych Mazideł, możesz je bowiem stosować bezpośrednio na twarz bez potrzeby kupowania wielu dodatkowych składników i akcesoriów. Dzięki nim poznasz dobroczynny wpływ na cerę i prostotę naturalnej pielęgnacji.
Produkty, które Ci oferujemy są najwyższej jakości, pochodzą od renomowanych producentów i dystrybutorów surowców kosmetycznych. Znaczna część z nich posiada certyfikaty Ecocert oraz nie były testowane na zwierzętach.
Bromelaina - to enzym wyodrębniony z soku ananasa. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Zastosowana zewnętrznie, w peelingu enzymatycznym, delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka oraz działa łagodząco i przeciwzapalnie, pomagając w regeneracji podrażnionej (np. retinoidami) skóry. Pomaga również pozbyć się widocznych oznak poretinoidowego czy pokwasowego łuszczenia naskórka. Stanowi alternatywną metodę oczyszczania skóry dla osób z bardzo wrażliwą cerą, które nie tolerują peelingów mechanicznych oraz kwasów AHA i BHA.
Jak przygotować enzymatyczny peeling z bromelainą?
Krok 1 - odmierz 5 lekko czubatych łyżeczek od herbaty zmielonych płatków owsianych lub mąki owsianej i dodaj 0,5 ml bromelainy – w celu odmierzenia bromelainy użyj łyżeczki miarowej 0,5 ml. Wymieszaj wszystkie składniki bardzo dokładnie - najlepiej wstrząsając proszkiem wielokrotnie w zamkniętym pudełku. Z tak przygotowanego proszku bazowego możesz wykonać właściwy peeling.
Krok 2 - odmierz 1 łyżeczkę od herbaty proszku bazowego i dodaj odrobinę przegotowanej letniej wody lub wybranego Hydrolatu (zobacz Tabelkę na dole strony), aby powstała gęsta papka. Nałóż peeling na umytą, wilgotną twarz (omijając okolice oczu), jednocześnie delikatnie masując. Pozostaw go na 10 minut i następnie, ponownie delikatnie masując, zmyj bieżącą wodą.
UWAGA!
*nie należy przekraczać zalecanego czasu aplikacji, czyli 10 minut;
* peeling należy przygotować tuż przed użyciem i zużyć w ciągu 15 minut. Po dodaniu wody bromelaina w ciągu kilkunastu minut ulega dezaktywacji.
Ekstrakty owocowe – wysokiej jakości, uzyskane w wyniku procesu suszenia rozpyłowego wyselekcjonowanych, świeżych owoców. Proces koncentracji i suszenia odbywa się w odpowiednio niskiej temperaturze, dzięki czemu ekstrakty zachowują wszystkie składniki aktywne oraz kolor i zapach świeżych owoców. Zastosowane w formie maseczek świetnie nawilżają i regenerują skórę.
Jak przygotować owocową maseczkę do twarzy?
Wybierz ekstrakt odpowiedni dla Twojego rodzaju cery - zobacz Tabelkę. Wymieszaj jedną łyżeczkę od herbaty ekstraktu z jedną łyżeczką naturalnego jogurtu. Na umytą skórę twarzy i szyi nałóż równomiernie opuszkami palców warstwę maseczki. Pozostaw ja na około 10-15 minut, aż maseczka zacznie zasychać. Następnie zmyj ją dokładnie wodą, jednocześnie delikatnie masując. Maseczkę możesz wzbogacić kilkoma kroplami ulubionego oleju zimnotłoczonego.
Maseczkę możesz stosować 1-2 x w tygodniu.
Glinki i błota – to naturalne minerały, których cenne właściwości lecznicze i kosmetyczne znali już starożytni Egipcjanie, Grecy, Rzymianie oraz mieszkańcy Bliskiego Wschodu. Maseczki z glinek i błot to ekspresowy i niezwykle prosty sposób na spektakularne zrewitalizowanie i oczyszczenie zmęczonej, zwiotczałej i poszarzałej cery. Wchłaniają nadmiar tłuszczu, zanieczyszczenia oraz obumarłe komórki naskórka, pozostawiając w efekcie skórę wygładzoną i ujędrnioną o pięknym, ożywionym kolorycie.
Glinki dostępne w naszej ofercie to unikatowe, wysokiej jakości naturalne glinki osadowe bogate w krzem, tlenek żelaza, glin, miedź, selen, magnez, cynk. Pochodzą z Brazylii - specyficzny mikroklimat oraz historia procesów geologicznych tego regionu warunkują niepowtarzalny skład mineralny glinek. Ze względu na ich rzadkie występowanie, oryginalne kolory (fioletowa, złota, pomarańczowa, brązowa, czarna) oraz świetne właściwości, są produktem bardzo docenianym i poszukiwanym w kosmetyce. Szczególną zaletą glinek jest ich rozdrobnienie do postaci delikatnego pyłku, co znacznie zwiększa ich efektywność i przyjemność zastosowania w postaci maseczek.
Nasze glinki i błota to w pełni naturalne produkty, który nie zostały poddane żadnej obróbce chemicznej. Tuż po wydobyciu zostały osuszone na słońcu, następnie oczyszczone, rozdrobnione i poddane sterylizacji za pomocą ozonu lub promieniowaniu gamma.
Jak przygotować maseczkę do twarzy?
Wybierz glinkę lub błoto odpowiednie dla Twojego rodzaju cery - zobacz Tabelkę. Odmierz 2 łyżeczki od herbaty glinki, następnie dodaj taką ilość przegotowanej wody o temp. pokojowej lub wybranego hydrolatu – zobacz Tabelkę na dole strony -, aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Do przygotowania maseczki należy użyć plastikowych lub szklanych naczyń . Na umytą, jeszcze wilgotną skórę twarzy i szyi (omiń okolice oczu), nałóż równomiernie opuszkami palców, grubą warstwę maseczki. Pozostaw ją na około 10-15 minut, aż maseczka zacznie zasychać. Jeśli warstwa maseczki zacznie wysychać zbyt szybko należy ją zwilżyć wodą lub hydrolatem. Następnie zmyj ją dokładnie wodą, jednocześnie delikatnie masując.
Maseczka przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne, warto więc po jej zastosowaniu nałożyć wybrane serum lub krem o działaniu rewitalizującym. Maseczkę możesz stosować 1 x w tygodniu.
Hydrolaty – to płynne eliksiry o subtelnym, przyjemnym zapachu, które powstają w wyniku destylacji parą wodną cenionych w kosmetyce roślin, np. płatków róży, kwiatów pomarańczy, kwiatów lawendy itd. Mają postać czystego płynu o konsystencji wody i pH zbliżonym do naturalnego odczynu skóry. Zawierają niewielkie i bezpieczne dla skóry ilości zawartego w roślinie dobroczynnego olejku eterycznego oraz rozpuszczalne w wodzie cenne składniki o działaniu nawilżającym, odżywczym, gojącym i łagodzącym. Są idealnym, naturalnym płynem tonizującym umytą skórę i przygotowującym ją do dalszych zabiegów.
Wszystkie oferowane przez nas hydrolaty pochodzą od renomowanych europejskich producentów, a materiał roślinny użyty do ich produkcji pochodzi z ekologicznych upraw.
Jak stosować hydrolaty?
*wybierz hydrolat odpowiedni dla Twojego rodzaju cery - zobacz Tabelkę;
*wybrany hydrolat stosuj jako tonik do twarzy – codziennie po umyciu rano lub/i wieczorem zwilżonym hydrolatem płatkiem kosmetycznym przetrzyj całą twarz oraz szyję i dekolt;
*hydrolat możesz stosować również w postaci kompresu na podrażnione, opuchnięte i podkrążone okolice oczu – zwilż hydrolatem 2 płatki kosmetyczne i przyłóż je na 5-10 minut na zamknięte powieki. Świetny efekt daje zastosowanie zimnego hydrolatu, który jest przechowywany w lodówce.
*hydrolat możesz stosować także jako tonik do skóry głowy, jako kuracja wspomagająca walkę z łupieżem i wzmacniającą cebulki włosów oraz łagodząca podrażnioną i swędzącą skórę głowy – hydrolat wcieraj w skórę głowy codziennie po umyciu włosów.
Kwasy hialuronowe – to jedne z najwartościowszych składników kosmetycznych. Są uniwersalnym hitem współczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym, nawilżającym, łagodzącym i regenerującym. Odpowiednie dla wszystkich rodzajów cery. Pomimo, iż w nazwie kwasu hialuronowego występuje słowo „kwas”, to nie ma on nic wspólnego z typowymi kwasami hydroksylowymi AHA i BHA, które działają złuszczająco. W związku z tym w czasie stosowania kwasu hialuronowego nie jest wymagana rygorystyczna ochrona przeciwsłoneczna. W ofercie Mazideł dostępne są dwa rodzaje kwasu:
Potrójny kwas hialuronowy 1,5% roztwór - ma postać żelu. Na powierzchni skóry tworzy ochronną, nawilżającą warstewkę oraz przenika w głąb skóry, powodując silny efekt nawilżenia oraz wygładzenia zmarszczek. Do stosowania głównie na noc.
Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy 1% roztwór – ma postać żelu. Tworzy na powierzchni skóry ochronną warstewkę, która powoduje lokalnie silne podwyższenie wilgotności warstwy rogowej naskórka. Skóra w efekcie staje się nawilżona i jedwabiście gładka. Do stosowania głównie na dzień.
Jak stosować kwasy hialuronowe?
Potrójny kwas hialuronowy 1,5% roztwór:
* z wybranym Olejem, Masłem lub Maceratem (zobacz Tabelkę na dole strony) jako silnie przeciwzmarszczkowy oraz lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na noc - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj kilka kropli olejku. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
*jako dodatek do stosowanego kremu do twarzy zwiększający jego walory pielęgnacyjne – nałóż w zgłębienie dłoni porcję kremu, dodaj niewielką porcję Kwasu, wymieszaj palcem na jednolitą masę i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
* jako odżywka przyspieszająca porost włosów – porcję Kwasu wetrzyj umytą skórę głowy. Nie spłukuj.
Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy 1% roztwór:
*z wybranym Olejem, Masłem lub Maceratem (zobacz Tabelkę na dole strony) jako lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na dzień pod podkład - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj kilka kropli olejku. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
*jako dodatek do stosowanego kremu do twarzy zwiększający jego walory pielęgnacyjne – nałóż w zgłębienie dłoni porcję kremu, dodaj niewielką porcję Kwasu, wymieszaj palcem na jednolitą masę i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu.
Maceraty – to olejowe ekstrakty roślinne uzyskane w wyniku maceracji części roślin w bazowym oleju zimnotłoczonym, np. słonecznikowym. W wyniku moczenia, czyli maceracji roślin, cenne substancje aktywne w nich zawarte przenikają do oleju. Uzyskany w ten sposób olej, zwany maceratem, łączy w sobie zalety oleju bazowego oraz wartościowych, biologicznie aktywnych substancji rozpuszczalnych w tłuszczach zawartych w materiale roślinnym. Maceraty, podobnie jak oleje i masła, powodują wzrost nawilżenia oraz uelastyczniają skórę. W porównaniu z zimnotłoczonymi olejami wykazują większy potencjał w zakresie np. właściwości przeciwzapalnych czy antycellulitowych.
Jak stosować Maceraty?
*wybierz Macerat odpowiedni dla Twojego rodzaju cery - zobacz Tabelkę;
*jako pielęgnacyjny olejek do twarzy stosowany solo - w zagłębienie dłoni wlej kilka kropli, rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w umytą skórę twarzy, okolice oczu i szyję. Macerat można aplikować również na dekolt i dłonie. Efektywność pielęgnacji wzrośnie gdy olejek zaaplikujesz na wilgotną skórę, przetartą przed aplikacją wybranym Hydrolatem;
* z Potrójnym kwasem hialuronowym – 1,5% roztwór jako silnie przeciwzmarszczkowy oraz lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na noc - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj kilka kropli olejku. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
* z Kwasem hialuronowym wielkocząsteczkowym – 1% roztwór jako lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na dzień pod podkład - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj kilka kropli olejku. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
*jako dodatek do stosowanego kremu do twarzy zwiększający jego walory pielęgnacyjne – nałóż w zgłębienie dłoni porcję kremu, dodaj kilka kropli Maceratu, wymieszaj palcem na jednolitą masę i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
*jako natłuszczająco-nawilżający olejek do ciała stosowany bezpośrednio na suchą lub lekko wilgotną po kąpieli skórę;
*jako dodatek do stosowanego balsamu do ciała zwiększający jego walory pielęgnacyjne – nałóż w zgłębienie dłoni porcję balsamu, dodaj kilka kropli oleju, wymieszaj palcem na jednolitą masę i delikatnie wmasuj w skórę ciała;
*jako odżywczy olejek do włosów stosowany w Rytuale olejowania włosów;
*jako dodatek wzbogacający maseczki: spirulinową, owocowe, z glinek i błot.
Maseczka trójalgowa - jest mieszaniną trzech sproszkowanych gatunków alg: ziemii okrzemkowej, różowej algi koralowej i listownicy, pochodzących z ekologicznie czystego obszaru morskiego i niezwykle żyznego ze względu na omywającą go odnogę Golfsztromu, życiodajnego prądu przecinającego Ocean Atlantycki. Te trzy składniki maseczki działają synergistycznie, rewitalizują, oczyszczają, wzmacniają i poprawiają sprężystość skóry. Skóra po zastosowaniu maseczki jest wyraźnie nawilżona, wygładzona i promienna.
Jak przygotować trójalgową maseczkę do twarzy?
Odmierz 4 lekko czubate łyżki stołowe maseczki trójalgowej a następnie dodaj przegotowaną letnią wodę w takiej ilości aby uzyskać gęstość gęstego jogurtu. Maseczkę w trakcie dodawania wody mieszaj bardzo energicznie – możesz to zrobić mikserem (jedna łopatka wystarczy) lub w moździerzu. Po przygotowaniu maseczki od razu nałóż ją palcami na umytą, suchą twarz, łącznie z okolicami oczu. Po kilkunastu minutach, gdy maseczka zastygnie do postaci gumowej maski, zdejmij ją w całości. Przed zdjęciem, brzegi maseczki możesz posmarować tłustym kremem lub olejkiem, co ułatwi jej zdjęcie. Następnie zaaplikuj na skórę ulubiony krem.
Maseczkę możesz stosować 1-2 x w tygodniu.
Niezmydlalna frakcja sojowa – to kompleks cennych substancji aktywnych wyizolowanych z oleju sojowego. Frakcja sojowa zaaplikowana bezpośrednio na twarz nie pozostawia tłustej warstwy na skórze, wchłania się do matu pozostawiając skórę nawilżoną i wygładzoną. Jest idealnym składnikiem kosmetycznym min. dla osób z podrażnioną i łuszczącą się skórą oraz borykających się z nadmiernie przetłuszczającą się cerą oraz skłonnością do powstawania zaskórników.
Jak stosować Niezmydlalną frakcję sojową?
*jako pielęgnacyjny kosmetyk do twarzy stosowany solo - w zagłębienie dłoni zaaplikuj niewielką porcję Frakcji, rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w umytą skórę twarzy. Frakcję można aplikować również na szyję i dekolt. Efektywność pielęgnacji wzrośnie gdy Frakcję zaaplikujesz na wilgotną skórę, przetartą przed aplikacją wybranym Hydrolatem.
Jeśli czujesz taką potrzebę, w następnej kolejności możesz nałożyć ulubiony krem do twarzy;
* z Potrójnym kwasem hialuronowym – 1,5% roztwór jako silnie przeciwzmarszczkowy oraz lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na noc - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj niewielką porcję Frakcji. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
* z Kwasem hialuronowym wielkocząsteczkowym – 1% roztwór jako lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na dzień pod podkład - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj niewielką porcję Frakcji. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
*jako ratunkowy „opatrunek” stosowany miejscowo na silnie podrażnione (np. po goleniu, depilacji) i łuszczące się miejsca na ciele i twarzy.
Ocet ziołowy – to płynny ekstrakt uzyskany w wyniku maceracji w medium ocet jabłkowy/gliceryna (50:50) następujących, aromatycznych roślin zielnych typowych dla obszaru śródziemnomorskiego o właściwościach leczniczych: lawenda, rozmaryn, szałwia i tymianek. Tradycyjnie, ocet stosowany jest jako doskonały składnik płukanek do włosów, pomagających w usuwaniu środków pieniących i nadających włosom połysk, miękkość oraz ułatwiających
rozczesywanie. Płukanka wtarta w skórę głowy łagodzi stany zapalne, świąd, likwiduje łupież oraz wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu.
Jak wykonać płukankę do włosów
Do kubka (ok. 250 ml) z wodą dodaj 2 łyżki stołowe octu ziołowego. Wymieszaną wodę z octem powoli wylej na umyte, mokre głowę i włosy (uwaga na oczy!). Przez dłuższą chwilę masuj delikatnie skórę głowy. Płukankę, wg uznania, możesz zostawić na włosach i je osuszyć lub delikatnie spłukać.
Oleje zimnotłoczone i masła – to podstawowe i najstarsze składniki kosmetyczne obecne w prawie wszystkich kosmetykach. Żadna prawidłowa i skuteczna pielęgnacja skóry nie może się obyć bez składnika tłuszczowego. Oleje pełnią funkcję ochronną wobec skóry – wzmacniają i uzupełniają warstwę lipidową naskórka, dzięki czemu chronią skórę przed utratą wody, przyczyniając się tym samy do wzrostu nawilżenia, elastyczności i miękkości. Oprócz typowego składnika jakim są kwasy tłuszczowe, zawierają także inne cenne składniki o działaniu antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym i przeciwzmarszczkowym.
Oleje dostępne w ofercie sklepu Mazidła są olejami zimnotłoczonymi i nierafinowanymi. Dzięki temu zachowują naturalny, mniej lub bardziej intensywny zapach i kolor oraz pełnię cennych kwasów tłuszczowych i składników odżywczo-pielęgnacyjnych. Oleje zimnotłoczone stanowią najcenniejszy typ olejów roślinnych stosowanych w kosmetyce.
Jak stosować oleje i masła?
*wybierz Olej lub Masło odpowiednie dla Twojego rodzaju cery - zobacz Tabelkę;
*jako pielęgnacyjny olejek do twarzy stosowany solo - w zagłębienie dłoni odmierz kilka kropli, rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w umytą skórę twarzy, okolice oczu i szyję. Olejek można aplikować również na dekolt i dłonie. Efektywność pielęgnacji wzrośnie gdy olejek zaaplikujesz na wilgotną skórę, przetartą przed aplikacją wybranym Hydrolatem;
* z Potrójnym kwasem hialuronowym – 1,5% roztwór jako silnie przeciwzmarszczkowy oraz lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na noc - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj kilka kropli olejku. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
* z Kwasem hialuronowym wielkocząsteczkowym – 1% roztwór jako lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na dzień pod podkład - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj kilka kropli olejku. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
*jako dodatek do stosowanego kremu do twarzy zwiększający jego walory pielęgnacyjne – nałóż w zgłębienie dłoni porcję kremu, dodaj kilka kropli oleju, wymieszaj palcem na jednolitą masę i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
*jako natłuszczająco-nawilżający olejek do ciała stosowany bezpośrednio na suchą lub lekko wilgotną po kąpieli skórę;
*jako dodatek do stosowanego balsamu do ciała zwiększający jego walory pielęgnacyjne – nałóż w zgłębienie dłoni porcję balsamu, dodaj kilka kropli oleju, wymieszaj palcem na jednolitą masę i delikatnie wmasuj w skórę ciała;
*jako odżywczy olejek do włosów stosowany w Rytuale olejowania włosów;
*jako dodatek wzbogacający maseczki: spirulinową, owocowe, z glinek i błot;
*jako olejek pielęgnujący, wcierany w zniszczoną skórę rąk i paznokcie.
Spirulina – to niebiesko-zielona alga w postaci zmikronizowanego proszku. Z uwagi na bogatą zawartość naturalnych, łatwo przyswajalnych i bezpiecznych dla człowieka substancji odżywczych nazywana jest "zielonym złotem". Jest doskonałym kosmetykiem pielęgnującym wszystkie rodzaje cery. Zastosowana w formie maseczki daje natychmiastowo widoczną poprawę wyglądu skóry, która nabiera blasku i odpowiedniego kolorytu. W przypadku skóry suchej i podrażnionej powoduje wzrost nawilżenia oraz przyspiesza gojenie. W przypadku cery tłustej i trądzikowej reguluje pracę gruczołów łojowych oraz łagodzi zmiany trądzikowe.
Jak przygotować spirulinową maseczkę do twarzy?
Wymieszaj jedną łyżeczkę od herbaty Spiruliny z taką ilością naturalnego jogurtu lub wybranego hydrolatu – zobacz Tabelkę – aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Na umytą skórę twarzy i szyi nałóż równomiernie opuszkami palców warstwę maseczki. Maseczkę możesz zaaplikować również pod oczy i na dekolt. Pozostaw ją na około 15-20 minut. Następnie umyj twarz dokładnie wodą jednocześnie delikatnie masując. Maseczkę można wzbogacić kilkoma kroplami ulubionego oleju zimno tłoczonego – zobacz Tabelkę na dole strony.
Maseczkę możesz stosować 1-2 x w tygodniu.
KROK DRUGI