Koenzym Q10

7,23 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Synonimy: ubidekarenon; ubichinon.
Substancje aktywne: koenzym Q10 99,6%
Szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: emulsje typu sera, kremy i mleczka do twarzy i ciała oraz sera antyoksydacyjne dla wszystkich rodzajów cer, w tym również dla cer wrażliwych o działaniu antyoksydacyjnym, przeciwstarzeniowym i odmładzającym.
Pochodzenie: syntetyczne
Postać fizyczna: pomarańczowy, drobny proszek
Temperatura topnienia: 51 st. C
Sugerowane stężenie: 0,3 - 1% 
Ciężar nasypowy: 0,27 g/ml
Stabilność: nie podgrzewać w wysokich temperaturach w trakcie tworzenia emulsji metodą klasyczną, czyli na gorąco.
Rozpuszczalność: w tłuszczach w temperaturze 51 st. C.
Przechowywanie: w lodówce, w szczelnie zamkniętych pojemnikach. 
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
1 g, 2 g, 5 g, 10g

Szczególne właściwości kosmetyczne ubichinonu polegają na:

  • działaniu antyoksydacyjnym - chroni komórki skóry przed działaniem promieniowania UVA oraz pomaga w usuwaniu zniszczeń spowodowanych działaniem wolnych rodników
  • opóźnianiu starzenia się fibroblastów (komórki występujące w warstwie skóry właściwej), które są odpowiedzialne za produkcję białka i elastyny, czyli dwóch białek nadających skórze elastyczność i jędrność. Efektem zmniejszenia liczby i sprawności fibroblastów jest pojawienie się zmarszczek
  • powstrzymywaniu utraty kwasu hialuronowego, który spełnia zasadniczą rolę w utrzymaniu prawidłowej wilgotności naskórka, który dzięki temu staje się gładki, jędrny i elastyczny
  • chroni przed wywołanym przez UVA rozpadem kolagenu, który jest głównym białkiem budulcowym skóry decydującym jej o młodym, czyli pozbawionym zmarszczek, wyglądzie.

Koenzym Q10 bardzo dobrze przenika do żywych komórek naskórka, jest biozgodny, nie powoduje efektów ubocznych w postaci pieczenia czy podrażnienia (jak np. retinoidy), dzięki czemu nadaje się także do pielęgnacji cer wrażliwych. Zastosowany w postaci preparatu kosmetycznego jest foto - i termostabilny.
Z uwagi na tak liczne i cenne właściwości przeciwstarzeniowe i odmładzające ubichinonu bywa on określany mianem "eliksiru młodości".

Efekty stosowania koenzymu Q10:

  • zanik drobnych i spłycenie głębokich zmarszczek
  • wzrost nawilżenia i elastyczności skóry
  • rozjaśnienie przebarwień i poprawienie kolorytu skóry
  • zwiększenie jędrności i odpowiedniego napięcia skóry, która uzyskuje młody wygląd.

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna proszek

Kolor pomarańczowy

Zapach                                   charakterystyczny

Rozpuszczalność                   w tłuszczach

Metale ciężkie max. 10 ppm

Etanol max. 10 ppm

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry. 

Przechowywanie:

Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce.

Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Koenzym Q10 (ubichinon, ubidekarenon) to naturalny związek występujący w prawie wszystkich żywych organizmach.
Podobnie jak witaminy jest niezbędny w funkcjonowaniu komórek, jednak w odróżnieniu od witamin, które muszą być dostarczane wraz z pokarmem lub w postaci preparatów, jego synteza zachodzi w organizmie, z prostych związków z pokarmu pochodzenia zwierzęcego.
Koenzym Q10 bierze udział w dostarczaniu komórkom koniecznej do życia energii wytwarzanej w trakcie utleniania biologicznego. Jest ponadto jednym z ważniejszych antyoksydantów lipidowych, który zapobiega generacji wolnych rodników oraz powoduje regenerację witaminy E (tokoferolu) - innego silnego antyoksydanta lipofilowego. Bez niego regeneracja tokoferolu przebiegałaby bardzo wolno.
Największe stężenie koenzymu Q10 występuje w sercu, wątrobie i nerkach, w skórze natomiast jego zawartość jest stosunkowo niewielka, ze stężeniem w naskórku 10-krotnie większym niż w skórze właściwej.
Do 25 roku życia, ubichinon jest syntetyzowany przez organizm w wystarczających ilościach, jednak z wiekiem, w wyniku naturalnych procesów starzenia się organizmu, jego stężenie w krwi i tkankach zmniejsza się. Na obniżenie jego zawartości mają również wpływ czynniki zewnętrzne takie jak: nieodpowiednia dieta, promieniowanie UV, choroby, niektóre leki, nadmierne spożywanie alkoholu, zatrucia, zakażenia. A ponieważ skóra jest ostatnia w kolejce po witaminy i składniki odżywcze zawarte w pożywieniu, stąd i zawartość koenzymu Q10 drastycznie się w niej obniża, co skutkuje osłabieniem jej funkcji , spowolnieniem procesów odnowy komórkowej i pojawieniem się zmarszczek.
Liczne badania naukowe potwierdziły skuteczność koenzymu Q10 w zapobieganiu procesu starzenia się skóry oraz zasadność i efektywność miejscowego stosowania go w postaci kremów aplikowanych na skórę. 

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry. 

Przechowywanie:

Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce.

Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Piśmiennictwo:
Coenzyme Q10, a cutaneous antioxidant and energizer.

Coenzyme Q10--its importance, properties and use in nutrition and cosmetics

Anti-inflammatory effects of CoQ10 and colorless carotenoids.

Modulation of oxidative stresses in human aging skin

Lipophilic antioxidants in human sebum and aging.

The combined use of oral and topical lipophilic antioxidants increases their levels both in sebum and stratum corneum.

Plasma and tissue concentrations of coenzyme Q10 in the rat after intravenous, oral and topical administrations.

Skin penetration of CoQ10 in the rat.

Dariusz Rodowski - "Zastosowanie koenzymu Q10 w kosmetologii"; Biuletyn Kosmetologiczny 19984

Elżbieta Potargowicz, Magdalena Staniszewska, Ewa Szerszenowicz - Koenzym Q10 - właściwości I zastosowanie w kosmetyce"; Polish J Cosmet, 20069

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Doskonały produkt. Nia mam żadnych problemów z jego rozpuszaniem. Podpisuję się pod wszystkim co napisały moje poprzedniczki.
napisał/a:
Stosuję koenzym od kilku tygodni i zamierzam używać go stale. Wyrównuje koloryt mojej skóry, która jest wręcz rozpromieniona. Ponadto doskonale ujędrnia i uelastycznia. Polecam!!!
napisał/a:
Kolejny mój faworyt,stosuje od kilku miesięcy i są efekty, pięknie wygładza zmarszczki mimiczne. Ja stosuje go rozpuszczając na ciepło w oleju.
napisał/a:
Po początkowych trudnościach z rozpuszczalnością tego cennego składnika - w końcu opanowałam go i nie opuszczę aż do śmierci ;)
Oczywiście, że poprawa stanu mojej cery to nie jest zasługa tylko jednego wybranego składnika ale "gra zespołowa" - jednakowoż, Q10 jest jednym z czołowych graczy - tego jestem pewna. Szczerze mówiąc nie wiem (po czasie) czy nie okazał się lepszym zawodnikiem niż Jej ekscelencja Soja :)
napisał/a:
też jestem zachwycona. wypróbowałam już i serum i krem z Q10 i faktycznie działa nieźle. krem stosuję na noc i po przebudzeniu efekty są bardzo zadawalające - powiem szczerze, zaden drogi krem takich mi nie zapewnił
napisał/a:
Przekonalam sie do Q10 niedawno i nie moge rozstac sie z tym skladnikiem-bo jego dzialanie jest spektakularne. Skora jest naprawde ladna, gladka,zmarszczki mniej widoczne. Skladnik ten nadaje zolty kolor formulacji, ale nie zazolca skory, moze wiec byc z powodzeniem stosowany na dzien pod filtry.
napisał/a:
Dla mnie absolutna rewelacja. Używam Q10 na dzień i na noc od ok 6 tygodni w stężeniu 0,5 - 0,6% i muszę powiedzieć, że to chyba najskuteczniejszy składnik, z jakim dotychczas miałam do czynienia. Cera staje się jędrna i sprężysta, ma równy, ładny koloryt, dosłownie promienieje! Zmarszczki też się jakoś mniej w oczy rzucają ;). Jest dość łatwy w obsłudze - w podanej temperaturze rozpuszcza się szybko i bezproblemowo. Bardzo polecam, ja mam zamiar używać go stale!
Pokazuje 1-7 z 7 opinii