Keratyna Hydrolizowana

8,29 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Hydrolyzed Keratin; Aqua (Water)

Opis: Hydrolizat KERATYNY pozyskiwany metodą kontrolowanej hydrolizy enzymatycznej.

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Hydrolyzed Keratin; Aqua (Water) 99,5%

Konserwanty:

Isothiazolinone i Germal 115 0,5%

Keratynowe serum do włosów - silnie regenerujące

Keratynowo-jedwabne serum do włosów

Serum do włosów suchych algowo-proteinowe

Serum do włosów tłustych algowo-proteinowe

Substancje aktywne: aminokwasy: lizyna, histydyna, kwas asparaginowy, treonina, seryna, 
kwas glutaminowy, prolina, glicyna, alanina, cystyna, walina - szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: sera i odżywki do pielęgnacji i intensywnej regeneracji (typu "włos w płynie") włosów słabych, zniszczonych, przesuszonych i łamliwych, po trwałej ondulacji, farbowaniu i rozjaśnianiu; szampony; kremy do rąk i paznokci żółtych z przebarwieniami, zniszczonych i rozdwajających się, cienkich i skłonnych do pękania, łamliwych, z wysuszonym i pękającym naskórkiem.
Pochodzenie: naturalne - zwierzęce (owcza wełna)
Sugerowane stężenie: 3-5%
Ciężar właściwy: 1,07 g/ml
pH: 5,1
Stabilny pomiędzy: 4,0 - 6,5 pH
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie
Przechowywanie: w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
10 g30 g

  • zwiększenie grubości i objętości włosów
  • wzrost elastyczności, nawilżenia i połysku włosów
  • zmniejszenie tendencji do rozszczepiania końcówek oraz lepsza rozczesywalność fryzury
  • wzrost wytrzymałości mechanicznej, sztywności oraz podatności na skręcanie i układanie włosów
  • zapewnienie włosom odpowiedniej sprężystości, elastyczności i miękkości
  • wzrost nawilżenia i elastyczności płytki paznokcia
  • wzmocnienie i utwardzenie płytki paznokciowej
  • zapobieganie łamaniu się i rozdwajaniu paznokci.

Nr CAS: 69430-36-0

Sugerowane % stężenie: 3-5

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna                   ciecz

Kolor                                    od żółtego do brunatnego

Zapach                                 słaby, charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC           1,07 g/ml

Rozpuszczalność                   rozpuszczalny w wodzie

pH                                          5,1

Stabilny przy pH pomiędzy    4,0 – 6,5

Bakterie tlenowe                   max. 100 ufc/g

Zarazki chorobowe               wolne w 1g ufc/g

DANE DODATKOWE

TYPOWY SKŁAD AMINOKWASÓW

Aminokwasy

Koncentracja (%)

Lizyna

1,5 – 2,5

Histydyna

0,5 – 1,5

Arginina

5,0 – 6,0

Kwas asparaginowy

7,1 – 8,1

Treonina

1,2 – 2,2

Seryna

8,5 – 9,5

Kwas Glutaminowy

9,5 – 11,0

Prolina

7,5 – 8,0

Glicyna

13,2 – 14,0

Alanina

4,2 – 5,5

Cystyna

9,0 – 10,0

Walina

4,5 – 5,5

 

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Opis produktu

Hydrolizat keratyny pozyskiwany metodą kontrolowanej hydrolizy wełny owczej. 
Keratyna jest białkiem włóknistym naskórka i jego wytworów takich jak włosy i paznokcie. 
Jest głównym budulcem łodygi włosa, odpowiedzialnym za właściwości fizykochemiczne włosów a także ich wygląd, kondycję i jakość. Najważniejsza strukturalna część łodygi włosa, - czyli kora - jest zbudowana ze skręconych włókienek keratyny związanych ze sobą poprzecznymi wiązaniami dwusiarczkowymi. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłony włosa, której stan odpowiedzialny jest za połysk, gładkość i wrażliwość włosów na działanie różnych szkodliwych czynników zewnętrznych.
Hydrolizat keratyny posiada skład aminokwasów podobny do ludzkiego włosa i charakteryzuje się szczególnie wysoką zawartością siarkowych aminokwasów: cystyny i metioniny. Dzięki temu wykazuje wysokie powinowactwo do keratynowych struktur włosa i jest cenną substancją aktywną o działaniu kondycjonującym i regenerującym stosowaną w kosmetykach do pielęgnacji i upiększania włosów. 
Przewaga hydrolizatu keratyny nad innymi związkami o podobnym działaniu polega na jego zdolności do wnikania w głąb i trwałego wiązania się z łańcuchami keratynowymi włosa, dzięki czemu poprawia się ich wygląd i właściwości: wytrzymałość mechaniczna, sztywność, podatność na skręcanie i układanie.
Hydrolizat keratyny wykazuje największe powinowactwo do włosów silnie uszkodzonych i osłabionych, podczas gdy zdrowe włosy wchłaniają tylko nieznaczne jego ilości.
Poprzez wbudowywanie się cząsteczek w uszkodzone miejsca osłonek włosów powstające pod wpływem niszczących czynników chemicznych (farbowanie, trwała ondulacja), fizycznych (słońce, wiatr) i mechanicznych (czesanie, szczotkowanie), hydrolizat keratyny uzupełnia niedobór naturalnych składników budujących strukturę włosa. Dzięki takiemu działaniu, włosy ulegają wyraźnemu wzmocnieniu i w sposób zauważalny zwiększa się ich objętość, przywraca połysk i zdrowy wygląd.
Obok zdolności wypełniania ubytków w strukturze włosów, hydrolizat keratyny wykazuje również właściwości nawilżające i regulujące wilgotność. Pozwala utrzymać właściwą zawartość wody wewnątrz włókien keratynowych oraz właściwy poziom nawilżenia skóry, przez co chroni włosy i skórę przed ich nadmiernym wysychaniem i zapewnia włosom odpowiednią sprężystość, elastyczność i miękkość.
Hydrolizat keratyny posiada również zdolność regeneracji struktury uszkodzonej płytki paznokciowej, powoduje jej utwardzenie i wzmocnienie oraz zapobiega łamaniu się i rozdwajaniu paznokci. (żółtych z przebarwieniami, zniszczonych i rozdwajających się, cienkich i skłonnych do pękania, łamliwych, z wysuszonym i pękającym naskórkiem.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Produkt bardzo dobry i niedrogi. Dodaje do hydrolatu (czasem nawet do zwykłej wody) wraz z D-pantenolem i spryskuję włosy. Stosuję 2x w tygodniu i włosy są bardziej błyszczące, wyglądają zdrowiej. Trzeba wypróbować, ale uważajcie, bo przekeratynizowanie nie każdym włosom służy.
napisał/a:
Świetny produkt, chyba najlepszy dodatek do odżywek! Włosy po niej są gładkie, sprężyste. Na pewno kupię następne opakowanie kiedy mi się skończy
napisał/a:
A więc tak : rn* polecam nie zrażać się zapachem ,bo pachnie jak maggi? :-)rn* włosy po keratynie są bardziej miękkie lejące i błyszczącern* zwiększenia grubości i objętości nie zaobserwowałam ale przy cienkich włosach chyba jest z tym ciężko, przynajmniej w moim przypadku
napisał/a:
5gwiazdek to za mało produkt rewelacyjny używam nawet do sklepowych masek jak nie mam czasu ukręcić coś sama bez niej nie wyobrażam sobie moich włosów
napisał/a:
Genialny produkt bez którego nie potrafię sie obejść, ani ja ani moje koleżanki :) włosy są błyszczące, zdrowe, mozna je ujarzmić bez problemu. Pomaga nawet najbardziej zniszczonym włosom. Polecam :-)
napisał/a:
Najlepszy składnik włosowych masek i odżywek. Kilka kropli dodanych do odżywki nadaje włosom elastyczność, miękkość, moje włosy są po niej dużo bardziej skręcone, bardziej mięsiste i grubsze. Świetnie sprawdza się z odżywką, do której dodam też kilka kropli wybranego oleju.rnrnZapach średni, jakby maggi, ale czego nie robi się dla efektów.
napisał/a:
Na pewno pogrubia włosy, a raczej wrażenie objętości, ale mam problemy z rozczesywaniem. Nie widziałam poprawy jeśli chodzi o rozdwajające się końcówki. Stosowałam w spray'ach bez spłukiwania, bez zachwytów.
napisał/a:
Keratynę hydrolizowaną zamówiłam w opakowaniu 30 ml. Mam włosy w kolorze ciemny blond do pielęgnacji których używam kosmetyków oczyszczających, normalizujących i nie obciążających do włosów blond gdyż inne je właśnie obciążają.Niewiel ki dodatek keratyny do odżywki do włosów w spreju nie przetłuścił moich włosów. Sprawił że są po wyschnięciu gładkie, miękkie oraz puszyste.Jestem zadowolona z niej.
napisał/a:
Używam w połączeniu z jedwabiem i hydrolatem aloesowym - cudowne serum do włosów! Spryskuję nim jeszcze wilgotne włosy po umyciu, dzięki czemu po wysuszeniu są miękkie i gładkie:)
napisał/a:
Włosy troszkę gładsze, mniej napuszone, ale nie zauważyłam spektakularnych efektów. Keratynę używam z panthenolem.
Pokazuje 1-10 z 19 opinii