Kerarice™

12,03 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Aqua; Glycerin; Oryza Sativa Seed Protein; Phytic Acid; Oryza Sativa Extract

Opis: ekstrakt z ryżu otrzymany w wyniku ekstrakcji rozpuszczalnikami pochodzenia naturalnego (woda i gliceryna, 50:50).

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Aqua 40 - 60%
Glycerin 40 - 60%
Oryza Sativa Seed Protein 1,7 - 3,7%
Phytic Acid 1 - 3 %
Oryza Sativa Extract 1 - 2 %
Konserwanty:
Sodium Benzoate 0,25 - 0,35%
Dodatki:
Gluconolactone 0,85 - 1,05%
Calcium Gluconate 0,01 - 0,015%

Substancje aktywne: aminokwasy: 17% kwas glutaminowy, 5-10% kwas asparaginowy, arginina, leucyna, fenyloalanina, seryna, walina i tyrozyna, 2% treonina, alanina, glicyna, prolina, izoleucyna, lizyna, 2% cysteina, metionina, histydyna, tryptofan; peptydy; kwas fitowy; polisacharyd  amylopektyna.
Aplikacja: sera i odżywki ochronne dla włosów narażonych na silne działanie promieniowania UV (szczególnie latem), chlorowanej i morskiej wody, a także jako intensywna kuracja regenerująca dla włosów słabych, zniszczonych, przesuszonych i łamliwych, po trwałej ondulacji, farbowaniu i rozjaśnianiu; antyoksydacyjne sera i kremy do twarzy dla wszystkich rodzajów cer.
Produkt można również dodawać do gotowych odżywek do włosów i kremów : 3-4 krople na jednorazową porcję.
Pochodzenie: naturalne – roślinne
Sugerowane stężenie: 0,5-5%
Ciężar właściwy: 1,1 g/ml
pH: 3,5 – 4,5
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie
Przechowywanie: w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:

10 g, 30 g, 100 g

  • chroni kolor i włókno włosa przed promieniami słonecznymi
  • naprawia zewnętrzną i wewnętrzną strukturę włosa
  • chroni keratynę, czyli białko budulcowe włosa przed działaniem słońca i degradacją, dzięki czemu wzmacnia włos
  • przywraca połysk i gładkość włosów
  • zmniejsza blaknięcie koloru każdego rodzaju włosów, nawet najbardziej zniszczonych
  • zastosowany na skórę działa antyoksydacyjnie, regenerująco i przeciwzapalnie.

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 0,5 -5

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna              ciecz
Kolor                           brązowy
Zapach                        słaby, charakterystyczny
Ciężar właściwy 20oC     1,1 g/ml
Rozpuszczalność            rozpuszczalny w wodzie
pH                              3,5 – 4,5
Bakterie tlenowe           max. 100 ufc/g
Zarazki chorobowe        wolne w 1g ufc/g

Testy na zwierzętach 

Produkt nie był testowany przez producenta na zwierzętach w celach kosmetycznych.

Podrażnienie skóry
W warunkach przeprowadzonego testu, Kerarice™ wykazał akceptowalną kompatybilność ze skórą.

Podrażnienie oczu
Wszystkie badanie potwierdziły kompatybilność oczną produktu.

Uczulanie skóry
W warunkach badawczych, produkt Kerarice™ wykazuje bardzo dobrą kompatybilność skórną i w tym kontekście może być uznany są substancje hipoalergiczną .

Mutagenność
Wyniki wskazują, że nie jest mutagenny.

Przechowywanie:
w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Opis produktu

Kerarice ™ jest nowoczesnym standaryzowanym surowcem pochodzenia roślinnego uzyskanym  z ryżu ( Oryza sativa L.), zaprojektowanym specjalnie w celu ochrony włosów przed uszkodzeniami wywoływanymi promieniowaniem słonecznym.
Mechanizm działania produktu opiera się na synergicznym działaniu substancji aktywnych wykazujących silne działanie ochronne względem włosów, zapobiegając ich uszkodzeniom związanym z promieniowaniem UV.
Substancjami tymi są:
Ekstrakt z ryżu – pozyskany z kiełkującego zboża. Ekstrakt  zawiera komplet aminokwasów, czyli elementów budulcowych białek, które odpowiadają za prawidłową strukturę i metabolizm komórek włosów i skóry;
Peptydy –  pozyskane z ziaren ryżu. To fragmenty białek, które wykazują  działanie regenerujące i kondycjonujące włosy. Rozmiar cząsteczkowy peptydów obecnych w Kerarice ™  jest bezpośrednio powiązany z ich wpływem na włosy. Peptydy niskocząsteczkowe, które stanowią ponad  45% frakcji penetrują włos i odbudowują go od wewnątrz poprawiając właściwości mechaniczne. Peptydy o średniej wielkości cząsteczki, które stanowią ok.  42% frakcji, wiążą się  z powierzchnią włosa i dzięki temu naprawiają jego osłonkę;
Kwas fitowy – silny, naturalny przeciwutleniacz obecny w ziarnie ryżu, który dezaktywuje wolne rodniki generowane przez promienie słoneczne. Posiada również zdolność chelatowania metali, oraz hamuje utlenianie  lipidów, które może być wywoływane przez te metale. Dzięki temu kwas fitowy chroni włosy przed płowieniem koloru pod wpływem słońca oraz chlorowanej wody oraz utratą ochronnej warstewki tłuszczowej, która wpływa na dobrą kondycję włosa;
Polisacharyd Amylopektyna –związek rozpuszczalny w wodzie, który dzięki trójwymiarowej strukturze zapobiega nadmiernej kumulacji Kerarice ™ i sklejaniu sie włosów.
Włos zbudowany jest warstwy zewnętrznej zwanej osłonką i warstwy wewnętrznej zwanej korą. Osłonka włosa ochrania leżące głębiej komórki kory włosa przed utratą wilgoci i tym samym sprężystości oraz powoduje, że powierzchnia włosa jest gładka i lśniąca. Pierwotną przyczyną wszystkich poważniejszych uszkodzeń włosa jest naruszenie ciągłości osłonki, a w konsekwencji uszkodzenie struktury i funkcji warstwy korowej. Włos z uszkodzoną korą staje się suchy, puszy się, jest kruchy i łamliwy oraz niepodatny na układanie.
Nasze włosy poddawane są ustawicznie wpływowi niekorzystnych czynników środowiskowych, które z upływem czasu wskutek kumulacji kolejnych uszkodzeń i braku możliwości naprawy, coraz bardziej je niszczą i powodują ich przedwczesne „starzenie”.
Promieniowanie UV, wysoka temperatura oraz sól morska należą do tych czynników środowiskowych, które powodują fizyczne uszkodzenia struktury włosa. Promieniowanie UV podobnie do substancji używanych w celu wybielania włosów uszkadza białka osłonki i korę włosa. Dodatkowo ultrafiolet  niszczy kolor włosów, degradując ziarna melaniny i rozjaśniając je. Uszkodzenia włosów wywołane przez promieniowanie UV są tym większe, im mniej jest naturalnego barwnika włosa – siwe i blond włosy ulegają większemu uszkodzeniu niż ciemne.
Światło słoneczne degraduje aminokwasy osłonki w sposób bardziej intensywny niż w
przypadku warstwy korowej, ponieważ najbardziej zewnętrzne warstwy włókna włosa
są najmocniej narażone na promieniowanie. Zmiany te prowadza do uszkodzeń i
rozdziału zewnętrznej warstwy włosów.  
Promieniowanie ultrafioletowe rozkłada także lipidy, co prowadzi do wysuszenia włosa, pogarsza rozczesywanie i zwiększa podatność na elektryzowanie. Taki włos łatwiej sie plącze i jest mniej odporny na złamanie.
Nie bez znaczenia jest obecność wody w połączeniu z promieniowaniem UV – uszkodzenia są jeszcze większe, gdy włosy są mokre. Sól morska może niszczyć osłonkę włosa przez wytrącanie kryształów na jej powierzchni co może powodować dalsze uszkodzenia włosa.

Konserwant użyty w celu przedłużenia trwałości i zachowania czystości mikrobiologicznej produktu znajduje się  na liście dopuszczonej do użytku przez organizację ECOCERT.

Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie
Przechowywanie: w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii