Vitasource (Tm)

11,05 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Propanediol; Aqua (Water); Baicalin

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Propanediol 90 -97%
Aqua (Water) 0,5-9,5%
Baicalin 0,5-1,1%

Produkt został użyty w następujących formulacjach:

Serum z Vitasource - dla cery tłustej dojrzałej

Silikonowe serum z Vitasource dla cery suchej dojrzałej

Silikonowe serum z Vitasource dla cery tłustej dojrzałej

Substancje aktywne: bajkalina (0,68%)
Aplikacja: jako kuracja intensywnie odmładzająca i przeciwstarzeniowa stosowana przez min. 2 miesiące - w serach i kremach do twarzy dla osób w wieku powyżej 30 r. życia
Sugerowane stężenie: 1-5%
Ciężar właściwy: 1,05 g/ml 
pH: 3,5
Stabilność: 

  • przy pH między 4-6,5
  • nie podgrzewać w trakcie wykonywania emulsji metodą klasyczną, czyli na gorąco 

Rozpuszczalność: rozpuszczalny w wodzie 
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
próbka 2 g, 5 g, 10 g, 30 g

  • opóźnienie senescencji fibroblastów
  • odmłodzanie komórek skóry o 10 lat
  • pozwala na zachowanie wyglądu i jakości młodej skóry poprzez poprawę wskaźników biomechanicznych (sprężystość, jędrność)
  • zwiększa elastyczność oraz jędrności skóry - poprawa owalu twarzy
  • prowadzi to do obniżenia stopnia dezorganizacji tkanki skórnej i restrukturyzuje mikrorzeźbę skóry- wzrost gładkości skóry, redukcja drobnych zmarszczek i linii.

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 1-5

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna

ciecz

Kolor

żółto-brązowy

Zapach

charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC

1,05 g/ml

Rozpuszczalność

rozpuszczalny w wodzie

pH

3,5

Bakterie tlenowe

max. 100 cfu/g

Drożdze i pleśnie

max. 10 cfu/g

 

Wskazówki dotyczące użycia:
Brak podraznienia patologicznego i reakcji alergicznych. Vitasource zaklasyfikowano jak produkt nieuczulający i niemutagenny. Produkt może być uznany za dobrze tolerowany przez oczy.
Nie stwierdzono wpływu transformującego, zatem Vitasource nie wykazuje potencjału rakotwórczego.

Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

VITASOURCE™ to oczyszczona frakcja otrzymywana z korzeni tarczycy bajkalskiej (łac. "Scutellaria baicalensis Georgi"), standaryzowana na zawartość bajkaliny. 

Na tle licznych popularnych aktywnych substancji przeciwstarzeniowych działających przeciwutleniająco (koenzym Q10, witamina C, witamina E, polifenole oraz ekstrakty roślinne w nie bogate) lub stymulujących syntezę kolagenu i elastyny (pochodne retinolu, proteiny, węglowodany i inne). Vitasource™ to surowiec nowatorski wykazujący odmienny mechanizm działania na skórę, opóźnia bowiem starzenie komórkowe i odmładza skórę do stanu porównywalnego ze skórą młodszą o dziesięć lat.

Termin senescencja wywodzi sie z łacinskiego słowa "senectus" i jest synonimem starzenia. W odniesieniu do skóry, senescencja komórkowa jest podstawowym procesem erozji i ubytku fibroblastów i jest ona bardzo blisko związana ze starzeniem. Fibroblasty to komórki syntetyzujące proteiny, takie jak składniki matrycy pozakomórkowej, oraz włókna tkanki łącznej, takie jak kolagen, elastyna czy retykulina. Proteiny te odpowiedzialne są za właściwą integralność (np. jędrny owal twarzy) i elastyczność skóry. Wraz ze starzeniem się, dojrzałe fibroblasty mają tendencję do przeważania nad fibroblastami młodymi, przez co skóra traci pewne określone właściwości funkcjonalne, typowe dla skóry młodej. Podczas swego życia, fibroblasty podlegają zwalniającemu cyklowi podziału komórek, po czym, po osiągnięciu określonej liczby podziałów, wkraczają w stan senescencji komórkowej i następnie umierają. Stwierdzono, że liczba podziałów fibroblastów zależy od wieku. Młode fibroblasty, zanim osiągną stan senescencji, mogą dzielić się średnio ok. 50 razy, podczas gdy od wieku ok. 30 lat, liczba podziałów zmniejsza się z każdą dekadą o ok. 10%. Wraz z upływem czasu, komórki cechuje zmniejszenie zdolności metabolicznych i replikacyjnych, co skutkuje redukcją liczby podziałów. Zjawisko utraty zdolności replikacyjnych znane jest jako senescencja replikacyjna lub komórkowa. Dojrzałe komórki, znajdujące się w stanie senescencji, podlegają istotnym zmianom metabolicznym i morfologicznym, włączając w nie zmiany w syntezie składników matrycy pozakomórkowej (zmniejszenie syntezy kolagenu i elastyny), wzrost syntezy proteaz (zwłaszcza metaloproteinaz, katalizujących rozkład kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów) oraz wzrost wydzielania prozapalnych cytokin. Wszystkie te zmiany wykazują wyraźny, negatywny wpływ na skórę, powodując jej starzenie. Sugeruje się, że istnieje zegar komórkowy, określający moment kiedy następuje zatrzymanie replikacji komórkowej i rozpoczyna się senescencja. Marker ten zlokalizowany jest w telomerach (z greki: "telos" - koniec, "meros" - część) - fragmentach DNA znajdujących się na końcach chromosomów. Za każdym razem, gdy komórka się dzieli, jej telomery ulegają skróceniu, przez co zmniejsza się jej zdolność do kolejnych podziałów. Początek senescencji replikacyjnej kontrolowany jest przez skrócenie telomeru. Dojrzałe komórki skracają swoje telomery z każdym podziałem. - wyjątek stanowią tu jedynie komórki macierzyste, u których długość telomerów pozostaje bez zmian, co pozwala im na osiągnięcie nieograniczonej zdolności do proliferacji. Fenomen ten jest skutkiem aktywności rybonukleoproteinowego kompleksu zwanego telomerazą, którego ekspresja ograniczona jest jedynie do komórek macierzystych. Dlatego też większość dojrzałych komórek, m.in. fibroblasty, nie wykazuje ekspresji telomerazy.

Innowacyjny surowiec przeciwstarzeniowy Vitasource™ zapobiega senescencji komórkowej poprzez stymulowanie ekspresji telomerazy w fibroblastach. W tym celu opracowany został specjalny model komórkowy, za pomocą którego możliwy był pomiar ekspresji telomerazy w komórkach, wynikający z działania substancji aktywnej. Spośród 42 ekstraktów roślinnych, znanych ze swych właściwości przeciwstarzeniowych, które zostały zbadane pod kątem ich ewentualnego wpływu na zwiększanie ekspresji telomerazy, tylko jeden z nich był w stanie aktywować promotor telomerazy oraz zwiększać ekspresję telomerazy w ludzkich fibroblastach in vitro. Ekstraktem tym okazała się tarczyca bajkalska, a konkretnie jej frakcja flawonoidowa - standaryzowana na charakterystyczny dla tej rośliny flawonoid - bajkalinę, stanowiącą główny składnik Vitasource™.
Badania in vitro przeprowadzone na ludzkich fibroblastach potwierdzają korzystny wpływ Vitasource(tm) na odnowę telomerów wskutek zwiększonej ekspresji telomerazy. Od momentu, gdy fibroblasty próbki kontrolnej przestały się dzielić i wkroczyły w stan senescencji komórkowej (nastąpiło to po ok. 50 podziale), fibroblasty poddane działaniu Vitasource(tm) były w stanie przeprowadzić dodatkowe 5 cykli podziałów komórek. Badanie wykazało, że Vitasource(tm) posiada zdolność do opóźniania momentu wkroczenia ludzkich fibroblastów w stan senescencji, jednak nie na drodze zwolnienia ich podziałów i "uśpienia" aktywności, ale poprzez zwiększenie liczby podziałów o 10%, zakładając, że całkowita liczba podziałów fibroblastów wynosi 50. Jeśli odniesiemy ten wynik do ludzkiej skóry oraz weźmiemy pod uwagę fakt, że począwszy od wieku 30 lat liczba podziałów komórek skóry spada z każdą dekadą o 10%, możemy stwierdzić, że Vitasource(tm) opóźnia starzenie komórkowe i przywraca aktywność fibroblastów do stanu porównywalnego ze skórą młodszą o dziesięć lat. Korzystne działanie Vitasource™ zostało dodatkowo potwierdzone w teście in vivo, przeprowadzonym na grupie 20 kobiet w wieku 35-45 lat. Dwumiesięczne stosowanie kremu zawierającego 1,5% Vitasource(tm), skutkowało znacznym zwiększeniem elastyczności i jędrności skóry co pozwala na utrzymanie właściwości typowych dla młodej skóry - maksymalnej rozciągliwości i zdolności do szybkiego odzyskania kształtu - stwierdzono wzrost obu parametrów średnio o ok. 12,5% względem placebo. Odnotowano również zapoczątkowaną restrukturyzację mikrorzeźby skóry oraz zmniejszenie dezorganizacji linii na powierzchni skóry.

Wskazówki dotyczące użycia:
Brak podraznienia patologicznego i reakcji alergicznych. Vitasource zaklasyfikowano jak produkt nieuczulający i niemutagenny. Produkt może być uznany za dobrze tolerowany przez oczy.
Nie stwierdzono wpływu transformującego, zatem Vitasource nie wykazuje potencjału rakotwórczego.

Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Piśmiennictwo:
Wyglądać o 10 lat młodziej? Vitasource

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
świetny produkt aktywnie działający: regeneruje, rozświetla i bardzo przyspiesza gojenie się zmian na skórze
napisał/a:
super,polecam dla kobiet po 40 roku do kremów,wystarczy dodać 20 kropli i używać conajmniej przez 2 miesiące
Pokazuje 1-2 z 2 opinii