Metabiotics (Tm) Resveratrol

27,88 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Pichia/Resveratrol Ferment Extract

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Aqua (Water)

Pichia/Resveratrol Ferment Extract

Phenoxyethanol - 1%

Substancje aktywne: Metabiotics™ Resveratrol
Aplikacja: jako kuracja intensywnie odmładzająca i przeciwstarzeniowa stosowana przez min. 1 miesiąc - w serach i kremach ((O/W, W/O i żele) do twarzy i ciała dla osób w wieku powyżej 30 r. życia.
Sugerowane stężenie: 1-5%
Ciężar właściwy: 1,01g/ml
pH: 5,5
Stabilność: 

  • w trakcie wykonywania emulsji metodą klasyczną, czyli na gorąco, dodać po ostudzeniu emulsji do 40 st. C

Rozpuszczalność: rozpuszczalny w wodzie
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:

próbka-2 g, 5 g, 10 g, 30 g

  • zwiększa elastyczność oraz jędrności skóry - poprawa owalu twarzy
  • zwiększa stopień nawilżenia
  • działa przeciwzapalnie
  • znacznie spłyca zmarszczki
  • odmładza i regeneruje starzejącą się skórę
  • powoduje wzrost jędrności i elastyczności skóry
  • wygładza i poprawia koloryt skóry
  • sprzyja integralności połączeń DEJ (skóra-naskórek)

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 1-5

Forma fizyczna ciecz

Kolor jsno-żółty

Zapach charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC 1,01 g/ml

Rozpuszczalność rozpuszczalny w wodzie

pH 5,5

Bakterie tlenowe max. 100 cfu/g

Drożdze i pleśnie                       max. 10 cfu/g

Wskazówki dotyczące użycia:

Brak podraznienia patologicznego i reakcji alergicznych. Metabiotics™ Resveratrol zaklasyfikowano jak produkt nieuczulający i niemutagenny. Produkt może być uznany za dobrze tolerowany przez oczy.

Przechowywanie:

w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Metabiotics™ Resveratrol to substancja aktywna uzyskana w wyniku drożdżowej biofermentacji resweratrolu pochodzącego z rdestu japońskiego (łac."Polygonum cuspidatum").

Cząsteczki resweratrolu poddano fermentacji metylotroficznymi drożdżami Pichia pastoris należącymi do rodziny Saccharomyces cerevisiae. Dzięki temu cząsteczki resweratrolu zyskałay na biodostępności i biozgodności ze skórą oraz zwiększyły swój potencjał działania przeciwzapalnego i w zakresie syntezy kolageny typu IV.
Metabiotics™ Resveratrol to innowacyjny i naturalny składnik aktywny redukujący oznaki starzenia oraz działający jak niechirurgiczny mikrolifting.

Resweratrol, to antyoksydacyjny polifenol znajdujący się między innymi w rdeście japońskim, skórce winogron czy też orzeszkach ziemnych. Badacze z amerykańskiego Narodowego Instytutu Starzenia (NIA, National Institute of Aging) oraz Szkoły Medycznej Uniwersytetu Harvarda informują, że resweratrol, zmniejsza intensywność niekorzystnych zjawisk związanych ze starzeniem organizmu. Zalecają stosowanie go w profilaktyce i leczeniu schorzeń układu sercowo - naczyniowego, chemoprewencji - zapobieganiu chorobom nowotworowym, wspomaganiu leczenia chorób reumatycznych, profilaktyce i leczeniu w geriatrii, łagodzeniu konsekwencji sytuacji traumatycznych, stresów, leczeniu różnorodnych schorzeń o podłożu zapalnym. Wielu badaczy uważa, że związek ten jest odpowiedzialny za tzw. francuski paradoks - tzn. - wyjątkową w Europie Zachodniej średnią długość życia Francuzów, mimo ich teoretycznie niezbyt zdrowej, zbyt tłustej diety i picia dużej ilości alkoholu. Alkohol ten jest jednak spożywany głównie w formie czerwonego wina, w którym występuje wysokie stężenie resweratrolu.
Związek ten jest obiektem zainteresowania w ostatnich latach także kosmetologów , ze względu na całą gamę unikalnych właściwości przeciwstarzeniowych, takich jak: zmniejszanie tempa rozpadu włókien kolagenowych w skórze, ścięgnach i więzadłach stawowych, ochrona przed promieniowaniem UVB i zapobieganie fotostarzeniu oraz aktywacja sirtuin w dojrzałych fibroblastach i epidermie. Sirtuiny stanowią niedawno odkryte enzymy, które stanowią obiecujące źródło 'przedłużania życia' np. poprzez przedłużanie przeżywalności komórek. Kosmetyki zawierające składniki o działaniu pobudzającym sirtuiny mogą przedłużać żywotność komórek skóry oraz zwiększać ich zdolności do obrony przed niszczącymi czynnikami zewnętrznymi.

W przeprowadzonych badaniach in vitro i in vivo udowodniono, że Metabiotics™ Resveratrol hamuje aktywność cyklogenazy 1, enzymu kluczowego dla mediatorów inicjujących proces zapalny. Hamowanie COX1 zapobiega prozapalnej reakcji, którą uważa się za jedną z przyczyn starzenia komórkowego. Jednocześnie wpływa on na wzrost syntezy kolagenu typu IV. Kolagen typu IV występuje w błonie podstawnej - mikrowłóknach międzytkankowych, tworzących cienkie membrany między różnymi tkankami organizmu. Błona podstawna jest połączona zarówno z leżącą poniżej skórą, jak i znajdującym się nad nią naskórkiem. Metabiotics™ Resveratrol działa na połączenie skórno-naskórkowe (dermal-epidermal junction, DEJ) poprzez syntezę kolagenu IV wytwarzanego przez fibroblasty skóry właściwej oraz przez keratynocyty warstwy podstawnej naskórka. Dzięki takiemu połączeniu zachodzi wymiana substancji odżywczych pomiędzy naskórkiem a skórą właściwą. To połączenie pełni również znaczącą rolę w utrzymaniu odpowiedniej gęstości i sprężystości skóry, co zapobiega opadaniu skóry oraz łagodzi proces jej starzenia się. Metabiotics™ Resveratrol działa zatem jak niechirurgiczny mikrolifting: wygląd skóry i jej faktura ulegają znacznej poprawie, obserwowane jest wygładzenie oraz zmniejszenie ilości zmarszczek (w tym mimicznych) oraz wzrost jej elastyczności.

Wskazówki dotyczące użycia:

Brak podraznienia patologicznego i reakcji alergicznych. Metabiotics™ Resveratrol zaklasyfikowano jak produkt nieuczulający i niemutagenny. Produkt może być uznany za dobrze tolerowany przez oczy.

Przechowywanie:

w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
rewelacja, zużyłam już kilka buteleczek tego produktu. Stosuję w rożnych kombinacjach , głównie w/g podanych przepisów np. eliksir młodości. Jestem w słusznym wieku a efekty są naprawdę widoczne. polecam
Pokazuje 1-1 z 1 opinii