Kompleks Na Naczynka

17,40 
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Aqua (Water); Glycerin; Ruscus Aculeatus (Butcher's Broom) Root Extract; Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract; Solidago Virgaurea (Goldenrod) Extract

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Aqua (Water) – 40-60%;
Glycerin – 40-60%;
Ruscus Aculeatus (Butcher's Broom) Root Extract – 2-5%;
Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract – 2-4%;
Solidago Virgaurea (Goldenrod) Extract – 2-4%

Konserwanty i antyoksydanty:
Phenoxyethanol - 0,48 - 0,72 %
Dehydroacetic Acid - 0,048 - 0,072 %
Benzoic Acid - 0,072 - 0,108 %

Substancje aktywne:
rutyna - 0,02 – 0,1%;
naringina i hesperydyna - 0,5-1,2%;
ruskogenina - 0,5-1,4%.

Produkt został użyty w następujących formulacjach:

Serum na cienie i obrzęki pod oczami

Wzmacniające serum dla cery naczynkowej

Substancje aktywne: rutyna (0,02 – 0,1%), naringina i hesperydyna (0,5-1,2%), ruskogenina (0,5-1,4%).
Szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: sera i kremy dla cery naczyniowej; sera i żele na okolice oczu skłonnych do obrzęków, porannych opuchnięć, zastojów i zasinień; emulsje i kremy do ciała, a szczególnie do nóg z tzw. syndromem ciężkich nóg
Sugerowane stężenie: 1-10%
Ciężar właściwy: 1,1 g/ml
pH: 4,5 - 6
Stabilność: przy pH między 4-6; nie podgrzewać w trakcie wykonywania emulsji metodą klasyczną, czyli na gorąco;
Rozpuszczalność: rozpuszczalny w wodzie
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
10 g,30 g, 60 g

  • wzmacnia drobne naczynka krwionośne i poprawia stan skóry naczynkowej
  • poprawia krążenie krwi i redukuje obrzęki związane z niewydolnym krążeniem zwrotnym w kończynach dolnych, dzięki czemu zwalcza syndrom ciężkich i zmęczonych nóg
  • działa przeciwobrzękowo i udrażniająco, dzięki czemu poprawia stan podkrążonych i zapuchniętych okolic oczu.

Sugerowane % stężenie: 1-10

Forma fizyczna            ciecz
Kolor                                           brązowy
Zapach                        charakterystyczny
Ciężar właściwy 20oC        1,1 g/ml
Rozpuszczalność    rozpuszczalny w wodzie
pH                 4,5 - 6
Bakterie tlenowe        max. 100 cfu/g
Drożdze i pleśnie                      max. 10 cfu/g


Wskazówki dotyczące użycia:

produkt został przebadany na podstawie osiągalnych informacji toksykologicznych
opartych na testach bezpieczeństwa, danych bibliograficznych i dobrej tolerancji
obserwowanej podczas badań nad jego efektywnością. Dane te pozwalają wnioskować, że
stosowanie Kompleksu na naczynka w normalnych warunkach i zalecanej koncentracji nie stanowi
żadnego zagrożenia dla użytkownika.

Testy na zwierzętach
Produkt nie był testowany przez producenta na zwierzętach w celach kosmetycznych.

Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Kompleks na naczynka jest nowoczesnym standaryzowanym surowcem pochodzenia roślinnego efektywnie redukującym problem cieni i obrzęków (tzw. worków ) pod oczami oraz syndrom ciężkich nóg.

Mechanizm działania produktu opiera się na synergicznym działaniu substancji aktywnych wykazujących silne działanie przeciwobrzękowe, stymulujące krążenie krwi i przeciwzapalne. Substancjami tymi są: rutyna (0,02 – 0,1%) pozyskana z ekstraktu z nawłoci pospolitej (Solidago Virgaurea) , naringina i hesperydyna (0,5-1,2%) pozyskane  ze skórki cytryny (Citrus Medica Limonum) oraz ruskogenina (0,5-1,4%) pozyskana z kłączy ruszczyka kolczystego (Ruscus Aculeatus) uważanego za najważniejszy roślinny aktywator krążenia krwi.

Rutyna jest zaliczana jest do grupy flawonoidów. Działa silnie antyoksydacyjnie, usuwa wolne rodniki tlenowe, poprawia elastyczność i szczelność naczyń włosowatych.
Liczne badania nad tą substancją, udowodniły, że rutyna znacząco redukuje obrzęki związane z niewydolnym krążeniem zwrotnym w kończynach dolnych.
Naringina i hesperydyna to flawonoidy, które poprawiają wytrzymałość (uszczelniają i wzmacniają)  ściany naczyń krwionośnych i redukują ich przepuszczalność, dzięki czemu wykazują działanie przeciwobrzękowe i udrażniające. Zapobiegają ponadto krwawieniom, wybroczynom, poprawiają przepływ krwi w naczyniach wieńcowych i obniżają ciśnienie oraz są "wymiataczem" wolnych rodników. Niedobór hesperydyny odpowiedzialny jest za liczne problemy związane z krążeniem krwi w kończynach dolnych, takie jak obrzęk, ból, skurcze i odrętwienie nocne. Przeciwobrzękowe działanie flawonoidów wynika z ich wysokiego powinowactwa z proteinami bogatymi w prolinę, takimi jaki kolagen czy elastyna. Proteiny te są strukturalnymi składnikami naczyń krwionośnych. Ich degradacja wskutek działania enzymów proteolitycznych osłabia naczynia wywołując efekt obrzęku i opuchlizny. Odkryto ponadto, że hesperydyna poprawia wytrzymałość naczyń dzięki hamowaniu enzymu hialuronidazy.
Ruskogenina to saponina, która poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i wytrzymałość mięśni otaczających te naczynia, czego rezultatem jest poprawa zwrotnego krążenia krwi.
Oprócz silnego działania stymulującego krążenie krwi, ruskogenina wykazuje także działanie udrażniające. Wiele badan wykazało, że ruskogenina redukuje przepuszczalność naczyń krwionośnych i zwiększa ich wytrzymałość, prezentując efekt charakterystyczny dla witaminy P. Ten mechanizm działania związany jest z obserwowanym in vitro hamowaniem elastazy.
Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Użyłam 2 razy i już widzę różnicę. Absolutna rewelacja, skóra delikatna, rozjaśniona. Nawet zastosowałam u 15 letniego syna. Bardzo pomogło na podrażnienia na policzkach i rozszerzone naczynka. Miałam w planach laserowe zabiegi ale być może uda mi się tego uniknąć. W każdym razie jest dobrze!
napisał/a:
Świetny produkt - nawet po jednokrotnym zastosowaniu widzę bardzo szybkie zmniejszenie się rumienia (stosuję w wyższym stężeniu, najczęściej jako serum po peelingu lub na noc), polecam.
napisał/a:
świetny produkt - po 2 tygodniach stosowania (jako dodatek do HA z olejem) po ogromnym naczynku został delikatny prawie niewidoczny ślad, polecam!!!
Pokazuje 1-3 z 3 opinii