Keratyna Hydrolizowana

5,25 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Hydrolyzed Keratin; Aqua (Water)

Opis: Hydrolizat KERATYNY pozyskiwany metodą kontrolowanej hydrolizy enzymatycznej.

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Hydrolyzed Keratin; Aqua (Water) 99,5%

Konserwanty:

Isothiazolinone i Germal 115 0,5%

Keratynowe serum do włosów - silnie regenerujące

Keratynowo-jedwabne serum do włosów

Serum do włosów suchych algowo-proteinowe

Serum do włosów tłustych algowo-proteinowe

Substancje aktywne: aminokwasy: lizyna, histydyna, kwas asparaginowy, treonina, seryna, 
kwas glutaminowy, prolina, glicyna, alanina, cystyna, walina - szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: sera i odżywki do pielęgnacji i intensywnej regeneracji (typu "włos w płynie") włosów słabych, zniszczonych, przesuszonych i łamliwych, po trwałej ondulacji, farbowaniu i rozjaśnianiu; szampony; kremy do rąk i paznokci żółtych z przebarwieniami, zniszczonych i rozdwajających się, cienkich i skłonnych do pękania, łamliwych, z wysuszonym i pękającym naskórkiem.
Pochodzenie: naturalne - zwierzęce (owcza wełna)
Sugerowane stężenie: 3-5%
Ciężar właściwy: 1,07 g/ml
pH: 5,1
Stabilny pomiędzy: 4,0 - 6,5 pH
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie
Przechowywanie: w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
10 g30 g

  • zwiększenie grubości i objętości włosów
  • wzrost elastyczności, nawilżenia i połysku włosów
  • zmniejszenie tendencji do rozszczepiania końcówek oraz lepsza rozczesywalność fryzury
  • wzrost wytrzymałości mechanicznej, sztywności oraz podatności na skręcanie i układanie włosów
  • zapewnienie włosom odpowiedniej sprężystości, elastyczności i miękkości
  • wzrost nawilżenia i elastyczności płytki paznokcia
  • wzmocnienie i utwardzenie płytki paznokciowej
  • zapobieganie łamaniu się i rozdwajaniu paznokci.

Nr CAS: 69430-36-0

Sugerowane % stężenie: 3-5

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna ciecz

Kolor od żółtego do brunatnego

Zapach słaby, charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC 1,07 g/ml

Rozpuszczalność                     rozpuszczalny w wodzie

pH 5,1

Stabilny przy pH pomiędzy 4,0 – 6,5

Bakterie tlenowe max. 100 ufc/g

Zarazki chorobowe wolne w 1g ufc/g

DANE DODATKOWE

TYPOWY SKŁAD AMINOKWASÓW

Aminokwasy

Koncentracja (%)

Lizyna

1,5 – 2,5

Histydyna

0,5 – 1,5

Arginina

5,0 – 6,0

Kwas asparaginowy

7,1 – 8,1

Treonina

1,2 – 2,2

Seryna

8,5 – 9,5

Kwas Glutaminowy

9,5 – 11,0

Prolina

7,5 – 8,0

Glicyna

13,2 – 14,0

Alanina

4,2 – 5,5

Cystyna

9,0 – 10,0

Walina

4,5 – 5,5

 

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Opis produktu

Hydrolizat keratyny pozyskiwany metodą kontrolowanej hydrolizy wełny owczej. 
Keratyna jest białkiem włóknistym naskórka i jego wytworów takich jak włosy i paznokcie. 
Jest głównym budulcem łodygi włosa, odpowiedzialnym za właściwości fizykochemiczne włosów a także ich wygląd, kondycję i jakość. Najważniejsza strukturalna część łodygi włosa, - czyli kora - jest zbudowana ze skręconych włókienek keratyny związanych ze sobą poprzecznymi wiązaniami dwusiarczkowymi. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłony włosa, której stan odpowiedzialny jest za połysk, gładkość i wrażliwość włosów na działanie różnych szkodliwych czynników zewnętrznych.
Hydrolizat keratyny posiada skład aminokwasów podobny do ludzkiego włosa i charakteryzuje się szczególnie wysoką zawartością siarkowych aminokwasów: cystyny i metioniny. Dzięki temu wykazuje wysokie powinowactwo do keratynowych struktur włosa i jest cenną substancją aktywną o działaniu kondycjonującym i regenerującym stosowaną w kosmetykach do pielęgnacji i upiększania włosów. 
Przewaga hydrolizatu keratyny nad innymi związkami o podobnym działaniu polega na jego zdolności do wnikania w głąb i trwałego wiązania się z łańcuchami keratynowymi włosa, dzięki czemu poprawia się ich wygląd i właściwości: wytrzymałość mechaniczna, sztywność, podatność na skręcanie i układanie.
Hydrolizat keratyny wykazuje największe powinowactwo do włosów silnie uszkodzonych i osłabionych, podczas gdy zdrowe włosy wchłaniają tylko nieznaczne jego ilości.
Poprzez wbudowywanie się cząsteczek w uszkodzone miejsca osłonek włosów powstające pod wpływem niszczących czynników chemicznych (farbowanie, trwała ondulacja), fizycznych (słońce, wiatr) i mechanicznych (czesanie, szczotkowanie), hydrolizat keratyny uzupełnia niedobór naturalnych składników budujących strukturę włosa. Dzięki takiemu działaniu, włosy ulegają wyraźnemu wzmocnieniu i w sposób zauważalny zwiększa się ich objętość, przywraca połysk i zdrowy wygląd.
Obok zdolności wypełniania ubytków w strukturze włosów, hydrolizat keratyny wykazuje również właściwości nawilżające i regulujące wilgotność. Pozwala utrzymać właściwą zawartość wody wewnątrz włókien keratynowych oraz właściwy poziom nawilżenia skóry, przez co chroni włosy i skórę przed ich nadmiernym wysychaniem i zapewnia włosom odpowiednią sprężystość, elastyczność i miękkość.
Hydrolizat keratyny posiada również zdolność regeneracji struktury uszkodzonej płytki paznokciowej, powoduje jej utwardzenie i wzmocnienie oraz zapobiega łamaniu się i rozdwajaniu paznokci. (żółtych z przebarwieniami, zniszczonych i rozdwajających się, cienkich i skłonnych do pękania, łamliwych, z wysuszonym i pękającym naskórkiem.

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Produkt bardzo dobry i niedrogi. Dodaje do hydrolatu (czasem nawet do zwykłej wody) wraz z D-pantenolem i spryskuję włosy. Stosuję 2x w tygodniu i włosy są bardziej błyszczące, wyglądają zdrowiej.rnTrzeba wypróbować, ale uważajcie, bo za "przekeratynizo wanie" nie każdym włosom służy.
napisał/a:
Świetny produkt, chyba najlepszy dodatek do odżywek! Włosy po niej są gładkie, sprężyste. Na pewno kupię następne opakowanie kiedy mi się skończy
napisał/a:
A więc tak : rn* polecam nie zrażać się zapachem ,bo pachnie jak maggi? :-)rn* włosy po keratynie są bardziej miękkie lejące i błyszczącern* zwiększenia grubości i objętości nie zaobserwowałam ale przy cienkich włosach chyba jest z tym ciężko, przynajmniej w moim przypadku
napisał/a:
5gwiazdek to za mało produkt rewelacyjny używam nawet do sklepowych masek jak nie mam czasu ukręcić coś sama bez niej nie wyobrażam sobie moich włosów
napisał/a:
Genialny produkt bez którego nie potrafię sie obejść, ani ja ani moje koleżanki :) włosy są błyszczące, zdrowe, mozna je ujarzmić bez problemu. Pomaga nawet najbardziej zniszczonym włosom. Polecam :-)
napisał/a:
Najlepszy składnik włosowych masek i odżywek. Kilka kropli dodanych do odżywki nadaje włosom elastyczność, miękkość, moje włosy są po niej dużo bardziej skręcone, bardziej mięsiste i grubsze. Świetnie sprawdza się z odżywką, do której dodam też kilka kropli wybranego oleju.rnrnZapach średni, jakby maggi, ale czego nie robi się dla efektów.
napisał/a:
Na pewno pogrubia włosy, a raczej wrażenie objętości, ale mam problemy z rozczesywaniem. Nie widziałam poprawy jeśli chodzi o rozdwajające się końcówki. Stosowałam w spray'ach bez spłukiwania, bez zachwytów.
napisał/a:
Keratynę hydrolizowaną zamówiłam w opakowaniu 30 ml. Mam włosy w kolorze ciemny blond do pielęgnacji których używam kosmetyków oczyszczających, normalizujących i nie obciążających do włosów blond gdyż inne je właśnie obciążają.Niewiel ki dodatek keratyny do odżywki do włosów w spreju nie przetłuścił moich włosów. Sprawił że są po wyschnięciu gładkie, miękkie oraz puszyste.Jestem zadowolona z niej.
napisał/a:
Używam w połączeniu z jedwabiem i hydrolatem aloesowym - cudowne serum do włosów! Spryskuję nim jeszcze wilgotne włosy po umyciu, dzięki czemu po wysuszeniu są miękkie i gładkie:)
napisał/a:
Włosy troszkę gładsze, mniej napuszone, ale nie zauważyłam spektakularnych efektów. Keratynę używam z panthenolem.
napisał/a:
doskonała :) używam keratyny zamiast balsamów do włosów po umyciu.Włosy są nawilżone ,doskonale sie układają.
napisał/a:
Świetny produkt! Moje włosy po keratynie są piękne, gładkie, miękkie, mam wrażenie, że są gęstsze.rnrnUżywam jako spray do włosów razem z panthenolem, dodaję też do odżywki do włosów kilkanaście kropel - super.
napisał/a:
użyłam do spraju do włosów w połaczeniu z odrobiną alginatu, jak na razie włosy są mi,eksze i takie bardziej puszyste, super.
napisał/a:
Świetny produkt. Odrobinka na umyte lub suche włosy i sianko zamienia się w piękne, lśniące loki. Nareszcie włosy wyglądają zdrowo. Rewelacja :-)
napisał/a:
Jestem pod wrażeniem działania tego produktu, stosuje jako odżywkę do spryskiwania włosów w połączeniu z jedwabiem i pantenolem, włosy są wyraźnie pogrubione, bardziej podatne na skręt, pięknie błyszczą, oczywiście należy stosować zalecane proporcję, ponieważ zbyt dużo keratyny mogłoby sklejać włosy.
napisał/a:
Używam keratyny dopiero od tygodnia ( w kombinacji: prowitamina B5, jedwab hydrolizowany rozrobione w wodzie destylowanej- domowy "włos w płynie") i już widzę efekty! Włosy są błyszczące, sprawiają wrażenie "ożywionych&qu ot; i bardziej gęstych.Rewelacja!
napisał/a:
Muszę powiedzieć, że po użyciu keratyny moje paznokcie przestały się rozdwajać (płytka paznokciowa). Dodatkowo są grubsze i mocniejsze.
Włosy też wyglądają dobrze, wydają się grubsze, bardziej puszyste i znowu zaczęły się kręcić. Trzeba jednak uważac, bo za dużo keratyny powoduje, że włosy są jąk siano i wyglądają na przesuszone.
napisał/a:
Za tak niską cenę otrzymać mozna produkt który naprawdę widocznie (a nie tylko "psychologiczni e") zwieksza objętość włosów i to juz po paru użyciach. Stosuję ją w serach do włosów i jako "tuning" do kupnych odżywek. Co prawda nie zauważyłam jakiegoś rewelacyjnego wzrostu nawilżenia ani regeneracji (może trzeba dłużej poczekać na rezultaty działania), ale za sam "efekt XXL" należy się keratynie pięć gwiazdek.
napisał/a:
Jestem zachwycona. Rewelacyjnie działa na moje włosy, które po wielu latach znowu zaczęły się kręcić (po obrzydliwie prostych, ale puszących się pod wpływem wilgoci włosach miła odmiana). Stosuję serum w płynie z 5% zawartością keratyny. Widocznie zwiększa skręt włosa, dodaje objętości. Jest super!
Pokazuje 1-19 z 19 opinii