Jedwabne Serum Do Włosów

47,22 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Skład

 • Ekologiczny hydrolat lipowy – 88,5%
 • Jedwab hydrolizowany – 3%
 • Algi bioferment – 3%
 • Ekstensyna  – 2%
 • Leucidal Eko (konserwant) – 2%
 • Aloes - proszek – 1%
 • D-pantenol – 0,5%

Skład Serum wg INCI: Tilia Platyphyllos (Linden) Flower Water; Lactobacillus/Kelp Ferment Filtrate; Hydrolyzed Silk ; Hydrolyzed Extensin; Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate; Aloe Barbadensis (Aloe vera) Gel; Panthenol.

Wielkość porcji: 100 g (100 ml)

Postać Serum: przezroczysty płyn o przyjemnym, delikatnym zapachu lipy. Dzięki lekkiej, płynnej formule Serum nie obciąża włosów.
pH: 6

Jest doskonałe dla Ciebie - gdy

 • masz zdrowe włosy i chcesz je  ochronić przed  uszkodzeniami i zbyt szybkim starzeniem;
 • Twoje włosy mają drobne mechaniczne uszkodzenia powstałe w wyniku codziennych zabiegów pielęgnacyjnychchcesz i chcesz je zrewitalizować . 

Serum może być stosowane przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Co zrobi dla Ciebie Jedwabne Serum Do Włosów

 • uczyni włosy miękkimi i gładkimi o jedwabistym połysku.
 • zwiększy elastyczność i podatność na układanie.
 • zwiększy grubość i objętość włosów.
 • zapobiegnie elektryzowaniu.
 • zmniejszy tendencję do rozszczepiania końcówek.
 • zapewni włosom odpowiednią sprężystość.

Porada - jak stosować

 • świeżo umyte i odciśnięte z wody włosy równomiernie spryskaj Serum a następnie delikatnie je rozczesz i pozostaw do wysuszenia.
 • Serum może stanowić element podstawowego programu  pielęgnacji Twoich włosów, czyli może je stosować po każdym myciu jako lekka, kondycjonującą odżywkę.
 • Serum zawiera skoncentrowane ilości składników odżywczych, dzięki czemu jest wydajne i efektywne. Nie przesadzaj więc ze stosowaną jednorazowo ilością.

Trwałość: o dacie ważności Serum decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Korzyści - rozszerzone:

Dodatkowe Korzyści:  dodatkową regenerację włosów oraz ich wygładzenie, wzmocnienie i nawilżenie uzyskasz stosują produkty: Cyklometikon, Oleje stosowane w Rytuale Olejowania.

Opakowanie Premium to połączenie wysokiej jakości wyrafinowanej estetyki z ekologicznym podejściem wynikającym z troski o naszą planetę.

Cechy butelki Premium:
ma przepiękny, szlachetny szmaragdowy kolor. Szmaragd to odcień zieleni delikatnie wpadający w błękit. Kamień szlachetny szmaragd symbolizuje energię miłości, piękna i harmonii. Zieleń to przyroda, natura, a my stanowimy jej część.
Została wykonana z wysokiej jakości szkła, które jest biodegradowalne i wielokrotnego użytku. W trakcie produkcji nie zostały użyte szkodliwe Bisfenol-A i substancje azotynowe.

W kategorii szkło farmaceutyczne - zgodne jest z obecnie obowiązującymi:
Farmakopea Europejska
Farmacopea USP amerykańska

W kategorii szkło kosmetyczne - zakwalifikowane jest jako szkło kategorii A.
Została pokryta ekologicznym wodnym lakierem, chroniącym przed promieniowaniem UV i zapewniającym bezpieczeństwo produktom wrażliwym na światło.
Jest wyposażona w dozownik, który pozwala na komfortowe i ekonomiczne użycie boostera.
Zamknięcie  butelki zostało wytoczone z prawdziwego drewna bukowego, jest więc biodegradowalne.

Przed przystąpieniem do wykonania Serum sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą  z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%. 
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę  z Ekologicznym hydrolatem lipowym + Pantenol [1].
Krok 2 – wsyp do butelki Aloes [2]. Zakręć butelkę i wstrząśnij nią kilkakrotnie.
Krok 3 –wstaw butelkę do kubka o poj. 250 ml i wlej gorącą wodę do wysokości płynu w butelce. Pozostaw na 10 minut. Po wyjęciu butelki wstrząśnij nią kilkakrotnie.

Krok 4 – ponownie odkręć butelkę i  dodaj pozostałe składniki: Algi bioferment [3], Jedwab [4], Ekstensynę [5], Leucidal [6].
Krok 5 – zakręć butelkę i ponownie kilkanaście razy wstrząśnij.
Krok 6 – napisz datę ważności na etykiecie (o dacie ważności Serum decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu) i naklej na butelkę z gotowym Serum.
Serum jest gotowe do użycia następnego dnia po jego wykonaniu. Przechowuj je w temperaturze pokojowej. 

Opis produktu

Zestaw zawiera wszystko co jest potrzebne do wykonania jednej  porcji Serum w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów + opakowanie do przechowywania Serum (szklana butelka z atomizerem)  + etykieta + drukowana instrukcja wykonania.

Naturalne, lekkie Serum do włosów w postaci płynnej zawierające skoncentrowane ilości składników kondycjonujących włosy. Serum zawiera sześć drogocennych naturalnych substancji aktywnych, które wykazują wysokie powinowactwo do struktury włosa i doskonale pielęgnują wszystkie typy włosów. Bazą Serum jest Ekologiczny hydrolat lipowy, który nadaje włosom połysk i elastyczność, proteiny Jedwabiu i Ekstensyny uzupełniają  naturalną strukturę włosów zwiększając ich  grubość, a Algi bioferment i Aloes chronią włosy tworząc na ich powierzchni  delikatny, cienki film, który zatrzymuje wilgoć wewnątrz włókna włosa i sprawia, że włosy stają się przyjemne w dotyku. Pantenol natomiast, który jest  jednym z naturalnych składników elementów budulcowych włosa oraz jednym z najlepszych środków kondycjonujących włosy wzmacnia ich siłę i sprężystość.
Serum nie zawiera nadmiernie obciążających włosy silikonów powszechnie obecnych w sklepowych odżywkach, ani wysuszającego alkoholu.

Do zakonserwowania Serum służy ekologiczny i przyjazny skórze konserwant pochodzenia roślinnego Leucidal Eko.

Włos zbudowany jest warstwy zewnętrznej zwanej osłonką i warstwy wewnętrznej zwanej korą. Osłonka włosa ochrania leżące głębiej komórki kory włosa przed utratą wilgoci i tym samym sprężystości oraz powoduje, że powierzchnia włosa jest gładka i lśniąca. Pierwotną przyczyną wszystkich poważniejszych uszkodzeń włosa jest naruszenie ciągłości osłonki, a w konsekwencji uszkodzenie struktury i funkcji warstwy korowej. Włos z uszkodzoną korą staje się suchy, puszy się, jest kruchy i łamliwy oraz niepodatny na układanie.
Nasze włosy poddawane są ustawicznie wpływowi niekorzystnych czynników środowiskowych, które z upływem czasu wskutek kumulacji kolejnych uszkodzeń i braku możliwości naprawy, coraz bardziej je niszczą i powodują ich przedwczesne „starzenie”.
Jedwabne serum przeznaczone jest do codziennej pielęgnacji wszystkich typów włosów. Naprawia  drobne zniszczenia mechaniczne jakim  ulegają włosy w wyniku codziennych zabiegów pielęgnacyjnych takich jak  niewłaściwe używanie grzebieni i szczotek, używanie suszarek, prostownic, lokówek, ozdób do włosów, nakryć głowy. Serum  naprawia i wzmacnia osłonkę włosa dzięki czemu zapobiega uszkodzeniu kory oraz powoduje, że włosy uzyskują zdrowy, młody wygląd, czyli są lśniące, gładkie, nawilżone, podatne na układanie i elastyczne.

Serum może być stosowane przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii