Jedwabne Serum Do Włosów

44,83 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:
 • Ekologiczny hydrolat lipowy – 88,5%
 • Jedwab hydrolizowany – 3%
 • Algi bioferment – 3%
 • Ekstensyna  – 2%
 • Leucidal Eko (konserwant) – 2%
 • Aloes - proszek – 1%
 • D-pantenol – 0,5%

Skład Serum wg INCI: Tilia Platyphyllos (Linden) Flower Water; Lactobacillus/Kelp Ferment Filtrate; Hydrolyzed Silk ; Hydrolyzed Extensin; Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate; Aloe Barbadensis (Aloe vera) Gel; Panthenol

Wielkość porcji: 100 g (100 ml)

Postać Serum: przezroczysty płyn o przyjemnym, delikatnym zapachu lipy. Dzięki lekkiej, płynnej formule Serum nie obciąża włosów.
pH: 6

dla wszystkich rodzajów i kolorów włosów: 

 • zdrowych jako odżywka  bez spłukiwania typu „mgiełka” chroniąca przed  uszkodzeniami i zbyt szybkim starzeniem;
 • jako odżywka bez spłukiwania typu „mgiełka” rewitalizująca naturalną strukturę włosów z drobnymi mechanicznymi uszkodzeniami powstałymi w wyniku codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. 
 • serum może być stosowane przez kobiety w ciąży i matki karmiące.
 • czyni włosy miękkimi i gładkimi o jedwabistym połysku;
 • zwiększa elastyczność i podatność na układanie;
 • zwiększa grubość i objętość włosów;
 • zapobiega elektryzowaniu;
 • zmniejsza tendencję do rozszczepiania końcówek;
 • zapewnia włosom odpowiednią sprężystość.

Zastosowanie:
-świeżo umyte i odciśnięte z wody włosy równomiernie spryskaj serum a następnie delikatnie je rozczesz i pozostaw do wysuszenia;
-Serum może stanowić element podstawowego programu  pielęgnacji włosów, czyli może być stosowane po każdym myciu jako lekka, kondycjonująca odżywka;
-Serum zawiera skoncentrowane ilości składników odżywczych, dzięki czemu jest wydajne i efektywne. Nie należy przesadzać ze stosowaną jednorazowo ilością.
Synergia działania z innymi półproduktami: 
W celu wzmocnienia lipidowej warstwy ochronnej włosa (dotyczy to szczególnie włosów, które wykazują tendencję do puszenia oraz są suche i łamliwe) zalecam stosowanie wybranych olejów zimnotłoczonych jako uzupełnienia odżywczo-nawilżającego działania Jedwabnego serum. Dzięki systematycznym zabiegom olejowania włosy stają się odżywione, elastyczne, sprężyste, pełne blasku, zdrowe i bardziej odporne na zniszczenia.
Olejowanie włosów należy przeprowadzić w następujący wybrany i dopasowany do problemu sposób:
jako intensywna kuracja dla włosów mocno suchych i z dużą tendencją do puszenia: przed myciem włosów wetrzyj w skórę delikatnymi, kulistymi ruchami głowy ok. 1-2 ml oleju. Następnie kolejną porcję oleju ( w zależności od długości włosów 1-2 ml) rozetrzyj między dłońmi i delikatnie rozsmaruj na całej długości suchych włosów. Zawiń głowę w foliowy czepek i ręcznik i pozostaw odżywkę na minimum pół godziny. Następnie umyj głowę szmponem;
-dla wszystkich typów włosów jako naturalna i przyjazna emolientowa odżywka uszczelniająca strukturę włosa i chroniąca ją przed wpływem zewnętrznych czynników (wilgoć, gorąco, klimatyzacja): 1 kroplę oleju rozsmaruj między dłońmi i następnie delikatnie rozprowadź na całej długości mokrych, spryskanych Jedwabnym serum i rozczesanych włosach.
Polecane oleje: Ekologiczny olej arganowyEkologiczny olej jojobaEkologiczny olej konopnyOlej kokosowyOlejowy ekstrakt z rozmarynu (dla ciemnych włosów), Macerat marchwiowy- dla osób rudowłosych.
Trwałość: o dacie ważności Serum decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej lub w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Przed przystąpieniem do wykonania Serum sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą  z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%. 
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę  z Ekologicznym hydrolatem lipowym + Pantenol [1];
Krok 2 – wsyp do butelki Aloes [2]. Zakręć butelkę i wstrząśnij nią kilkakrotnie;
Krok 3 –wstaw butelkę do kubka o poj. 250 ml i wlej gorącą wodę do wysokości płynu w butelce. Pozostaw na 10 minut. Po wyjęciu butelki wstrząśnij nią kilkakrotnie;

Krok 4 – ponownie odkręć butelkę i  dodaj pozostałe składniki: Algi bioferment [3], Jedwab [4], Ekstensynę [5], Leucidal [6];
Krok 5 – zakręć butelkę i ponownie kilkanaście razy wstrząśnij;
Krok 6 – napisz datę ważności na etykiecie (o dacie ważności Serum decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu) i naklej na butelkę z gotowym Serum;
Serum jest gotowe do użycia następnego dnia po jego wykonaniu. Przechowuj je w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C lub w lodówce.

Opis produktu

Zestaw zawiera wszystko co jest potrzebne do wykonania jednej  porcji Serum w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów + opakowanie do przechowywania Serum (szklana butelka z atomizerem)  + etykieta + drukowana instrukcja wykonania.

Naturalne, lekkie Serum do włosów w postaci płynnej zawierające skoncentrowane ilości składników kondycjonujących włosy. Serum zawiera sześć drogocennych naturalnych substancji aktywnych, które wykazują wysokie powinowactwo do struktury włosa i doskonale pielęgnują wszystkie typy włosów. Bazą Serum jest Ekologiczny hydrolat lipowy, który nadaje włosom połysk i elastyczność, proteiny Jedwabiu i Ekstensyny uzupełniają  naturalną strukturę włosów zwiększając ich  grubość, a Algi bioferment i Aloes chronią włosy tworząc na ich powierzchni  delikatny, cienki film, który zatrzymuje wilgoć wewnątrz włókna włosa i sprawia, że włosy stają się przyjemne w dotyku. Pantenol natomiast, który jest  jednym z naturalnych składników elementów budulcowych włosa oraz jednym z najlepszych środków kondycjonujących włosy wzmacnia ich siłę i sprężystość.
Serum nie zawiera nadmiernie obciążających włosy silikonów powszechnie obecnych w sklepowych odżywkach, ani wysuszającego alkoholu.
Do zakonserwowania Serum służy ekologiczny i przyjazny skórze konserwant pochodzenia roślinnego Leucidal Eko.

Włos zbudowany jest warstwy zewnętrznej zwanej osłonką i warstwy wewnętrznej zwanej korą. Osłonka włosa ochrania leżące głębiej komórki kory włosa przed utratą wilgoci i tym samym sprężystości oraz powoduje, że powierzchnia włosa jest gładka i lśniąca. Pierwotną przyczyną wszystkich poważniejszych uszkodzeń włosa jest naruszenie ciągłości osłonki, a w konsekwencji uszkodzenie struktury i funkcji warstwy korowej. Włos z uszkodzoną korą staje się suchy, puszy się, jest kruchy i łamliwy oraz niepodatny na układanie.
Nasze włosy poddawane są ustawicznie wpływowi niekorzystnych czynników środowiskowych, które z upływem czasu wskutek kumulacji kolejnych uszkodzeń i braku możliwości naprawy, coraz bardziej je niszczą i powodują ich przedwczesne „starzenie”.
Jedwabne serum przeznaczone jest do codziennej pielęgnacji wszystkich typów włosów. Naprawia  drobne zniszczenia mechaniczne jakim  ulegają włosy w wyniku codziennych zabiegów pielęgnacyjnych takich jak  niewłaściwe używanie grzebieni i szczotek, używanie suszarek, prostownic, lokówek, ozdób do włosów, nakryć głowy. Serum  naprawia i wzmacnia osłonkę włosa dzięki czemu zapobiega uszkodzeniu kory oraz powoduje, że włosy uzyskują zdrowy, młody wygląd, czyli są lśniące, gładkie, nawilżone, podatne na układanie i elastyczne.

Serum może być stosowane przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii