Glinka Biała Amazońska

14,46  17,64 
cena obniżona: promocja Happy Hour - 15 Sierpnia 18%
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Kaolin

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Kaolin 100%

Kraj pochodzenia: Brazylia
Substancje aktywne: krzem (największe ilości), glin, żelazo, potas, sód, magnez, wapń. Szczegóły patrz:Techniczna Specyfikacja Produktu
Aplikacja: maseczki ściągające i oczyszczające dla wszystkich rodzajów cer a szczególnie dla cer suchych, wrażliwych i naczynkowych; pudry; peelingi, mleczka zmywające
Pochodzenie: naturalne - mineralne
Postać fizyczna: biało-szary proszek
Sugerowane stężenie: 3-100%
Ciężar nasypowy: gcm 3
pH (1% roztwór wodny): 4-6
Rozpuszczalność: nierozpuszczalna w wodzie, tłuszczach i alkoholu; w wodzie tworzy zawiesinę
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej. Chronić przed dostępem światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
50 g, 100 g, 200 g

  • kojące i łagodnie ściągające
  • stymuluje cyrkulację krwi
  • łagodnie złuszcza martwe komórki i oczyszcza skórę
  • łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne oraz zapobiega ich powstawaniu
  • eliminuje toksyny i zanieczyszczenia
  • dostarcza skórze cennych minerałów i antyoksydantów
  • stymuluje naturalny system regeneracji
  • wygładza, ujędrnia i witalizuje skórę
  • poprawia koloryt skóry

Jak przygotować maseczkę do twarzy:

Odmierz 2 łyżeczki od herbaty glinki, następnie dodaj taką ilość przegotowanej wody o temp. pokojowej lub wybranego hydrolatu aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Do przygotowania maseczki należy użyć plastikowych lub szklanych naczyń . Na umytą, jeszcze wilgotną skórę twarzy i szyi (omiń okolice oczu), nałóż równomiernie opuszkami palców, grubą warstwę maseczki. Pozostaw ją na około 10-15 minut, aż maseczka zacznie zasychać. Jeśli warstwa maseczki zacznie wysychać zbyt szybko należy ją zwilżyć wodą lub hydrolatem. Następnie zmyj ją dokładnie wodą, jednocześnie delikatnie masując.

Maseczka przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne, warto więc po jej zastosowaniu nałożyć wybrane serum lub krem o działaniu rewitalizującym. Maseczkę możesz stosować 1 x w tygodniu.

Nr CAS: 132-58-7

Sugerowane % stężenie: 3-10

Forma fizyczna proszek
Kolor szaro-biały
Zapach bez zapachu
Ciężar nasypowy 
Rozpuszczalność nierozpuszczalna w wodzie, tłuszczach i alkoholu; w wodzie tworzy zawiesinę
pH (1% roztwór) 4-6
Bakterie mniej niż 100 cfu/g

Typowy skład chemiczny

Cu

(ppm)

7-8

Zn

(ppm)

22-25

Se

(ppm)

 

Hg

(ppb)

 

SiO2 (krzem)

(%)

41-48

Al2Si2O5 (OH)4

(%)

44-51

TiO2

(%)

1,3

Fe2O3

(%)

1,5-2,2

Mno

(%)

0,39-0,44

CaO

(%)

0,04 – 0,06

Na2O

(%)

0,20 – 0,35

K2O

(%)

0,23

P2O5

(%)

0,30 – 0,71


Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry i oczu.

Przechowywanie:
W szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej.

Opis produktu

Glinka biała to wydobywany z głębi ziemi minerał kaolin, który powstaje podczas wietrzenia skał zawierających skalenie. Nazwa pochodzi od chińskiej nazwy góry Kao-ling, gdzie po raz pierwszy został wydobyty i zastosowany do produkcji porcelany, której technologia produkcji była przez setki lat wielką tajemnicą chińskich producentów. Stąd bywa również nazywana glinką chińską. Obecnie produkuje się w skali światowej około 50 mln ton na rok kaolinu a największymi producentami są: Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja, Wielka Brytania, Niemcy, Czechy, Francja i Brazylia.

Glinka biała amazońska to szczególny rodzaj glinki o której niepowtarzalnym składzie i właściwościach zadecydował specyficzny mikroklimat oraz historia procesów geologicznych jej miejsca pochodzenia. Jest to bowiem kaolin osadowy, który powstał przez rozmycie zwietrzałych andyjskich skał, następnie przetransportowanie materiału skalnego przez źródła Amazonki w dół jej biegu i ostatecznie ich akumulacji wzdłuż brzegów rzeki na terenie brazylijskiej puszczy amazońskiej. Wody Amazonki niosące bogate pokłady osadów mineralnych, w tym również kaolinu, są nazywane białymi wodami (barwa w rzeczywistości jest szarożółta lub szarobrązowa) i są zaliczane do najbardziej życiodajnych w Ameryce. W czasie pory deszczowej i wielkiej powodzi białe wody zalewają okalające je lasy i pochłaniają liście, owoce i nasiona spadające z drzew i zalegające poszycie leśne. W okresie pory suchej, gdy tereny okresowo zalewane ponownie przybierają postać małych strumyków, kanałów i niewielkich zbiorników ze stojącą wodą, na ich brzegach osadzają się bogate złoża kaolinu, wzbogacone w cenne fitosterole i witaminy (tzw. niezmydlalne frakcje) obecne w oleistej części nasion, które zostały przez niego zabsorbowane. Kaolin jest wówczas zbierany, następnie oczyszczany, suszony na słońcu i rozdrabniany. W efekcie końcowym powstaje biała glinka amazońska, która jest niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju konglomeratem typowych dla niej składników takich jak sole mineralne, krzem, aluminium, potas, wapń, boron, siarka oraz antyoksydanty obecne w amazońskich roślinach. Brazylijscy Indianie od wieków używają białej glinki w celach detoksykujących i odżywczych oraz w celu ochrony skóry przed podrażnieniami, ukąszeniami owadów oraz jadem węży.
Jest glinką bardzo miękką, łagodną i nie odtłuszczającą nadmiernie skóry, w związku z czym jest głównie polecana do pielęgnacji cery delikatnej, wrażliwej i suchej. Stosuje się ją także w pudrach dla niemowląt i dzieci. Badania dermatologiczne dowodzą że glinka ta nie uczula i nie podrażnia.

Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry i oczu.

Przechowywanie:
W szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Świetny produkt. Dobrze się rozprowadza i ładnie smywa. Glinkę mieszam z hydrolatem i dodaję odrobinę oleju, żeby zmniejszyć uczucie ściągania.
napisał/a:
glinkę nalezy mieszać tylko z chlodną wodą źródlaną , nigdy z kranową , tylko w szklanym naczyniu i nie uzywac metalowej łyzeczki, ewentualnie plastikowej
napisał/a:
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak glinkę przygotować:( Nie wiem czy mieszać z ciepłą wodą, czy z zimną i w jakich proporcjach. Może mi ktoś pomóc?
napisał/a:
Bardzo delikatna glinka. Ładnie oczyszcza skórę twarzy, nie przesuszając jej nadmiernie. Zapach "błotny" ale da się wytrzymać. Dodając do maseczki kapkę dowolnego oleju zniwelujemy uczucie wysuszenie i ściągnięcia skóry.
Pokazuje 1-4 z 4 opinii