Eliksir Ochronny Do Włosów

59,10 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Skład:

 • Ekologiczny hydrolat lipowy – 75,5%
 • Kerarice™ - 5%
 • Hydromanil – 5%
 • Keratyna hydrolizowana – 5%
 • Jedwab hydrolizowany – 2%
 • Ekstensyna – 2%
 • Kompleks ceramidowy – 2%
 • Leucidal Eko (konserwant) – 2%
 • Aloes - proszek – 1%
 • D-pantenol – 0,5%

Skład Eliksiru wg INCI: Tilia Platyphyllos (Linden) Flower Water; Aqua; Glycerin; Oryza Sativa Seed Protein; Phytic Acid; Oryza Sativa Extract; Propylene Glycol; Glycerin; Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum; Hydrolyzed Keratin; Hydrolyzed Silk ; Hydrolyzed Extensin; Ceramide 3; Ceramide 6 II; Ceramide 1; Phytosphingosine; Cholesterol; Sodium Lauroyl Lactylate; Carbomer; Xanthan Gum; Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate; Aloe Barbadensis (Aloe vera) Gel; Panthenol.

Wielkość porcji: 100 g (100ml)

Postać Eliksiru: jasnożółty płyn o przyjemnym, delikatnym zapachu lipy. Dzięki lekkiej, płynnej formule Eliksir nie obciąża włosów.
pH: 6

Jest doskonały dla Ciebie - gdy:

dla wszystkich rodzajów i kolorów włosów ze szczególnym uwzględnieniem włosów blond i siwych: 

 • chcesz ochronić swoje włosy przed silnym działaniem promieniowania UV (szczególnie latem) oraz przed chlorowanąj i morskąj wodą
 • Twoje włosy są słabe, zniszczone, przesuszone i łamliwe po długotrwałej ekspozycji na słońce, trwałej ondulacji, farbowaniu i rozjaśnianiu.

         Eliksir może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Co zrobi dla Ciebie Eliksir Ochronny do włosów

 • ochroni kolor i włókno włosa przed promieniami słonecznymi
 • naprawi zewnętrzną i wewnętrzną strukturę włosa
 • ochroni keratynę, czyli białko budulcowe włosa przed działaniem słońca i degradacją, dzięki czemu wzmacni włosy
 • przywróci połysk i gładkość włosów
 • zmniejszy blaknięcie koloru każdego rodzaju włosów, nawet najbardziej zniszczonych
 • zwiększy elastyczność i podatność na układanie
 • zwiększy grubość i objętość włosów
 • zapobiegnie elektryzowaniu włosów
 • zmniejszy tendencję do rozszczepiania końcówek
 • zapewni włosom odpowiednią sprężystość.

 Porada jak stosować

 • świeżo umyte i odciśnięte z wody włosy równomiernie spryskaj Eliksirem a następnie delikatnie je rozczesz i pozostaw do wysuszenia
 • Eliksir może stanowić element podstawowego programu  pielęgnacji włosów (szczególnie latem), czyli może być stosowany po każdym myciu jako ochronna i kondycjonująca odżywka
 • Eliksir zawiera skoncentrowane ilości składników odżywczych, dzięki czemu jest wydajny i efektywny. Nie  przesadzaj ze stosowaną jednorazowo ilością.

 

Trwałość: o dacie ważności Eliksiru decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej lub w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Korzyści - rozszerzone:

Dodatkowe Korzyści: dodatkowe wygładzenie i wzmocnienie włosów uzyskasz dodając do pielęgnacji produkt: Cyklometikon.

Opakowanie Premium to połączenie wysokiej jakości wyrafinowanej estetyki z ekologicznym podejściem wynikającym z troski o naszą planetę.

Cechy butelki Premium:
ma przepiękny, szlachetny szmaragdowy kolor. Szmaragd to odcień zieleni delikatnie wpadający w błękit. Kamień szlachetny szmaragd symbolizuje energię miłości, piękna i harmonii. Zieleń to przyroda, natura, a my stanowimy jej część.
Została wykonana z wysokiej jakości szkła, które jest biodegradowalne i wielokrotnego użytku. W trakcie produkcji nie zostały użyte szkodliwe Bisfenol-A i substancje azotynowe.

W kategorii szkło farmaceutyczne - zgodne jest z obecnie obowiązującymi:
Farmakopea Europejska
Farmacopea USP amerykańska

W kategorii szkło kosmetyczne - zakwalifikowane jest jako szkło kategorii A.
Została pokryta ekologicznym wodnym lakierem, chroniącym przed promieniowaniem UV i zapewniającym bezpieczeństwo produktom wrażliwym na światło.
Jest wyposażona w dozownik, który pozwala na komfortowe i ekonomiczne użycie boostera.
Zamknięcie  butelki zostało wytoczone z prawdziwego drewna bukowego, jest więc biodegradowalne.

Przed przystąpieniem do wykonania Eliksiru sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą  z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%.

Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę z Ekologicznym hydrolatem lipowym + Pantenol [1];

Krok 2 – wsyp do butelki Aloes [2]. Zakręć butelkę i wstrząśnij nią kilkakrotnie;

Krok 3 –wstaw butelkę do kubka o poj. 250 ml i wlej gorącą wodę do wysokości płynu w butelce. Pozostaw na 10 minut. Po wyjęciu butelki wstrząśnij nią kilkakrotnie;

Krok 4 – ponownie odkręć butelkę i dodaj pozostałe składniki: Kerarice [3], Hydromanil [4], Keratynę [5], Jedwab [6], Ekstensynę [7], Kompleks ceramidowy [8] i Leucidal [9];

Krok 5 – zakręć butelkę i ponownie kilkanaście razy wstrząśnij;

Krok 6 – przelej Eliksir do zdezynfekowanej butelki z atomizerem;

Krok 7 – napisz datę ważności na etykiecie (o dacie ważności Eliksiru decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu) i naklej na butelkę z gotowym Eliksirem.

Eliksir jest gotowy do użycia następnego dnia po jego wykonaniu. Przechowuj go w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C lub w lodówce.

Opis produktu

Zestaw zawiera wszystko co jest potrzebne do wykonania jednej  porcji Eliksiru w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów + opakowanie do przechowywania Eliksiru (szklana butelka z atomizerem)  + etykieta + drukowana instrukcja wykonania.

Naturalny, lekki Eliksir do włosów w postaci płynnej zawierający skoncentrowane ilości składników kondycjonujących włosy oraz chroniących je przed działaniem promieniowania UV. Eliksir zawiera osiem drogocennych naturalnych substancji aktywnych, które wykazują wysokie powinowactwo do struktury włosa i doskonale pielęgnują wszystkie typy włosów. Kluczowy składnik Eliksiru- Kerarice ™ - to nowoczesny standaryzowany surowiec pochodzenia roślinnego uzyskany  z ryżu i zaprojektowany specjalnie w celu ochrony włosów przed uszkodzeniami wywoływanymi promieniowaniem słonecznym. Bazą Eliksiru jest Ekologiczny hydrolat lipowy, który nadaje włosom połysk i elastyczność, proteiny Jedwabiu i Ekstensyny uzupełniają  naturalną strukturę włosów zwiększając ich  grubość, a Keratyna wypełnia ubytki w osłonce włosa oraz wnika w głąb do warstwy korowej trwale się z nią wiążąc. Dzięki temu włosy ulegają wyraźnemu wzmocnieniu i w sposób zauważalny zwiększa się ich objętość, powraca połysk i zdrowy wygląd.
Hydromanil i Aloes chronią włosy tworząc na ich powierzchni  delikatny, cienki film, który zatrzymuje wilgoć wewnątrz włókna włosa i sprawia, że włosy stają się przyjemne w dotyku. 
Ceramidy, które są  naturalnym składnikiem spoiwa, które wypełnia przestrzenie między komórkami osłonki włosa powodują wzrost elastyczności, sprężystości, nawilżenia i połysku włosów. Pantenol natomiast, który jest  jednym z naturalnych składników elementów budulcowych włosa oraz jednym z najlepszych środków kondycjonujących włosy wzmacnia ich siłę i sprężystość.
Eliksir nie zawiera nadmiernie obciążających włosy silikonów powszechnie obecnych w sklepowych odżywkach, ani wysuszającego alkoholu.
Do zakonserwowania Eliksiru służy ekologiczny i przyjazny skórze konserwant pochodzenia roślinnego Leucidal Eko.

Włos zbudowany jest warstwy zewnętrznej zwanej osłonką i warstwy wewnętrznej zwanej korą. Osłonka włosa ochrania leżące głębiej komórki kory włosa przed utratą wilgoci i tym samym sprężystości oraz powoduje, że powierzchnia włosa jest gładka i lśniąca. Pierwotną przyczyną wszystkich poważniejszych uszkodzeń włosa jest naruszenie ciągłości osłonki, a w konsekwencji uszkodzenie struktury i funkcji warstwy korowej. Włos z uszkodzoną korą staje się suchy, puszy się, jest kruchy i łamliwy oraz niepodatny na układanie.
Nasze włosy poddawane są ustawicznie wpływowi niekorzystnych czynników środowiskowych, które z upływem czasu wskutek kumulacji kolejnych uszkodzeń i braku możliwości naprawy, coraz bardziej je niszczą i powodują ich przedwczesne „starzenie”.
Promieniowanie UV, wysoka temperatura oraz sól morska należą do tych czynników środowiskowych, które powodują fizyczne uszkodzenia struktury włosa. Promieniowanie UV podobnie do substancji używanych w celu wybielania włosów uszkadza białka osłonki i korę włosa. Dodatkowo ultrafiolet  niszczy kolor włosów, degradując ziarna melaniny i rozjaśniając je. Uszkodzenia włosów wywołane przez promieniowanie UV są tym większe, im mniej jest naturalnego barwnika włosa – siwe i blond włosy ulegają większemu uszkodzeniu niż ciemne. 
Światło słoneczne degraduje aminokwasy osłonki w sposób bardziej intensywny niż w
przypadku warstwy korowej, ponieważ najbardziej zewnętrzne warstwy włókna włosa
są najmocniej narażone na promieniowanie. Zmiany te prowadza do uszkodzeń i
rozdziału zewnętrznej warstwy włosów.  Promieniowanie ultrafioletowe rozkłada także lipidy, co prowadzi do wysuszenia włosa, pogarsza rozczesywanie i zwiększa podatność na elektryzowanie. Taki włos łatwiej sie plącze i jest mniej odporny na złamanie. 
Nie bez znaczenia jest obecność wody w połączeniu z promieniowaniem UV – uszkodzenia są jeszcze większe, gdy włosy są mokre. Sól morska może niszczyć osłonkę włosa przez wytrącanie kryształów na jej powierzchni, co może powodować dalsze uszkodzenia włosa.

Eliksir może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Zobacz także