Ekologiczny Olej Cacay

25,39 
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

INCI: Caryodendron Orinocense (Cacay) Seed Oil

Kraj pochodzenia: Brazylia
Substancje aktywne: nienasycone kwasy tłuszczowe: linolowy (średnio 72%), oleinowy, palmitynowy, stearynowy; fitosterole (β-sitosterolu, kampesterolu, stigmasterolu), skwalen, i witaminy E i A, kwasy fenolowe.
Aplikacja: preparaty regenerujące i nawilżające dla cer: suchych, zwiotczałych, starzejących się, z przebarwieniami, z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, z egzemą, bliznami potrądzikowymi, także dla cery trądzikowej i tłustej; dla cery atopowej, wrażliwej, łuszczącej się, podrażnionej; balsamy i sera do ciała redukujące rozstępy, również w ciąży; odżywki do włosów; odżywki do paznokci; preparaty do pielęgnacji okolic oczu.
Metoda ekstrakcji: tłoczony na zimno, nierafinowany
Sugerowane stężenie: 3-100%
Ciężar właściwy: 0,92 g/ml
Stabilność: pomiędzy 4,0 – 7,0 pH
Rozpuszczalność: w tłuszczach.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pomiędzy 10o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Jest doskonały dla Ciebie - gdy:

 • Twoja cera jest sucha, zwiotczała, starzejąca się.
 • borykasz się z przebarwieniami i rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi.
 • Twoja cera jest atopowa, wrażliwa, łuszcząca się, podrażnionea, z egzemą.
 • masz cerę trądzikową i tłustą.

Co zrobi dla Ciebie Ekologiczny Olej Cacay

 

 • poprawi gospodarkę lipidami, szczególnie skóry łojotokowej i trądzikowej - łój stanie się rzadszy i nie zaczopuje ujść gruczołów łojowych, co min. zapobiegnie powstawaniu zmian trądzikowych.
 • poprawi elastyczność skóry.
 • zmniejszy rumień spowodowany opalaniem.
 • wspomoże ochronę skóry przed wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia skóry.
 • wzmocni i uszczelni barierę lipidową naskórka - pośrednie działanie nawilżające.
 • uzupełni niedobory składników tłuszczowych w skórze.
 • złagodzi procesy zapalne i podrażnienia.
 • pobudzi regenerację skóry.
 • wspomoże pielęgnację włosó wysokoporowatych i zniszczonych oraz zlikwiduje suchość skóry głowy.

 

Porada - jak stosować

 • jako pielęgnacyjny olejek do twarzy stosowany solo - w zagłębienie dłoni odmierz kilka kropli, rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w umytą skórę twarzy, okolice oczu i szyję. Olejek można aplikować również na dekolt i dłonie. Efektywność pielęgnacji wzrośnie gdy olejek zaaplikujesz na wilgotną skórę, przetartą przed aplikacją wybranym Hydrolatem.
 • z Potrójnym kwasem hialuronowym – 1,5% roztwór jako silnie przeciwzmarszczkowy oraz lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na noc - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj kilka kropli olejku. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu.
 • z Kwasem hialuronowym wielkocząsteczkowym – 1% roztwór jako lekki i delikatnie natłuszczający nawilżacz stosowany na dzień pod podkład - w zagłębienie dłoni wyciśnij niewielką porcję kwasu hialuronowego i dodaj kilka kropli olejku. Następnie wymieszaj całość palcem na jednolitą masę lub rozetrzyj między dłońmi i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu.
 • jako dodatek do stosowanego kremu do twarzy zwiększający jego walory pielęgnacyjne – nałóż w zgłębienie dłoni porcję kremu, dodaj kilka kropli oleju, wymieszaj palcem na jednolitą masę i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu.
 • jako natłuszczająco-nawilżający olejek do ciała stosowany bezpośrednio na suchą lub lekko wilgotną po kąpieli skórę. Szczególnie polecany dla kobiet w ciąży jako kuracja przeciwdziałająca powstawaniu rozstępów.
 • jako dodatek do stosowanego balsamu do ciała zwiększający jego walory pielęgnacyjne – nałóż w zgłębienie dłoni porcję balsamu, dodaj kilka kropli oleju, wymieszaj palcem na jednolitą masę i delikatnie wmasuj w skórę ciała.
 • jako olejek do włosów wysokoporowatych, bardzo suchych i zniszczonych stosowany w Rytuale olejowania włosów lub jako maseczka na końcówki włosów – 2 krople oleju rozetrzyj między dłońmi, następnie delikatnie wmasuj w końce włosów, nie spłukuj.
 • jako dodatek wzbogacający maseczki: spirulinową, owocowe, z glinek i błot.
 • jako olejek pielęgnujący, wcierany w zniszczoną skórę rąk i paznokcie.

 

Opakowanie Premium to połączenie wysokiej jakości wyrafinowanej estetyki z ekologicznym podejściem wynikającym z troski o naszą planetę.

Cechy butelki Premium:

 • ma przepiękny, szlachetny szmaragdowy kolor. Szmaragd to odcień zieleni delikatnie wpadający w błękit. Kamień szlachetny szmaragd symbolizuje energię miłości, piękna i harmonii. Zieleń to przyroda, natura, a my stanowimy jej część
 • została wykonana z wysokiej jakości szkła, które jest biodegradowalne i wielokrotnego użytku. W trakcie produkcji nie zostały użyte szkodliwe Bisfenol-A i substancje azotynowe

W kategorii szkło farmaceutyczne - zgodne jest z obecnie obowiązującymi:

 • Farmakopea Europejska
 • Farmacopea USP amerykańska

W kategorii szkło kosmetyczne - zakwalifikowane jest jako szkło kategorii A

 • została pokryta ekologicznym wodnym lakierem, chroniącym przed promieniowaniem UV i zapewniającym bezpieczeństwo produktom wrażliwym na światło.
 • jest wyposażona w pompkę dozującą, która pozwala na komfortowe i ekonomiczne użycie oleju.
 • zamknięcie  butelki zostało wytoczone z prawdziwego drewna bukowego, jest więc biodegradowalne.
Produkt: EKOLOGICZNY OLEJ Cacay

Nazwa wg INCI: Caryodendron Orinocense (Cacay) Seed Oil
Opis: Nierafinowany olej uzyskany w wyniku wytłaczania na zimno orzechów Caryodendron Orinocense.".
Sugerowane % stężenie: 3 - 100

SPECYFIKACJA ANALIZY
Forma fizyczna                         przezroczysta ciecz
Kolor                                         jasnożółty
Zapach                                     charakterystyczny
Ciężar właściwy 20oC              0,92 g/ml
Rozpuszczalność                     nierozpuszczalny w wodzie
Stabilny przy pH pomiędzy      4,0 – 7,0
Metale ciężkie (j. Pb)               mniej niż 20 ppm.
Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):
Caryodendron Orinocense (Cacay) Seed Oil 100%

DANE DODATKOWE

Przeciętny skład kwasów tłuszczowych:
C16:0 Kwas Palmitynowy     8-13%
C18:0 Kwas Stearynowy      25 – 5 %
C18:1 Kwas Oleinowy          8-16 %
C18:2 Kwas Linolowy           72 %

Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.
Przechowywanie:
Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w temperaturze pomiędzy 10o a 25oC, chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoć.

Opis produktu

Ekologiczny olej Cacay uzyskany w wyniku tłoczenia na zimno orzechów z dziko rosnących drzew w amazońskim lesie deszczowym wzdłuż wschodniej podstawy gór Andów przede wszystkim w Brazylii, Kolumbii, Wenezueli i Peru.  Drzewa Cacay (łac. Caryodendron Orinocense) dorastają do 30-40 metrów i produkują orzechy wielkości cytryny. Zbiór orzechów Cacay odbywa się od późnej wiosny do lata. Dziesięcioletnie drzewo produkuje około 100 do 250 kilogramów orzechów rocznie.
Olej Cacay jest określany jako nowy Cudowny Olej Do Skóry. Wynika to niezwykle wysokiej (w porównaniu z innymi olejami)  zawartości fitosteroli, witamin A i E oraz kwasu linolowego. Kombinacja tych wszystkich substancji aktywnych w tak wysokim stężeniu czyni z niego niezwykle wartościowy olej w pielęgnacji skóry o bardzo dużym potencjale antyoksydacyjnym, przeciwstarzeniowym i regenerującym.
Fitosterole, czyli sterole pochodzenia roślinnego mają budowę zbliżoną do steroli występujących w łoju i w cemencie międzykomórkowym. Dzięki temu stanowią cenny składnik kosmetyczny, wzmacniający lipidową barierę naskórka i hamujący utratę wody. Należą do związków dobrze tolerowanych przez skórę. Wpływają na nią zmiękczająco, poprawiają jej elastyczność oraz działają przeciwzapalnie i regenerująco.
Kwas linolowy obecny w oleju wzmacnia lipidową warstwę naskórka, co skutkuje tym, że skóra staje się bardziej elastyczna, poprawiają się jej funkcje barierowe przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego (zanieczyszczenia, UV), zmniejsza się ucieczka wody i w efekcie poprawia nawilżenie naskórka oraz wzrasta produkcja czynników przeciwzapalnych.

Przeczytaj:

Jaki olej zimnotłoczony jest odpowiedni dla Twojej skóry?

Jaki olej zimnotłoczony jest odpowiedni dla Twoich włosów?

 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii