Nazwa wg INCI: Hyssopus Officinalis (Hyssop) Oil
Nazwa wg INCI: Hyssopus Officinalis (Hyssop) Oil
Nazwa botaniczna: Hyssopus officinalis
Nazwa angielska: Hyssop Oil
Kraj pochodzenia: Bułgaria
Metoda uprawy: zbiór z plantacji
Użyta część rośliny: liście i kwiaty
Otrzymywanie: destylacja parą wodną
Substancje aktywne: pinokamfon, izopinokamfon, pinokarwon, beta-pinen, limonen
Zobacz Techniczną Specyfikację Produktu.
Kolor: jasnożółty lub jasnozielony
Zapach: słodki, korzenny, kamforowy z ciepłym, drzewnym podtonem
Intensywność zapachu: intensywny
Nuta zapachu: nuta środkowa (serca)
Harmonia zapachów: lawenda, rozmaryn, geranium, szałwia muszkatołowa, mirt, cyprys, olejki cytrusowe
Konsystencja: rzadka
Rozpuszczalność: w tłuszczach i alkoholu etylowym
Przeciwwskazania: olejek ma silne działanie i nie należy przekraczać zalecanego stężenia. Olejek nie powinien być stosowany w czasie ciąży.
Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
5 g, 10 g, 30g
Właściwości: wykrztuśny, przeciwzapalny, przeciwastmatyczny, antybakteryjny, przeciwwirusowy, łagodzi napięcia nerwowe, reguluje ciśnienie i krążenie, pobudza umysł, wzmacnia odporność organizmu
Zastosowanie aromaterapeutyczne: w mieszankach aromaterapeutycznych do masażu, kąpieli, kompresów i kominków. Stosowany przy napięciach nerwowych, ociężałości umysłowej, reumatyzmie, artretyzmie, przeziębieniach, grypie, anginie, kaszlu, astmie, infekcjach wirusowych, nieregularna menstruacja.
Zastosowanie kosmetyczne: dla skóry ze stanami zapalnymi, opryszczką, przetłuszczającej się i z rozszerzonymi porami, trądzikiem, przy stłuczeniach, ranach, egzemach, potówkach
Rodzaj formulacji kosmetycznych: pachnidła wodno-alkoholowe i olejowe; sera i olejki do twarzy i ciała
Zalecane stężenie:
Ekologiczny naturalny olejek hyzopowy uzyskany w wyniku destylacji z parą wodną świeżego ziela hyzopu (łac. Hyssopus officinalis L.) pochodzącego z kontrolowanej ekologicznej uprawy- roślina uprawiana jest bez użycia pestycydów.
Hyzop lekarski jest wieloletnim półkrzewem wysokości 20-60 cm. Cała roślina jest bardzo aromatyczna jako, że liście i kwiaty pokryte są włoskami wydzielniczymi zawierającymi olejek eteryczny. Gatunek wywodzi się z obszaru azjatycko-śródziemnomorskiego. Nazwa pochodzi od arabskiego słowa azzof lub hebrajskiego ezob, co oznacza święte ziele. W kulturze hebrajskiej była to roślina kultowa od czasów mojżeszowych. Miała właściwości oczyszczające, zarówno w sensie duchowym, jak i fizycznym. W średniowieczu hyzop był wysoko ceniony przez mnichów z Salernitańskiej Szkoły Medycznej, którzy rozpowszechnili go w całe Europie, uprawiając w klasztornych ogrodach benedyktynów i cystersów.
Obecnie w wielu krajach południowej Europy: Francji, Włoszech, Bułgarii, Węgrzech, byłej Jugosławii i na Krymie jest uprawiany na plantacjach jako roślina przyprawowa, lecznicza i olejkodajna.
Przeciwwskazania: olejek ma silne działanie i nie należy przekraczać zalecanego stężenia. Olejek nie powinien być stosowany w czasie ciąży.
Twoja opinia może być pierwsza.