Ekologiczny Hydrolat Z Zielonej Herbaty

7,47 
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water 99,4%
Konserwanty:
Geogard 221 (Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol) 0,6%

Emulsja ochronna SPF 30 (30 g) przepis z receptariusza

Mazidła Serum na przebarwienia 

Substancje aktywne: garbniki (taniny), kofeina (teina), polifenole, metyloksantyny, katechiny (antyoksydanty) (szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu).
Aplikacja: preparaty dla każdego typu cery, w tym dla cery tłustej o działaniu oczyszczającym i ściągającym rozszerzone pory, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym; preparaty przyspieszające gojenie oparzeń, w tym także słonecznych, siniaków oraz dla cer suchych i wrażliwych z rozszerzonymi naczynkami; jako tonik do skóry głowy, pomocny zwłaszcza przy łupieżu i podrażnionej, swędzącej skórze głowy- należy wcierać w skórę głowy po umyciu lub w suche włosy.
Sugerowane stężenie: 5-100 %
Ciężar właściwy: 1 g/ml
pH: 5,0 – 6,0
Stabilny pomiędzy: 4,0 – 6,5 pH
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie, etanolu i glikolu propylenowym.
Przechowywanie: Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce lub temperaturze nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
50 ml, 100 ml, 150 ml, 500 ml

Hydrolat z zielonej herbaty działa antybakteryjnie, ściągająco, przeciwzmarszczkowo oraz łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie skóry, a także wspomaga gojenie drobnych uszkodzeń naskórka

Hydrolat można stosować w formie samodzielnego toniku.
Sposób użycia: spryskać Hydrolatem twarz, szyję i dekolt, a po chwili jego nadmiar zetrzeć płatkiem kosmetycznym.

 

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 5-100

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna            przezroczysta ciecz
Kolor                bezbarwny lub jasnożółty
Ciężar właściwy 20oC        1 g/ml
Rozpuszczalność                         rozpuszczalny w wodzie
pH                5,7
Bakterie tlenowe        max. 500 ufc/g
Drożdże i pleśnie        max. 100 ufc/g
Zarazki chorobowe        wolne w 1g ufc/g

 

DANE DODATKOWE

Rozpuszczalność:

Woda

Etanol 20%

Etanol 50%

Glikol propylenowy

Sodium Laureth Sulfate

Mirystynian izopropylu

Olej słonecznikowy

Olej mineralny

MR

MR

MR

MR

MR

N

N

N

 

MR – mocno rozpuszczalny
WR – wolno rozpuszczalny
R – rozpuszczalny
TR – trochę rozpuszczalny
SR – słabo rozpuszczalny
BSR – bardzo słabo rozpuszczalny
N – nierozpuszczalny

Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:
Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce lub temperaturze nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Ekologiczny hydrolat z liści zielonej herbaty (Camellia Sinensis) uzyskany drogą destylacji parą wodną z roślin uprawianych na kontrolowanych, certyfikowanych plantacjach ekologicznych. Hydrolat charakteryzuje się przyjemnym, świeżym zapachem zielonej herbaty.
Herbata jest drugim, po wodzie, najpopularniejszym napojem świata. Szacuje się, że dziennie na świecie wypijanych jest od 18 do 20 miliardów filiżanek herbaty. Legenda o pochodzeniu herbaty głosi, że chiński cesarz Shen Nung odkrył magiczny napój herbaty w 2757 roku p.n.e. Pewnego dnia, gdy siedział pośród drzew i pił wodę, powiew wiatru zrzucił z drzewa do filiżanki kilka liści.
Pierwszym europejskim importerem herbaty była Holandia w 1610 roku. Od tego czasu wykorzystanie herbaty bardzo rozpowszechniło się na całym kontynencie. W tradycyjnej medycynie chińskiej herbata używana jest do uśmierzania bólu głowy, usuwania toksyn z organizmu oraz przedłużania młodości.
Proces produkcji zielonej herbaty polega na poddaniu zebranych liści działaniu pary wodnej w celu uniknięcia fermentacji, na skutek której powstaje herbata czarna. Zgodnie z tradycyjną metodą, liście są najpierw rozkładane na siatkach, które z kolei umieszczane są we wrzącej wodzie w celu inaktywacji enzymów (oksydaza polifenolowa), zapobiegając w ten sposób oksydacji i zabezpieczając chlorofil, nadający zielonej herbacie specyficzny kolor. Następnie herbata jest prasowana i suszona w kilku etapach.
Jako bogate źródło polifenoli, zielona herbata posiada silne właściwości przeciwutleniające i przeciwrodnikowe. Aktywność antyoksydacyjnaa zielonej herbaty wynika głównie z obecności katechin. Liczne badania naukowe potwierdzają przeciwutleniający potencjał zielonej herbaty oraz frakcji polifenoli izolowanych z jej liści.
Dzięki obecności katechin zielona herbata wykazuje również działanie łagodzące i przeciwzapalne. Kolejną jej ważną właściwością jest zdolność blokowania enzymu odpowiedzialnego za degradację kolagenu w skórze właściwej (kolagenaza), a tym samym odpowiedzialnego za proces starzenia się skóry.

Produkt posiada certyfikat organizacji ECOCERT. Konserwanty użyte w celu przedłużenia trwałości i zachowania czystości mikrobiologicznej produktu znajdują się także na liście dopuszczonej do użytku przez organizację ECOCERT.
 

Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:
Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce lub temperaturze nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii