Ekologiczny Hydrolat Z Werbeny

8,49 
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Lippia Citriodora (Verbena) Leaf Water

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Lippia Citriodora (Verbena) Leaf Water 99,4%
Konserwanty:
Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid 0,6%

Substancje aktywne: olejek eteryczny – do 1%, cytral, nerol, geraniol, werbaskozyd, polifenole, (szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu).
Aplikacja: preparaty dla każdego typu cery, w tym dla cery tłustej o działaniu oczyszczającym i ściągającym rozszerzone pory, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym; oraz dla cer suchych i starzejących się; jako tonik do skóry głowy, pomocny zwłaszcza przy łupieżu i podrażnionej, swędzącej skórze głowy- należy wcierać w skórę głowy po umyciu lub w suche włosy; jako okład na podpuchnięte oczy.
Sugerowane stężenie: 5-100 %
Ciężar właściwy: 1 g/ml
pH: 3,4 – 4,0
Stabilny pomiędzy: 4,0 – 6,5 pH
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie, etanolu i glikolu propylenowym.
Przechowywanie: Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce lub temperaturze nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
50 ml, 100 ml, 150 ml, 500 ml

Opis: hydrolat otrzymywany w wyniku destylacji liści Lippia Citriodora.

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 5-100

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna            przezroczysta ciecz
Kolor                bezbarwny lub jasnożółty
Ciężar właściwy 20oC        1 g/ml
Rozpuszczalność                         rozpuszczalny w wodzie
pH                3,8
Bakterie tlenowe        max. 100 ufc/g
Drożdże i pleśnie        max. 100 ufc/g
Zarazki chorobowe        wolne w 1g ufc/g

 

DANE DODATKOWE

Rozpuszczalność:

Woda

Etanol 20%

Etanol 50%

Glikol propylenowy

Sodium Laureth Sulfate

Mirystynian izopropylu

Olej słonecznikowy

Olej mineralny

MR

MR

MR

MR

MR

N

N

N

 

MR – mocno rozpuszczalny
WR – wolno rozpuszczalny
R – rozpuszczalny
TR – trochę rozpuszczalny
SR – słabo rozpuszczalny
BSR – bardzo słabo rozpuszczalny
N – nierozpuszczalny

Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:
Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce lub temperaturze nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Ekologiczny hydrolat z liści werbeny cytrynowej (Lippia citriodora) uzyskany drogą destylacji parą wodną z roślin uprawianych na kontrolowanych, certyfikowanych plantacjach ekologicznych. Hydrolat charakteryzuje się przyjemnym, świeżym zapachem o ziołowo-cytrusowej nucie.
Werbena cytrynowa została sprowadzona do Europy przez Hiszpanów na przełomie XVII i XVIII wieku, głównie ze względu na wyjątkowy, cytrusowy aromat liści rośliny. Werbena była wtedy wykorzystywana przede wszystkim jako składnik perfum i kosmetyków, sadzono ją również w celach ozdobnych w przydomowych ogrodach i zagonkach ziołowych. Liście werbeny, pomimo że sama roślina nigdy nie zdobyła powszechnego uznania kulinarnego, mogą być stosowane do nadawania cytrusowej nuty potrawom z drobiu i ryb, sałatkom, przetworom owocowym czy dresingom i sosom. Suszone liście werbeny wchodzą również w skład herbatek ziołowych i napojów o łagodnym działaniu odprężającym i relaksującym. W celach kosmetycznych okłady z liści werbeny były stosowane tradycyjnie na worki pod oczami
Olejek eteryczny z werbeny do dziś jest jednym z najbardziej cenionych składników kompozycji zapachowych. Używa się go zarówno w luksusowych perfumach, jak i do aromatyzowania mydeł czy kosmetyków pielęgnacyjnych. Zastosowany w aromaterapii działa odświeżająco, dodaje energii, podnosi zdolność koncentracji oraz uspokaja i relaksuje w stanach napięcia nerwowego i stresu.
Głównymi składnikami olejku werbenowego są cytral, nerol i geraniol. Roślina jest również cennym źródłem werbaskozydu – związku chemicznego o potwierdzonych właściwościach przeciwzapalnych, przeciwutleniających i przeciwbakteryjnych, a także innych polifenoli.
Olejek werbenowy posiada także silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Hydrolat z werbeny działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie i przeciwzmarszczkowo oraz łagodzi podrażnienia.
Produkt posiada certyfikat organizacji ECOCERT. Konserwanty użyte w celu przedłużenia trwałości i zachowania czystości mikrobiologicznej produktu znajdują się także na liście dopuszczonej do użytku przez organizację ECOCERT.

Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:
Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce lub temperaturze nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
ja również mam ten sam problem z tym hydrolatem,twarz po nim jest czerwona i piekąca :( może po prostu jestem (razem z koleżanką powyżej) na niego uczulona, ale stosujcie ostrożnie, najpierw sprawdźcie na malutkim obszarze skóry czy przypadkiem i Was nie uczuli. Pozdrawiam :)
Pokazuje 1-1 z 1 opinii