Ekologiczny Hydrolat Z Werbeny

6,67  11,12 
cena obniżona: promocja cenowa - Rabaty na wiosnę
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

INCI: Lippia Citriodora (Verbena) Leaf Water

Zapach: świeży, lekko cytrynowy, słodki, ziołowy zapach
Substancje aktywne: olejek eteryczny – do 1%, cytral, nerol, geraniol, werbaskozyd, polifenole.
Kraj pochodzenia: Francja
Aplikacja: preparaty dla każdego typu cery, w tym dla cery tłustej o działaniu oczyszczającym i ściągającym rozszerzone pory, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym; oraz dla cer suchych i starzejących się; jako tonik do skóry głowy, pomocny zwłaszcza przy łupieżu i podrażnionej, swędzącej skórze głowy- należy wcierać w skórę głowy po umyciu lub w suche włosy; jako okład na podpuchnięte oczy.
Sugerowane stężenie: 5-100 %
Ciężar właściwy: 1 g/ml
pH: 3,4 – 4,0
Stabilny pomiędzy: 4,0 – 6,5 pH
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie, etanolu i glikolu propylenowym.
Przechowywanie: Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce lub temperaturze nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Dla kogo:

 • dla skóry  tłustej i  trądzikowej

Uwaga! Reakcja na hydrolat jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.

Właściowości kosmetyczne hydrolatu:

 • dzięki lekko kwaśnemu pH zbliżonemu do odczynu skóry pomaga zachować jej własny fizjologiczny odczyn;
 • działa antyoksydacyjnie;
 • działa antybakteryjnie i lekko ściągająco;
 • wspomaga gojenie zmian trądzikowych;
 • przyspiesza gojenie ran oraz łagodzi podrażnienia i stany zapalne;
 • korzystnie pielęgnuję podrażnioną skórę głowy oraz z łupieżem;
 • działa odświeżająco, dodaje energii, podnosi zdolność koncentracji oraz uspokaja i relaksuje w stanach napięcia nerwowego i stresu.

Jak stosować Ekologiczny Hydrolat Z Werbeny?

 • jako tonik do twarzy  – codziennie po umyciu rano lub/i wieczorem zwilżonym hydrolatem płatkiem kosmetycznym przetrzyj całą twarz oraz szyję i dekolt;
 • przed zastosowaniem olejku do twarzy - gdy olejek zaaplikujesz na wilgotną skórę, przetartą przed aplikacją hydrolatem, wzrośnie jego efektywność;
 • jako łagodzący kompres na podrażnione i opuchnięte okolice oczu – nasącz hydrolatem  2 płatki kosmetyczne, połóż się i nałóż na 5-10 minut na zamknięte powieki;
 • jako łagodzący tonik po goleniu i depilacji;
 • jako tonik do skóry głowy z łupieżem oraz podrażnionej, swędzącej i przetłuszczającej się s- hydrolat wetrzyj w umytą skórę głowy;
 • do rozrabiania peelingów i maseczek (glinki, błota);
 • jako aromaterapeutyczny spray w przypadku napięcia, niepokoju, zmęczenia  – w ciągu dnia kilkakrotnie rozpyl hydrolat w niewielkiej odległości od twarzy a wieczorem spryskaj hydrolatem poduszkę.

Opakowanie Premium to połączenie wysokiej jakości wyrafinowanej estetyki z ekologicznym podejściem wynikającym z troski o naszą planetę.

Cechy butelki Premium:

 • ma przepiękny, szlachetny szmaragdowy kolor. Szmaragd to odcień zieleni delikatnie wpadający w błękit. Kamień szlachetny szmaragd symbolizuje energię miłości, piękna i harmonii. Zieleń to przyroda, natura, a my stanowimy jej część
 • została wykonana z wysokiej jakości szkła, które jest biodegradowalne i wielokrotnego użytku. W trakcie produkcji nie zostały użyte szkodliwe Bisfenol-A i substancje azotynowe

W kategorii szkło farmaceutyczne - zgodne jest z obecnie obowiązującymi:

 • Farmakopea Europejska
 • Farmacopea USP amerykańska

W kategorii szkło kosmetyczne - zakwalifikowane jest jako szkło kategorii A

 • została pokryta ekologicznym wodnym lakierem, chroniącym przed promieniowaniem UV i zapewniającym bezpieczeństwo produktom wrażliwym na światło
 • jest wyposażona w atomizer, który pozwala na komfortowe i ekonomiczne użycie hydrolat
 • zamknięcie  butelki zostało wytoczone z prawdziwego drewna bukowego, jest więc biodegradowalne.

TECHNICZNA SPECYFIKACJA PRODUKTU

Produkt: EKOLOGICZNY HYDROLAT Z WERBENY
Nazwa wg INCI: Lippia Citriodora (Verbena) Leaf Water
Opis: hydrolat otrzymywany w wyniku destylacji liści Lippia Citriodora.
Sugerowane % stężenie: 5-100

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna                           przezroczysta ciecz
Kolor                                           bezbarwny lub jasnożółty
Ciężar właściwy 20oC                1 g/ml
Rozpuszczalność                       rozpuszczalny w wodzie
pH                                              3,8
Bakterie tlenowe                        max. 100 ufc/g
Drożdże i pleśnie                       max. 100 ufc/g
Zarazki chorobowe                    wolne w 1g ufc/g

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Lippia Citriodora (Verbena) Leaf Water 99,4%
Konserwanty:
Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid 0,6%

Konserwanty użyte w celu przedłużenia trwałości i zachowania czystości mikrobiologicznej produktu znajdują się także na liście dopuszczonej do użytku przez organizację ECOCERT.

Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry.

Przechowywanie:
Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce lub temperaturze nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Ekologiczny hydrolat z liści werbeny cytrynowej (Lippia citriodora) uzyskany drogą destylacji parą wodną z roślin uprawianych na kontrolowanych, certyfikowanych plantacjach ekologicznych. Hydrolat charakteryzuje się przyjemnym, świeżym zapachem o ziołowo-cytrusowej nucie.
Werbena cytrynowa została sprowadzona do Europy przez Hiszpanów na przełomie XVII i XVIII wieku, głównie ze względu na wyjątkowy, cytrusowy aromat liści rośliny. Werbena była wtedy wykorzystywana przede wszystkim jako składnik perfum i kosmetyków, sadzono ją również w celach ozdobnych w przydomowych ogrodach i zagonkach ziołowych. Liście werbeny, pomimo że sama roślina nigdy nie zdobyła powszechnego uznania kulinarnego, mogą być stosowane do nadawania cytrusowej nuty potrawom z drobiu i ryb, sałatkom, przetworom owocowym czy dresingom i sosom. Suszone liście werbeny wchodzą również w skład herbatek ziołowych i napojów o łagodnym działaniu odprężającym i relaksującym. W celach kosmetycznych okłady z liści werbeny były stosowane tradycyjnie na worki pod oczami
Olejek eteryczny z werbeny do dziś jest jednym z najbardziej cenionych składników kompozycji zapachowych. Używa się go zarówno w luksusowych perfumach, jak i do aromatyzowania mydeł czy kosmetyków pielęgnacyjnych. Zastosowany w aromaterapii działa odświeżająco, dodaje energii, podnosi zdolność koncentracji oraz uspokaja i relaksuje w stanach napięcia nerwowego i stresu.
Głównymi składnikami olejku werbenowego są cytral, nerol i geraniol. Roślina jest również cennym źródłem werbaskozydu – związku chemicznego o potwierdzonych właściwościach przeciwzapalnych, przeciwutleniających i przeciwbakteryjnych, a także innych polifenoli.
Olejek werbenowy posiada także silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Hydrolat z werbeny działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie i przeciwzmarszczkowo oraz łagodzi podrażnienia.
Produkt posiada certyfikat organizacji ECOCERT.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii