Ekologiczny Hydrolat Bławatkowy

9,98 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Substancje aktywne: flawonoidy; cyjanina i pelargina (antocyjany); mangan, potas i magnez (sole mineralne); pektyny; kwasy organiczne.
Szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: dla wszystkich rodzajów cer, a szczególnie tłustych, wrażliwych i skłonnych do podrażnień, w preparatach (toniki, kremy, sera) do twarzy, ciała i skóry głowy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, ściągającym, zmiękczającym i antyoksydacyjnym.
Sugerowane stężenie: 5-100 %
Ciężar właściwy: 1 g/ml
pH: 5,7
Stabilny pomiędzy: 4,0 – 7,0 pH
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie, etanolu i glikolu propylenowym.
Przechowywanie: Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce lub temperaturze nie przekraczającej 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Sposób użycia: spryskać hydrolatem twarz, szyję i dekolt, a po chwili jego nadmiar zetrzeć płatkiem kosmetycznym.

Opis produktu

Ekologiczny hydrolat z bławatka (chabru- Centaurea cyanus L.) uzyskany drogą destylacji parą wodną z roślin uprawianych na kontrolowanych, certyfikowanych plantacjach ekologicznych.

Kwiaty bławatka są bogate w sole mineralne (ok. 10%), a szczególnie w mangan, zawierają także pektyny, kwasy organiczne i niewielkie ilości garbników. Najcenniejszymi składnikami rośliny są polifenole: flawonoidy i niebieskie barwniki cyjanina i pelargina zaliczane do antocyjan. Flawonoidy i antocyjany są substancjami chroniącymi rośliny, których fizjologia jest tak ściśle związana z ze światłem słonecznym (fotosynteza), przed czynnikami środowiska zewnętrznego – głównie przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i promieniowaniem ultrafioletowym. Mają one właściwości fotoochronne i antyoksydacyjne.
Zastosowane w preparatch kosmetycznych działają ponadto przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i ściągająco.
Kwiaty bławatka pojawiły się we francuskiej Pharmacopei w 1884 roku i były z powodzeniem stosowane  w stanach zapalnych oczu.
Hydrolat bławatkowy działa antyoksydacyjnie, antyseptycznie, łagodząco, zmiękczająco i lekko ściągająco.

Produkt posiada certyfikat organizacji ECOCERT. Konserwanty użyte w celu przedłużenia trwałości i zachowania czystości mikrobiologicznej produktu znajdują się także na liście dopuszczonej do użytku przez organizację ECOCERT.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii