Dipalmitynian Kojowy

8,15  9,94 
cena obniżona: promocja Happy Hour - 15 Sierpnia 18%
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Kojic Dipalmitate

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Kojic Dipalmitate 99,08%

Aplikacja: w emulsjach w postaci kremów i serów tworzonych na zimno i metodą klasyczną na gorąco, przeznaczonych do likwidacji przebarwień na twarzy i ciele powstałych w wyniku zaburzeń hormonalnych (ciąża, środki antykoncepcyjne), nadmiernej ekspozycji na słońce (opalanie na słońcu i w solarium), pozapalnych zmian trądzikowych
Skład chemiczny: zobacz Techniczną Specyfikację Produktu
Nazwa chemiczna: 2-palmitoyloxymethyl-5-palmitoyloxy- ?- pyrone
Pochodzenie: biotechnologiczne
Postać fizyczna: biały lub kremowy proszek

Ciężar nasypowy: 0,3 g\cm
Sugerowane stężenie: 1-5%
Stabilność:

  • stabilny w pH 3 - 10
  • można podgrzewać do temperatury 75-85 st. C

Rozpuszczalność: rozpuszczalny w olejach
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
próbka 0,4 g, 2 g , 5 g, 10 g

 

Nr CAS: 79725-98-7

Sugerowane % stężenie: 1-5

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna proszek

Kolor biało-beżowy

Zapach                                    zapach charakterystyczny

Rozpuszczalność                   w olejach

Metale ciężkie (j. Pb) mniej niż 20 ppm.

 

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, może powodować podrażnienie skóry i oczu.

Przechowywanie:

Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce.

Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opis produktu

Dipalmitynian kojowy jest związkiem, który powstał z połączenia kwasu kojowego z kwasem palmitynowym. Taka estrowa postać kwasu kojowego jest rozpuszczalna w tłuszczach co poprawiło jego penetrację i skuteczność działania oraz jest znacznie stabilniejsza.

Kwas kojowy jest substancją antybiotyczną wyizolowaną z grzybów gatunku Aspergillus i otrzymywaną drogą biotechnologiczną. Po raz pierwszy zastosowano go w Japonii, w 1988 r . Jest jedną z najskuteczniejszych, o udowodnionych klinicznie właściwościach, substancją o działaniu rozjaśniającym skórę i stosowaną powszechnie w krajach azjatyckich w preparatach do szybkiego odbarwiania skóry. Jego wadą jest wysoka niestabilność i wrażliwość na obecność tlenu i wysoką temperaturę, co skutkuje oksydacją i z czasem zabarwieniem kosmetyków, w których został użyty, na kolor żółty lub brązowy. W związku z tym w formulacjach kosmetycznych wymaga zastosowania stabilizatorów chroniących przed oksydacją.
Dipalmitynian kojowy, w przeciwieństwie do kwasu kojowego, wykazuje wysoką stabilność i niewrażliwość na działanie światła, wysokiej temperatury i jonów metali. Cechy te czynią go składnikiem idealnym do mazideł przygotowywanych w warunkach domowych i na własny użytek. 

Kolor naszej skóry, włosów, tęczówki oka zależy od ilości melaniny - naturalnego pigmentu, który powstaje w skórze w specjalnych komórkach rozmieszczonych w warstwie podstawnej naskórka w procesie zwanym melanogenezą. Melanina absorbuje i rozprasza promieniowanie słoneczne, a więc chroni w pewnym stopniu skórę przed jego działaniem. Na skutek zakłócenia mechanizmu wytwarzania i rozmieszczenia melaniny powstają plamy pigmentacyjne (przebarwienia). Czynnikami sprzyjającymi ich powstawaniu są: nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, zakłócenia gospodarki hormonalnej organizmu w okresie ciąży, menopauzy i przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.
Prekursorem melaniny, czyli surowcem do jej wytwarzania jest aminokwas tyrozyna przekształcany w procesach oksydacyjnych przez enzym tyrozynazę współdziałający z koenzymem zawierającym jony miedzi. Substancją pośrednią jest dihydroksyfenyloalanina (DOPA). Uaktywnienie tyrozynazy zachodzi w wyniku działania promieniowania UV, stanu zapalnego skóry, działania niektórych metali (np. miedzi), działania gruczołów hormonalnych oraz w wyniku niedoboru witamin A, PP, kwasu pantotenowego i foliowego.
Nieaktywna tyrozynaza sprawia, że nie zachodzi biosynteza melanin. Zahamowanie aktywności tego enzymu jest więc znakomitym sposobem ograniczenia produkcji melaniny w skórze.

Dipalmitynian kojowy działa na zasadzie zahamowania aktywności tyrozynazy.
Wiążąc jony miedzi uniemożliwia działanie tyrozynazy i przekształcenie tyrozyny do melaniny.
Badania wykazały iż dipalmitynian kojowy działa synergistycznie z innymi związkami usuwającymi niepożądany barwnik i działającymi na wielu różnych etapach procesu pigmentacji. Takimi składnikami są: alfa-arbutyna (hamuje tyrozynazę), aloes (hamuje tyrozynazę), witamina C - kwas L-askorbinowy i witamina C - tetraizoplamitynia askorbylu (wychwytują wolne rodniki tlenowe i chronią skórę przed działaniem promieniowania słonecznego), niacynamid (hamuje przechodzenie melanosomów z melanocytów do naskórkowych keratynocytów), kwas alfa-liponowy (wychwytuje wolne rodniki tlenowe i chroni skórę przed stresem oksydacyjnym), kwasy hydroksylowe (zmniejszają spójność naskórka i powodują szybsze złuszczenie zabarwionych keratynocytów oraz zwiększają przenikalność innych substancji rozjaśniających skórę). Efektywność powyższych składników znacznie wzrasta gdy zostaną zastosowane w jednej formulacji aplikowanej miejscowo na skórę z przebarwieniami.

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, może powodować podrażnienie skóry i oczu.

Przechowywanie:

Przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach w lodówce.

Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.


Piśmiennictwo:
Barwne wspomnienia lata zapisane... w skórze
Wybielanie skóry - potrzeba dzisiejszych czasówhttp://www.wizaz.pl/images/sikora/przebarwienia/
"Kosmeceutyki" - pod red. Zoe Draelos
Marie-Claude Martini - "Kosmetologia i farmakologia skóry"
Sławomira Jurkowska - "Surowce kosmetyczne"

 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: Idealny
Produktu używam od około miesiąca, to, jak działa na przebarwienia jest spektakularne, nie spodziewałam się takiego efektu, systematyczność jest ważna, ja używałam raz dziennie, na noc, efekty były oszałamiające w porównaniu do dedykowanych kosmetyków do przebarwień, które właściwie nie dawały żadnego efektu.
Pokazuje 1-1 z 1 opinii