Booster Na Rozstępy

67,70 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:
 • Opakowanie Premium to połączenie wysokiej jakości wyrafinowanej estetyki z ekologicznym podejściem wynikającym z troski o naszą planetę.

  Cechy butelki Premium:

  ma przepiękny, szlachetny szmaragdowy kolor. Szmaragd to odcień zieleni delikatnie wpadający w błękit. Kamień szlachetny szmaragd symbolizuje energię miłości, piękna i harmonii. Zieleń to przyroda, natura, a my stanowimy jej część.
  Została wykonana z wysokiej jakości szkła, które jest biodegradowalne i wielokrotnego użytku. W trakcie produkcji nie zostały użyte szkodliwe Bisfenol-A i substancje azotynowe.

  W kategorii szkło farmaceutyczne - zgodne jest z obecnie obowiązującymi:

      Farmakopea Europejska
      Farmacopea USP amerykańska

  W kategorii szkło kosmetyczne - zakwalifikowane jest jako szkło kategorii A.

  Została pokryta ekologicznym wodnym lakierem, chroniącym przed promieniowaniem UV i zapewniającym bezpieczeństwo produktom wrażliwym na światło.
  Jest wyposażona w dozownik, który pozwala na komfortowe i ekonomiczne użycie boostera.
  Zamknięcie  butelki zostało wytoczone z prawdziwego drewna bukowego, jest więc biodegradowalne.

Skład Boostera:
-Potrójny kwas hialuronowy – 58%
-Witamina C–Etylowany kwas askorbinowy – 25%
-Kompleks silikonowy – 10%
-Gliceryna – 5%
-Witamina E – 2%
Skład Boostera wg INCI: Hyaluronic acid; 3- O – Ethyl Ascorbic Acid; Dimethicone (and) Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer (and) Dimethicone/PEG-10/15 Dimethicone Crosspolymer; Glicerin; Tocopherol
Wielkość porcji: 30 g (30 ml)
Postać Boostera: bezzapachowe serum o konsystencji żelu.  
Dla kogo:
-dla osób, które zauważyły pierwsze objawy rozstępów;
-dla osób, których rozstępy;
-dla kobiet w ciąży jako  profilaktyka przeciw rozstępom.

Działanie i właściwości:
-stymuluje produkcję kolagenu;
-pomaga ograniczyć pojawienie się rozstępów;
-poprawia wygląd rozstępów;
-intensywnie i długotrwale nawilża;
-wzmacnia elastyczność skóry;
Zastosowanie:
-porcję Boostera (2-3 pompki) wmasuj we wszystkie miejsca z rozstępami;
-następnie w rozstępy wmasuj porcję Ekologicznego Oleju Z Róży Piżmowej lub Ekologicznego Oleju Tamanu;
-Booster  stosuj 1 x dziennie;
Trwałość: 3 miesiące od wykonania boostera
Przechowywanie: w temp. pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu

Booster Na Rozstępy – Instrukcja wykonania

Przed przystąpieniem do wykonania Boostera sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą  z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%.
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – do butelki z Potrójnym kwasem hialuronowym [1] dodaj  Witaminę c [2]:  zakręć butelkę i kilkanaście razy nią wstrząśnij;
Krok 2 –ponownie odkręć butelkę i  dodaj do niej Glicerynę [3] i Kompleks silikonowy [4]:  zakręć butelkę i ponownie nią wstrząśnij;
Krok 3 – gotowy Booster przelej do umytego i zdezynfekowanego opakowania air-less;
Krok 4 – napisz datę ważności na etykiecie (max. 3 miesiące od daty wykonania ) i naklej ją na butelkę z gotowym Boosterem.  
Booster przechowuj w  temp. pokojowej.

Opis produktu

Informacje ogólne:  zestaw zawiera wszystko co jest potrzebne do wykonania jednej  porcji boostera w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów oraz akcesoria. W zestawie znajdują się także: opakowanie do przechowywania serum + etykieta + drukowana instrukcja wykonania.

Rozstępy pojawiają się w wyniku gwałtownego rozciągania skóry, poza granice jej elastyczności. W efekcie dochodzi do przerwania sieci włókien elastynowych i kolagenowych, które tworzą strukturę skóry.
W trakcie pierwszej fazy powstawania rozstępów, która trwa o około pół roku skóra szczypie, swędzi i pęka pod wpływem napięcia. Zmiany na skórze są intensywnie czerwone i obrzęknięte.
W następnej, ostatniej fazie, rozstępy bledną i stają się prawie białe. Na powierzchni skóry wyczuwalne są wgłębienia i ubytki.


Booster na rozstępy to formuła łącząca bardzo wysokie stężenie witaminy C w postaci etylowanego kwasu askorbinowego oraz silne substancje nawilżające.
Witamina C- Etylowany kwas askorbinowy to aktualnie najnowsza, bardzo stabilna i najefektywniejsza forma witaminy C rozpuszczalna w wodzie. W odróżnieniu od pozostałych pochodnych kwasu askorbinowego nie musi być najpierw przekształcana wewnątrz skóry do kwasu askorbinowego, lecz jest bezpośrednio wykorzystywana przez skórę, tak samo jak kwas L-askorbinowy.
Witamina C- Etylowany kwas askorbinowy stymuluje fibroblasty (komórki tkanki łącznej wytwarzające włókienka białkowe budujące tkankę, np. w skórze) do syntezy kolagenu i elastyny, co skutkuje redukcją rozstępów oraz wzrostem gęstości i elastyczności skóry (po 12 tygodniach stosowania).

 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii