Booster na przebarwienia

29,40 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Opakowanie Premium to połączenie wysokiej jakości wyrafinowanej estetyki z ekologicznym podejściem wynikającym z troski o naszą planetę.

Cechy butelki Premium:

ma przepiękny, szlachetny szmaragdowy kolor. Szmaragd to odcień zieleni delikatnie wpadający w błękit. Kamień szlachetny szmaragd symbolizuje energię miłości, piękna i harmonii. Zieleń to przyroda, natura, a my stanowimy jej część.
Została wykonana z wysokiej jakości szkła, które jest biodegradowalne i wielokrotnego użytku. W trakcie produkcji nie zostały użyte szkodliwe Bisfenol-A i substancje azotynowe.

W kategorii szkło farmaceutyczne - zgodne jest z obecnie obowiązującymi:

    Farmakopea Europejska
    Farmacopea USP amerykańska

W kategorii szkło kosmetyczne - zakwalifikowane jest jako szkło kategorii A.

Została pokryta ekologicznym wodnym lakierem, chroniącym przed promieniowaniem UV i zapewniającym bezpieczeństwo produktom wrażliwym na światło.
Jest wyposażona w dozownik, który pozwala na komfortowe i ekonomiczne użycie boostera.
Zamknięcie  butelki zostało wytoczone z prawdziwego drewna bukowego, jest więc biodegradowalne.

Informacje ogólne:  zestaw zawiera wszystko co jest potrzebne do wykonania jednej  porcji Boostera w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów oraz akcesoria. W zestawie znajdują się także: opakowanie do przechowywania Serum + etykieta + drukowana instrukcja wykonania.

Skład Boostera:

*Hydrolat cytrynowy – 48%
*Potrójny kwas hialuronowy 1,5% roztwór  – 20%
*Skwalan – 10%
*Azelo-glicyna – 10%
*Niacynamid – 6%
*Konserwant Leucidal Eko – 4%
*Siligel – 1%
*Kwas glicyryzynowy – 0,5%
*Alantoina – 0,5%

Skład Boostera wg INCI: Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Water; Hyaluronic acid; Squalane; Potassium Azeloyl Diglycinate; Niacinamide; Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate; Xanthan Gum; Lecithin; Sclerotium Gum; Pullulan; Dipotassium Glycyrrhizinate; Allantoin.

Postać Boostera: emulsja o lekkiej konsystencji i delikatnym zapachu.

pH: 5,5-6

Wielkość porcji: 30 g (30 ml)

Dla kogo:

- dla wszystkich osób ze wszystkimi rodzajami cery borykających się z przebarwieniami na twarzy i innych częściach ciała (dekolt, ręce) oraz ziemisto-żółtym i nierównomiernym kolorytem skóry.

Booster może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Działanie i właściwości Boostera:

- redukuje przebarwienia skóry w postaci plam soczewicowatych i ostudy;

- likwiduje szaro-żółty kolor skóry i nadaje jej promienny wygląd;
-likwiduje drobne zmarszczki oraz uelastycznia i wygładza skórę;

-regeneruje uszkodzenia skóry spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce;
-nawilża i powoduje wzrost jędrności skóry;
-łagodzi podrażnienia i stany zapalne w wyniku, których następuje nadprodukcja melaniny;
-działa antyoksydacyjnie, czyli zwalcza wolne rodniki powodujące przedwczesne starzenie skóry.

Zastosowanie:

- wyciśnij porcję Boostera (dwa naciśnięcia pompką) i wmasuj je delikatnymi ruchami w umytą skórę twarzy;

-Booster można stosować również pod oczy, na szyję, dekolt i ręce;

-w celu osiągnięcia zadawalających rezultatów  Booster należy stosować każdego dnia 1 x dziennie przez okres min. 3 miesięcy;

-najlepsze rezultaty w walce z przebarwienia osiąga się stosując Program pielęgnacji dla cery z przebarwieniami – cykl 7-dniowy;

Trwałość: o dacie ważności Boostera decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Przed przystąpieniem do wykonania Boostera sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą  z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%.

Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

 

Krok 1 – odkręć butelkę  z Hydrolatem cytrynowym + Potrójny kwas hialuronowy [1];

Krok 2 – wsyp do butelki Niacynamid [2], Alantoinę [3] i Kwas glicyryzynowy [4]. Zakręć butelkę i wstrząśnij nią kilkanaście razy;

Krok 3 – ponownie odkręć butelkę i dodaj do niej Azeloglicynę [5]. Zakręć butelkę i wstrząśnij nią kilkakrotnie;

Krok 4 – ponownie odkręć butelkę i dodaj do niej Siligel [6]. Zakręć butelkę i wstrząsaj nią przez kilka minut aż powstanie żelowa konsystencja;

Krok 5 - ponownie odkręć butelkę i dodaj do niej Leucidal [7] oraz Skwalan [8]. Zakręć butelkę i wstrząsaj nią przez kilka minut aż powstanie jednorodna konsystencja Boostera;

Krok 6 – następnie  przelej Booster do zdezynfekowanego opakowania air-less;

Krok 9 – napisz datę ważności na etykiecie (o dacie ważności Boostera decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu) i naklej na opakowanie  z Boosterem, które jest gotowe do użycia.

Przechowuj Booster w temperaturze pokojowej.

Opis produktu

Przebarwienia na twarzy w postaci niewielkich brązowych plam (plamy soczewicowate) lub w postaci dużych rozlanych ciemnobrązowych plam (ostuda) są problemem estetycznym dotykającym wiele współczesnych kobiet. Przyczyną ich powstawania są zakłócenia mechanizmu wytwarzania i rozmieszczenia barwnika skóry – melaniny. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu przebarwień są: nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, zakłócenia gospodarki hormonalnej organizmu w okresie ciąży, menopauzy i przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Booster na przebarwienia zawiera 4 substancje aktywne, które rozjaśniają przebarwienia. Kluczowym składnikiem jest azelo-glicyna, która w Boosterze została użyta w maksymalnym 10% stężeniu.

Azelo-glicyna to substancja aktywna, która zachowuje wszystkie cechy kwasu azelainowego, nie stwarza natomiast żadnych problemów formulacyjnych.  Bez problemu rozpuszcza się  w wodzie, jest stabilna, kompatybilna z innymi składnikami kosmetyków i w znacznie większym stopniu niż kwas azelainowy nawilża i uelastycznia skórę. Nie wymaga, tak jak kwas azelainowy, stosowania wysokich stężeń - jej 10% stężenie odpowiada 20% stężeniu kwasu azelainowego. Wykazuje wysoką efektywność, nie powodując podrażnień i łuszczenia się skóry, pomimo głębokiej penetracji. Według przeprowadzonych badań azelo-glicyna wykazuje lepsze działanie rozjaśniające przebarwienia w stężeniu 5% niż arbutyna i dipalmitynian kwasu kojowego, stosowana dwa razy dziennie przez cztery tygodnie.

Booster może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii