Błoto Termalne Z Siarką

19,70 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Kraj pochodzenia: Hiszpania

Substancje aktywne: krzem, siarka, krzemiany glinu, magnezu i żelaza, nakryt, montmorylonit, kaolinit, siarczanu glinu

Szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.

Aplikacja: produkty dla cery tłustej, trądzikowej i złuszczycą: maseczki ściągające i oczyszczające do twarzy, ciała, maseczki do włosów przetłuszczających się i z łupieżem; kąpiele i okłady błotne; peelingi, mleczka zmywające, żele myjące i szampony

Uwaga!: błoto nie jest wskazane dla kobiet w ciąży do stosowania w postaci kąpieli błotnych i okładów na całe ciało.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
50 g, 100 g, 200 g

 • kojące i łagodnie ściągające
 • stymuluje cyrkulację krwi
 • łagodnie złuszcza martwe komórki i oczyszcza skórę
 • łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne oraz zapobiega ich powstawaniu
 • eliminuje toksyny i zanieczyszczenia
 • dostarcza skórze cennych minerałów i antyoksydantów
 • stymuluje naturalny system regeneracji
 • wygładza, ujędrnia i witalizuje skórę
 • poprawia koloryt skóry
 • oczyszcza gruczoły łojowe i wspomaga leczenie stanów trądzikowych

Odmierz 2 łyżeczki od herbaty błota, następnie dodaj taką ilość przegotowanej wody o temp. pokojowej lub wybranego hydrolatu aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Do przygotowania maseczki należy użyć plastikowych lub szklanych naczyń . Na umytą, jeszcze wilgotną skórę twarzy i szyi (omiń okolice oczu), nałóż równomiernie opuszkami palców, grubą warstwę maseczki. Pozostaw ją na około 10-15 minut, aż maseczka zacznie zasychać. Jeśli warstwa maseczki zacznie wysychać zbyt szybko należy ją zwilżyć wodą lub hydrolatem. Następnie zmyj ją dokładnie wodą, jednocześnie delikatnie masując.
Maseczka przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne, warto więc po jej zastosowaniu nałożyć wybrane serum lub krem o działaniu rewitalizującym. Maseczkę możesz stosować 1 x w tygodniu.

Pochodzenie: naturalne - mineralne

Postać fizyczna: zielony-żółty proszek

Sugerowane stężenie: 3-100%

Ciężar nasypowy: gcm 3

Rozpuszczalność: nierozpuszczalna w wodzie, tłuszczach i alkoholu; w wodzie tworzy zawiesinę

Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach,  w temperaturze pokojowej. Chronić przed dostępem światła i wilgoci.

Opis produktu

Błoto termalne z siarką zawiera ok. 7% pierwiastkowej siarki i pochodzi z gorących źródeł siarkowych z Doliny Ebro. Gromadzi się w przybrzeżnych osadach na głębokości ok. 3 metrów skąd jest wydobywane, następnie oczyszczane, suszone na słońcu, rozdrabniane i poddawane sterylizacji za pomocą promieniowania gamma.
Błoto gromadzone przez długi okres czasu w osadach termicznych źródeł lub na dnie morza jest głównie skomponowane z gliny i małych ilości innych składników. Składniki te kształtują takie cechy charakterystyczne błot jak kolor, zapach i inne szczególne właściwości zależne od miejsca ich pochodzenia.
Błota formują sie na skutek erozji wielu gatunków skał – szczególnie skalenia i miki. Po ich przekształceniu w materiał proszkowy, jest on łatwo przenoszony przez prądy wodne a następnie składowany w osadach nad brzegami rzek lub na dnie mórz i jezior.
Chociaż skład i morfologia błot jest zróżnicowana, to mają one następujące wspólne charakterystyczne cechy:

 • zawierają głownie hydratyzowane krzemiany glinu, magnezu i żelaza, krystaliczne i amorficzne formacje termiczne zawierające nakryt, aż do montmorylonitu, jak również stabilny kaolinit
 • mogą zawierać hydratyzowane tlenki glinu i żelaza
 • cząsteczki błota tworzą roztwory koloidalne o charakterystycznej smarowności
 • zawierają bardzo drobny piasek kwarcowy, skalenie, mikę, sproszkowany opal, fragmenty skamielin, minerały o dużej gęstości takiej jak siarczany i węglany nadające błotom pewien stopień ścieralności
 • mają wysoką zdolność adsorpcyjną i absorpcyjną - pochłaniają nadmiar płynów, tłuszczu, zanieczyszczeń, kurzu, toksyn
 • dzięki wysokiej zawartości siarczanu glinu, działają zabliźniająco na rany, egzemę i inne dolegliwości skórne
 • błota absorbują wiele promieni (słoneczne, magnetyczne, radioaktywne itd.). Uwalniają je ponownie lecz w mniejszej częstotliwości, dzięki czemu działają stymulująco na naturalny system regeneracji
 • wykazują działanie antybakteryjne – wysoka moc absorpcyjna błot unieczynnia działanie mikroorganizmów.

Historia leczenia błotem bierze swój początek w głębokiej starożytności. W V wieku p.n.e starogrecki historyk Herodot wspominał o „egipskiej” metodzie kuracji na Taurydzie, polegającej na smarowaniu błotem, nagrzewaniu na słońcu i zmywaniu wodą z jeziora. Według słów rzymskiego historyka Pliniusza Starszego, w ciągu wielu wieków na Krymie istniały „ziemie, na których leczono rany”. Ich właściwości doskonale znano także w Mezopotamii i starożytnym Egipcie.
Błota, z uwagi na dużą zawartość krzemu, który poprawia oraz utrzymuje właściwą elastyczność skóry i naskórka, są szczególnie cennym składnikiem kosmetycznym wykazującym działanie ujędrniające i rewitalizujące zwiotczałą, starzejącą się skórę.
Dzięki dużej mocy absorpcyjnej, błota są również bardzo użyteczne w pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej i zanieczyszczonej. Wywierają również korzystny wpływ w przypadku leczenia guzów, wrzodów, egzemy, oparzeń i innych dermatologicznych dolegliwości przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka powstawania blizn.
Błoto nałożone na skórę działa okluzyjnie zwiększając temperaturę skóry i mikrocyrkulację w tkance łącznej. Skóra osiąga pewien stopień uwodnienia i zdolności wchłaniania.
Siarka jest nazywana minerałem piękna ponieważ jest niezbędna do utrzymania prawidłowego wyglądu skóry, włosów i paznokci. Siarka zawarta w błocie oczyszcza gruczoły łojowe, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: Siarka dla zdrowej skóry
Stosuję suplementy z siarką wewnętrznie i to błotko zewnętrznie w postaci maseczek na skórę twarzy, ciała i włosy, sporadycznie korzystam też z kąpieli siarkowych. Mam efekty i potwierdzam działanie przeciwzapalne i rewitalizujące tego błota. Obok glinki multani mitti to jeden z moich ulubionych produktów z mazideł!
napisał/a:
Wspaniałe! Relaksuje, koi, wygładza. Skóra nabiera zdrowego kolorytu. Zmniejsza wykwity i zmiany przy ŁZS. Bomba!!
napisał/a:
Ulubione blotko.Swietne na cala twarz,jak i punktowo na wypryski.Na pewno jeszcze kupie w wiekszej pojemnosci.
napisał/a:
Rewelacyjny produkt, miałam jedynie próbkę ale jestem zachwycona. Zapach siarki zupełnie niewyczuwalny.
napisał/a:
Zapach nieco odstręczający , za to efekty świetne. Łagodzi podrażnienia, poprawia koloryt, a co najważniejsze w niemal magiczny sposób przyczynia się do zanikania wyprysków. POLECAM :)
napisał/a:
Bardzo fajne błotko, daje podobne efekty jak po zastosowaniu glinki tylko sama papka jest taka bardziej puszysta, nie ściąga tak bardzo twarzy jak zaschnie i w ogóle dłużej wysycha. Skóra po zmyciu jest bardzo (!) gładka i odświeżona. Błotko tak jak glinki, jest lekko ziarniste i idzie wykonać delikatny peeling przy zmywaniu. Moim zdaniem działa lepiej niż zielona glinka i inne glinki które stosowałam (zółta, brązowa). Jedyną wadą jaka mi przychodzi do głowy jest zapach tego produktu, gdyby nie to, że w tekście jest napisane, że zawiera 7% siarki to bym w życiu nie uwierzyła, bo pachnie jakby zawierał z 50% siarki. Dla mnie nie jest to jakąś wielką tragedią bo mam mało wrażliwy nos a zapach siarki przypomina mi szkolne czasy spędzone w laboratorium ale uczciwie ostrzegam, że co normalniejsze osoby może zwalić z nóg.
Pokazuje 1-6 z 6 opinii