Błoto Termalne Z Oligoelementami

20,58 
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: SILT

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami): Silt 100%

MINERALNA MASECZKA PIĘKNOŚCI DLA CERY TŁUSTEJ I TRĄDZIKOWEJ

MINERALNA MASECZKA PIĘKNOŚCI DLA CERY SUCHEJ

Kraj pochodzenia: Hiszpania
Substancje aktywne: krzem, siarka, glin, magnez, żelazo (w dużych ilościach) oraz śladowe ilości miedzi, manganu i selenu, nakryt, montmorylonit, kaolinit, siarczanu glinu
Szczegóły patrz: 
Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: produkty dla cery mieszanej, tłustej i trądzikowej: maseczki ściągające i oczyszczające do twarzy, ciała, maseczki do włosów przetłuszczających się i z łupieżem; kąpiele i okłady błotne; peelingi, mleczka zmywające, żele myjące i szampony
Uwaga!: błoto nie jest wskazane dla kobiet w ciąży do stosowania w postaci kąpieli błotnych i okładów na całe ciało.
Pochodzenie: naturalne - mineralne
Postać fizyczna: jasno zielony proszek
Sugerowane stężenie: 3-100%
Ciężar nasypowy: gcm 3
pH (1% roztwór wodny): 4-6
Rozpuszczalność: nierozpuszczalna w wodzie, tłuszczach i alkoholu; w wodzie tworzy zawiesinę
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej. Chronić przed dostępem światła i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
50 g, 100 g, 200 g

Właściwości kosmetyczne:

 • kojące i łagodnie ściągające
 • stymuluje cyrkulację krwi
 • łagodnie złuszcza martwe komórki i oczyszcza skórę
 • łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne oraz zapobiega ich powstawaniu
 • eliminuje toksyny i zanieczyszczenia
 • dostarcza skórze cennych minerałów i antyoksydantów
 • stymuluje naturalny system regeneracji
 • wygładza, ujędrnia i witalizuje skórę
 • poprawia koloryt skóry
 • oczyszcza gruczoły łojowe i wspomaga leczenie stanów trądzikowych

Jak przygotować maseczkę do twarzy:

Odmierz 2 łyżeczki od herbaty błota, następnie dodaj taką ilość przegotowanej wody o temp. pokojowej lub wybranego hydrolatu aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Do przygotowania maseczki należy użyć plastikowych lub szklanych naczyń . Na umytą, jeszcze wilgotną skórę twarzy i szyi (omiń okolice oczu), nałóż równomiernie opuszkami palców, grubą warstwę maseczki. Pozostaw ją na około 10-15 minut, aż maseczka zacznie zasychać. Jeśli warstwa maseczki zacznie wysychać zbyt szybko należy ją zwilżyć wodą lub hydrolatem. Następnie zmyj ją dokładnie wodą, jednocześnie delikatnie masując.
Maseczka przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne, warto więc po jej zastosowaniu nałożyć wybrane serum lub krem o działaniu rewitalizującym. Maseczkę możesz stosować 1 x w tygodniu.

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 3-100

Forma fizyczna                     proszek
Kolor                                   jasno-zielony
Zapach                                charakterystyczny
Ciężar nasypowy 
Rozpuszczalność                  nierozpuszczalne w wodzie, tłuszczach i alkoholu; w wodzie tworzy zawiesinę
Bakterie                              mniej niż 100 cfu/g

Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia 
skóry i oczu.

Przechowywanie:
W szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej.

Opis produktu

Błoto termalne z oligoelementami zawiera takie pierwiastki jak siarka, glin, magnez, żelazo (w dużych ilościach) i pochodzi z gorących źródeł z Doliny Ebro. Gromadzi się w przybrzeżnych osadach na głębokości ok. 3 metrów skąd jest wydobywane, następnie oczyszczane, suszone na słońcu, rozdrabniane i poddawane sterylizacji za pomocą promieniowania gamma.
Błoto gromadzone przez długi okres czasu w osadach termicznych źródeł lub na dnie morza jest głównie skomponowane z gliny i małych ilości innych składników. Składniki te kształtują takie cechy charakterystyczne błot jak kolor, zapach i inne szczególne właściwości zależne od miejsca ich pochodzenia.
Błota formują sie na skutek erozji wielu gatunków skał - szczególnie skalenia i miki. Po ich
przekształceniu w materiał proszkowy, jest on łatwo przenoszony przez prądy wodne a następnie składowany w osadach nad brzegami rzek lub na dnie mórz i jezior.
Chociaż skład i morfologia błot jest zróżnicowana, to mają one następujące wspólne charakterystyczne cechy:

 • zawierają głownie hydratyzowane krzemiany glinu, magnezu i żelaza, krystaliczne i amorficzne formacje termiczne zawierające nakryt, aż do montmorylonitu, jak również stabilny kaolinit
 • mogą zawierać hydratyzowane tlenki glinu i żelaza
 • cząsteczki błota tworzą roztwory koloidalne o charakterystycznej smarowności
 • zawierają bardzo drobny piasek kwarcowy, skalenie, mikę, sproszkowany opal, fragmenty skamielin, minerały o dużej gęstości takiej jak siarczany i węglany nadające błotom pewien stopień ścieralności
 • mają wysoką zdolność adsorpcyjną i absorpcyjną - pochłaniają nadmiar płynów, tłuszczu, zanieczyszczeń, kurzu, toksyn
 • dzięki wysokiej zawartości siarczanu glinu, działają zabliźniająco na rany, egzemę i inne dolegliwości skórne
 • błota absorbują wiele promieni (słoneczne, magnetyczne, radioaktywne itd.). Uwalniają je ponownie lecz w mniejszej częstotliwości, działają stymulująco na naturalny system regeneracji
 • wykazują działanie antybakteryjne - wysoka moc absorpcyjna błot unieczynnia działanie mikroorganizmów.

Historia leczenia błotem bierze swój początek w głębokiej starożytności. W V wieku p.n.e starogrecki historyk Herodot wspominał o "egipskiej" metodzie kuracji na Taurydzie, polegającej na smarowaniu błotem, nagrzewaniu na słońcu i zmywaniu wodą z jeziora. Według słów rzymskiego historyka Pliniusza Starszego, w ciągu wielu wieków na Krymie istniały "ziemie, na których leczono rany". Ich właściwości doskonale znano także w Mezopotamii i starożytnym Egipcie.
Błota, z uwagi na dużą zawartość krzemu, który poprawia oraz utrzymuje właściwą elastyczność skóry i naskórka, są szczególnie cennym składnikiem kosmetycznym wykazującym działanie ujędrniające i rewitalizujące zwiotczałą, starzejącą się skórę.
Dzięki dużej mocy absorpcyjnej, błota są również bardzo użyteczne w pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej i zanieczyszczonej. Wywierają również korzystny wpływ w przypadku leczenia guzów, wrzodów, egzemy, oparzeń i innych dermatologicznych dolegliwości przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka powstawania blizn.
Błoto nałożone na skórę działa okluzyjnie zwiększając temperaturę skóry i mikrocyrkulację w tkance łącznej. Skóra osiąga pewien stopień uwodnienia i zdolności wchłaniania.
Błoto termiczne z oligoelementami zawiera takie pierwiastki jak siarka, glin, magnez, żelazo (w dużych ilościach) oraz śladowe ilości miedzi, manganu i selenu. Błoto doskonale oczyszcza i rewitalizuje skórę, zwiększa też cyrkulację krwi. Używana jest głównie do cery tłustej oraz przetłuszczonych włosów, powoduje lekkie przesuszenie. Stosuje się ten rodzaj glinki również przy wysypkach i trądziku (szybko wysycha).

Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia 
skóry i oczu.

Przechowywanie:
W szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Maseczkę robiłam dodając hydrolat, ewentualnie kilka kropel olejku arganowego. Powstała konsystencja gęstej śmietany/pasty. Po nałożeniu na twarz poczułam przyjemne odprężenie i ukojenie. Przy wysychaniu towarzyszył efekt ściągnięcia i napięcia skóry. Błoto termalne z oligoelementami bardzo łatwo się zmywa. Uspokaja rozgrymaszoną cerę, zmęczoną zimą. Po zmyciu od razu zauważyłam efekt rozjaśnienia i rozświetlenia. Skóra nabrała w męczący dzień "nowego życia". Dodatkowo efekt zmatowienia towarzyszył do końca dnia. Maseczka z błotka nie wysuszyła twarzy, a odżywiła. Podczas kiedy błotko schło na twarzy było widać jak "wsiąka" w nie nadmiar sebum, szczególnie z zaskórników otwartych. Muszę także przyznać, że skóra jest dobrze oczyszczona przy regularnym stosowaniu i gładka w dotyku.Koloryt stał się bardziej wyrównany, a skóra po zmyciu ujędrniona i zregenerowana. Błoto termalne z oligoelementami przyczynia się także do rozjaśnienia zaczerwienień, które u mnie pojawiają się przy chłodzie, a podrażnienia są ukojone. łoto nadaje się również do zrobienia maseczki na skórę głowy. Ja rozrabiam je z olejkiem arganowym. Włosy są wtedy świeżutkie, nie przetłuszczają się aż tak, skóra głowy jest uspokojona. Myślę, że świetnie sprawdziłoby się przy swędzącej skórze głowy, a także z łupieżem. Odrobina błota wylądowała w moim szamponie do włosów :)
napisał/a:
Do cery tłustej z problemami trądzikowymi, szczególnie w trakcie leczenia - bosko... łagodzi, ujednolica koloryt, skóra jest gładsza i przyjemna w dotyku. POLECAM.rnJeśli chodzi o włosy - może je trochę wysuszyć i spowodować siano.rnrn
napisał/a:
rewelacja, jestem bardzo zadowolona z tego produktu, polecam każdemu, kto ma problemy ze skórą. Kupuję już kolejny raz ten produkt, i będę go kupowała nadal
Pokazuje 1-3 z 3 opinii