Nazwa wg INCI: SILT
Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami): Silt 100%
Nazwa wg INCI: SILT
Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami): Silt 100%
Kraj pochodzenia: Hiszpania
Substancje aktywne: krzem, siarka, glin, magnez, żelazo (w dużych ilościach) oraz śladowe ilości miedzi, manganu i selenu, nakryt, montmorylonit, kaolinit, siarczanu glinu
Szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: produkty dla cery mieszanej, tłustej i trądzikowej: maseczki ściągające i oczyszczające do twarzy, ciała, maseczki do włosów przetłuszczających się i z łupieżem; kąpiele i okłady błotne; peelingi, mleczka zmywające, żele myjące i szampony
Uwaga!: błoto nie jest wskazane dla kobiet w ciąży do stosowania w postaci kąpieli błotnych i okładów na całe ciało.
Pochodzenie: naturalne - mineralne
Postać fizyczna: jasno zielony proszek
Sugerowane stężenie: 3-100%
Ciężar nasypowy: gcm 3
pH (1% roztwór wodny): 4-6
Rozpuszczalność: nierozpuszczalna w wodzie, tłuszczach i alkoholu; w wodzie tworzy zawiesinę
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej. Chronić przed dostępem światła i wilgoci.
Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
50 g, 100 g, 200 g
Właściwości kosmetyczne:
Jak przygotować maseczkę do twarzy:
Odmierz 2 łyżeczki od herbaty błota, następnie dodaj taką ilość przegotowanej wody o temp. pokojowej lub wybranego hydrolatu aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Do przygotowania maseczki należy użyć plastikowych lub szklanych naczyń . Na umytą, jeszcze wilgotną skórę twarzy i szyi (omiń okolice oczu), nałóż równomiernie opuszkami palców, grubą warstwę maseczki. Pozostaw ją na około 10-15 minut, aż maseczka zacznie zasychać. Jeśli warstwa maseczki zacznie wysychać zbyt szybko należy ją zwilżyć wodą lub hydrolatem. Następnie zmyj ją dokładnie wodą, jednocześnie delikatnie masując.
Maseczka przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne, warto więc po jej zastosowaniu nałożyć wybrane serum lub krem o działaniu rewitalizującym. Maseczkę możesz stosować 1 x w tygodniu.
Nr CAS:
Sugerowane % stężenie: 3-100
Forma fizyczna proszek
Kolor jasno-zielony
Zapach charakterystyczny
Ciężar nasypowy
Rozpuszczalność nierozpuszczalne w wodzie, tłuszczach i alkoholu; w wodzie tworzy zawiesinę
Bakterie mniej niż 100 cfu/g
Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia
skóry i oczu.
Przechowywanie:
W szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej.
Błoto termalne z oligoelementami zawiera takie pierwiastki jak siarka, glin, magnez, żelazo (w dużych ilościach) i pochodzi z gorących źródeł z Doliny Ebro. Gromadzi się w przybrzeżnych osadach na głębokości ok. 3 metrów skąd jest wydobywane, następnie oczyszczane, suszone na słońcu, rozdrabniane i poddawane sterylizacji za pomocą promieniowania gamma.
Błoto gromadzone przez długi okres czasu w osadach termicznych źródeł lub na dnie morza jest głównie skomponowane z gliny i małych ilości innych składników. Składniki te kształtują takie cechy charakterystyczne błot jak kolor, zapach i inne szczególne właściwości zależne od miejsca ich pochodzenia.
Błota formują sie na skutek erozji wielu gatunków skał - szczególnie skalenia i miki. Po ich
przekształceniu w materiał proszkowy, jest on łatwo przenoszony przez prądy wodne a następnie składowany w osadach nad brzegami rzek lub na dnie mórz i jezior.
Chociaż skład i morfologia błot jest zróżnicowana, to mają one następujące wspólne charakterystyczne cechy:
Historia leczenia błotem bierze swój początek w głębokiej starożytności. W V wieku p.n.e starogrecki historyk Herodot wspominał o "egipskiej" metodzie kuracji na Taurydzie, polegającej na smarowaniu błotem, nagrzewaniu na słońcu i zmywaniu wodą z jeziora. Według słów rzymskiego historyka Pliniusza Starszego, w ciągu wielu wieków na Krymie istniały "ziemie, na których leczono rany". Ich właściwości doskonale znano także w Mezopotamii i starożytnym Egipcie.
Błota, z uwagi na dużą zawartość krzemu, który poprawia oraz utrzymuje właściwą elastyczność skóry i naskórka, są szczególnie cennym składnikiem kosmetycznym wykazującym działanie ujędrniające i rewitalizujące zwiotczałą, starzejącą się skórę.
Dzięki dużej mocy absorpcyjnej, błota są również bardzo użyteczne w pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej i zanieczyszczonej. Wywierają również korzystny wpływ w przypadku leczenia guzów, wrzodów, egzemy, oparzeń i innych dermatologicznych dolegliwości przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka powstawania blizn.
Błoto nałożone na skórę działa okluzyjnie zwiększając temperaturę skóry i mikrocyrkulację w tkance łącznej. Skóra osiąga pewien stopień uwodnienia i zdolności wchłaniania.
Błoto termiczne z oligoelementami zawiera takie pierwiastki jak siarka, glin, magnez, żelazo (w dużych ilościach) oraz śladowe ilości miedzi, manganu i selenu. Błoto doskonale oczyszcza i rewitalizuje skórę, zwiększa też cyrkulację krwi. Używana jest głównie do cery tłustej oraz przetłuszczonych włosów, powoduje lekkie przesuszenie. Stosuje się ten rodzaj glinki również przy wysypkach i trądziku (szybko wysycha).
Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia
skóry i oczu.
Przechowywanie:
W szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej.