Biobaza

25,76  31,41 
cena obniżona: promocja Happy Hour - 15 Sierpnia 18%
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Glyceryl Stearate; Cetearyl Alcohol; Sodium Stearoyl Lactylate

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Glyceryl Stearate; Cetearyl Alcohol; Sodium Stearoyl Lactylate 100%

Aplikacja: emulsje do twarzy i ciała przeznaczone głównie dla cery tłustej, trądzikowej i mieszanej
Skład chemiczny: zobacz Techniczną Specyfikację Produktu
Pochodzenie: syntetyczne
Postać fizyczna: kremowe płatki
Temperatura topnienia: 50 st. C
Sugerowane stężenie: 2- 10% w tym: emulsje o konsystencji mleczek 2%-4%, bazy kremowe 6%; bardzo gęste kremy 8%
Ciężar nasypowy: 0,4 gml
Rozpuszczalność: rozpuszczalny w tłuszczach
Przechowywanie: w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
30 g, 60 g

Nr CAS: 11099-07-3, 8005-44-5, 67762-27-0, 25383-99-7

Sugerowane % stężenie: 2-10

Forma fizyczna                         stała

Kolor                                        kremowy

Zapach                                     bez zapachu

Ciężar nasypowy                       0,4 gml

Rozpuszczalność                      w tłuszczach

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry i oczu.

Przechowywanie:

w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Opis produktu

Biobaza to anionowy samoemulgujący emulgator służący do tworzenia metodą klasyczną, czyli na gorąco oraz bez konieczności obliczania wartości HLB, emulsji typu O/W o konsystencji zarówno mleczka jak i gęstych kremów.
Ta, powstała w wyniku reakcji między kwasami tłuszczowymi a kwasem mlekowym, gotowa baza emulgująca nie wymaga stosowania koemulgatora, jest bardzo łagodna dla skóry i tworzy emulsje pozostawiające na skórze lekki, matowy i nie klejący film.

Wskazówki dotyczące użycia:

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nie zanotowano działań toksycznych w postaci podrażnienia skóry i oczu.

Przechowywanie: w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Muszę przyznać, że jak na swoją cenę biobaza jest bardzo dobrym emulgatorem. Używałem jej początkowo w dość dużych ilościach (sądząc, że będzie trzeba nieco więcej niż w przepisach), po czym stopniowo zmniejszałem jej udział w emulsjach. Jest to emulgator, którego można dodać względnie małą ilość, by uzyskać efekt taki, jak w przypadku niektórych innych emulgatorów tego typu.
napisał/a:
widok biobazy spowodował moje niekłamane przerażenie i zwątpienie odnośnie możliwości jej odmierzenia za pomocą łyżeczek miarowych - na szczęście moje obawy, rozwiane profesjonalnym spokojem Pani Lidii :-)), okazały się zupełnie bezpodstawne. odmierzyłam biobazę bez problemu a otrzymany krem ma cudną konsystencję bez potrzeby dodatkowego zagęszczania innymi produktami, nie rozwarstwia się. odczucia po aplikacji kremu - bezcenne :-)) szczerze polecam.
napisał/a:
po pierwszym szoku: jak ja to mam niby odiberzyć łyżeczką?!? nadszedł drugi: jak to ma się niby rozpuścić!?! okazało się, że to dziecinnie proste. biobazę odmierzyłam na oko, a do rozpuszenia wcale nie trzeba mieć termometru :) ukręciłam z pomocą biobazy moje dwa pierwsze kremiki, obydwa mają wspaniałą konsystencję aksamitnej bitej śmietany. słowem: bardzo zadowolona :)
napisał/a:
Zgadzam się z poprzednią opinią - mnie krem z biobazą zawsze się udaje, choć nie używałam zbyt wielu emulgatorów i generalnie dopiero zaczynam swoją przygodę z robieniem kosmetyków. Fakt, trzeba ją porządnie podgrzać, by się rozpuściła, ale kremy z jej użyciem wychodzą naprawdę bardzo dobre - i pod względem konsystencji i przyjemności aplikowania, do tego ten leciutki film, o którym pisała poprzedniczka, jest nietłusty i delikatnie "otula" skórę. Dla początkujących rzeczywiście świetny emulgator.
napisał/a:
Dobry półprodukt do produkcji stabilnych zwartych emulsji, albo rzadkich kremów. Łatwa do stosowania i dawkowania. Przydatna w przypadku kiedy nie ma się za wiele czasu. Jak do tej pory nie miałam żadnego problemu z rozwarstwianiem się tworzonych na jej podstawie kosmetyków, a próbowałam z jej udziałem karkołomnych kombinacji składnikowych. Bezkarnie pozwala eksperymentować z różnymi proporcjami składników o różnej hydrofobowości bez potrzeby martwienia się o wyliczenia HLB i zastanawiania się "rozwarstwi się, nie rozwarstwi się".
Krem z jej dodatkiem zostawia na skórze delikatną warstewkę, ale nie w postaci tłustej warstwy, ale takiej półmatowej satynowej powłoczki, bardzo mi to odpowiada. Robi się z niej świetna baza pod makijaż. Nie przysparza mi problemów z cerą, nie zapcha porów, nie zauważyłam wzmożonego przetłuszczania ani wyprysków partii tłustszych ani wysuszenia partii suchej twarzy. Polecam osobom z małym doświadczonym w produkcji własnych kosmetyków, pomaga uniknąć niepowodzeń, które na początku drogi domowego producenta mazideł mogą zniechęcić.
Pokazuje 1-5 z 5 opinii