Baicapil™

15,23 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Baicapil™

INCI: Propanediol, Aqua, Arginine, Lactic Acid, Glycine Soja Germ  Extract, Triticum Vulgare Germ Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract

Pochodzenie: naturalne
Postać fizyczna: ciecz
Sugerowane stężenie: 2-4%
Ciężar właściwy: 1 g/cm3
pH: 3,5-5,5
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w pokojowej temperaturze.

  • stymuluje wzrost włosów;
  • powoduje wzrost gęstości włosów;
  • redukuje wypadanie włosów;
  • przywraca gęstość oraz mocny i zdrowy wygląd włosów.

Aplikacja: toniki, sera, odżywki, maski i szampony stymulujące wzrost włosów oraz zapobiegające ich nadmiernemu wypadaniu.

Opis: kompleks roślinny zawierający wyciągi z „Scutellaria baicalensis Georgi” oraz kiełki soi i pszenicy.
Sugerowane % stężenie: 2-4
 
SPECYFIKACJA ANALIZY
 

Forma fizyczna

ciecz

Kolor

jasno-żółty

Zapach

bez zapachu

Ciężar właściwy 20oC

1,0 g/ml

Rozpuszczalność

rozpuszczalny w wodzie

pH

3,5 – 5,5

 
Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):
Propanediol     35 - 55 %   
Aqua      35 - 55 %   
Arginine     6 - 10 %   
Lactic Acid     5 - 10 %   
Glycine Soja Germ Extract   1 - 5 %    
Triticum Vulgare Germ Extract   1 - 5 %    
Scutellaria Baicalensis Root Extract  0,45 - 0,75 %   
Konserwant Sodium Benzoate   0,2 - 0,3 %   
Dodatki 
Gluconolactone    0,7 - 0,8 %   
Calcium Gluconate   0,008 - 0,012 %   
Informacje dodatkowe:
Zawartość baikaliny: 0,4-0,8%
Wskazówki dotyczące użycia:
Produkt nie powoduje podrażnień.
Przechowywanie:
Przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temp. pokojowej. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.
Opis produktu

Każdy ludzki włos żyje zgodnie ze swoim własnym cyklem, niezależnie od sąsiadującego, w odróżnieniu od zwierząt, u których występują okresy linienia, gdy cała sierść jednocześnie wypada w tym samym czasie.
Włos ludzki rośnie w trzech następujących po sobie fazach:

Faza anagenowa – to etap szybkiego wzrostu i wytwarzania łodygi włosa. Na głowie faza ta trwa od 2 do 8 lat i rozpoczyna się od aktywacji komórek macierzystych mieszka włosowego przez brodawkę skórną. Podczas tej fazy włosy staja się widoczne na powierzchni skóry. Czas trwania fazy anagenowej, różny u różnych osób i skracający się wraz z wiekiem, wpływa na długość włosów. Przyjmuje się, że ok. 85-90% włosów znajduje się w fazie anagenowej;
Faza katagenowa – najkrótszy, trwający zaledwie 2-3 tygodnie etap rozwoju włosa. Wzrost włosa zatrzymuje się i cebulka włosowa obumiera;
Faza telogenowa – w tej fazie cebulka włosowa jest całkowicie obumarła  i włos, zwykle podczas mycia lub czesania, wypada. W fazie telogenowej znajduje się ok. 5-15% wszystkich włosów, a trwa ona 2-4 miesiące. Po zakończeniu tego etapu mieszek ponownie wkracza w fazę wzrostu (anagen) i cykl włosa rozpoczyna się ponownie.  

Biorąc pod uwagę cykl wzrostu włosa, składnik aktywny zapobiegający nadmiernemu wypadaniu powinien mieć zdolność do utrzymywania długiej fazy anagenowej i krótkiej fazy telogenowej, lub zdolność do łagodnej zmiany cyklu włosa z fazy telogenowej do anagenowej.  Dodatkowo powinien on również poprawiać kondycję komórek mieszka oraz ich mikrootoczenia, co jest kluczowe w zachowaniu równowagi między fazą anagenową a telogenową. Składniki odżywcze dostarczane przez Baicapil™ powodują, że mieszki włosowe są bardziej aktywne i zdolne do rozwoju. Dzięki temu pobudzony zostanie wzrost włosa, zwiększy się gęstość włosów, a faza anagenowa ulegnie wydłużeniu.

Baicapil™ to nowatorski składnik aktywny zmniejszający wypadanie włosów, stymulujący wzrost włosów oraz polepszający ich ogólną kondycję. łączy w sobie trzy składniki roślinne, które synergicznie stymulują wzrost włosów:
 Kiełki soi i pszenicy – otrzymywane w kontrolowanym procesie kiełkowania, stanowią źródło substancji odżywczych dla mieszka włosowego, stymulują jego metabolizm i zwiększają poziom energii (ATP) produkowanej w mitochondriach. Dzięki kiełkom mieszki włosowe są bardziej aktywne i żywotne, co prowadzi do wydłużenia fazy anagenowej i skrócenia telogenowej.
Tarczyca bajkalska – źródło baikaliny, która stymuluje uśpione komórki macierzyste mieszka włosowego, przyspieszając w ten sposób inicjację fazy anagenowej. Baikalina oddziałuje również na telomery komórek i ogranicza ich starzenie, a także chroni mitochondria mieszka włosowego przed stresem oksydacyjnym i aktywnością wolnych rodników, wydłużając tym samym fazę wzrostu włosa i zapobiegając przedwczesnemu rozpoczęciu fazy wypadania.

Nowością wynikającą z aktywności baikaliny i kiełków jest uniwersalny mechanizm działania Baicapil™, niezależny od płci oraz kwestii hormonalnych. Potwierdzają to badania in-vivo, w których wzięły udział zarówno panie, jak i panowie. Po trzech miesiącach codziennego stosowania lotionu zawierającego 3% Baicapil™, liczba wypadających włosów była mniejsza o ponad 60%. Było to bezpośrednim efektem wydłużenia fazy anagenowej (ok. 13% włosów anagenowych więcej) i skróceniem fazy telogenowej (ponad 27% włosów telogenowych mniej). Lepsze odżywienie i poprawiony metabolizm mieszków włosowych spowodował również polepszenie kondycji włosów. Dzięki aplikacji Baicapil™ włosy nie tylko rosły szybciej i rzadziej wypadały, ale były również bardziej gęste i grubsze. Baicapil mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii