Absolut Waniliowy

151,99 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Vanilla Planifolia Oil

Nazwa botaniczna: Vanilla planifolia
Nazwa angielska: Vanilla
Kraj pochodzenia: Madagaskar
Metoda uprawy: zbiór z plantacji
Użyta część rośliny: strąk
Otrzymywanie: ekstrakcja heksanem i alkoholem etylowym

Substancje aktywne: wanilina, aldehyd benzoesowy, acetic acid, isobutyric acid, caproic acid, eugenol, furfural
Kolor: ciemno-brązowy
Zapach: słodki, ciepły, bogaty, balsamiczny
Intensywność zapachu: mocny
Nuta zapachu: nuta dolna (podstawy, bazy)
Harmonia zapachów: wszystkie olejki kwiatowe, sandałowiec, balsam copaiba, grejfrut, cytryna, pomarańcza, kadzidłowiec, ylang ylang 
Konsystencja: gęsta. Przed zastosowaniem można absolut delikatnie podgrzać (w opakowaniu) w ciepłej kąpieli wodnej.
Rozpuszczalność: w wodzie; nierozpuszczalny w tłuszczach i alkoholu etylowym


Właściwości: działa afrodyzyjnie, harmonizuje, relaksuje, uspokaja, poprawia nastrój, wywołuje uczucie błogości i poprawia samopoczucie.


Zastosowanie kosmetyczne: działa antyzapalnie, łagodząco, regenerująco, antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo. 
Rodzaj formulacji kosmetycznych: pachnidła wodno-alkoholowe o nucie orientalnej; mleczka i balsamy do ciała; szampony i żele myjące; mleczka do demakijażu; odżywki do włosów; sera i kremy do twarzy dla wszystkich rodzajów cer
Zalecane stężenie: sera i kremy do twarzy, mleczka do ciała: 3-5 kropli na 10 ml; 7-25 kropli na 25 ml; 20-60 kropli na 100 ml; szampony i żele myjące: 1%.

 

Przeciwskazania: u alergików i osób o bardzo wrażliwej skórze może powodować podrażnienia.

 

Bezpieczeństwo użytkowania: olejek nie toksyczny. Nie stosować wewnętrznie i na skórę w postaci nie rozcieńczonej.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze 15 - 26 st. C.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Nr CAS: 8024-06-4

Sugerowane % stężenie: 0,5-3

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna                     ciecz 
Kolor                                     ciemno-brązowy
Zapach                                 charakterystyczny waniliowy
Ciężar właściwy 20oC          1,260 - 1,320 g/ml
Współczynnik refrakcji          1.43000 - 1.45000
Rozpuszczalność                  w wodzie

DANE DODATKOWE

Zawiera alkohol etylowy w ilości 1,000 ppm

Opis produktu

Naturalny absolut waniliowy uzyskany w wyniku ekstrakcji strąków wanilii płaskolistnej (Vanilla planifolia).

Wanilia to wiecznie zielone pnącze z rodziny storczykowatych osiągające imponującą długość kilkudziesięciu metrów. Pochodzi z wilgotnych, gorących, środkowo- i południowoamerykańskich lasów tropikalnych. Była znana i używana przez Azteków, którzy cenili jej walory smakowe. Azteckie Indianki szczyptę tej przyprawy dodawały do napojów i potraw swoich ukochanych, by pobudzić ich zmysły. Jej pięknym kwiatem Aztekowie płacili również podatki. Do XIX wieku uprawiana była wyłącznie w Meksyku gdyż tylko tam żyły odmiany pszczół zapylające jej kwiaty. Jednak od kiedy wynaleziono metodę sztucznego zapylania, wanilia obecnie jest uprawiana również w innych krajach, głównie na Madagaskarze. Do Europy, wraz z azteckim przepisem na napój czekoladowo-waniliowy, przywieźli ją hiszpańscy konkwistadorzy.
Źródłem olejku są owoce w postaci strąkokształtnych torebek zbieranych w fazie niepełnej dojrzałości, następnie poddawane fermentacji i suszeniu, w wyniku czego przybierają ciemnobrązową barwę. W ten sposób powstają tzw. "laski wanilii", które są bardzo cenioną przyprawą kulinarną. 
Absolut waniliowy w pełni i wiernie oddaje zapach wanilii. Z uwagi na jego wysoką cenę bywa zastępowany tańszymi rozcieńczanymi dużą ilością alkoholu bądź frakcjonowanym olejem kokosowym wersjami lub też pozyskiwaną syntetycznie waniliną. 
Producenci perfum zaczęli używać wanilii jako znaczącej nuty zapachowej pod koniec XX wieku. Dziś wanilia jest dominującym i bardzo cenionym składnikiem perfum i kompozycji zapachowych stosowanych w kosmetyce.
Zapach wanilii jest kojarzony z kojącym ciepłem dzieciństwa i jego słodkimi przyjemnościami - smakołykami, nagrodami i wakacyjnymi lodami. Jest kojarzona nie tylko z ciepłem, delikatnością i troską, ale także z czystością, niewinnością i prostotą.
Czysty, skoncentrowany zapach wanilii (absolut) zmniejsza, jak wykazały badania naukowe, stres i niepokój. 
Jej słodki zapach uważa się również za bardzo uwodzicielski i pociągający. Jest wyczuwalna w tajemniczych, zmysłowych, magicznych i uwodzicielskich perfumach Addict Diora.

Ważne! wszystkie absoluty są bardzo skoncentrowane i w związku z tym nie powinny być oceniane w tym stanie, chyba że jesteś przyzwyczajony do nierozcieńczonego zapachu. Tym z was, którzy wąchacie absoluty po raz pierwszy, zdecydowanie zalecamy ich ocenę w rozcieńczeniu. W przeciwnym razie złożoność zapachu - zwłaszcza rzadkich i egzotycznych nut - zostanie utracona.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Pachnie po prostu bosko!!! Waniliowo-karmelkowo , aż szkoda, że nie można go zjeść! Po prostu fantastyczny. Nie mogę się doczekać, aż dodam go do balsamu do ust :) Niesamowicie poprawia nastrój-jak to wanilia! No i poza "mazidłami&quo t; nie do zdobycia (z tego co wiem, bo szukałam jakiś czas temu).Nie sprawdziłam jeszcze działania, ale jak dotąd wszystkie obietnice z innych opisów mazidłowych produktów sprawdzały się, a ten absolut warto kupić dla samego zapachu.
Pokazuje 1-1 z 1 opinii