Absolut Róży Indyjskiej

48,63 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

INCI: Rose (Rose Damascena)  Absolute Oil

Nazwa botaniczna: Rose Damascena
Nazwa angielska: Rose Absolute Oil
Kraj pochodzenia: Indie
Metoda uprawy: zbiór z upraw
Użyta część rośliny: kwiaty
Ekstrakcja: alkohol etylowy
Substancje aktywne: geraniol, 2-fenyloetanol, cytronelol, nerol, furan różany, beta-damascenon, beta-jonon.
Kolor: żółto-pomarańczowo
Zapach: piękny różany aromat z ciepłym podtonem herbaciano-miodowym i lekką, świeżą i zieloną nutą.
Intensywność zapachu: średnia
Nuta zapachu: nuta środkowa (serca)
Harmonia zapachów: wszystkie kwiatowe olejki
Konsystencja: średnia
Rozpuszczalność: w tłuszczach i alkoholu etylowym

Właściwości: działa uspokajająco przy nerwicach i zaburzeniach psychicznych, relaksuje, uspokaja, poprawia nastrój, odpręża, łagodzi stany lękowe i depresyjne: stosowany w chorobach dróg oddechowych, astmie i arytmii serca.

Zastosowanie kosmetyczne: antybakteryjny, antywirusowy, leczenie oparzeń, martwicy skóry i grzybicy skóry.
Rodzaj formulacji kosmetycznych: pachnidła wodno-alkoholowe i olejowe; mleczka i balsamy do ciała; mleczka do demakijażu; odżywki do włosów; sera i kremy do twarzy dla wszystkich rodzajów cer; olejki do ciała.
Zalecane stężenie: sera i kremy do twarzy, mleczka do ciała: 1-2 krople na 10 ml; 4-5 kropli na 25 ml; 10 kropli na 100 ml.

Przeciwwskazania: nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży.
Bezpieczeństwo użytkowania: generalnie olejek nie toksyczny i nie powodujący podrażnień. U alergików i niektórych osób o bardzo wrażliwej skórze może powodować podrażnienia.
Nie stosować wewnętrznie i na skórę w postaci nie rozcieńczonej.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Produkt: ABSOLUT RÓŻY INDYJSKIEJ
Nazwa wg INCI: Rose (Rose Damascena)  Absolute Oil
Opis: absolut otrzymywany w alkoholem etylowym kwiatów  róży damasceńskiej  (łac. „Rosa damascena”)
Nr CAS:
Sugerowane % stężenie: do 1%


SPECYFIKACJA ANALIZY
Forma fizyczna               ciecz
Kolor                               Żółto-pomarańczowy
Zapach                           charakterystyczny
Ciężar właściwy 20oC    0.99 g/ml
Współczynnik refrakcji     1.490 - 1.525 @ 25°C
Rozpuszczalność             w tłuszczach i alkoholu etylowym

Opis produktu

Absolut otrzymywany w wyniku ekstrakcji alkoholem etylowym świeżych kwiatów róży damasceńskiej  („Rosa Damascena.”) o pięknym różanym aromacie z ciepłym podtonem herbaciano-miodowym i lekką, świeżą i zieloną nutą. W porównaniu z Absolutem Róży Bułgarskiej zapach Absolutu Róży Indyjskiej jest  mniej słodki.
Róża jest jedną z najstarszych roślin ozdobnych, leczniczych i olejkodajnych cenionych już w starożytności. W kręgach kultury greckiej i rzymskiej róże uprawiano dla przyjemności były bowiem symbolem piękna, wdzięku, doskonałości, czystej miłości i namiętności. Stosowane były ponadto jako cenny surowiec do otrzymywania pachnideł  i leków. Obecnie znanych jest ponad 10 tys. odmian róż, z których od strony aromatycznej najwyżej cenione są zapachy kwiatów róży damasceńskiej, stulistnej i białej.
Zapach róży damasceńskiej charakteryzuje się intensywnym, pięknym zapachem kwiatowym z ciepłym podtonem herbaciano-miodowym i lekką, świeżą i zieloną nutą, który przyjmowany jest jako wzorzec zapachu różanego. Róża damasceńska uprawiana jest  na skalę produkcyjną w basenie morza Śródziemnego (Turcja, Egipt, Maroko) oraz w Gruzji, Armenii, Indiach i Chinach. Okres zbioru kwiatów wynosi około 30 dni i przypada na maj i czerwiec. Świeże kwiaty róży zbiera się ręcznie tuż o świcie przed ich otwarciem, wtedy bowiem kwiaty są najbardziej bogate w aromatyczne związki lotne.

Ważne! wszystkie absoluty są bardzo skoncentrowane i w związku z tym nie powinny być oceniane w tym stanie, chyba że jesteś przyzwyczajony do nierozcieńczonego zapachu. Tym z was, którzy wąchacie absoluty po raz pierwszy, zdecydowanie zalecamy ich ocenę w rozcieńczeniu. W przeciwnym razie złożoność zapachu - zwłaszcza rzadkich i egzotycznych nut - zostanie utracona.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Najcudowniejszy olejek, jaki mam w posiadaniu. Uwielbiam zapach róż, a ten oddaje go najpełniej. Jednak pierwsze wrażenie po otworzeniu buteleczki- palmaroza! Byłam bardzo zawiedziona, jednak po dodaniu do kremu rozwinął się ten boski zapach świeżych kwiatów. Teraz mam luksusowy krem o woni, jakiej poszukiwałam od dawna- jest to idealne odzwierciedlenie zapachu dzikich róż w letni wieczór, tak głęboki i wielowarstwowy...Do tego cena jest przystępna, w porównaniu do innych sklepów, a kupując tutaj mam pewność, że jest dobrej jakości. Jeżeli ktoś szuka prawdziwego, naturalnego zapachu róż, to ten absolut spełni oczekiwania.
napisał/a:
Cóż za piękny zapach!!!Pachnie identycznie jak oryginalny olejek różany z Bułgarii! Wiele lat temu miałam okazję posiadać 2ml tegoż różanego cudu z pipetką...i od tamtej pory nie znalazłam niczego, co by tak samo pachniało..Jak tylko zobaczyłam absolut różany w Mazidłach..wstąpi a nadzieja, może to to!Bardzo możliwe, że posiadamy wcześniej przez mnie olejek był właśnie absolutem.Róża indyjska jest bardzo słoneczna, ciepła, delikatna, radosna (według mnie)..podobne nuty pobrzmiewają w niszowych perfumach marki Les Parfums de Rosines, ale w otoczeniu chłodniejszych woni..W absolucie róża jest czysta..czuć cały różany ogród w słoneczne popołudnie!
Pokazuje 1-2 z 2 opinii