Absolut Róży Bułgarskiej

66,57 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

INCI: Rosa Damascena Flower (Rose) Absolute  Oil

Nazwa botaniczna: Rose Damascena
Nazwa angielska: Bulgarian Rose Absolute
Kraj pochodzenia: Bułgaria
Metoda uprawy: zbiór z upraw
Użyta część rośliny: kwiaty
Ekstrakcja: alkoholem etylowym
Substancje aktywne: geraniol, 2-fenyloetanol, cytronelol, nerol, furan różany, beta-damascenon, beta-jonon.
Kolor: żółto-pomarańczowy
Zapach: piękny różany aromat z ciepłym podtonem herbaciano-miodowym i lekką, świeżą i zieloną nutą.
Intensywność zapachu: średnia
Nuta zapachu: nuta środkowa (serca)
Harmonia zapachów: wszystkie kwiatowe olejki
Konsystencja: średnia
Rozpuszczalność: w tłuszczach i alkoholu etylowym

Właściwości: działa uspokajająco przy nerwicach i zaburzeniach psychicznych, relaksuje, uspokaja, poprawia nastrój, odpręża, łagodzi stany lękowe i depresyjne: stosowany w chorobach dróg oddechowych, astmie i arytmii serca.

Zastosowanie kosmetyczne: antybakteryjny, antywirusowy, leczenie oparzeń, martwicy skóry i grzybicy skóry.
Rodzaj formulacji kosmetycznych: pachnidła wodno-alkoholowe i olejowe; mleczka i balsamy do ciała; mleczka do demakijażu; odżywki do włosów; sera i kremy do twarzy dla wszystkich rodzajów cer; olejki do ciała.
Zalecane stężenie: sera i kremy do twarzy, mleczka do ciała: 1-2 krople na 10 ml; 4-5 kropli na 25 ml; 10 kropli na 100 ml.

 

Przeciwwskazania: nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży.

 

Bezpieczeństwo użytkowania: generalnie olejek nie toksyczny i nie powodujący podrażnień. U alergików i niektórych osób o bardzo wrażliwej skórze może powodować podrażnienia.
Nie stosować wewnętrznie i na skórę w postaci nie rozcieńczonej.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Produkt: ABSOLUT RÓŻY BUŁGARSKIEJ
Nazwa wg INCI: Rosa Damascena Flower (Rose) Absolute  Oil

Skład wg INCI (łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):
Rosa Damascena Flower (Rose) Absolute  Oil100%
Opis: absolut otrzymywany w alkoholem etylowym kwiatów  róży damasceńskiej  Rosa Damascena Mill. Var. Kazanlika  (łac. „Rosa Damascena”)
Nr CAS:
Sugerowane % stężenie: do 1%


SPECYFIKACJA ANALIZY
Forma fizyczna                 ciecz
Kolor                                 Żółto-pomarańczowy
Zapach                              charakterystyczny
Ciężar właściwy 20oC       0.99 g/ml
Współczynnik refrakcji      1.490 - 1.525 @ 25°C
Rozpuszczalność              w tłuszczach i alkoholu etylowym
 

 

Opis produktu

Absolut otrzymywany w wyniku ekstrakcji alkoholem etylowym świeżych kwiatów róży damasceńskiej  z rodzaju Rosa Damascena Mill. Var. Kazanlika („Rosa Damascena.”) o pięknym różanym aromacie z ciepłym podtonem herbaciano-miodowym i lekką, świeżą i zieloną nutą.


Róża jest jedną z najstarszych roślin ozdobnych, leczniczych i olejkodajnych cenionych już w starożytności. W kręgach kultury greckiej i rzymskiej róże uprawiano dla przyjemności były bowiem symbolem piękna, wdzięku, doskonałości, czystej miłości i namiętności. Stosowane były ponadto jako cenny surowiec do otrzymywania pachnideł  i leków. Obecnie znanych jest ponad 10 tys. odmian róż, z których od strony aromatycznej najwyżej cenione są zapachy kwiatów róży damasceńskiej, stulistnej i białej.
Zapach róży damasceńskiej charakteryzuje się intensywnym, pięknym zapachem kwiatowym z ciepłym podtonem herbaciano-miodowym i lekką, świeżą i zieloną nutą, który przyjmowany jest jako wzorzec zapachu różanego. Róża damasceńska uprawiana jest  na skalę produkcyjną w basenie morza Śródziemnego (Turcja, Egipt, Maroko) oraz w Gruzji, Armenii, Indiach i Chinach, jednak najlepsze jakościowo i aromatycznie są surowce otrzymywane z róży damasceńskiej uprawianej w Bułgarii w słynnej Dolinie Róż, o specyficznych warunkach klimatycznych, mających wpływ na jakość i zapach kwiatów róży. Uprawa róż w tym rejonie Bułgarii posiada kilkusetletnie tradycje. Okres zbioru kwiatów wynosi około 30 dni i przypada na maj i czerwiec Świeże kwiaty róży zbiera się ręcznie tuż o świcie przed ich otwarciem, wtedy bowiem kwiaty są najbardziej bogate w aromatyczne związki lotne. Destylację przeprowadza się w tym samym dniu.

Ważne! wszystkie absoluty są bardzo skoncentrowane i w związku z tym nie powinny być oceniane w tym stanie, chyba że jesteś przyzwyczajony do nierozcieńczonego zapachu. Tym z was, którzy wąchacie absoluty po raz pierwszy, zdecydowanie zalecamy ich ocenę w rozcieńczeniu. W przeciwnym razie złożoność zapachu - zwłaszcza rzadkich i egzotycznych nut - zostanie utracona.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Piękny zapach róż. Użyłam z olejem migdałowym na 5mil 2 krople absolutu. I powstał ładny olejek różany do twarzy. Polecam
Pokazuje 1-1 z 1 opinii