Absolut Różowego Lotosu

60,87 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

INCI: Nelumbo nucifera (Pink Lotus) Oil

Nazwa botaniczna: Nelumbo nucifera
Nazwa angielska: Lotus Pink Absolute
Kraj pochodzenia: Indie
Metoda uprawy: zbiór dziko rosnących kwiatów
Użyta część rośliny: kwiaty
Otrzymywanie: ekstrakcja heksanem i alkoholem etylowym
Substancje aktywne: linalol, octan benzylu, trans-trans-α-farnesen, salicylan benzylu, kwas palmitynowy
Kolor: pomarańczowo-czerwony
Zapach: słodko-miodowy, gęsty ziemisty i kwiatowy z pikantną, przenikliwą ziemistą nutą, soczystymi, dojrzałymi owocami tropikalnymi. 
Intensywność zapachu: średnia
Nuta zapachu: nuta środkowa (serca)
Harmonia zapachów: wszystkie kwiatowe olejki
Konsystencja: średnia
Rozpuszczalność: w tłuszczach i alkoholu etylo

Właściwości: działa afrodyzyjnie, relaksuje, uspokaja, poprawia nastrój, wywołuje uczucie błogości i poprawia samopoczucie; odpręża; stymuluje zmysły, łagodzi stany lękowe.

Zastosowanie kosmetyczne: antybakteryjny, antywirusowy

Rodzaj formulacji kosmetycznych: pachnidła wodno-alkoholowe i olejowe; mleczka i balsamy do ciała; mleczka do demakijażu; odżywki do włosów; sera i kremy do twarzy dla wszystkich rodzajów cer; olejki do ciała.
Zalecane stężenie: sera i kremy do twarzy, mleczka do ciała: 1-2 krople na 10 ml; 4-5 kropli na 25 ml; 10 kropli na 100 ml;

 

Przeciwwskazania: nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży.

 

Bezpieczeństwo użytkowania: generalnie olejek nie toksyczny i nie powodujący podrażnień. U alergików i niektórych osób o bardzo wrażliwej skórze może powodować podrażnienia.
Nie stosować wewnętrznie i na skórę w postaci nie rozcieńczonej.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Produkt: ABSOLUT RÓŻOWEGO LOTOSU

Nazwa wg INCI: Lotus Pink Absolute Oil

Skład wg INCI (łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Lotus Pink Absolute Oil 100%

Opis: absolut otrzymywany w wyniku ekstrakcji heksanem i alkoholem etylowym kwiatów  różowego lotosu  (łac. Nulembo Nucifera)

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: do 1%

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna

ciecz

Kolor

pomarańczowo-czerwony

Zapach

charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC

0.95 g/ml

Współczynnik refrakcji

 1.475 - 1.495 @ 25°C

Rozpuszczalność

w tłuszczach i alkoholu etylowym

 

Opis produktu

Absolut otrzymywany w wyniku ekstrakcji alkoholem etylowym kwiatów  różowego lotosu  (łac. Nulembo Nucifera) o pięknym, wyjątkowym zapachu. Różowy lotos rośnie na podmokłych obszarach. Korzenie znajdują się głęboko w błocie, długie łodygi pną się ku słońcu, a kwiaty i liście znajdują się na powierzchni wody. Kwiat lotosu otwiera się wraz ze wschodem słońca, natomiast zamyka i zanurza w wodzie nocą. Produkcja absolutu jest żmudnym procesem, potrzebnych jest bowiem ok. 75 000-100 000 kwiatów do wyprodukowania jednego kilograma. Każdy kwiat jest wybierany ze stawów trzeciego dnia po jego otwarciu. Po zebraniu kwiaty są oddzielane od łodygi i ładowane do jednostek ekstrakcyjnych. Zanim uzyska się absolut, należy przeprowadzić delikatny, żmudny proces oddzielenia heksanu oraz schładzania, filtrowania i destylacji próżniowej alkoholu z absolutu.
Różowy lotos ma bogatą symbolikę w kulturze  i religii hinduskiej i buddyjskiej. Funkcjonuje także jako narodowy symbol Indii i Wietnamu. Lotos uznawany jest za święty kwiat, symbolizuje bowiem rozwój duszy ludzkiej zakończony duchowym przebudzeniem i oświeceniem. Dusza ludzka na początku swej drogi wyrasta z mroków niewiedzy i pożądań, co symbolizują korzenie lotosu wyrastające z błota i ciemności, następnie, jak łodygi lotosu, pnie się ku górze, ku światłości, dobru i prawdzie, by ostatecznie, podobnie jak przepiękny kwiat lotosu, rozkwitnąć miłością, czystością, pogodą ducha i spokojem. Bóstwa hinduskie oraz Budda przedstawiane są często jako siedzące na liściu lub kwiecie lotosu.
30 marca 1951 roku nasiona lotosu o ponad 2ooo latach znaleziono w błotnistej warstwie pod Farmą Społeczną Kemigawa na Uniwersytecie Tokijskim. Nasiona te rozkwitły w następnym roku, 18 lipca 1952 r. i stały się znane jako "najstarsze kwiaty na ziemi".

Absolut różowego lotosu, z uwagi na silne pozytywne oddziaływanie na stan umysłu, jest doskonałym dodatkiem zapachowym do medytacji jako kominek aromaterapeutyczny – 5-10 kropli.


Ważne! wszystkie absoluty są bardzo skoncentrowane i w związku z tym nie powinny być oceniane w tym stanie, chyba że jesteś przyzwyczajony do nierozcieńczonego zapachu. Tym z was, którzy wąchacie absoluty po raz pierwszy, zdecydowanie zalecamy ich ocenę w rozcieńczeniu. W przeciwnym razie złożoność zapachu - zwłaszcza rzadkich i egzotycznych nut - zostanie utracona.

 

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Moim zachwytom nad zapachem tego absolutu nie ma końca. Niby słodki, ale po jakimś czasie specyficznie kwiatowo świeży. Żałuję, że tak późno go odkryłam. Dla mnie na razie bez dodatków jest idealny,ale w przyszłości może odważę się na jakieś dodatki do niego. Niezbędnik, moim zdaniem,a za tę jakość cena nie jest wcale wygórowana.
napisał/a:
Piękny zapach a absolut bardzo wydajny.Już jedna kropla na 20ml daje świeży miły i lekki zapach.Ja wole ten zapach bez dodatków ale jest wtedy zbyt jednolity i płaski.Z cytrusami "brzmi" dość banalnie-mi przypomina wtedy odświeżacz powietrza.Zapach nabiera charakteru z pieprzem lub kardamonem utrwalony balsamem copaiba.Bardzo ładnie pachnie z wetiverą.Ale to tylko moje spostrzeżenia laika.
napisał/a:
niezbędny absolut do kompozycji wodnych, świeżych!sam z butelki średni, ale w zapachach - daje świeżośc, lekkość, kompozycja z biblioteki mazideł grejpfrut,lotos, szałwia pięknie pachnie!delikatnie, słodko.
napisał/a:
to najpiękniejszy, obok champaki i neroli, zapach na ziemi. Juz sam w sobie pachnie jak perfumy, aż strach go z czymś zmieszać. Jest ciepły, ale lekki. Pachnie jak lato
Pokazuje 1-4 z 4 opinii