Absolut Niebieskiego Lotosu

62,39 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Nymphaea caerulea (Blue Lotus) Oil
Skład wg INCI (łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):
Blue Lotus Absolute Oil 100%

Nazwa botaniczna: Nymphaea coerulea

Nazwa angielska: Blue Lotus Oil
Kraj pochodzenia: Indie
Metoda uprawy: zbiór dziko rosnących kwiatów
Użyta część rośliny: kwiaty
Otrzymywanie: alkoholem etylowym
Substancje aktywne: nurfaryna, nupharidyna i nuciferyna, kwasy tłuszczowe 
Kolor: pomarańczowo-czerwony
Zapach: subtelnie kwiatowy z zielono-ziemistymi nutami
Intensywność zapachu: średnia
Nuta zapachu: nuta środkowa (serca)
Harmonia zapachów: wszystkie kwiatowe olejki
Konsystencja: średnia
Rozpuszczalność: w tłuszczach i alkoholu etylowym
Przeciwwskazania: nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży.
Bezpieczeństwo użytkowania: generalnie olejek nie toksyczny i nie powodujący podrażnień. U alergików i niektórych osób o bardzo wrażliwej skórze może powodować podrażnienia.
Nie stosować wewnętrznie i na skórę w postaci nie rozcieńczonej.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.
Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:
2 g, 5 g

Właściwości: działa afrodyzyjnie, relaksuje, uspokaja, poprawia nastrój, wywołuje uczucie błogości i poprawia samopoczucie; odpręża; stymuluje zmysły, łagodzi stany lękowe.

Zastosowanie kosmetyczne: przeciwzapalny, przeciwbólowy
Rodzaj formulacji kosmetycznych: pachnidła wodno-alkoholowe i olejowe; mleczka i balsamy do ciała; mleczka do demakijażu; odżywki do włosów; sera i kremy do twarzy dla wszystkich rodzajów cer; olejki do ciała.
Zalecane stężenie: sera i kremy do twarzy, mleczka do ciała: 1-2 krople na 10 ml; 4-5 kropli na 25 ml; 10 kropli na 100 ml.

Wskazówki dotyczące użycia:
generalnie olejek nie toksyczny, nie powodujący podrażnień i uczuleń. 

Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Produkt: ABSOLUT NIEBIESKIEGO LOTOSU
Nazwa wg INCI: Blue Lotus Absolute Oil
Opis: absolut otrzymywany w wyniku ekstrakcji alkoholem etylowym kwiatów  niebieskiej lilii wodnej  (łac. „Nymphaea coerulea”)
Nr CAS: 
Sugerowane % stężenie: do 1%

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna

ciecz

Kolor

pomarańczowo-czerwony

Zapach

charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC

0.95 g/ml

Współczynnik refrakcji

1.475 - 1.495 @ 25°C

Rozpuszczalność

w tłuszczach i alkoholu etylowym

 

 

Opis produktu

Absolut otrzymywany w wyniku ekstrakcji alkoholem etylowym kwiatów  niebieskiej lilii wodnej  (łac. Nymphaea coerulea) o pięknym, wyjątkowym zapachu. Niebieska lilia wodna, która jest nazywana również niebieskim lotosem  rośnie na podmokłych obszarach. Korzenie znajdują się głęboko w błocie, długie łodygi pną się ku słońcu, a kwiaty i liście znajdują się na powierzchni wody. Kwiat lilii otwiera się wraz ze wschodem słońca, natomiast zamyka i zanurza w wodzie nocą. Produkcja absolutu jest żmudnym procesem, potrzebnych jest bowiem ok. 75 000-100 000 kwiatów do wyprodukowania jednego kilograma. Każdy kwiat jest wybierany ze stawów trzeciego dnia po jego otwarciu. Po zebraniu kwiaty są oddzielane od łodygi i ładowane do jednostek ekstrakcyjnych. Zanim uzyska się absolut, należy przeprowadzić delikatny, żmudny proces ekstrakcji oraz schładzania, filtrowania i destylacji próżniowej alkoholu z absolutu.
Niebieska lilia wodna ma bogatą symbolikę w kulturze  i religii starożytnego Egiptu. Kwiaty  były w Starożytnym Egipcie ulubionym motywem zdobniczym w metaloplastyce, na przedmiotach z fajansu, alabastru, wypalanej gliny, na kapitelach kolumn świątynnych, a motyw liści zdobił lustra. Niebieska lilia była czczona jako roślina święta, gdyż rosła w świętym Nilu, rzece użyźniającej ziemię i dającej życie. Zejście  lilii pod wodę o zmierzchu i jej ponowne pojawienie się o świcie symbolizowało zmartwychwstanie Ozyrysa. 
W codziennym życiu kwiat był ceniony nie tylko z uwagi na piękny zapach ale był także używany do produkcji ulubionego napoju egipskiego, wina w którym je macerowano. Musiał to być jakiś rodzaj narkotyku, ponieważ psychoaktywne alkaloidy (nurfaryna, nupharidyna i nuciferyna) zawarte w kwiecie działają  halucynogennie i narkotycznie. Z tego względu historycy nazywają tę roślinę marihuaną starożytnego Egiptu.

Absolut niebieskiego lotosu, z uwagi na silne pozytywne oddziaływanie na stan umysłu, jest doskonałym dodatkiem zapachowym do medytacji jako kominek aromaterapeutyczny – 5-10 kropli.


Ważne! wszystkie absoluty są bardzo skoncentrowane i w związku z tym nie powinny być oceniane w tym stanie, chyba że jesteś przyzwyczajony do nierozcieńczonego zapachu. Tym z was, którzy wąchacie absoluty po raz pierwszy, zdecydowanie zalecamy ich ocenę w rozcieńczeniu. W przeciwnym razie złożoność zapachu - zwłaszcza rzadkich i egzotycznych nut - zostanie utracona.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Zapach jest bardzo ładny, jednak subiektywnie zapach lotosu różowego podoba mi się bardziej. Moja męska połówka opatrzyła ten zapach stwierdzeniem "babcinych perfum".
Pokazuje 1-1 z 1 opinii