Absolut Labdanum

15,10 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Cistus Ladanifer (Labdanum) Resin

Nazwa botaniczna: Cistus Ladanifer
Nazwa angielska: Labdanum Absolute
Kraj pochodzenia: Indie
Metoda uprawy: zbiór z plantacji
Użyta część rośliny: żywica
Otrzymywanie: ekstrakcja heksanem i alkoholem etylowym
Substancje aktywne: dwuhydrocynamoniany, alkohole fenyloetylowe, alkohol benzylowy, tlenki różane, kamfen.
Kolor: ciemno-brązowy
Zapach: bogaty, złożony, słodki, ciepły, nieco piżmowy, przypomina też woń ambry i drewna
Intensywność zapachu: średni
Nuta zapachu: serca
Harmonia zapachów: drzewo sandałowe, szałwia muszkatołowa, kadzidło, mirra, paczula, cyprys, wetiwer, jałowiec, lawenda.
Konsystencja: gęsta
Rozpuszczalność: w tłuszczach i alkoholu etylowym

Właściwości:antyseptyczne, wspomagające gojenie ran, hamujące krwawienie, antyświądowe, ściągające, rozkurczowe, pobudzjące, rozgrzewające, afrodyzujące.

Zastosowanie kosmetyczne: trądzik, cera tłusta z zaskórnikami, wrzody, łuszczyca, AZS, źle gojące się rany, rany cięte.
Rodzaj formulacji kosmetycznych: pachnidła wodno-alkoholowe i olejowe; wody po goleniu; mleczka i balsamy do ciała; sera i kremy do twarzy; olejki do ciała; olejki do kąpieli; spray na owady
Zalecane stężenie: sera i kremy do twarzy, mleczka do ciała: 3-5 kropli na 10 ml; 7-25 kropli na 25 ml; 20-60 kropli na 100 ml.
Przeciwwskazania: nie powinien być stosowany w czasie ciąży.
Bezpieczeństwo użytkowania: generalnie olejek nie toksyczny, nie powodujący podrażnień i uczuleń.
Nie stosować wewnętrznie i na skórę w postaci nie rozcieńczonej.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temp. pokojowej.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Opis produktu

Naturalny absolut labdanum uzyskany w wyniku ekstrakcji żywicy czystka ladanowego
(łac. Cistus Ladanifer).
Czystek ladanowy to niski krzew dziko rosnący w krajach basenu Morza Śródziemnego oraz na Bliskim Wschodzie. Latem, gdy roślina intensywnie dojrzewa w gorącym słońcu, wydziela kropla po kropli cenną żywicę, z której ekstrahuje się absolut. W starożytności zeskrobywano ją z wełny owiec i sierści kóz pasących się pośród krzewów czystka.
Absolut labdanum jest niezwykle cenionym składnikiem stosowanym w przemyśle perfumeryjnym. Charakteryzuje się balsamiczno-ambrowym zapachem z nutą skórzaną i jest cenionym utrwalaczem w kompozycjach typu chypre, fougere i orientalnych.
Jest także cenionym składnikiem kosmetycznym - regeneruje skórę, niweluje działanie czynników zapalnych, działa odkażająco oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Absolut labdanum działa również pobudzająco na zmysły, poprawia nastrój oraz podnosi odporność na infekcje bakteryjne i wirusowe.

Ważne! wszystkie absoluty są bardzo skoncentrowane i w związku z tym nie powinny być oceniane w tym stanie, chyba że jesteś przyzwyczajony do nierozcieńczonego zapachu. Tym z was, którzy wąchacie absoluty po raz pierwszy, zdecydowanie zalecamy ich ocenę w rozcieńczeniu. W przeciwnym razie złożoność zapachu - zwłaszcza rzadkich i egzotycznych nut - zostanie utracona.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Piękny zapach to jest mało powiedziane!rnJeś li wejdziecie do Massimi Dutti, to poczujecie dokładnie ten zapach. Jest to słodki, balsamiczny zapach, może stanowić perfumy dla mężczyzn bez dodatkowych składników. rnPolecam!!!
napisał/a:
Bardzo dobra baza perfum, zwłaszcza Chypre. Jego balsamiczny, żywiczny zapach pięknie się komponuje z nutami zielonymi. Polecam !!!
napisał/a:
Bardzo dobrze komponuje się ze zwykłą nalewka bursztynową utrwala i wzbogaca jej zapach-daje ciepłą,bogatą męską kompozycję.Najlepie j użyć zmielonego bursztynu np w młynku do kawy.Labdanum nie da się dozować kroplami.Po prostu nałożyć trzeba szpatułka a potem wstrząsać butelką do rozpuszczenia.Ja nie dodałem nic więcej ale może ktoś poeksperymentuje i jeszcze czegoś doda-mi już nic nie pasuje.rn
napisał/a:
Ciężki, balsamiczny zapach, aczkolwiek bardzo przyjemny. Z pewnością sprawdzi się w jakichś mieszankach. gwiazdkę odjęłam za niewygodę stosowania, jest to bowiem bardzo gęsta maź i nie ma szans by przeszła przez zakraplacz- trzeba "wydłubywać&q uot;szpatułką z butelki...
Pokazuje 1-4 z 4 opinii